Keresés

Részletes keresés

corvi01 Creative Commons License 2023.08.14 0 0 42879

Ez így megy már pár napja, a nem indulásos dolog csak egy nap fordult elő, azóta ilyen furcsán, de elindul, betölt

 

No ez a lényeg, mert jobb opredszerek "beállnak" a hibá(k)hoz, kompenzálják ameddig tudják ill. lehet!

Ettől még gond lehet valahol! :( Táp, vagy alaplapi gebasz lehet, legjobb esetben valamelyik csatlakozó kissé korrodált. (?..) Ezeket Te is tudnád párszor ki-be huzigálni, bár az sem derült ki, hogy asztali gép vagy laptop egyáltalán..?

Előzmény: Zsuzsika12 (42875)
XNC Creative Commons License 2023.08.10 0 0 42878

Amúgy kár, hogy a gép korát nem írtad meg, abból is lehet már dolgokra következtetni.

Ha nagyon régi már az elem, az állástól is lemerülhet.

Előzmény: XNC (42877)
XNC Creative Commons License 2023.08.10 0 0 42877

Csakhogy pontosítottad a hibaleírást.

Ha valami olyasmit írna ki a géped, hogy "CMOS checksum error", akkor egyértelmű, hogy elem gond.

Előzmény: Zsuzsika12 (42875)
Gorcsev Creative Commons License 2023.08.10 0 0 42876

Oké, ezt már írtad...

Mi lenne, ha megpróbálnád levideózni azt a röpke szöveget? :O

Előzmény: Zsuzsika12 (42875)
Zsuzsika12 Creative Commons License 2023.08.10 0 0 42875

Ez a valami, ami felvillan egy nagyon rövid időre valami szöveges infó lehet, olyan mint amikor a végén meg kell nyomni mondjuk az F1-et, hogy tovább lépjen a rendszer. De nem tudom jobban megfigyelni, mert egy pillanat alatt eltűnik és elindul a betöltés a normál módon. Ami szokatlan, az idáig vezető út, a szokottnál később jövő 1. sípszó, a 2. sípszó, ami nem szokott jönni és ez a bevillanás a betöltés előtt. Onnantól már jó minden és menet közben is jól működik, nem csinál közben leállást, semmilyen egyéb problémát. Ez így megy már pár napja, a nem indulásos dolog csak egy nap fordult elő, azóta ilyen furcsán, de elindul, betölt. A merevlemez is jó, ezt írja ki az ellenőrző program. Ezért gondoltam, hogy hátha csak az elem a hibás, de inkább csak hinni szeretném, hogy nem nagy(obb) a baj, nem értek hozzá.

Előzmény: Gorcsev (42874)
Gorcsev Creative Commons License 2023.08.10 0 0 42874

"valami még felvillan egy röpke pillanat erejéig a monitoron"

Telefon -> videó?

Előzmény: XNC (42873)
XNC Creative Commons License 2023.08.10 0 0 42873

"valami még felvillan egy röpke pillanat erejéig a monitoron"

 

Lehet, hogy pont ez a kulcsa, csak épp nem lehet most tudni, hogy mi az.

Ha annyira az elemre gyanakszol, akkor cseréld ki, ha tudod.

 

De sajnos így is elromolhat a gép.

Nekem is van ilyenem, valamire még jó, de már rég félre van rakva, mint "selejt".

Előzmény: Zsuzsika12 (42872)
Zsuzsika12 Creative Commons License 2023.08.10 0 0 42872

Ti jobban tudjátok, biztosan így van. Csak arra gondoltam, hogy ha mégis bekapcsol, elindul és betölt, ha nem is a szokott módon, talán nem lehet akkora nagy a baj (például nem táp, nem alaplap gyengélkedik, hanem csak az elem).

Előzmény: XNC (42871)
XNC Creative Commons License 2023.08.10 0 0 42871

Az elem kimerülésére nagyon kicsi az esély. Az óra megy róla főleg, de csak akkor, ha a gép nincs az elektromos hálózatra csatlakoztatva.

Amit leírtál, arra mondták, hogy lehet táp, de az alaplap is döglődhet.

Szerintem itt az ideje, hogy lecseréld a géped.

Előzmény: Zsuzsika12 (42868)
Gorcsev Creative Commons License 2023.08.10 0 0 42870

".... nincsenek beállítási gondok és a dátum és idő is pontos."

Azok csak akkor lennének, ha valamit elállítottál volna az alapértelmezett értékről.

Az időt viszont a BIOSban kéne megnézni, mert ha a rendcer elindult, az már beállítja magának (lekérdezi a netről), tehát "elfedi" a hibát.

 

Ez a nem indul-leáll-stb viszont másra utal, én is a tápegységet nézetném meg először. Azt egycerü is kicserélni egy teszt erejéig...

Előzmény: Zsuzsika12 (42868)
kisbetu Creative Commons License 2023.08.09 0 0 42869

Belépsz a BIOS-ba, és megnézed az ott mért elemértéket.

Vagy veszel a sarki boltban egy 2032-es elemet, és kicseréled.

 

Egy gyengélkedő táp miatt is lehet, hogy valamelyik alkotóelem nehezebben tér magához.

Előzmény: Zsuzsika12 (42868)
Zsuzsika12 Creative Commons License 2023.08.09 0 0 42868

Nem változtattam meg semmit, azt se tudom hogy kéne ezt megtenni.

 

Arról van szó, hogy a gépem nem akart bekapcsolás után elindulni, szinte azonnal leállt, a  monitoron sem tudott még semmi megjelenni ilyen rövid idő alatt. De addig próbálgattam a bekapcsolást, hogy nagy sokára végre elindult és betöltött. Azóta is elindul és betölt, de nem úgy, mint máskor. Lassabban indul, később sípol, majd sípol még egyet, aztán valami még felvillan egy röpke pillanat erejéig a monitoron, aztán betölt, ahogy szokott és minden működik normálisan. Azt hittem, hogy esetleg az elem merült le. De betöltéskor minden rendben, nincsenek beállítási gondok és a dátum és idő is pontos. Így most értetlenül állok az egész előtt. Lehet mégsem az elem a hibás?

Előzmény: Igor Castillo de Muerte (42866)
kisbetu Creative Commons License 2023.08.09 0 0 42867

( Szerintem valami anomália van a gépével, és próbálja az elemre fogni. )

Előzmény: Igor Castillo de Muerte (42866)
Igor Castillo de Muerte Creative Commons License 2023.08.09 0 0 42866

Pl ha a bootolási sorrendet megváltoztattad, lehet el sem indul, ha még azt is elfelejti, honnan is kéne indulnia...

Előzmény: Zsuzsika12 (42862)
kisbetu Creative Commons License 2023.08.09 0 0 42865

nem :)

Előzmény: Zsuzsika12 (42864)
Zsuzsika12 Creative Commons License 2023.08.09 0 0 42864

Ennek minden esetben így kell történnie? Mármint hogy ennyire észrevehető legyen a következmény?

Előzmény: Gorcsev (42863)
Gorcsev Creative Commons License 2023.08.09 0 0 42863

Leginkább arról, hogy elfelejti a pontos időt, és/vagy induláskor panaszkodik, hogy nem stimmelnek a beállítások...

Előzmény: Zsuzsika12 (42862)
Zsuzsika12 Creative Commons License 2023.08.09 0 0 42862

Üdv mindenkinek!

 

Kérdésem lenne.

 

Alaplapi elem lemerülése miről vehető észre? Mit okoz, ha ez történik? Például mi történik a gép bekapcsolása után? Elindul a betöltés?

 

Köszönettel.

Gorcsev Creative Commons License 2023.06.12 0 1 42861

Az OK is lenne, ha nem látcott volna egybül, hogy garantált szívás lenne a vége...

Előzmény: tomtyi (42860)
tomtyi Creative Commons License 2023.06.12 0 0 42860

Nekem belefér, hogy ennyivel hozzájárulok akár teszteléshez is, nem ettől függ az egzisztenciám.

Előzmény: Gorcsev (42859)
Gorcsev Creative Commons License 2023.06.11 0 0 42859

"Van Ubuntu Pro"

Ja, épp nemrég tukmálta nekem is valamelyik gépen, de sürgősen letiltottam...

Előzmény: tomtyi (42857)
tomtyi Creative Commons License 2023.06.11 0 0 42858

Visszakapcsoltam, a letörölt csomagoknak nincs újabb verziója, így nincs gond. Most. Még.

tomtyi Creative Commons License 2023.06.11 0 0 42857

FΛsz kivan. Van Ubuntu Pro mód, ehhez tartozik a kernel livepatch és az „ Expanded Security Maintenance (ESM) Extra security patching for Ubuntu LTS, now included in Ubuntu Pro, 10 year security coverage” opció, ami esetében kissé dilettáns megoldás, ha az alig egyéves, tehát még négy évig mindenképp karbantartott LTS verziónál már az elején ilyen összeakadások vannak. Hisz’ a tíz éves biztonsági frissítés lehetőségét nyilván cégeknek kínálják.

Lényeg: kikapcsoltam az ESM opciókat, így vissza lehetett fejteni mindent.

Közben a Synaptic készítőit megkövetem, mert a menüben van egy „Törött csomagok javítása” lehetőség, ami az előbbi listatörlések nélkül megcsinálja, ami kell.

Még kipróbálom, visszakapcsolom, megnézem, milyen frissítést kínál fel. Ha megint gubancol, írok nekik.

Köszi a reakciót.

Előzmény: Gorcsev (42855)
tomtyi Creative Commons License 2023.06.11 0 0 42856

apt update
Találat:1 http://archive.ubuntu.com/ubuntu jammy InRelease
Találat:2 https://download.virtualbox.org/virtualbox/debian jammy InRelease           
Találat:3 https://ppa.launchpadcontent.net/mozillateam/ppa/ubuntu jammy InRelease     
Találat:4 http://archive.ubuntu.com/ubuntu jammy-updates InRelease                    
Letöltés:5 http://archive.ubuntu.com/ubuntu jammy-backports InRelease [108 kB]
Találat:6 https://esm.ubuntu.com/apps/ubuntu jammy-apps-security InRelease
Találat:7 https://esm.ubuntu.com/apps/ubuntu jammy-apps-updates InRelease
Letöltés:8 https://esm.ubuntu.com/infra/ubuntu jammy-infra-security InRelease [7.453 B]
Letöltés:9 https://esm.ubuntu.com/infra/ubuntu jammy-infra-updates InRelease [7.452 B]
Találat:10 http://archive.ubuntu.com/ubuntu jammy-security InRelease
Letöltve 123 kB 1mp alatt (93,1 kB/s)
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése... Kész
Állapotinformációk olvasása... Kész
Minden csomag naprakész.

apt full-upgrade
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése... Kész
Állapotinformációk olvasása... Kész
Frissítés kiszámítása... Kész
0 frissített, 0 újonnan telepített, 0 eltávolítandó és 0 nem frissített.

Előzmény: Gorcsev (42855)
Gorcsev Creative Commons License 2023.06.11 0 0 42855

apt update; apt full-upgrade mit mond?

Előzmény: tomtyi (42854)
tomtyi Creative Commons License 2023.06.11 0 0 42854

Üdv újra! Kis f.szom tele van az L/Ubuntuval. Hetek óta van öt beragadt csomag, amit elavultnak ír (ráadásul a tárolókban elérhetőnél újabb), de sem eltávolítani, sem visszafejleszteni/korábbi verziót kényszeríteni nem engedi a fél rendszer törlése nélkül, legalábbis a grafikus csomagkezelő. Sajna, fogalmam nincs, mi a megfelelő angol kifejezés a visszafejlesztésre/korábbi verziót kényszerítésre, így angolul rá sem tudok keresni.

A nyomi grafikus csomagkezelő több csomag esetében a korábbi verzió kényszerítésére kattintva másik csomagnál jelzi, hogy törött függőség lesz, és onnantól hiába állítom be mindegyiknél ugyanazon generációra való visszafejlesztést és jelölöm újratelepítésre a rengeteg letörölni kívánt csomagot, amikor a változtatásokat meg kéne csinálnia, akkor azt jelzi, törött csomagok vannak, megáll, pedig már a kijelöléskor eltűnt a törött csomagok jelzése. Ez egy ősi faszsága a Synapticnak, de más esetben egy frissítés után továbbenged. Itt azonban a frissítés után levesz minden jelölést a visszafejtendőés az emiatt újratelepítendő csomagokról, így csinálhatnám az egészet ördögi körben bármeddig. Hacsak… Hacsak nem tudtok valami terminálos megoldást mondani. Légyszi, légyszi!

Gorcsev Creative Commons License 2023.05.14 0 0 42853

-"Hol sántít? Évtizedek óta nem használok nyomtatót, főleg nem hálózatit."

Ki beszélt nyomtatóról? :O

Megnézted a linkeket az előző válaszban? 

 

"Kevés a szabad helyem a var partíción. Az apt/cache könyvtárból lehet csak úgy kedvemre törölgetni?"

Bárhonnan lehet :)

... de én azért a random randalírozás helyett inkább innen indulnék...

 

Előzmény: Wathmon Drophar Espardo (42852)
Wathmon Drophar Espardo Creative Commons License 2023.05.14 0 0 42852

"Marhaság, és nem kicsit: nagyon! ;)"

 

-Hol sántít? Évtizedek óta nem használok nyomtatót, főleg nem hálózatit.

 

Másban is szeretnék segítséget kérni:

Kevés a szabad helyem a var partíción. Az apt/cache könyvtárból lehet csak úgy kedvemre törölgetni?

 

*ubuntu-18.04.3-desktop-amd64

 

Előre is köszönöm!

 

Előzmény: Gorcsev (42831)
Zsuzsika12 Creative Commons License 2023.05.11 0 0 42851

Köszönöm szépen!

 

Szép napot mindenkinek! :)

Előzmény: Gorcsev (42850)
Gorcsev Creative Commons License 2023.05.11 0 0 42850

Sebaj.

Amit OK-ztam, azt nyugodtan csináld, de a böngészők pucolgatásán kívül érdemi hatása (meg sok értelme) a többinek nincs.

Ha pedig valami kétcséges, ne habozz kérdezni! :)

Előzmény: Zsuzsika12 (42848)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!