Keresés

Részletes keresés

colin19 Creative Commons License 2024.02.05 0 0 13749

Autoreisen Tenerifén ..

Ha foglalás után előre kitöltöd otthonról az adataidat akkor kb 5 perc és a kezedben a kulcs , lemásolják a személyit/útlevelet , valamint a jogsit .. Annyi üzemanyaggal viszed vissza amennyivel elhozod .. a fullos biztosítás napi 2 euró , annyi a kikötés hogy ha lemész az épített útról arra nem vonatkozik. A parkolóban a kisházban lecsippanják a kulcsot és már mehetsz is , visszafelé kulcs leadáskor egy aláírás a papírodra és megkérdezik hányas helyre álltál be .. még soha rá sem néztek a kocsira. Jó karban levő,tiszta autót kaptam eddig mindig ..

utazó61 Creative Commons License 2024.02.04 -1 0 13748

Szia, mindenkinek!

Off topik!

Ezt az önrészmentes biztosítást tegyük már átláthatóbbá azoknak, akik még ez után futnak bele.

1. verzió: egy gyűjtőoldalon keresztül bérelsz autót, bejelölöd az önrész-mentesítő opciót. A kölcsönző cégnél teljes joggal  kérik a sok száz Eu-s kauciót! Te ugyanis arra kötöttél biztosítást egy harmadik félnél, hogy ha valamiért visszatartják a kauciót-esetleg még többet is követelnek-, MAJD, ha minden számlát beküldesz a biztosítást vállaló cégnek, utólag visszatérítik.

2. verzió: közvetlenül a kölcsönző cégnél bérelsz és kéred a full biztosítást. Nem fognak kauciót kérni-néhány cégnél csökkentett mértékűt esetleg kérnek-, de ez egyértelműen kiderül a bérlés folyamán.

Általában a gumira-üvegre nem vonatkozik a biztosításod, de pl. a Cicarnál, Autoreiesennél kis alacsony összegért kiterjeszthető ezekre is. Utána már tényleg csak az üzemanyag marad, ha nem a szerződés szerinti mennyiséggel adod le.

Tavaly Mallorcán a GoRecordnál este 8-kor adtam le az autót, 10-kor szállt fel a gép, addigra már fel volt oldva a zárolás. Tenerifén az Autoreisennél is, Cicarnál is hasonlóan gyors.

Ha valakinek olyan kártyája van, amin nem gond a kaució zárolása, választ amit akar.

Ha szük ez a keret, valószínüleg az esetleges kár kifizetése is gond lehet-nálam is ez van.

Ez estben erősen megfontolandó a kölcsönző cég biztosítása.

Pont.

Hogy a topikhoz is csatlakozzon: Tenerifén Cicar, Autoreisen, Pluscar, náluk alap a depozit nélküli kölcsönzés.

 

 

 

edkedk Creative Commons License 2024.02.04 -1 0 13747

Aki sokat bérel, annak megérheti éves önrészmentesítő biztosítás kötése. Sajnos Brexit után elég nehéz olyat találni, ami nem UK lakóhellyel köthető.

Ka Pál Creative Commons License 2024.02.04 0 0 13746

Mondjuk ilyen helyzetre nem gondoltam... Ha ilyet terveznék, esetleg elméleti megoldás lehetne az azonos kölcsönző használata.

Én is jobbára közvetítőn keresztül bérelek, ahol az önrészmentes biztosítás jóval olcsóbb, mint a kölcsönzőnél, ennek viszont természetesen hozománya a kaució.

Előzmény: Léna007 (13741)
Léna007 Creative Commons License 2024.02.03 -1 0 13745

De nekünk mindig így van, másképpen nem is ismerem, mert a német közveítő oldalakon mindig így kínálják. De korábban sok éve az economy car rentals oldalon foglaltunk mindig, ott sosem láttad, honnak jön a biztosítás, csak kipipáltad, hogy énrész nélküli full-al akarod és mégis kellett mindig fizetni, mi 2008 óta szinte csak saját szervezésben utazunk és mindenhol bérelünk autót és mindegy hogya hogyan kinél milyen módon foglaltuk, mindig pokoli nagy kaució volt (leszámítva Kanárikat, ott az a 300-400 Euro tényleg nem gáz).

Előzmény: edkedk (13743)
forceberg_avs Creative Commons License 2024.02.02 0 0 13744

Egyébként kb. onnan tudod, hogy fullos önrész, stb. mentes a biztosításod, hogy kb. lexaráják a kártyádat meg a papírjaidat.

Előzmény: edkedk (13743)
edkedk Creative Commons License 2024.02.02 -1 0 13743

De pont most írod, hogy nem volt önrészmentes biztosítás az autón, hanem te kötöttél külön önrészmentesítő biztosítást harmadik félnél. Persze, hogy akkor van letét.

Előzmény: Léna007 (13742)
Léna007 Creative Commons License 2024.02.02 -1 0 13742

Pedig mindig kérnek! MI még soha nem a kölcsönőnél tettük rá az önrészmentes biztosítást, mert az általában megfizethetetlen. A Mietwagencheck24 oldalon keresztül foglalunk mindig autót (Németországból) és ott úgy van, hogy ha önrész nélkülifull cascot választasz, akkor a biztosítás másnál fut, általában német Allianznál és ez azt jelenti, hogy iszonyatos depozitokat tesznek rá ilyenkor az autóra, 800-1500 Euro között (egyszer hazamenve Budapesten 3 napos autófoglalásra, ami 80 Euró volt 1500 Eurot depozitoltak a kártyámról), mert ha valami kár van, megtartják a depozitból ezt az összeget és itthon adja nekünk vissza a köztes biztosító. Ilyenkor akar a kinti autókölcsönzős mindig extra biztosításokat ránk varrni, mert hogy ami nekünk van, az nek jó. Ellekztem azóta kinyomtatni a biztosítást angolul és akor megértik, hogy mi van. Nekünk szinte eddig mindig így volt, ivéve Cicar és Autoreisen, ahol nagyon olcsó és alapjáraton önrész nélkül van az egész.

Előzmény: edkedk (13736)
Léna007 Creative Commons License 2024.02.02 0 0 13741

Szia, annyiban lehet zavaró, hogy van olyan ország, autókölcsönző, ahol 1500 Euró értékben lekötnek depositot és nem azonnal jön vissza az utazás végén sem, hanem eltart. Már most ha a kredit kártyám csak 2 ezer Euróig van havonta limitálva és az utazás során más dolgokat is akarok vele fizetni, akokr nagyon szúk lehet. Mi így jártunk az Azóri-szigeteken, hogy 4 szigeten 4x béreltünk autót és mindenütt 800 Euro körül volt a deposit, így már nem tudtuk mindegyik autót azzal a kártyával fizetni, aki a sofőr volt, de ez ott a helyszínen mindig mindenféle átírási gondot jelent. Mondjuk Kanárikon nem kell ettől félni, hogy ekkora összegeket lekötnek.

Előzmény: Ka Pál (13732)
edkedk Creative Commons License 2024.02.02 -1 0 13740

Hétköznap reggel és délután nagy a dugó esélye.

Előzmény: vuz (13739)
vuz Creative Commons License 2024.02.02 -1 0 13739

Köszönöm, igen, ma már lefoglaljuk az autót. Seat Ibiza vagy Golf.

Puerto de Santiago-t is néztem pont, de aztán most Playa San Juan tűnik vonzóbbnak. A legalsó déli csücsköt nem is tervezem szállás szempontjából (Costa Adeje, Playa de la Américas, Los Christianos), annyira sűrűn beépített és annyira más mint amire mi vágyunk, hogy azt mi szerintem nem bírnánk. Még esetleg El Médano a visszaút előtt pár napra hogy a reptér közel legyen. De ha nem találok jó szállást ott akkor az kimarad. Csak nem tudom hogyha La Matenza de Acentejo-ból kellene mennünk a reptérre a visszaútnál, akkor mennyire esélyes esetleg ott azon a keleti autópályaszakaszon a dugó? Mert OK hogy alapból kb 1 óra onnan az út, de mennyire lehet ott azon a részen vajon dugó, hát ezt ki tudja előre, aztán lekésni a gépet nem lenne szerencsés.

Előzmény: rebecha (13733)
vuz Creative Commons License 2024.02.02 -1 0 13738

Persze, teljesen megértelek, picit tartok ettől az "elturistásodott" jellegtől én is, de mi eléggé a "fősodoron" kívül szoktunk mozogni mindig bárhova megyünk, szóval talán remélhetőleg itt is sikerül megtalálni azt amit keresünk és várunk ettől a helytől. Ja meg mindig a tömeg előtt jövünk-megyünk a fő látnivalókra (nem alszunk 10-ig).  Lanzarote-t is néztem, de aztán arra jutottam hogy legyen először Tenerife és majd utána Lanzarote. Ja a legelső vágyam amúgy Madeira volt, de oda nem találtam elfogadható árú repülőjegyet sajnos. Hát mi is öregszünk már, szóval nem lesznek gigatúrák, de azért kisebbek mégiscsak, ezeket még majd meg kell terveznem. Még egyelőre a szálláshelyeket keresem, jelenleg Playa san Juan, La Matanza de Acentejo és esetleg harmadiknak Granadilla vagy El Médano van kinézve (összesen 12 éjszakát leszünk) és sajnos oda is meg vissza is a déli repülőtér van.

Köszi szépen a felajánlást, írok ha felmerül majd kérdés!

 

Előzmény: Léna007 (13729)
edkedk Creative Commons License 2024.02.02 0 0 13737

Gondolom, sokaknak van alacsony keretű hitelkártyája, amin a befoglalt letét mellett már nem marad elég a keretből, hogy a nyaralás alatt felmerülő költségeket finanszírozza. Másoknak meg egyáltalán nincs hitelkártyájuk, mert félnek tőle.

 

Előzmény: Ka Pál (13735)
edkedk Creative Commons License 2024.02.02 0 0 13736

Olyannal még nem találkoztam, hogy önrészmentes biztosítás mellé még letétet is kért volna a kölcsönző.

Előzmény: Ka Pál (13735)
Ka Pál Creative Commons License 2024.02.01 0 0 13735

Egyrészt költői volt a kérdés, másrészt nem lehet megúszni a depozitot, csak a mértékét lehet jobbára csökkenteni. Nem csak a gpk-ban lehet kár, hanem szokás visszafogni egy jól látható összeget az esetlegesen ki nem fizetett útdíjakra, parkolási díjakra, bírságokra, üzemanyagra és egyéb a biztosítás által nem fedezett költségekre (pl. ha letérsz az aszfaltozott útról és ott éri kár a kocsit, azt a biztosító nem téríti). Tehát jobbára számomra teljesen elfogadható indokból kell biztosíték a bérbeadónak, ami szerintem teljesen normális elvárás egy 5+x MFt-os vagyontárgy kölcsönbe adásakor még akkor is, ha önrész nélküli biztosítás van a gépen (és ennek viszonylatában szerintem elfogadható egy 3-500 EFt-os letét, még ha ez egyébként tényleg nagy összegnek is tűnik).

Előzmény: forceberg_avs (13734)
forceberg_avs Creative Commons License 2024.02.01 0 0 13734

Olyan helyeken lehet tömegek nélkül lenni, amikhez mondjuk 2km-en belül nincs parkoló.

Gran Canarián ezért lett utólag a kedvenc túrám az Altavista, mert senkivel nem találkoztunk. :D

De Fuertén is ajánlom a Pico de la Zarzát.

 

Ka Pál: Ha jól tudom, az önrészt fogják a kártyán, vannak, akik inkább fizetnek pár 10€-val többet, hogy kártya és önrészmentes legyen a biztosítás.

Előzmény: Flower2000 (13730)
rebecha Creative Commons License 2024.02.01 0 0 13733

Erre az időpontra seat ibiza aut. Váltó 169 eur minél előbb foglalj mert hetente megy fel az ár. Ingyen módosítható és lemondható.

Előzmény: vuz (13727)
Ka Pál Creative Commons License 2024.02.01 0 0 13732

Mindig hitetlenkedve olvasom ezeket a depozit "problémákat". Miért zavar az valakit, ha credit kártyán bármekkora összeget is befoglal a kölcsönző? Debitnél még kissé érteném, de hitelkártyánál... Nem a te pénzed, a banké. Ha baj van úgy is fizetned kell, ha nincs baj, nincs jelentősége. Ha jogtalan, charge back, de semmiképp nem a te pénzed lóg a levegőben.

Előzmény: utazó61 (13714)
rebecha Creative Commons License 2024.02.01 0 0 13731

Mi négyszer szálltunk meg és mindig Puerto de Santiagoban.Ez los gigantesnél van. Az El Marques Palace-ben  3-szor.ma már kicsit  drága,de csodás hely fűtött medencével.

Előzmény: vuz (13727)
Flower2000 Creative Commons License 2024.02.01 0 0 13730

A kis szigetek szépek, csak Tenerife és Gran Canaria volt legalkalmasabb a tömegturizmus kialakitására és ezt csinálták. A kis szigeteken a vulkanikus tevékenység, éghajlat, vízhiány stb akadályozta a nagy mértékű turizmust, ezért maradtak szépek.

Előzmény: Léna007 (13729)
Léna007 Creative Commons License 2024.02.01 0 0 13729

:-) de jó, hogy emlékszel rám. Mi kivégeztük Tenerifét, mikor elkezdtünka kicsikre (El Hierro, La Palma és La Gomera) utazni, akkor jöttünk rá, hogy ezek mennyire egyediek, autentikusak, nem turistásak és az agyon urbanizálódott Teneriféhez képest és egyre jobban elment a kedvünk Tenerifétől. Ott az utóbbi években már csak átszállni voltunk. Előtte 10 éven át hatalmas nagy szerelem volt, de mostanra odaveszett a vonzóereje számunkra. A többi szigeten is túráztunk, de már nem olyan sokat, öregszünk, itt fáj, ott fáj, nem bírjuk már a strapát. :-) A blogírást is már két éve befejeztem, az azóta történt utazásokat már nem lehet követni. Tavaly spontán (egy héttel előtte foglaltunk) voltunk Lanzarotén és ahol kedvünk tartotta, ott szálltunkki az autóból és egyszerúen csak kedvünkre beletúráztunk a vulkáni tájba, hihetetlen szép volt és nagyon nagy szabadságérzetet adott. Bármiben, amiben még tudok segíteni bárkinek infóval, szívesen, bár 2017 volt az utolsó Tenerife, így infóim nem olyan frisek már. De bármire rá tudok kéredezni ott élő barátainktól.

Előzmény: vuz (13728)
vuz Creative Commons License 2024.02.01 0 0 13728

Nagyon szépen köszönöm a megerősítést tőled is Léna007 (flögi)! A Te beszámolóidat mindenképpen el fogom olvasni, még korábbról emlékszem hogy Ti rendszeresen jártatok Tenerifére és jó sokat túráztatok, hát mi is ezt tervezzük!

Előzmény: Léna007 (13723)
vuz Creative Commons License 2024.02.01 0 0 13727

Köszönöm szépen! Közben pont mi is erre jutottunk, hogy az automata váltós célszerűbb lenne. Május 13-25 időszakra a cicar-nál mondjuk egy Peugeot 208-as automata váltós 313 EUR lenne, amit Te írsz ár az jóval kedvezőbb, szóval még keresgélek tovább. Közben szállást is vadászok, terv szerint egy lenne délen, délnyugaton (vagy a nyugati oldal közepén), egyet pedig északra tervezek középre. 

Előzmény: rebecha (13721)
Léna007 Creative Commons License 2024.02.01 0 0 13726

Az engedélyt anno ezen az oldalon lehetett kérni, manapság nem tudom, nem néztem utána: https://www.reservasparquesnacionales.es/real/ParquesNac/index.aspx

Léna007 Creative Commons License 2024.02.01 0 0 13725

Mi 2010 (vagy 12-ben) másztuk meg a Teidét, van egy internetoldal, ott lehet foglalni az engedélyhez az időpontokat, elég nehéz kisakkozni, mikorra érsz fel és akkor 2 órásak voltak az intervallumok, amira adták. Van egy nagyon részletes le►rásom három részben a mászásról: itt kezdősik

https://utazasbolond.blogspot.com/2012/11/tenerife-2012-teide-maszas-1.html

Már nagyon ritkán jövök ebbe a fórumba, mert nincs időm rá, meg Tenerifére már pár éve nem utazunk, nekünk nagyon beépült, nagyon túlzsufolt lett, állni órákat a dél-észak közötti autópályán a dugóban....a blog tartalomjegyzék részében az összes utazásunkról megtaláljátok a részletes leírást.

Előzmény: kirsan (13696)
Léna007 Creative Commons License 2024.02.01 0 0 13724

Gold Cartól viszont mentsen meg a sors mindekit vagy saját maga önmagát!! :-) Egyszer választottuk őket és ránk erőltettek egy biztosítást, ami drágábbvolt, mint az egész autóbérlés. Üres tankkal adták, ha jól emlákszem és telivel kellett visszahozni vagy valami hasonló volt. Nem emlékszem, mert több, mint 10 éve volt, de tudom, nagyon sok gabaly volt és veszekedés a pultnál és nagyon lehúztak. Azóta akárhova uatzunk, nagyban elkerülöm őket.

Léna007 Creative Commons License 2024.02.01 0 0 13723

Autotémában: Autoreisen vagy Cicar, árban ugyanolyan, abszolút unkomplikált mindkettő. 14x voltunk kanárikon, mind a nyolcon voltunk évekig az Autoreisennél béreltünk, de aztán valahoyg áttértünk a Cicarra, egyszerú a regisztrálás, nem kell előre fizetni, visznylag újabb autóik vannak. Visszaadáskor nem néznek szinte semmit, egyszer több benzint tankoltunk bele visszaadáskor, mint kellett és maguktól visszafizettek érte pénzt. Tavaly Lanzarotén kifogytak a kicsi autóból (mi mindig az Opel Cosra ketgóriát szoktuk foglalni) és mint törzsügyfélnek updateltek egy Hiunday SUV-re. Nyugodtan válaszzátok bármelyiket a két cég közül, nincs semmi átverés, mindkettő korrekt és olcsó, tiszta szívből csak ajánlani tudom.

rebecha Creative Commons License 2024.02.01 0 0 13722

Pl. Máj17-31. 14 nap 186 euro. EGY Seat ibiza

Előzmény: vuz (13720)
rebecha Creative Commons License 2024.02.01 0 0 13721

Már 7-szer voltunk a Kanárikon. Mindig az autoreisennél béleltünk .utolsó 2 alkalommal seat ibiza aut.váltósat.hegyi szerpentíneken nagy könnyebbség.nagyon korrekt cég. 2 éve kigyulladt egy piros lámpaa műszerfalon, visszavittük: azonnal adtak egy másik autót és nagyon köszönték,mert szervízelni kellett. 4 éve Lanzarottén egy magasabb kategóriájú citroen cactust adtak ugyanazért az árért.a covid óta sajnos sokkal drágábbak lettek. Sok sikert a keresgéléshez és jó utat.

Előzmény: vuz (13720)
vuz Creative Commons License 2024.02.01 0 0 13720

Köszi szépen! Hát ez a 25 EUR/nap áron az általad írott autó, akár még az Opel Mokka is, nagyon jó lenne. A legkisebb kategóriásat ilyen domborzati viszonyokhoz nem választanánk, inkább fizetünk picit többet de ne legyen annyi kínlódás. Na körbenézek. Köszönöm szépen még egyszer.

Előzmény: edkedk (13719)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!