Keresés

Részletes keresés

pancho Creative Commons License 1999.07.05 0 0 19
Kedves névtelen!
De az állat már legalább nem él, amikor elkezded főzni, vagy pláne enni. A növényekről ez nem mondható el. A sárgarépa él, amikor nyersen eszed! Ha elültetnéd, kihajtana! A dió, mogyoró, gabonák szintén! A kukorica él, mikor pattogtatják! És mivel kimutatták, hogy a növények is éreznek, most képzeld el, milyen lenne (répa-analógiára), ha az állatból is mindig csak harapnánk egy darabot, az meg még élne, érezne, de nem tudna védekezni.
Úgy hogy vegetáriánusok, humánumról egy szót se! Növénykínzók!
Ja, még egy érv a hús mellett.
Húsból nem készül kábítószer, méreg, alkohol, nikotin... Növényekből igen!
Előzmény: nevtelen (17)
vikoca Creative Commons License 1999.07.05 0 0 18
Ketsegkivul en se ennek olyan allatot, amit sajat kezuleg gyilkoltam meg. De hogy jon ez ide? Azert szobrot meg lehetne allitani azoknak a budos, labszagu disznoknak, akik a sajat urulekukben fetrengenek naphosszat, nem? Szegenyek - egesz eletukben nincs mas cel, csak hogy szep nagyra megnojenek, hogy megehessuk oket. Miert ne kapjanak egy kis kenyeztetest ok is?
Előzmény: nevtelen (17)
nevtelen Creative Commons License 1999.07.05 0 0 17
Kedves No.1.!

Tegyél egy kisérletet. Vegyél egy élő csirkét a piacon, vágd el a torkát, és egy stopperral mérd meg, hogy utána mennyi ideig "nem szenved". Nagyobb állatot azért nem ajánlok, mert több vére van, ennél fogva a csirkénél hosszabb ideig "nem szenved".
SZVSZ, a zsidók pontosan azért vágják el az állat nyakát, amiért a keresztények, vagy a mohamedánok. Hogy kivéreztessék.

u.i:
Szerintem, ha holnaptól mindenkinek magának kellene felnevelnie, majd sajátkezüleg kivégeznie azt az állatot, amit megeszik, alaposan megugrana a vegetáriánusok létszáma. ;-)

Előzmény: No.1. (3)
) Creative Commons License 1999.07.05 0 0 16
És a bikás játszotér?
Kelenföld (BMK) - tétényi korház. 3 Bika egy domb legtetején! Egyébként speciel akkor a disznó és csirke(lehetőleg sajttal töltött) emlékművet is mondhatna valaki. (Csak hogy a lelkiismerete megnyugodjon, egy magamfajta tömeggyilkolatónak...)
sasanz Creative Commons License 1999.07.05 0 0 15
Egyébként van szobra a marháknak, pontosabban egy bikának.
A Közvágóhídnál láttam. Azért ez nem egy kimondott "Éljen soká a kedves marha" szobor, ugye.
magyar tarka nagy barom Creative Commons License 1999.07.05 0 0 14
Nagyon helyes, csak így tovább!
Előzmény: Törőlt_nick (-)
Nubain Creative Commons License 1999.07.05 0 0 13
Nekem úgy rémlik, hogy volt már ilyesmi szobor, valami aranyborjú vagy mi a csuda, és elég nagy népszerűségnek örvendett.
:)
csutak Creative Commons License 1999.07.04 0 0 12
Kedves Anteris!
Annyiból értek eyget veled, hogy ha így meyg tovább akkor csak az állatketben találsz marhát. A "mezőgazdasági vállakozó" nem olyan marha, hogy etesse tovább őket.
Apósoméknak, amióta él, mindíg volt 6-12 db. De már a tej sem kell, hisz jön be külföldről. Nos az idén már nem lesz neki marhája :-(
Előzmény: Törőlt_nick (-)
Csokis2 Creative Commons License 1999.07.04 0 0 11
> és minden táplálékok legnagyobb mártírját, a krumplit.
Ez mar tiszta politika, tessek vele atmenni oda! :-)
A krumpli egy gyokertelen, kozmopolita noveny. Maga az arctalan tomeg. Raadasul palinka formajaban ol, butit es nyomorba dont. Igaz magyar ember nem eszik meg mindenfele amerikai sz..t. (Az igazi palinka meg tiszta dogeves. Hullott gyumelcsbol rohasztott cefre...) Tessek desztillalt vizen elni! :-)
Csokis
Előzmény: Havária (9)
Törőlt_nick Creative Commons License 1999.07.04 0 0 10
Szutyejev cool! Nekem meg van az egyik könyve: Vidám mesék. :)
Előzmény: bubu (8)
Havária Creative Commons License 1999.07.04 0 0 9
Egy farkábaharapó kígyó egy pálinkásüvegben, amelyet gazdája az általa oly nagyrabecsült marha halotti torán az elhunyt és annak húsából táplálkozók egészségére emel és köszöntőjében nem felejti el megemlíteni a szívének oly kedves lecsó alapanyagául szolgáló névtelen hősöket és minden táplálékok legnagyobb mártírját, a krumplit.
Előzmény: Törőlt_nick (7)
bubu Creative Commons License 1999.07.04 0 0 8
Szutyejev: Szaz vidam kep c gyermekkori olvasmanyomban hajigaltak kigyokarikakat valami allatok (majmok??) celbadobasi celzattal, a kigyok a celbol meg szepen visszkusztak hogy ujra lehessen dobni
volt neked ilyen konyved?
Ebbe huztak a szant a kutyak ugy, hogy horgaszbottal az orruk ele volt kolbasz logatva ;-)
Előzmény: Törőlt_nick (7)
Törőlt_nick Creative Commons License 1999.07.04 0 0 7
...és mit szólsz egy farkába harapó kigyóhoz?
Előzmény: bubu (6)
bubu Creative Commons License 1999.07.04 0 0 6
fontos a novenyek koszoruzasa is, de ez felveti a kerdest, hogy mivel?
baber, vagy borosztyan, tehat novenyi anyagu koszoruval izlestelen lenne...
de elo nyulakkal mondjuk
Előzmény: jégtörő (1)
jégtörő Creative Commons License 1999.07.04 0 0 5
Ha marha lennék, biztos csak zsidókra bíznám az életem.

:-)

Előzmény: No.1. (3)
Törőlt_nick Creative Commons License 1999.07.04 0 0 4
Én esküszöm, hogy komolyan gondoltam...de ezek a marhák itt!
Na, engem aztán várhatnak a szobrukhoz!!!
:)
Előzmény: No.1. (3)
No.1. Creative Commons License 1999.07.04 0 0 3
Tévedés. Nem áldozzák fel értünk az életüket, hanem mi elvesszük tőlük.
Egyébként nagyon tiszteletreméltó gondolat ha komolyan gondoltad.
A japánoknál pl. szokás, hogy hálát adnak az állatoknak, és növényeknek evés előtt. Legalábbis igy tudom.
Lehet, hogy a zsidó kóser szokásnak is van ehhez valami köze, mert pl. ha egy nyisszantással vágják el egy állat nyakát, az nem szenved annyit.

Előzmény: Törőlt_nick (2)
Törőlt_nick Creative Commons License 1999.07.04 0 0 2
...aztán meg kéne egy olyan nap - mondjuk a vágómarhák napja - amikor tilos lenne élelmezési célból állatokat leőlni. Még fesztivált is lehetne rendezni, szerintem dőlnének a külföldiek !
jégtörő Creative Commons License 1999.07.04 0 0 1
Szó sincs róla, a tisztelet meg van adva a marháknak. Többnyire udvarias hangon szólítjuk meg őket. Még itt is.
A vegetáriánusok meg hol koszorúzzanak? Elvégre ők is emberek.
Előzmény: Törőlt_nick (-)
Havária Creative Commons License 1999.07.04 0 0 0
és ki koszorúzna? ugyan! Krúdy nem elég?
Előzmény: Törőlt_nick (-)
Törőlt_nick Creative Commons License 1999.07.04 0 0 topiknyitó
Ma ebéd közben - mialatt egy rántotthúst majszoltam bősz elszántsággal - hirtelen belémhasított az a szomorú felismerés, hogy még a legalapvetőbb tiszteletet sem adjuk meg azoknak az állatoknak amelyek életüket áldozták a mi életünkért cserébe.
Kéne legalább egy szobor a tiszteletükre, nem?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!