Keresés

Részletes keresés

Örkényi Furioso Lovastany Creative Commons License 2013.03.28 0 0 8403

Sziasztok! Régebben is írtam itt, akik régi fórumozók ismernek, de régi nevemen (Tánczos Anikó) nem sikerült belépnem...

Mióta írtam sok idő eltelt közben legnagyobb lányom 9,5 évessé cseperedett és március 8-án rajtengedélyvizsgázott díjlovaglásban, valamint múlt hétvégén túl volt első versenyén is, ahol felnőttekkel összevont bíráskodás mellett két második helyet szerzett!

 

Hagy mutassam meg képeit! :)

 

Rajtengedély:

 

http://www.orkenyifurioso.eoldal.hu/fenykepek/zsofi-rajtengedely-vizsga-2013-marcius-8-nemzeti-lovarda/

 

Verseny:

 

http://www.orkenyifurioso.eoldal.hu/fenykepek/zsofi-es-velmond-elso-versenye-paty-cdnb--basf-talentum-kupa/

 

Szép Napot mindenkinek! 

Bogár0128 Creative Commons License 2013.02.13 0 0 8402

Eladó egy olyan LÓ, akit nagyon sokan szeretnek, nagyon sokan tisztelnek, aki nagyon sokunkat rengeteg mindenre megtanított már... Azt ígértük neki, velünk maradhat élete végéig, de sajnos külső körülmények hatására ezt most nem tudjuk tartani...olyan helyet keresünk neki, ahol foglalkoznak vele, ahol a család tagja lehet, gyerekeknek, ifiknek még tökéletes lova lehetne. Felnőttek alá, iskola lónak nem szívesen adnánk,  ő már nem arra való..

 

Hírdetés:

http://www.lovasok.hu/eladolovak/index.php?page=hirdreszletek&hid=127560&hirdtab=1&lapszam&rendstr&fromfo

Valasek Diána Anna Creative Commons License 2013.01.18 0 0 8401

Használt, de jó állapotú western nyergemet eladnám, vagy felszerelt univerzálisra cserélném. Irányár: 50.000Ft

indafoto.hu/collectioneditor/538581

kupeci Creative Commons License 2012.12.09 0 0 8400

Nálunk ridegben vannak tartva, az év nagyobbik részében legelnek. A hátra llévő időben széna.

Van hogy kapnak egy kis abrakot zabot de inkáb árpát. De tápot?......

Előzmény: Csady (8399)
Csady Creative Commons License 2012.12.04 0 0 8399

sziasztok az agro feed általános takarmány tápot lehet adni lonk?

Előre is köszi válaszotokat.

Renita0703 Creative Commons License 2012.11.13 0 0 8398

Kedves Lóbarátok!

8-16 éves gyerekek számára indítunk lovas tábort 2013 nyarán, Baranya megyében, Pécstől 27 km-re délre, a Villányi-hegység mellet fekvő Vokányban.
A táborban nem csak a lovak, a lovaglás és a hintózás kap teret, hanem a kedveltebb/ismertebb háziállatok is.

Célunk, hogy a gyerekek jól érezzék magukat a természet közelében, sportolási lehetőséggel egybekötve, a média használata nélkül.
Testközelből megismerkedhetnek többféle háziállattal (ló, kecske, bárány, nyúl, galamb, baromfi), azok szokásaival, életterükkel. Megtanulhatják, hogyan gondozzák, ápolják, etessék őket. A táborban a hulladékot szelektíven gyűjtjük, és tanulunk a környezetvédelemről. Az ezzel kapcsolatos totók és tesztek helyes válaszadói ajándékokban részesülnek!

A tábor alatt a gyerekeknek lehetőségük van:

  • túrázásra
  • a lovaglás alapjainak elsajátítására
  • hintózásra
  • kecskefejésre
  • strandolásra
  • focizásra
  • traktorozásra, szénakészítésre
  • traktoros munkák és munkagépek megismerésére
  • tollas-, kosár- és kézilabdázásra
  • rollerezésre, gördeszkázásra
  • kézműves foglalkozásokra: batikolás, nemezelés, gipszöntés, agyagozás, kecsketejes háziszappan készítése, stb.
  • számos kültéri és beltéri készségfejlesztő, logikai és szórakoztató játék használatára és barátok szerzésére izgalmas csapatjátékok során.

Ha többet szeretnél megtudni rólunk, akkor látogass el weboldalunkra, facebook oldalunkra, vagy írj e-mailt!

 

Weboldal: www.vokanytabor.gpotal.hu
Facebook: Tök Állat Lovas Tábor
E-mail: vokanytabor@gmail.com

 

 

kupeci Creative Commons License 2012.07.05 0 0 8397

...bocs 7-8:))

Előzmény: kupeci (8396)
kupeci Creative Commons License 2012.06.29 0 0 8396

Hortobágyi lovasnapok, július 7-14.

Előzmény: bigrace (8393)
kupeci Creative Commons License 2012.06.27 0 0 8395

Köszönöm, kipróbálom.

Előzmény: bigrace (8392)
Borzas Creative Commons License 2012.06.26 0 0 8394

bocs, legközelebb rajtamaradok :D :D

 

azóta se ültem lovon, nem is értem, hogy nem jött ki úgy a lépés

Előzmény: bigrace (8393)
bigrace Creative Commons License 2012.06.25 0 0 8393

Régóta nem néztem már a topikot, nagyon örültem, mikor megláttam, hogy msotanában írogatnak, erre ez is "katasztrófahíradó" lett, mint az RTL-klub... Nemár gyerekek, igyis elég negatív az egész ország. Én lovagolni is azért járok, hogy kiszakadjak a keserves gondjaimból, erre még itt is a vér folyik:(

 

Inkább meséljetek, ki hol lovagol, tudtok-e valami érdekes lovaseseményről, amire érdemes kilátogatni, vagy hasonlók...

bigrace Creative Commons License 2012.06.25 0 0 8392

Dolobene gél

Előzmény: kupeci (8391)
kupeci Creative Commons License 2012.06.25 0 0 8391

Üdvözlök mindenkit, sziasztok!

Nem jártam még itt csak  most cseppentem ide,de már lenne is egy kérdésem. Van e valami receptetek lovagló izom sérülésre?

Tamáss Creative Commons License 2012.05.29 0 0 8390

Sziasztok!

 

2 hete az edzésen éppen kengyel és szárfogás nélküli versenyszámot gyakoroltatták a lányommal, amikor a ló megijedt egy melóstól, aki a közelben hadonászott valami géppel. A ló megtorpant, és a kőr közepe felé ugrott. Így esett az eset! Leesett! Az edző kissé ledorongolta a figurát, mi a frászt keres ott! De szerencsére az ijedségnél nem lett nagyobb baj!

 

Üdv! Tamás

Kiváló Postafiók Creative Commons License 2012.05.29 0 0 8389

Jó, hogy leírtad ezeket, azt hiszem konzervatív leszek a mellénnyel kapcsolatban, terepre biztosan vinni fogom. 

Egyébként a halálom, amikor nézni kell folyton, hogy mibe lép a ló.

Engem is lerakott egyszer egy fiatal képzetlen állatka, ismeretlen terepen, a gazdája bízott benne... Igaz, én sem vagyok valami nagy lovas.

Még szerencse, hogy volt rajtam kobak és dzsúdón megtanítottak esni.

 

Azóta inkább osztály meg futószáron ülésjavítás meg szőrézés megy, hogy határozottabb, stabilabb legyen az ülésem.

 

Előzmény: Borzas (8388)
Borzas Creative Commons License 2012.05.29 0 0 8388

vágtában történt, egyébként, éppen beugrattuk őket, azután kicsivel.

Előzmény: Borzas (8387)
Borzas Creative Commons License 2012.05.29 0 0 8387

kb. középhaladó, voltam már terepen jópárszor előtte is. eléggé kivédhetlen volt, megcsúszott vagy megbotlott a ló, a bal hátsó lábában egy csont is kiugrott a helyéről, mindenesetre fél pillanat alatt 40-50 centivel alacsonyabb lett, mint előtte, én meg mentem tovább szép ívben jobbra, fejre és vállra érkeztem, hálistenek puhára (meg azért a kobak is használt). a mellény nem hiszem, hogy bármit jelentett volna, bár biztos van olyan is, ami a vállat védi, nálam az volt, hogy konkrétan a vállam "hegye" kapta a legnagyobb ütést, ahol a két csont csatlakozik (tipikus jéghokis sérülés egyébként :)).

 

persze azt a pár másodpercet meg utána pár percet nullára kiirtotta az agyam magából, a mögöttem lovagló srác nézte végig, tőle tudom a botlást (vagy megcsúszást, passz) is. aztán egy darabig nem tudtam, mi újság van, mit keresek ott a hegyen, mi történt (állítólag elhangzott az a párbeszéd, hogy "mi történt? "leestél" "honnan?" "a lóról." "milyen lóról??"). ezért aztán arra nézve tippem sincs, hogy ha rutinosabb lovas lennék, rajta tudtam-e volna maradni.

 

amúgy a nagyon bizarr része a sztorinak, hogy mikor elindultunk a lovakkal száron vezetve lefelé a hegyről (mire kicsit összekapartam magam, szerencsére párszáz méter után volt aki átvegye a lovat), a fent említett srác meglátta, hogy a ló lábával nincs valami rendben (kiugrott egy csont, mint írtam), nem tudta rendesen lerakni, fájlalta, meg a formája sem stimmelt, ezért a csávó egy ösztönös mozdulattal tenyérrel meglökte hátulról (nyilván ha belegondol, hogy mit csinál, nem tette volna, elvégre nem lódoktor, akár kárt is tehetett volna benne), a csont visszaugrott, a ló rúgott egyet (hálisten a srácot elvétette, pedig az lett volna a szép, úgy lejönni a hegyről, hogy két rokkant, egy ép ember, egy rokkant ló, kép ép ló) azóta köszöni szépen, jól van. fiatal paci volt amúgy.

 

összességében nem is volt olyan rossz élmény, csak a vállammal veszkődés nem hiányzott utána hónapokig. úgy értékeltem, hogy járhattam volna sokkal szarabbul is, ha a ló nem ösztönösen balra tér ki, hanem jobbra, amerre én szántottam a levegőt éppen.

 

egyébként hordjad a mellényt, ha már megvan, csak nem lehet olyan kényelmetlen.

Előzmény: Kiváló Postafiók (8386)
Kiváló Postafiók Creative Commons License 2012.05.29 0 0 8386

Hogy estél le? Milyen szinten vagy?

A mellény szerinted megvédett volna?

Nekem van egy szuper mellényem, de eddig nem nagyon hordtam, a gyerekre sem tudom ráadni.

Pfff, pedig kellene.

Előzmény: Borzas (8385)
Borzas Creative Commons License 2012.05.28 0 0 8385

csak ügyesen!

 

én decemberben lerepültem egy paciról, és eltartott pár hónapig, míg a vállam rendbejött (az agyrázkódás estére "elmúlt", nagyjából), azóta meg nem jött ki úgy a lépés, hogy lóközelbe kerülhettem volna... szóval a topikot nem én fogom vicces sztorikkal feléleszteni :D

 

viszont vigyázzatok az AC-ízületetekre (kulccsont-lapocka találkozása), rohadt egy dolog, ha kap egy tisztességes találatot.

Előzmény: Tamáss (8384)
Tamáss Creative Commons License 2012.05.27 0 0 8384

Sziasztok!

 

Jó lenne, ha ez a topic újraéledne!

Kislányomnak ma volt az első versenye FSZ2 -ben.

Szerintem ügyes volt! Mások szerint is! Bár a bíró eléggé alul pontozta!

Mindegy ezt is el kell kezdeni!

 

Üdv! Tamás

Tamáss Creative Commons License 2012.04.17 0 0 8383

Sziasztok!

 

Bocsánat, hogy szómenésem van, majd leszokom róla!

 

- elbír egy nyerget?

- feléri a ló hátát, hogy lepucolja, felnyergelje?

- fel bírja fogni, hogy a lovat fegyelmezni, irányítani kell

 

Elbírni elbírja, talán

felérni feléri,

...és hogy felfogja-e? Azt nem tudom! De egész jól irányítja a jószágot!

 

Én meg csak bámulom őket. Múltkor felültem az egyikre, hát egész más a világ abból a magasságból

 

Üdv! Tamás

(na csizma!)

Előzmény: kingA (8381)
Kiváló Postafiók Creative Commons License 2012.04.17 0 0 8382

+1

Előzmény: kingA (8381)
kingA Creative Commons License 2012.04.17 0 0 8381

Az tök jó, ha lelkesek és ügyesek. És az is, ha anyagilag is megengedhetitek. És az is érthető, ha az edző azt mondja, hogy érdemes velük foglalkozni. Biztos, hogy így van, több szempontból is - és ebben az edző anyagi szempontjai is benne vannak. Nincs ebben semmi kivetnivaló.

 

Ám _én_ személy szerint csak akkor kezdeném lovagoltatni a gyerekemet (ha egyáltalán kezdeném lovagol-tatni, ugyanis az igazi az, mikor az ember az összekuporgatott zsebpénzén alig várva, hogy kijusson... stb stb - de ez már nosztalgia), szóval akkor engedném lóközelbe, ha a méretei azt már lehetővé teszik. Ezt pedig marha könnyű megállapítani:

- elbír egy nyerget?

- feléri a ló hátát, hogy lepucolja, felnyergelje?

- fel bírja fogni, hogy a lovat fegyelmezni, irányítani kell - és ehhez a saját önkontrolljára és koncentrációs készségére is szükség van?

 

Ha minderre igen a válasz, akkor gyía!

 

Amúgy meg jó lovacskázást a lányoknak, remélem a lelkesedésük kitart addig, míg a fentiek alapján igazi _lovaglás_ lesz belőle! :-)

Előzmény: Tamáss (8380)
Tamáss Creative Commons License 2012.04.16 0 0 8380

Szia!

 

Mikor a picilányom 7 évesen kitalálta, hogy Ő lovastáborba akar menni, csak néztünk!

Aztán akkor is néztünk, amikor meghallottuk az árakat! Mi sajnos nem vagyunk millionosok:-(

dehát összekapartuk neki. Azóta már 4 nyáron volt táborban, ebből 2-szer a Bodorban. Az Attila mondta, hogy érdemes lenne vele foglalkozni! És tényleg megy neki! Azóta heti 1 alkalommal megyünk! Azóta már 3 lányt viszek.

Tamás

Előzmény: kingA (8379)
kingA Creative Commons License 2012.04.16 0 0 8379

Hej... régi szép idők! Annak idején én is nála voltizsáltam. Egyébként szerintem azzal se árt várni vagy 10-12 éves korig, dehát a mai szülőknek beszélhet az ember! Már az újszülötteket is járatják angolra. Na mindegy.

Előzmény: Tamáss (8378)
Tamáss Creative Commons License 2012.04.15 0 0 8378

Sziasztok lóbarátok!

 

Kár, hogy leállt a topic!

Nekem a 11 éves kislányom jár a Bodorba Lassó Attilához lovagolni!

Azóta én is annyira megszerettem a lovakat, hogy alig várom, hogy menjünk. Pedig előtte semmi kapcsolatom nem volt a lóvakkal.

 

Persze a szerszámozás is rám marad, mert szegény gyerek nem éri fel a ló fejét és még poénkodik is a paci mert felemeli a fejét, amikor a kantárt rátenné!

 

Múltkor levettem róla a kantárt a karámban, a fejét nekinyomta a hátamnak és úgy dörzsölgette a fejét

Először nem tudtam mit is akar. Jól összenyálazta a kabátomat! Dehát így jár, aki szereti a lovat!

 

Visszaolvasva a topicot, szó esett, hogy hány éves kortól lehet lovaglást tanulni?

Az Attila jelenleg is foglalkozik 4-5 éves gyerekekkel, voltizson!

 

Ez az egyetlen lovas topic itt az indexen nem lehetne újra felmelegíteni?

 

Üdv! Tamás

iricc Creative Commons License 2011.06.19 0 0 8377

Adidas van sajna. A dupla melltartóra már én is gondoltam. Szoptatok még egyébként...

Most kezdem újra tanulgatni, bőven van még mit csiszolni a technikámon, nyilván ezért rázkódik még annyira a felsőtestem is.

Köszi a választ :-)

Előzmény: Kiváló Postafiók (8376)
Kiváló Postafiók Creative Commons License 2011.06.19 0 0 8376

Nekem a Nike jött be (Hervis!). A próbafülkében ugrálni egy kicsit. :)  Sajnos az Adidas és egyéb termékek nem. Amíg nem találsz megfelelőt, vegyél fel akár két melltartót, úgy jobban tart. Én pl. futáshoz használok kettőt, de amikor szültem, volt hogy hármat kellett felvennem...

Most olyan Nike sportcicifixeim vannak, amiből 1 is elég :)

Még valami, szerintem nem kellene, hogy ennyire rázkódjon a melled tanügetésben, a derekad kellene, hogy mozogjon. A rázkódás elvileg nem terjedhet a derekad fölé (nekem sem megy annyira).

Előzmény: iricc (8375)
iricc Creative Commons License 2011.06.19 0 0 8375
Sziasztok! Női lovasoktól szeretnék tanácsot kérni.
Tudna nekem valaki jó melltartót ajánlani lovagláshoz? Elég nagy mellem van, és meglehetősen kellemetlen pl a tanügetés, pedig sport melltartrót viselek. Ha tudna valaki ajánlani jó erős, leszorítós melltartót, azt nagyon megköszönném.
Tánczos Anikó Creative Commons License 2011.05.16 0 0 8374

Sziasztok!

Már rég járta erre, de remélem még emlékeztek rám páran! :)

 

Olvastam páran olyan helyet kerestek ahol van oktatás, odafigyelés...stb.

 

Engedjétek meg hogy ajánljam magunkat :D

 

http://www.orkenyifurioso.eoldal.hu/cikkek/lovasoktatas.html

 

Valamint szeretettel várunk bértartókat is:) lovaikkal bértartásba:

 

http://www.orkenyifurioso.eoldal.hu/cikkek/lobertartas.html

 

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!