Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.10.22 0 0 73
ez a topik egy marhasag, a magzarság a törökökhöz rokon, 150 év alatt (két emberöltö) dugták eleget fogamzásgátlo nélül a magyar lányokat.
Kivétel a székelyek, azért is ott az igazi magyarság----meg is látszik.
Nézz körül, mennyi török pofát látsz magyarként- aki nem cigány....

Na most megnyugodtatok? Én nyugiban irom ezeket én német vagyok, (sváb) a török hodoltság után telepitette be a Mária Terézia, és a nevem olyan speciális, hogy az egész világon tudjuk melyik svab részröl származik.

Magyar? szedett vedett társaság, aki igazolni tudná a családfáját, az beletur a szégyenletes multba. Hirhedt magyar dzsentri, falvakat elkártyázták, a falvak több tulajnek fizettek adot.........és az uraságok dugták a parasztlányokat ( elsö jog) nos?
tetszik a fajta? Más tetük meg pajzsra emeltek a vezért Napoleon ellen, emikor is tálcán kivivhatták volna a függetlenséget. Kis hijja hogy az oroszok is ittmaradtak, nem volt könnyü megegyezni a sok szarházival, hogy eltünjenek a busba, csak akkor mentek bele, olyan feltételekkel, hogy mentelmi jogot kapnak. Egy sem ment el számüzetésbe a SZU-ba, most is fönökök, legjobb esetben államfök.

Nos? tetszik a fajta? Ti meritek magatokat valakihez hasonlitani? Pfuj
Előzmény: Törölt nick (72)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.22 0 0 72

 

 

 

 

  

"E szerint a térkép szerint, bizony öseink egyhelyröl indultak"

 

 Hé ne beszélj mellé! Mond csak ki szépen hogy Afrikabol indultak ( " egyhelyröl") s azoktol a neger lányoktol meg fiuktol származol te is meg a Habsburg Otto is,  kis feketém.... Hogy mi?  nem nem Gyurcsany az nem, az direkt a majmoktol van levezetve....

Előzmény: zso4 (68)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.21 0 0 71

 

 

 

 

 Hát van 1 par közös vonas az nem vitas. Az indianok veres börüek  a magyarok meg veres lelküek. Az indianok kipusztulnak a magyarok szinten lassan. Na ne is mondjam  hogy az a sok indian aki alkoholista lett mennyire hasonlit a magyara!

 

 Van valami a dologban viszont az ellentetek is nagyon  gondolkodoba ejtenek. Pl. az indianok szava állok, becsületesek mert jó gyerek kunyholyuk vot.... ez sajnos emitt nem igaz.... na majd legközelebb többet  Uff! Uff! (Ezek is May Károlytol ismerik az indianokat).

laca137 Creative Commons License 2005.10.21 0 0 70
namámeg itt vagy te intellektuális csillagszóró? , hozom a slagot
Előzmény: Törölt nick (69)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.21 0 0 69
hejj, moderátor, azt hittük, csak a zárt osztályon vannak hülyék, most hogyan keveredik ez a marhaság ide. Ez nem járja, a magyarok a mongolokkal közös nép, csak azok kicsit becsületesebbek................
el innen ezt a topic-ot.
zso4 Creative Commons License 2005.10.21 0 0 68

Kedves Tee!

 

Csak mostanában tévedtem az indexre és a topicnyitódat olvasva úgy gondolom nem Magyarországon élsz, ha igen, akkor régebben lehetett kapcsolatod a középiskolával, -valamint a kedves hozzászólóknak is- mert a hivatalos középiskolai történelmi atlasz 1. oldalán található térkép cime:

Az emberiség öskori fejlödése

Kr.e.kb. 3000-ig

 

A térkép bemutatja az emberréválás feltételezett központjából az elvándorlás feltételezett irányát.

E szerint a térkép szerint, bizony öseink egyhelyröl indultak!

Előzmény: Tee (-)
taaltos Creative Commons License 2004.11.28 0 0 67
Lehet hogy segít, de nem egy prof. hanem Erich von Däniken: A kozmosz üzenete / Lap-Ics kiadó Bp. 1992 / c. könyve elején tárgyalja Móricz Equadori állítólagos magyarjait, akikkel Juan Moritz állítólag magyarul beszélt volna.Bizonyíték egy szál se, Moritz eléggé titkolózó, de célozgat magyar rovásra emlékeztetö vésett aranylemezekre, amik közkinccsé tételére még nem érett az emberiség szerinte.Hát szóval elég szenzációhajhászos, ahogy Däniken elöadja a dolgot. A maják nem indiánok, kikérik maguknak hogy egy napon emlegessék öket az indiánokkal. A délamerikai öserdök még nincsenek megkutatva moszkítókból és mérgezett nyilakból kifolyólagosan. A fakitermelés elég sok törzset eltüntetett itt, és elég népszerü sport Kolumbiában , Brazíliában , és egyebütt is indiánokra vadászni ráérö idökben.
nezz_körül Creative Commons License 2004.08.05 0 0 66
Kapcsolatainról és a Székely-magyar rovásírásról:


"Az ősi írás könyve több szempontból lép elore :
bemutatja az újabb gyujtések, bizonyítékok anyagát,
osi írásunk 30 ezer éves életkorát még 10 ezer évvel megtoldja,
felvállalja a tanítás, a feladatok készítésének gyakorlati és nehéz munkáját,
és oseink számrovásáról is meglepo felfedezést közöl.
Bizonyára feltunt önöknek, hogy Varga Csaba könyvével kapcsolatban
eddig egyszer sem használtam a rovásírás szót, pedig errol van szó.
Szerinte a rovásírás kifejezésnél nem maga az írás,
hanem az írás módja és eszköze került elotérbe,
ezért a szkíta-hun-székely-magyar írás vagy a Kárpát-medencei ABC kifejezéseket használja.
Valóban pontosabb így, de hosszabb. A rovásírás kifejezés már teljesen átment a köztudatba,
hála Forrai Sándor és követoi felvilágosító munkájának, az emberek tudják,
hogy oseink latin betus írást évezredekkel megelozo kulturális hagyatékáról van szó.
Kiszely István pedig az osmagyar írás kifejezést javasolja.
Végül, ami nagyon fontos: Varga Csaba mindkét könyvében jelen van,
de ebben a másodikban még elmélyültebben, oseink tisztelete.
A 30-40-50 ezer évvel ezelott élt Kárpát-medencei atyáink és anyáink nem az atombombát,
hanem az írást találták fel számunkra. Az ő útjukat kell járnunk."
Friedrich Klára
http://www.varga.hu/ Bővebben : Varga Csaba: Az Ősi írás könyve.



Az ősi kárpát-medencei és a székely-magyar ABC összehasonlítása:
A felső
sorban vannak az ősi kárpát-medencei , alatta pedig az a székely-magyar betük:


http://www.varga.hu/IRASTORTENET/BIROBCIKK/6000maiABCKarpat.jpg


Az egyiptomi és a kárpát-medencei ABC összehasonlítása
az alábbi ábrán látható.
A felső sorban vannak a magyar, alatta pedig az egyiptomi démotikus betük:

A felső sorban vannak a magyar, alatta pedig az egyiptomi démotikus betük:
http://www.varga.hu/IRASTORTENET/BIROBCIKK/EGYIPTdemotikusMAGYAR.jpg



Bővebben:
http://www.varga.hu/IRASTORTENET/BRASSOIlapok.htm BRASSOIlapok

http://www.pilisvorosvar.hu/vorosvariujsag/2002/augusztus/7.htm

Előzmény: Purusa (40)
nezz_körül Creative Commons License 2004.08.05 0 0 65
Dr. Simon Péter  

Ősi magyar nyomok
észak-amerikai indián földön

 

 

Kamasz korom óta, még mohácsi kisdiákként kezdtek az indiánok komolyan érdekelni. Aztán kb. 10 éven át Dr. Borvendég Deszkáss Sándor, írói nevén Fehér Szarvas (az indiánok között a 30-as években kutató magyar ember) személyes irányítása mellett további értékes ismereteket szereztem róluk. 1965-től, ha vakmerő és kalandos vállalkozás eredményeként is, de végső soron mégis csak a Jóisten kegyelméből, kanadai tartózkodásom során 20 éven át tanulmányozhattam tervezőmérnöki és oktatói munkaköröm hivatalos idején túli időmben az Észak-amerikai indiánok életét.

Hamarosan rádöbbentem arra, hogy a magyarok és az Észak-amerikai indiánok  általam vizsgált népcsoportjainak kultúrájában föllelhető nagyon gyanúsan közeli vagy teljes mértékű megegyezéseknek oly magas a számuk, hogy itt magyarázatul csak a közös tőről származás jöhet szóba. Matematikus egyetemi kollégáimmal az egyezéseket ún. valószínűség számítással gondosan ellenőriztük. Az eredmény nagy biztonsággal kizárta a véletlen egybeesések lehetőségét. Ezt aztán évek során számtalan ottani újságban megírtam és hirdettem. Több jeles amerikai és kanadai „sápadt arcú” kutató (régész, antropológus, etnográfus) reagált köszönettel, biztató hangon, és meggyőzött, hogy érdemes ebben a témában tovább kutatnom. ..

http://www.kitalaltkozepkor.hu/simon_peter_osi_magyar_nyomok.html

Előzmény: Purusa (40)
micu Creative Commons License 2003.07.08 0 0 64
Persze hogy rokonaink, legalábbis a tudomány mai állása szerint tudtommal minden Homo Sapiens egy közös anyától származik aki valahol afrikában látta meg a napvilágot, onnan terjedt szét az ember szerte a világon.
Daikini Creative Commons License 2003.07.08 0 0 63
miert, neked ez nem meggyozo??? :-)

Sziu = Szia
Apacs=Pamacs
Mohawk=Moha'k
Cherokee=cso" ropi
aztek=az e'k

ezek mind azt mutattyak, hogy csakis magyarok lehetnek, egyebkent is, neked no szakallad? ugye hogy nem...

Előzmény: Dylan (44)
Daikini Creative Commons License 2003.07.08 0 0 62
Nehany napja lattam a naploban Szalacsival es a tobbiekkel egy bolcs vezirt, aki a birosag elott is taltosnak es masodallasu varazslonak vallja magat, aki aszonta, hogy del-amerikaban sok torzs magyarul beszelt, es magyar rovasirassal irt, szerintem menjunk es koveteljuk vissza Braziliat, Perut, es pereljuk be Spanyolorszagot, amiert kiraboltak a magyarokat :-))))
xispix Creative Commons License 2002.10.31 0 0 61
Két helyen hallottam edig a témáról. Már nem emlékszem sajnos a címre, valamelyik Däniken könyv. Ill. a táltosok előadásán hallottam. Móricz János nak hívták az illetőt, aki a maya leszármazotakkal tudodt beszélni "magyarul" Ők megmutaták neki az ősi táltos barlangot, ahol 70.000 stéle -n (ha jól írom) rovásírással van ráírva valami.

Az inteneten nagyon sokat kutakodtam, de nem találtam meg se 1 stélét, se a Móricz nevet, se maya-magyar szótárat. Ha valaki találkozott ilyennel legyen szíves írja meg nekem.

Ispi

gfalvi Creative Commons License 2002.09.20 0 0 60

Ha mi indiánok lennénk, akkor Vörösök lennénk alapból!
Előzmény: Kenus (59)
Kenus Creative Commons License 2002.09.11 0 0 59
Persze, hogy közös nép. Azonos fajhoz (rendszertani nevén homo sapiens sapiens/) tartoznak.
gfalvi Creative Commons License 2002.09.11 0 0 58
Én meg azt hallotam, hogy a magyarok a sumérok egyenesági leszármazottjai, téhát az őshazánk a mai Irak területe és a fővárosunk nem Budapest , hanem Bagdad, vili?!
Előzmény: OLD FOX (57)
OLD FOX Creative Commons License 2002.09.10 0 0 57
Par eve Floridaban voltam,megneztuk az öslakokat,nagy mocsar,kis sziget,nehany indian csalad totemok,aligatorok es LANGOS!!!EREDETI Magyar langos foghagymaval.Ha ez nem bizonyitek akkor semmi.
George Sand Creative Commons License 2000.08.27 0 0 56

Szervusz mud,
Ma jártam erre, de láttam, hogy valakik már lelötték előttem a halszagú dakota rokonságot, így más után kell néznem. Ülő Bika jó fej, de hozzám Hosszú Toll közelebb áll, mer' Ő írni is tudott... :)
Előzmény: mud (10)
originalqszi Creative Commons License 2000.08.27 0 0 55
Vége lett a forró nyárnak,
Jó kedve lett az indiánnak!
Most kezdődik az ő nyara,
Viszeked, ló alatt a fara:)))))
Ilyenkor üldözi a bizon csordát,
De meg nem enné annak húsát:(((
Nem eszi, mert sziú
És rettentően hiú:DDD
Keveset beszél, csak kaffog,
De sohasem nyafog!
Nyargal, üldözi a bizon hímet,
Valszeg ő viszi a prímet:)))
A prímben hemzsegnek a rímek!
Üldözd sziú és perzseld is meg!:DDDDD
Az este harapása hűvös,
A bizon ürüléke büdös:DDD
Elhagyja a tetthelyt az indián,
Csak ekkor lesz a csorda vidám:))))
Ghanima Creative Commons License 2000.03.02 0 0 54
Off on:
Igen, igen, az "atomos" jelzőt csak a kvázi "érdekeltségi körük" behatárolására találtam ki.
Off off
üdv,
Ghanima
Előzmény: pancho (53)
pancho Creative Commons License 2000.03.02 0 0 53
Kivéve Szilárdot, mret ő nem volt a csapatban, sőt, ellenezte.
Előzmény: Ghanima (51)
Fulig Creative Commons License 2000.03.01 0 0 52
Isenmesez!
Mellesleg megvizsgáltam a Magna - Bulgar eredetű, ma Tatár nyelv nyelvtanát egy kicsit, és számomra teljesen egyértelmű, hogy a nyelvtana két aprócska momentum kivételével teljesen megegyezik a magyarral. elég valószinű, hogy valamire ez is bizonyitékul szolgál.
Lehet, hogy Tatár rokonság vagyunk?
Előzmény: Purusa (40)
Ghanima Creative Commons License 2000.03.01 0 0 51
Off on:
Az úúúgy volt, hogy a magyarok nem ufók (már csak azért sem, mert legjobb esetben is csak ufonauták lehetnének, az ufo az a szállítóeszköz maga), hanem a Szilárd, Neumann, Wigner, Teller (+ még akinek nem jut eszembe a neve, naaa, nem Békessy, hanem az aerodinamikusos, repülős) - féle "atomos" csapat amikor ezért-azért összejött más tudósokkal, politikusokkal, akkor azért egymással mégis magyarul beszéltek. Mivel pedig ezt a nyelvet senki nem értette, elterjedt a vicc, hogy biztosan marslakók, nem csak a nyelvük miatt, de a tudásuk okán is. Tulajdonképpen a fasori fiúk dumcsiztak - mondhatnánk...
Off off

Hogy ne legyek teljesen off: az amerikai őslakók nem is magyarok, hanem Madoc walesi herceg leszármazottjai, beeee... :-)
üdv,
Ghanima

Előzmény: Csokis2 (49)
pancho Creative Commons License 2000.03.01 0 0 50
Milyen indiánok vannak még az amerikaiakon kívül?
Csokis2 Creative Commons License 2000.03.01 0 0 49
> magyarok az ufók leszármazottai, eztet mindenki tudja...
Tudjuk, tudjuk, de kitol szarmazik a mondas? Valami amerikai az 40-es evekbol. Talan maga Einstein?
Előzmény: én5 (47)
Csokis2 Creative Commons License 2000.03.01 0 0 48
En csak a Turan c. eredetkutatassal es ostortenettel foglakozo lapot szoktam elolvasgatni neha. (Mielott valaki nekem ugrik, kozlom, hogy a szerkesztobizottsag elnoke Laszlo Gyula volt, amig elt, tehet nem egy szaboalbert kategoriaju laprol van szo) Itt a Kozep-azsiai eredet hivoi fejtik ki velemenyuket, tobbe-kevesbe meggyozoen. Van koztuk nyelvesz, etnografus, regesz, stb. Nyilvan nem lehet _mindegyiknek_ igaza, de akkor is erdekes. Mindenesetre az amerikai rokonsag itt meg nem merult fel. (A japan mar igen, de hat ez egy masik topic lenne.)
én5 Creative Commons License 2000.03.01 0 0 47
ami azt illeti, ez a maya, indián, atlantisz megminden rokonság téma egész komoly írások megírására sarkallt egykét tudóst, a magyar helységnevek ugyanis némi torzulással felfedezhetők pl. peruban is szerteszéjjel (az elmélet szerint)
egyébként a magyarok az ufók leszármazottai, eztet mindenki tudja...
Törölt nick Creative Commons License 2000.03.01 0 0 46
Egyéként a hír igaz. Ezért is lehetett a testvéreimet is érintő magyar-dakota ellentét magyar belügy.
Törölt nick Creative Commons License 2000.03.01 0 0 45
Személyes érintettség jogcímén én is beleszólok.

Ez csak természetes. A halak mellett ők is rokonaink. Sőt, ha az egyesek által elátkozott halszagú rokonságra gondolunk, meg lehetne talán azt is kockáztatni, hogy a Linux szó is eredetileg magyar lehetett. Helyesen a "Linuksz?" kérdőmondatban szerepelt. És ragozható is. Én linukok, te linuksz, ő linukik, mi linukunk, ti linktok, ők linuknak. Ha jól olvastam a sajtóhírt, akkor egyesek linuknának, de mások ebben akadályozzák őket. És lehetne folytatni. Emlékeztetnék a kis Zinger nevű emberre, aki szintén magyar lehetett eredetileg, és ezen a néven a külügyérségig vitte. No nem a Bem rakparton, csak itt a szomszédos prériken a nagy júeszéjben.

A kopasz indián

Előzmény: Halászkirály (43)
Dylan Creative Commons License 2000.03.01 0 0 44
A zseniális sámán-guru, Kovács András egyszer a Szív tv-n fejtegette a magyar-indián rokonságot erre a Delavár-dél avar, irokéz-író kéz analógia volt a bizonyíték.
Hát ennyit erről.
Ja még annyit, hogy szerinte mindenhol, ahol kultúra fejlődött ki, a magyarok ott voltak. Ezek szerint tulajdonképpen mi Közép Amerikából származnánk(maják), hajóztunk egy picit, megcsináltuk előbb az egyiptomi, majd a görög kultúrát, aztán mikor már meguntuk az állandó napsütést, elindultunk ide.
Szóval az egész világkultúra gyakorlatilag a mi szülöttünk, legyünk büszkék.

Dylannüsszosz Csingacsguk

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!