Keresés

Részletes keresés

Belohin Creative Commons License 2004.12.14 0 0 25
Sziasztok!

Útmutatást szeretnék nagyobb múltúaktól.
Megpróbáltam feltenni a 10g szervert SUSE 9.0-ra. Az undok telepítő köpött egy megvetőt, mondván, hogy néki csak UnitedLinux, meg egy-két RedHat lenne jó. Hogyan lehetne Ora szerverem? Elégedjek meg egy kevésbé válogatós régebbi verzióval? Vagy nyergeljek át Fedora-ra? Egyáltalán azon hajlandó települni az új DBS? Fizetős Linux nem jöhet szóba.
Egyébként ahhoz szeretném, hogy ne felejtsem el teljesen az Oracle ismereteimet, nem éles rendszernek.
hakansukur Creative Commons License 2004.09.23 0 0 24
Sziasztok!

Egyik topiclako hivta fel a figyelmemet erre a topicra.A problemamat mar leirtam a sima Oracle topicban is de azert megkerdezem itt is.
Szoval hallott mar valaki az Object Kernel API fuggvenyekrol, amelyek segitsegevel C kodbol is vegre lehet hajtani SQL utasitasokat ,es hasznalja is oket a C/C++ programjaiban (#include "okapi.h"
#include "okbasic.h" okConnect, okDisconnect stb)?

Koszonom
btotyi Creative Commons License 2004.06.18 0 0 23
A windows alatt is megtalálod a tnsname.ora-t. Ha nem akkor az easyconf-al csináld meg a kapcsolatot, atnsnamest másold át linuxra állítsd be az orahomet és ha szerencséd van működik. Nekem két napja egy instanclient azt mondta a 8.0.3-as szerverre, hogy "no longer supported" (lásd a másik fórumban)
Előzmény: Münci (21)
NevemTeve Creative Commons License 2004.06.18 0 0 22
Próbáld az strace-val kinyomozni, hogy milyen file-t keres az sqlplus... ugye az ORACLE_HOME envirot beállítottad? Valahol a topik elején értekeztem erről...
Előzmény: Münci (21)
Münci Creative Commons License 2004.06.18 0 0 21
Möszjő Teve!

Köszi a tanácsot, már gondoltam rá, de sajna kliensem csak winfoson van :-( A szerverről meg hadd ne másoljam át a teljes ora szerver homeját (64 bites Tru64 alol). Azt nem értem, hogy a csomagkezelő szerint minden fennt van hiba nélkül. A telepítés alatt sem írt hibát. Mégsem találom az ora homeját :-(

Münci

Előzmény: NevemTeve (20)
NevemTeve Creative Commons License 2004.06.18 0 0 20
Keressél egy olyan gépet, ahol van működő Oracle kliens, és másold át a /usr/local/OraHome1 teljes tartalmát...
Előzmény: Münci (19)
Münci Creative Commons License 2004.06.17 0 0 19
Möszjők!

Nagy az én bajom :-( Egy SuSe8.1 alá kellene bebiggyeszteni egy oracle klienst. Az ora server 8.1.7, Tru64-en fut. Az oracle honlapjáról letöltöttem az oracle-instantclient-basic-10.1.0.2-1.i386.prm -et. a ~jdbc.rpm-et és az ~sqlplus.rpm-et. Simán felmentek, a csomagkezelő szerint tökéletesen érzik magukat. Csak éppen a tnsnames.ora filet nem találom, tnsping parancsom nincs. Amit találtam, az a /usr/lib/oracle/10.1.0.2/client-ben néhány .class és egyéb file.
Hogy lehet paraméterezni a szervert, ha nincs tnsnames.ora? Hogy lehet kipróbálni? Egy futtatható filet találtam, az sqlplust. Azt lehet is futtatni, de rögtön hibaüzenetet kapok, hogy a TNS nincs beállítva :-(
Tud valaki segíteni? A dolog sajna sürgös. Az Oracle azt javasolta, hogy írjak TAR-t a metelinkre, majd válaszolnak - egyszer. Írtam, majd elolvasom a válaszukat.

Tisztelettel, Münci

NevemTeve Creative Commons License 2002.06.18 0 0 18
Egy halk kerdes Pro*C es hibakezeles ugyeben:

Van egy jo hosszu INSERT-em, ami nem megy le valamelyik host-valtozo hibaja miatt, de azt nem mondja meg, hogy melyik a hibas.
Ha parsing-error lenne, akkor az sqlca.sqlerrd[4]-ben volna a hiba offsetje,
de ez nem parsing error:-(
Abban remenykedem, hogy valaki megis tud valami fuggvenyt, amivel ezt le lehet kerdezni, hiszen az Sql*Plus az ilyenekor ki tudja jelezni a hiba poziciojat (sokszor ' ' + '*' formaban).

(Ha tcpdump-pal nezem latom is a hiba poziciojat a szerver uzeneteben... "mar csak" programbol kellene hozzaferni)

_LaJoS_ Creative Commons License 2002.06.02 0 0 17
Nem lehet. A szintaxisgráf szerint sem. Van azonban egy ún. multi-table insert, ami egy lekérdezés eredményeként kapott minden sorra lefuttat egy insert-et, ez esetben több táblába is tudsz egy utasítással beszúrni (ez főleg adattárházaknál nagyon kényelmes).
Előzmény: NevemTeve (13)
NevemTeve Creative Commons License 2002.05.30 0 0 16
Erdemes a Makefile-ba ilyesmiket begepelni:

CFLAGS = -g -Wall -I/usr/local/OraHome1/precomp/public \
-I/usr/local/OraHome1/rdbms/demo \
-I/usr/local/OraHome1/rdbms/public \
-I/usr/local/OraHome1/network/public

CPPFLAGS = -g -Wall
LDFLAGS = -g -L/usr/local/OraHome1/lib/ -lclntsh -lwtc8

%.c: %.pc
proc $<
rm *.dcl *.cud *.cod 2>/dev/null | true
Előzmény: NevemTeve (4)
NevemTeve Creative Commons License 2002.05.28 0 0 15
Helyesebben:
Marciusban kijott az 1.81-es verzio: download
Előzmény: NevemTeve (10)
NevemTeve Creative Commons License 2002.05.28 0 0 14
Az igaz hogy a gyari sqlplus eleg fapados, de itt van a yasql.
Marciusban kijott az 1.81-es verzio: download
Előzmény: NevemTeve (10)
NevemTeve Creative Commons License 2002.05.28 0 0 13
Lehet-e egy INSERT-ben tobb VALUES, ha tobb sort akarok egyszerre felvinni?
A leirasban szereplo szintaxisgraf azt sugallja hogy lehet, a tapasztalat azt, hogy nem :-(
_LaJoS_ Creative Commons License 2001.06.13 0 0 12
Ezt hívják úgy, hogy vékony kliens :-)
Előzmény: NevemTeve (10)
Lcsaba Creative Commons License 2001.06.13 0 0 11
Sziasztok!

Oracle805 for Linux király, 6.2-n peccsek nélkül is megyen, csak nem a telepítés után újralinkelt, hanem a "gyári" 0-ra vagy O-ra végződő nevű binárisokkal. (Production rendszerbe nem ajánlott, bár nekem stabilan megy.) Megy 32M RAM-on, p166 gépen, én ezen fejlesztettem, aztán léptem 64M RAM-ra, ott hasít. (15 tábla, néhány tizezer sor per tábla, Perl-DBI CGI-szkriptek.) Helyigény adatbázis nélkül kb 300 MB, nekem van kigyomlált cpio.gz, 90MB.

Oracle816 for akármi (NT, UnixWare, Linux, DG-UX próbálva): a telepítőkészlet az un*x-like rendszerek alatt f*s, NT alatt elmegyen jól. 64M RAM alatt a telepítő el se indul, 128M RAM esetén Linux alatt már nem elviselhetetlen. Gyári Linux telepítő CD-n a java motor nem jó. IBM-ről rpm csomag letölt, CD kimásol, java rpm telepít, CD java könyvtára felülír, CD újraír, ezután lehetett kezdeni az érdemi munkát. Telepítés után a grafikus lócitrom leszedhető. Nemtom, mindenki járt-e így, mi igen.

A 8.0.5 alapú CGI rencer nálam SOKKAL gyorsabb volt, mint ua. a rendszer ua. a gépen 8.1.6 backenddel.

FONTOS! Az Oracle mint adatbáziskezelő állat, de NE kezdd ezzel az ismerkedést, ha nincs kitől "tanfolyamot" venned napokig.

Jó hegesztést mindenkinek!

Előzmény: nemmindegy (9)
NevemTeve Creative Commons License 2001.06.13 0 0 10
Az igaz hogy a gyari sqlplus eleg fapados, de itt van a yasql.
Itt talaltam: http://sourceforge.net/projects/yasql/
Kell hozza az eredeti Oracle kliens, valamint a BDB::Oracle cimu jelenseg http://www.cpan.org/modules/by-module/DBD/ alol.
nemmindegy Creative Commons License 2001.03.08 0 0 9
Ha írsz e-mailben egy postacímet, szívesen küldök egy 8.1.6-os vagy egy 8.1.7-et Linuxra. Csak úgy :) (Sőt esetleg egy Developer 6i for Linux-ot is :))
Viszont mindenkinek javaslom, aki most akar majd nekiállni Oracle 8.1.x-et telepíten Linuxra: Felejtse el a Windowsos mentalitást, hogy "Beteszem a CD-t, oszt setup." Itt TÉNYLEG azzal kell kezdeni, hogy kinyomtatod az Install Guide megfelelő részeit, elolvasod, megérted, utána odaveszed magadmellé. és úgy hajtod végre a tlelpítést. (Legalábbis mondjuk az első két-három alkalommal.) Hat-hetedikre már fejből fogod tudni azt a pár környezeti változót, amit be kell állítani, meg hogy milyen csoportokat és felhasználókat érdemes felvenni. Amennyiben így történik a telepítés, MINDEN elsőre működni fog, és nem lesz semmilyen érthetetlen probléma. Ezt pár 8.0.5 és 8.1.x telepítése után BIZTON állítom.
üdv minden Oracle/Linux barátnak
nemmindegy
Előzmény: btotyi (6)
_LaJoS_ Creative Commons License 2001.03.03 0 0 8
Ha pedig debreceni, vagy nyíregyházi, akkor engem.
Előzmény: btotyi (6)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.03 0 0 7
Ha pesti vagy, keress meg mail-ben!
Előzmény: btotyi (6)
btotyi Creative Commons License 2001.03.03 0 0 6
Sziasztok !

Látom itt többeknek megvan az Oracle linuxra. Már egy ideje szenvedek vele, hogy a technetről letöltsem de mindig elakadok vele. Ha valamilyen módon megoldható lenne, hogy valakitől megkapjam, nagyon megköszönném. A részleteket magánba is megbeszélhetjük.

Előre is köszönöm.

Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.02 0 0 5
A 8.1.6-ra ugyan nem emlékszem, de...
8.1.7-et nemrég tettem fel Potato-ra.
A bin könyvtárat nem kell betenni a PATH-ba, valamint az ORACLE_HOME-ot sem kell beállítanod.
A /usr/local/bin-be berak egy oraenv nevű script-et.
Ha Oracle-t akarsz használni, ezt a script-et kell futtatni:
. oraenv (vagy source oraenv)

Kicsit részletesebben:


###################################
#
# usage: . oraenv
#
# This routine is used to condition a user's environment for access to
# an ORACLE database. It will prompt for the value of the new SID unless
# the variable ORAENV_ASK is set to NO, in which case it will use the
# current value of ORACLE_SID.
# The character "*" denotes a null SID.
#
# NOTE: Due to constraints of the shell in regard to environment
# ----- variables, the command MUST be prefaced with ".". If it
# is not, then no permanent change in the user's environment
# can take place.
#
#####################################
Előzmény: NevemTeve (4)
NevemTeve Creative Commons License 2001.03.02 0 0 4
Most tettem fel a 8.1.6-os kliens verziót Debian 2.2-re, eddig a következő apróságokat vettem észre:

* az installhoz X-window kell (a JAVAs GUI miatt)
* az installt nem csinálhatja a root, bár időnként előállít egy-egy procit, amit a root-nak kell futtatnia
* valamelyik lépés szeretné használni a /bin/awk -t (ha ez nincs, csináljunk rá symlinket)
* saját bin könyvtára van (nálam /usr/local/OraHome1/bin) amit érdemes berakni a PATH-ba
* kell neki egy ORACLE_HOME nevű enviro (pl export ORACLE_HOME=/usr/local/OraHome1)
* a lib-könyvtárát érdemes beletenni a /etc/ld.so/conf -ba (/usr/local/OraHome1/lib)

* a proc nem találja a stddef.h -t és néhány más header-t, beleértve a sajátjait. Megoldás lehet:

cat >/usr/local/OraHome1/precomp/admin/pcscfg.cfg

include=/usr/include
include=/usr/gcc-include
include=/usr/local/OraHome1/precomp/public
include=/usr/local/OraHome1/rdbms/demo
include=/usr/local/OraHome1/rdbms/public
include=/usr/local/OraHome1/network/public
^D

(vigyázat, nálam a /usr/gcc-include egy symlink a rendkívül kézenfekvő /usr/lib/gcc-lib/i386-linux/2.95.2/include könyvtárra)
* ez utóbbi négy könyvtárat a gcc-nek is meg kell adni (-I kapcsoló)
* a proc nem szereti a #include_next direktívát (limits.h)... egy csúnya hibaüzenet lesz a büntetés... persze ez csak warning

* a proc létrehoz számos nem-használt változót, a gcc bosszantására (pl sqlcxt, sqlcx2t, sqlstm...)

* a linkeléshez kell a -L/usr/local/OraHome1/lib/ -lclntsh -lwtc8 opció

* futáskor látom, hogy nem települt az oraus.msb nevű üzenet-file, ez a CD-n a /stage/Components/oracle.rdbms/8.1.6.1.0/1/DataFiles/mesg.24.0.jar file-bol szedheto ki (unzip) es tehető a /usr/local/OraHome1/rdbms/mesg könyvtárba.

Rol Creative Commons License 1999.09.24 0 0 3
Egy jo hir!

Megjelent az Oracle 8.0.5-hoz egy patch, amivel RedHat 6.0 (glibc 2.1) alatt is muxik :))))
http://technet.oracle.com/tech/linux

BYe
Rol&

MGperY Creative Commons License 1999.09.11 0 0 2
hüje ez a MG/Y, vagy csak korán van, szal:
"és nem linux kliens "= én meg linux kliens
MGperY Creative Commons License 1999.09.11 0 0 1
és ojan lehet h nt-n van a szerver és nem linux kliens vagyok ?
elég lenne egy sqlplus (eseteg sqlworksheet, nem baj ha x-es ;)
ha igen, hogyan ?

köszike

M.

tk Creative Commons License 1999.08.16 0 0 0
Tapasztalatom szerint az Oracle 8.xx for Linux melle oda kellene irni, hogy with glibc2.0 (libc6+gcc2.2.7), mivelhogy glibc2.1-gyel nem megy. Talan a R6 6-ban ez van, es ez erosen gatolo tenyezo lehet.
Rol Creative Commons License 1999.08.10 0 0 topiknyitó
Hali!

Légyszi segítsen nekem valaki, akinek már sikerült elérni Linux alól (WinNT-n futó) Oracle 7.3.4-es szervert. Megvan a Oracle 8.xx for Linux, ami RedHat 5.2 alatt még futott, de 6.0 alatt már minden progi csak core-t dumpol nekem :(
A célom az lenne, hogy php3-al lekérdezéseket tudjak futtatni.

Előre is köszi!
Rol&

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!