Keresés

Részletes keresés

htibor Creative Commons License 2015.01.16 0 0 22732

Nekem is tetszene, de a finanszírozás kérdése nem kicsit máshogy működik itthon, mint Németországban :)

Egy 20-30 percenként járó villamos beruházásigénye és fenntartása(pálya, felsővezeték, karbantartó bázis) nagyságrendi különbséget jelentene a jelenlegi szinthez képest. És a jelen törvények alapján a helyi közlekedés fenntartója és megrendelője az illetékes helyi önkormányzat. Ha pedig gyakrabban közlekedne és több eszköz lenne, akkor nem lenne olyan kihasználtsága és még nagyobb üzemeltetési költség jelentkezne.

 

Utasforgalmi szempontból az autóbusz kapacitása bőven meg tud felelni Fehérvárnak.

Ha környezetvédelmi szempontok is érvényesülnek, akkor jöhet képbe a trolibusz/elektromos/alternatív hajtású autóbusz, az adott hajtási mód minden előnyével és hátrányával együtt. Általában nem a beszerzés és átadás a kérdéses itthon a fejlesztéseknél, hanem, hogy 2-3-5-8+ éven keresztül üzemeltetni szükséges megfelelő színvonalon.

Előzmény: Hedo (22730)
patopal Creative Commons License 2015.01.16 0 0 22731

Körforgalmakkal csak jól járunk. szvsz.

 

 

Hedo Creative Commons License 2015.01.16 0 0 22730

Németországban láttam, jópár kisvárosban (kisebbek mint Fehérvár) működik villamos. A cél az, hogy csökkentsék a helyi környezetszennyezést. Nekem tetszene. Mondjuk veszélyesebb a sok sín az úttesten az tuti, mert sajna legtöbb helyen nem lenne hely külön pályának, csak az úttestbe tudnák lerakni.

Előzmény: htibor (22729)
htibor Creative Commons License 2015.01.16 0 0 22729

1. Körforgalmat, ha minden igaz, fogsz még látni többet is, korábbi hírekben szerepelt az is, hogy a Szekfű Gy.-Mikszáth K.-Berényi kereszt is körforgalommá válna, a Rákóczi úti suli előtt parkolósávokat terveznének(ergo sávszűkítés), valamint kb. 2 hónapja a honlapra felkerült a Belváros szabályozási terv módosítása és ehhez egy térképszelvény is.

 

Ha ezt tüzetesebben megnézed, akkor itt már olyat is láthatsz, hogy a bíróság előtti kereszteződés is körforgalom lenne, valamint a Novotel előtti Mátyás király-Schwabisch Gmünd-Szabadságharcos kereszt is, itt ráadásul a Koch L. u. forgalma direkt be lenne vezetve a körforgalomba a mostani Mátyás király u.-ra csatlakozás helyett.

http://www.szekesfehervar.hu/index.php?pg=news_140737

http://www.szekesfehervar.hu/_user/0/File/Hirek%20letoltheto%20dokumentumai/2014/TORTENELMI%20BELVAROS_SZT(1).pdf

 

2. A helyi közlekedés átalakítása a pénzügyi viszonyok és adósság rendezésével maradt el.

A mostan érvényes helyi közszolgáltatási szerződés 2015. december 31-ig él. Tehát idén a városnak új közszolgáltatási pályázatot kell kiírni a helyi közlekedés ellátására a város által elképzelt mennyiségi, minőség paraméterekkel és hogy ezt finanszírozni tudja és pályázik rá, aki akar.

 

A villamos, mint ötlet már sok helyen előjött korábban más fórumon is, én úgy gondolom hogy Fehérvár túl kicsi ahhoz, hogy itt villamosforgalom működjön. Villamost elsősorban akkor szokás építeni józanabb helyeken, ha a forgalom nagysága már olyan mértékű, hogy azt autóbusszal és/vagy trolibusszal nem lehet kiszolgálni és van szabad terület a pályaépítéshez.

 

Természetesen biztos, hogy lehet találni valami EU pályázatot, hogy új jármű, pálya, kiszolgáló műszaki bázis épüljön és mazsorett csoport, népdalkör és boldog tekintetek gyűrűjében kerüljön átvágásra a nemzeti színű szalag, azonban a helyi közlekedésben jelentkező forgalom nagysága egyáltalán nem indokol sehol sem villamost. A városban legsűrűbben közlekedő járat is egy órában négyszer indul. Ezen kívül a belváros térségében a szabad terület/felület hiánya is okozna nem kevés fejfájást a városvezetőknek, hogy hova épüljön pálya. És ha mindez meg is lenne, akkor már adná magát a kérdés, hogy mindezen infra és eszköz üzemeltetése, hányszorosa lenne a mostani helyi közlekedésre fordított összegnek, amit be kellene vállalnia a városnak és miből, ha nem szakad rá a Nemzeti Bank aranytartaléka.

Ha valamiben problémát érzel, írd meg a KNYKK-nak és a Közlekedési Irodának, hogy milyen ötleteid vannak a helyi közlekedést érintően és kapsz rá választ. :)

 

3. Az utastájékoztatás fejlesztése nem a helyi közlekedésre készült, hanem a helyközire.

A helyi járatos autóbuszokon az új kijelzők jelentenek változást - http://www.szekesfehervar.hu/index.php?pg=news_125846 - , de 1-2 helyi megállóban látható elektronikus kijelzőn a helyközi járatok fognak megjelenítésre kerülni, ha jól láttam már próbaüzem működik rajtuk: http://www.szekesfehervar.hu/index.php?pg=news_138336

Előzmény: HLJ (22728)
HLJ Creative Commons License 2015.01.15 0 0 22728

Nem tudom jó helyen járok-e de ma volt szerencsém autóval menni hát fogom a fejem mekkora baromságot csináltak a Várkörúttal. A két körforduló egy baromság meg a beszűkített sávok. Értem én, hogy plusz parkolókat akarnak csinálni, de ésszerűen. A kanyarodó sáv helyett parkoló van ma csúcs időben majdnem a Budai úton állt a sor. Ekkora baromság nem igaz. Nem tudom vasárnap végig járták a várost mondván mehet a körforduló meg a szűkített sáv, de csúcsidőben meg nem érdekli őket?! A Királysor Rákóczira még van értelmed, de Rákóczi József Attila és Várkörútra  Várkörút Berényire van értelme de ésszerűen. Így elcseszni a várost.......

 

Volt régebben szó a helyi buszközlekedés átalakításáról, ami szépen abba maradt. Én ezt úgy tudtam volna elképzelni, hogy egy vagy két villamos vonalat építeni addig maradt volna a régi rendszer és mikor készen vannak a vonalak akkortól már az új buszközlekedés lett volna. Városunkba megoldható lenne zöld hullámmal a villamos és egy jól átszervezett buszjárat lehetne. Ahová megy a villamos onnan buszokat elvonni és más helyekre vinni. Mit szólnátok fehérváriak ehhez? Bár amint írtam fent hogy el van cseszve a város ez így nem lesz kivitelezhető.......

 

Elektronikus utastájékoztatás mikor indul be a kijelzőkön és csak ez a pár lesz ami van, mert azt hittem, hogy helyi járatban legalább a főbb megállókba is tesznek majd.

 

 

OPi Creative Commons License 2014.12.29 0 0 22727

javul ez :-)

Előzmény: htibor (22726)
htibor Creative Commons License 2014.12.27 0 0 22726
Előzmény: Hedo (22724)
htibor Creative Commons License 2014.11.12 0 0 22725

De az van tervben a Budain kifele a Lövöldétől(Magyar Közút) és a Palotain(Szfvár) egyaránt. Meglátjuk mi lesz tényleg belőle.

Előzmény: Hedo (22724)
Hedo Creative Commons License 2014.11.12 0 0 22724

Csak nem lesz végre zöld-hullám is? Persze azoknak akik a megengedett 50-el mennek, mert a mostani olyan 70-80-hoz van beállítva jópár helyen

Előzmény: htibor (22723)
htibor Creative Commons License 2014.11.12 0 0 22723

Elvileg cserélik a vezérlést meg esetleg a lampionokat is, ha szükséges.

Az önkormányzati kommunikáció kimerült a Palotai-Kelemen B-Mészöly kereszt kalamajkájában, a Budai-Kadocsa, Berényi-Kadocsa 1-1 hírben történő megjelenésében és az Univerzál előtt létesítendő gyalogátkelőhely promótálásában.

A folyamatos aktuális állás szerinti tájékoztatás, hogy hol kellene készülni autósnak, gyalogosnak, a közlekedés többi résztvevőjének az már nem sikerült.

 

http://www.szekesfehervar.hu/index.php?pg=news_139840
http://www.szekesfehervar.hu/index.php?pg=news_139683

Előzmény: Hedo (22722)
Hedo Creative Commons License 2014.11.12 0 0 22722

Miért van, hogy egyre több helyen nem működnek a jelzőlámpák? Legalábbis reggel. Pár napja Kadocs/Berényi, tegnap meg ma Piac tér/Selyem út

gkvbjnk Creative Commons License 2014.10.04 0 0 22721

Bocs a késői reakcióért,de csak most tévedtem ide.

Köszönöm a válaszokat!

k2k Creative Commons License 2014.08.01 0 0 22720

Ez a ház nekem amolyan 20 nm alapterületű "2szintes" házikóra hajaz. 

Inkább vikendház, mint lakás

Előzmény: gkvbjnk (22712)
mikober88 Creative Commons License 2014.04.01 0 0 22719

Szia.

Eddig nem olvastam ezt a topicot, csak ma találtam rá más ügyből kifolyólag.

 

Vigyázz azzal a lakással, mert én már tavaly júliusban is láttam ezt az ingatlant hírdetni.

Végül nem mentem el, mert keveset árult el a hírdető a lakásról, és ez óvatosságra intett.

Előzmény: gkvbjnk (22712)
Vezo228 Creative Commons License 2014.03.18 0 0 22718

Köszi!

 

Ha a telefon is Nálad csörög, akkor könnyű lesz összekotni a dolgokat!

:)

 

Előzmény: Bys (22717)
Bys Creative Commons License 2014.03.16 0 0 22717

Nem lesz occsó,  a sörömről nem is beszélve...

 

Előzmény: Vezo228 (22702)
Horcs Ica Creative Commons License 2014.03.05 0 0 22716

Ott nem kell fűtened, kaját is adnak ... mi bajod lehet? :)

Előzmény: Hedo (22711)
Vezo228 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 22715

Muszáj megnézni személyesen egy-egy ingatlant, mert a képek nagyon félrevezetők tudnak lenni.

Ámbár itt inkább az az érzésem, hogy nem a véletlen műve, hogy ez a lakás még nem talált gazdára, itt elég konkrétan látszik, hogy miért csak ennyi az ára.

Abban sem vagyok biztos, hogy önnálló hrsz-ml rendelkezik, ahogy a  helyszínrajzot látom, van ott több ilyesmi kis lakás is egy közös udvarban. Ebből nekem kb az jön le, hogy szinte szobánként leválasztotak részeket egy házból és a tetőteret hozzácsapva jöttek létre ezek a kis lakások, vagy valami hasonló. Ezekből nem nagyon lesz otthon a szó szoros értelmében.

Az utcafronti mondjuk egy kis cég irodájának még talán el tudnám képzelni.

Szerinem ez nagyon felejtős, bár természetesen nagyon eltérőek az igények/lehetőségek mindenkinél.

 

Ezen a környéken szerintem egy valóban normális társasházi lakás reális ára 10-12 millió, egy önálló házé pedig 15 fölött lesz.

Ami ezek alatt található, azzal nagyon óvatosan és körültekintően kell bánni.

 

 

Előzmény: gkvbjnk (22712)
patopal Creative Commons License 2014.03.02 0 0 22714

Igényszintedet nem ismerve jegyezném meg, hogy ennyi pénzért még lakást sem kapsz "normálisat". 20millio körül nézegess.

Előzmény: gkvbjnk (22712)
gkvbjnk Creative Commons License 2014.03.02 0 0 22713

...pont most látom,hogy megújították a hirdetést.Eddig a külső képek,tervrajzok nem voltak.Így már nem annyira bizalomgerjesztő :( !

gkvbjnk Creative Commons License 2014.03.02 0 0 22712

Üdv ismét!

Köszönöm még egyszer a válaszokat azt illetően,hogy melyik városrész lehet élhető egy újonnan betelepülni vágyó számára!
Az általatok említett vezér utcák környékén találtam is egy pofás ingatlant ( http://aprod.hu/hirdetes/elado-42-nm-es-csaladi-haz-szekesfehervar-vezer-ID1WVTz.html#ca50e2e3bf ),viszont zavar kissé,hogy már régóta hirdetik.Nem tudom,hogy a baj a lakással van,vagy az embereknek ennyire nincs pénze?Az utóbbit tartom valószínűnek :( .
Amúgy külföldön vok jelenleg,ezért még nem tudtam személyesen megtekinteni,de márciusban utazom és "lecsekkolom".
Ha vkinek van véleménye,infója mindezekkel kapcsolatban,azt szívesen elolvasom!

Tiszteletem!

Hedo Creative Commons License 2014.01.28 0 0 22711

Huh, azt várhatod! PP elkapott a spárban és azóta előzetesben vagyok :)

Előzmény: htibor (22710)
htibor Creative Commons License 2014.01.23 0 0 22710

...várjuk meg, míg a Hírlap címlapon hozza Hedo ténykedését a Bártfai utcában ;)

Előzmény: Horcs Ica (22709)
Horcs Ica Creative Commons License 2014.01.23 0 0 22709

...sok a kutyaugatás talán? :)

 

Előzmény: Hedo (22708)
Hedo Creative Commons License 2014.01.22 0 0 22708

Na Bártfai-lakók pár napig most nem alszanak :D

Előzmény: Horcs Ica (22707)
Horcs Ica Creative Commons License 2014.01.22 0 0 22707

Van éjjel-nappali utcanév-tábla bolt? Nem is tudtam... :)

 

Előzmény: Hedo (22706)
Hedo Creative Commons License 2014.01.22 0 0 22706

Bártfai utcásat tudok neked reggelre szerezni.

Nincs messze és sötét az éjszaka... :)

Előzmény: Vezo228 (22704)
Bys Creative Commons License 2014.01.22 0 0 22705

Fene a válogatós formádat, hogy ilyen apróságokon tudol fennakadni... :)

Előzmény: Vezo228 (22704)
Vezo228 Creative Commons License 2014.01.22 0 0 22704

legalább az utca névnek jó volna stimmelnie :)

Előzmény: Bys (22703)
Bys Creative Commons License 2014.01.22 0 0 22703

Van az a pénz, hogy nálam is... :)

Konkrét kell, vagy jó ami lesz? :)

Előzmény: Vezo228 (22702)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!