Keresés

Részletes keresés

Mad002 Creative Commons License 2001.06.06 0 0 90
névtelen!

Pedig egyszerű. Szüleim nem dohányoznak. Velük b@sszak ki?!

Üdv:Mad

Előzmény: névtelen (89)
névtelen Creative Commons License 2001.06.06 0 0 89
"Otthon is CSAK az erkélyen gyújtok rá."

nem hittem, hogy van ilyen bagós.....:)

Előzmény: Mad002 (88)
Mad002 Creative Commons License 2001.06.06 0 0 88
trooper!

Szó nincs róla, hogy az arcodba, ruhádra fújom a füstöt!
SZVSZ. (amíg nem sért senkit) A DOHÁNYZÁS MAGÁNÜGY.
A hozzászólásom első felét nem hiszem, hogy figyelted. Nem állítom hogy a dohányosoknak bárhol joguk lenne füstölni. (Pl. iskolák, stb.)
Helyesnek tartom, hogy ott KÜLÖN dohányzóhelyet alakítottak ki, minek kivételével TILOS a dohányzás. Én is bunkónak tartom azokat az embereket, akik pl. a buszmegállóban szívnak egy mély slukkot, majd a járműre fellépve annak zárt terében fújják ki.
A dohányzás (is) olyan mint bármi más. Lehet kulturáltan is művelni, vagy lehet bunkó módon is (lásd fent). Ez azonban a dohányzó egyén saját hozzáállásán múlik. Ha pedig oda mégy, ahol rágyújthatnak, akkor ne morogj, ha füstüs leszel.

Tisztelettel: Mad

ui: Otthon is CSAK az erkélyen gyújtok rá.

Előzmény: trooper (86)
névtelen Creative Commons License 2001.06.05 0 0 87
ez teljesen korrekt.
egyetértek.

pedig én nemdohányos vagyok
(najó, havi átlag 0,5-1 szál, de az évek óta...)

Előzmény: Mad002 (85)
trooper Creative Commons License 2001.06.05 0 0 86
nos, én meglehetősen sokat utazok vonaton (sajnos olyan helyeken is, ahol nincs ic). öt évig dohányoztam, három hónapja nem teszem. viszont amíg tettem addig is inkább a nemdohányzó kocsikat preferáltam, és jól kibírtam cigi nélkül (vagy ha nem akkor irány a dohányzószekció füstölni. aki oda ül annak már úgyis mind1).
szerintem a széválasztás egy sirály megoldás. kát, hogy csak az ic-ken van. még szerencse, hogy a hagyományos vonalakon általában van hely az első osztály nemdohányzó fülkéiben (ami általában kemény fél kocsi). a többi olyan szinten van, mint egy nyilvános klotyó a VIII.ker.-ben. műbőr ülés rulez, ráadásul az utóbbi 20 évben nem csak a felújításuk maradt el, de a tekarításra sem fordítottak sok időt. (igaz múltkor hasonló állapotok voltak az egyik ic-n is, de valszeg azt azért legalább pár napon belül kitakarították)
na mind1. mind a két probléma ugyanannak a sara. azoknak a dohányosoknak pedig, akik mellveregetve adják elő, hogy ők bizony dohányosok és joguk van bárhol füstölni: milyen képet vágnál ha ciánspray-t fújnék az arcodba? vagy csak neked van jogod mérgezni?
trooper
Mad002 Creative Commons License 2001.06.05 0 0 85
Eazy!

Ezt te komolyan is gondolod?
Ami igaz:
Senki nem kötelezhető, hogy más füstjét szívja.
(El kell különíteni a D, ND helyeket egymástól)
Viszont:
SENKI ne szóljon bele, hogy -a törvények kereteit betartva- hogyan mérgezem magam.
Létezik kompromisszum, meg kell találni.
Dohányzó vagyok, figyelek rá, hogy lehetőleg senkit ne zavarjak.Azt hiszem elvárhatom, hogy ezért cserébe engem is békén hagyjanak.

Mad

Előzmény: Eazy (83)
Laja73 Creative Commons License 2000.12.13 0 0 84
Nahát, ehhez csak gratulálni tudok.
Ezután már ne pocsékold a drága energiát felesleges internetezéssel...
Előzmény: Eazy (83)
Eazy Creative Commons License 2000.12.13 0 0 83
Sziasztok !

Minden olyan tevékenységet, megmozdulást, tüntetést támogatok, ami a dohányzás ellen szól.

Szeretném, ha nemcsak a vonatokon tiltanák be teljesen, hanem az utcákon, köztereken, mert ha átmégy egy aluljárón, mire kijössz, elszívtál egy szálk cigit passzívan, büdös lesz a hajad ruhád, stb. Hamarabb fogsz meghalni.

Tulajdonképpen az a baj, hogy a dohányosok szennyezik a levegőt. Mert ha minden füstszemcsét beszippantanának és az szépen leülepedne a tüdejükben, akkor nem távozna füst a levegőbe.

Persze csak akkor lenne szabad kifújni, ha már nem jön ki látható füst.

Vagy akkor tegyék bele a cigit zacskóba, hogy ne jöjjön ki a füst.

Vagy akasszák fel magukat, és meg van oldva a világ élelmezési problémája.

Mérgezzétek le a dohányföldeket, árasszátok el a cigis cégeket spammail-ekkel, vagy faxon nyomjátok át nekik a háború és békét 72-es betűméretben.

LE A CIGIZŐKKEL !!!

Kilroy Creative Commons License 2000.12.13 0 0 82
Egyetértek. Egyébként meg aki nem bírja még egy kis időre sem visszafogni magát, az egyrészt már valóban orvosi eset, másrészt viszont ne csodálkozzon, ha esetleg ezt kevéssé tolerálják...
Előzmény: Laja73 (81)
Laja73 Creative Commons License 2000.12.12 0 0 81
Persze, néhány esetben valóban elvárható egy D-től, hogy még dohányzó területen se dohányozzon (terhes nő, kisgyerek van a közelben, és nincs módjuk máshova menni)

Abba még senki nem halt bele, ha kis időre vissza kellett fognia magát.
Akinek ez gond, az valóban mehetne orvoshoz vele...

Előzmény: Kilroy (80)
Kilroy Creative Commons License 2000.12.12 0 0 80
"Egy ND viszont ne akarja megmondani, hogy mit csináljon a D - pusztán olyan alapon, hogy "ő csinálja a káros dolgot, ő alkalmazkodjon" "

Bár az idézett mondatrész nem teljesen alaptalan, de inkább valóban ne akarja. Ezt megelőző mondatod a megoldás, ill. annak kellene lennie... ("Senki se dohányozzon nem dohányzó helyen és kész.")

Kil

Előzmény: Laja73 (79)
Laja73 Creative Commons License 2000.12.12 0 0 79
Úgy, ahogy mondod. Felesleges elemezni a vallást, én sem teszem.
Azt be kell tartani. Ugyanígy a jelenlegi MÁV-szabályozást is be kell tartani.
Senki se dohányozzon nem dohányzó helyen és kész.
Egy ND viszont ne akarja megmondani, hogy mit csináljon a D - pusztán olyan alapon, hogy "ő csinálja a káros dolgot, ő alkalmazkodjon"

Előzmény: Kilroy (75)
Laja73 Creative Commons License 2000.12.12 0 0 78
Hát most nem igazán értem, mi a probléma, én csak válaszoltam a kérésedre, nem kommentáltam. Nem is értek az iszlámhoz. És különben is OFF az egész.

Az iszlám-ügy egyébként így jött szóba egy korábbi hozzászólásban:

"A problémát az okozza, hogy rossz az inercia rendszer.

Az ND számára az a felfogás, hogy "maguk választották a káros szenvedélyt, ne reklamáljanak, ha tiltják", csak ebben a környezetben látszik ilyen egyszerűnek.
Egy ilyen ND szerintem NAGYON FEL LENNE HÁBORODVA, ha például egy fasza kis iszlám közösségbe kerülne, és az olyan dolgok, amikről addig azt gondolta, hogy ártalmatlan, kiderülne, hogy halálos bűn."

Ezzel éppen a toleranciára hívtam fel a figyelmet. Senki nem állíthatja, hogy amit ő gondol, az a szentírás. Én sem. De itt elmondhatja mindenki a véleményét.

Előzmény: Törölt nick (73)
Kilroy Creative Commons License 2000.12.12 0 0 77
FÉLOFF
Hm, hát igen... Egyébként nyilvánvaló: amikor ezek a vallások/vallási előírások létrejöttek, még nem volt ilyen mértékben téma a dohányfüst-mérgezés... ja, és vonat se nem volt...
MÁV meg pláne nem :-)
ON
Előzmény: Tiborcsik (76)
Tiborcsik Creative Commons License 2000.12.12 0 0 76
OFF másik fele:
Azért szomorú, hogy egyik vallás sem mondja ki, hogy nem szabad felebarátodat nikotin-kátrány füsttel mérgezned.
Előzmény: Kilroy (75)
Kilroy Creative Commons License 2000.12.12 0 0 75
FÉLOFF
A vallási előírások nem mindig felelnek meg a józan ész logikájának. Azokat egyszerűen a hívőnek be kell tartania, függetlenül attól, hogy esetleg az adott előírás egy nagy baromság. Ezért kár is ezt elemezni, legalábbis szerintem.
ON
Előzmény: Törölt nick (73)
Kilroy Creative Commons License 2000.12.12 0 0 74
Egy biztos: egymás baszogatása aligha oldja meg a helyzetet, inkább csak ezzel is stresszeljük egymást... mintha a helyzetből származó stressz nem volna elég...
Előzmény: Laja73 (65)
Törölt nick Creative Commons License 2000.12.12 0 0 72
wares_DBP,

A klíma tényleg érdekes. A múlt héten egy utas szólt, hogy állítsák már fűtésre, mert hidegebb volt, mint kint. Az ablakot nem értem, én többször kinyitottam már. Azt a füllentyűt kell fölfele húzni. Ált. nincs bezárva.
Ártunk és ormányunk állítólag nagy pézeket akar a MÁV-nak adni, többek között a kocsipark korszerűsítésére. Kíváncsian várom.

Előzmény: wares_DBP (71)
wares_DBP Creative Commons License 2000.12.12 0 0 71
Fred,

ja, dehat miert ne varjunk el a MAV-tol normalis
szolgaltatast??
Az InterCity egy kiemelt szolgaltatas a MAV-on belul. Sajnos, ez azt jelenti, hogy elviselheto kategoria.
Nem egeszen ertem, hogy miert kell nekem plussz penzt fizetnem azert, mert elviselheto.
Akik normal vonaton utaznak, azok a MAV-tol kaphatnanak fizetest, mert annnyira gusztustalanok a kocsik.
Egyebkent faszan meg van oldva a klima, az IC-n:)
Ha meleg van, akkor melegebbet csinal, ha hideg van, akkor meg hut:)
Raadasul akvariumfeelinges kocsik vannak...csi ablak. Ha veletlenul van ablak, akkor hosszu egyeztetes utan, talan kinyitja a kalauz a kulcsaval, ha eppen jokedve van...

MOCSKOS MAV!

Törölt nick Creative Commons License 2000.12.11 0 0 70
Kedves wares_DBP!
Mint az IC-t és a MÁV szolgáltatásait (?) naponta használó utas, azt kell mondanom, túl sokat vársz el tőlük. Én már annak is örülnék:

ha az IC mindig pontos lenne
ha késik, azt mondják be a vonaton is
ha egy osztály kibérel egy kocsit, azt ne a vonat közepére tegyék be
ha van hely a 2. osztálon, ne adjanak első osztályú jegyet
fűtsenek rendesen

Kapásból ennyi, még folytathatnám....
fred

Előzmény: wares_DBP (69)
wares_DBP Creative Commons License 2000.12.11 0 0 69
Hello,

a megoldas egyszeru...
En IC-vel utazom, es azokat ismerem.
Az utolso 2 kocsinak kene dohanyzonak lennie, igy a nemdohanyos utasoknak nemkene bufekocsiba menet atmaszniuk a fuston.
A MAV persze ennyit mar nem tudna megtenni...
En dohanyzom, de nem vagyok ra buszke.
Lenne meg egy-ket kerdesen a MAV-hoz:
-Miert olyan ajtokat kell szerelni a vonatokra, amik 5 masodperc utan csukodnak?
-Miert nincs mindket szek oldalan hamutarto?(ugye ha nem ablak melle szol a jegy, akkor hamuzas kozben, a hamum fele az ablak mellet ulo oleben landol...
-Miert nem lehet TV-t nezni az IC-n? (igy harangoztak be anno...)

Azthiszem, hogy egymas dolgait toleralni kell, de amig egy ilyen balfasz ceg(MAV) intezi a dolgokat, addig esely sincs a bekes egyutt utazasnak...
Volt egy-ket szelsoseges velemeny mindket oldalrol...Azthiszem, hogy a nemdohanyzoke allt kozelebb az en felfogasomhoz.
Fura volt az a hozzaszolas, hogy fustoljuk ki a nemdohanyzokat...sztem te egy nagyon huje ember vagy.
Inkabb gondolkodj el, hogy mi a faszert teszed tonkre magadat...
Mar en is gondolkodom erosen, csak kurvara nem tudok leszokni:))
Mindenesetre attol fuggetlenul hogy en dohanyzom, ha ramfujnad a fustot ugy basznalak szajba, hogy azt se tudnad hanyas a kabat:))

na csa

Laja73 Creative Commons License 2000.12.11 0 0 68
Mi tilos ? Tessék:

- részegítő italok élvezete, fogyasztása
- kábítőszer élvezete
- a szerencsejáték
- a kamatszedés
- a sertéshús fogyasztása
- a nem Isten nevében levágott állatok fogyasztása
- a selyemruha viselete
- a férfiaknak arany ékszer viselete
- az emberölés
- a tolvajlás
- a bálványimádás
- a homoszexualitás, és az önkielégítés is.

Na. Te kérdezted.

Előzmény: Törölt nick (66)
hoppaaa Creative Commons License 2000.12.11 0 0 67
Ez még mindig jobb a szegedi ic-k 20-as kocsijánál.
Ott a régi dohányzó rész megmaradt dohányzónak, a nemdohányzó 2/3 pedig a "tisztán nemdohányzó kocsi", ahol negyed óra múlva gomolyog a füst.
Előzmény: jasmine (63)
Laja73 Creative Commons License 2000.12.11 0 0 65
Én is erről beszéltem korábban (43, 47), csak én úgy gondolom, az ilyen ND-D párharcok nagyon gyakran nem konkrétan arról szólnak, hogy valakit zavar a füst, inkább arról, hogy az embert folyamatos stressz éri az életben, sehol sincs igaza, és akkor még cigiznek is az orra előtt. Ekkor aztán ott borul a bili, mert ott jól be lehet szólni, míg máshol nem nagyon, csak a feszültség gyűlik. Szóval odáig azért nem mennek el, hogy panaszt tegyenek a MÁV-nál (kérdés, ennek van-e egyáltalán következménye), felháborodásuk csak arra a kis időre korlátozódik.
Meg lehet ezt szerintem kultúráltan is oldani, itt vannak ezek a fórumok, mindemki elmondhatná a véleményét, kialakítanánk egy közös álláspontot, amit továbbítanánk a MÁV, illetve a média felé. De hát annyira azért senkit sem érdekel a dolog, megelégszenek a kis "füstölgésekkel"...
Előzmény: Kilroy (64)
Kilroy Creative Commons License 2000.12.11 0 0 64
Én dohányzom (bár nem sokat és nem rendszeresen), ezért van némi megértés bennem a dohányosok felé is. Nem láttam még, hogy valaki leírta volna (ha mégis, akkor bocs), hogy a topik alaptémáját illetően felesleges a D-knek és ND-knek egymást vádolniuk bármiért, merthogy a helyzetért (ami valahol minden kétséget kizáróan tarthatatlan, legalábbis hosszú távon) a MÁV felelős, ill. "neki" kellene rendezni az ügyet. Bár nekem is voltak a topikban leírtakhoz hasonló afférjaim vonatokon D-kkel, mégis: eszembe se jutott ezért őket vádolni. A MÁV-nak kéne megoldani a problémát, lehetőleg minél előbb...

Kilroy

jasmine Creative Commons License 2000.12.11 0 0 63
A hét végén teszteltem a Miskolc-Bp vonalon az IC-k nemdohányzvá alakítását. ELVILEG a teljes kocsi nemdohányzó, a jegyre is ez van nyomtatva, mégis, ha az ember régen volt dohányzó szakaszba kapja ezt a jegyet, akkor menthetetlen. Mert hiába a jegyfelirat, + a kocsik külterében kirakott, egy db tiltó A4-es papír, ha a hamutartók maradtak és a kocsiban nincs áthúzva a dohányzó jel, szólongathatod végig egyenként a dohányzó utitársakat. Jó esteben előveszik a jegyet és megnézik. De általában füstölnek tovább, mondván nincs tiltó jel az orruk előtt... A kedves ND meg szívhatja a füstöt egész úton a hivatalosan nemdohányzó fülkében. Nem tudjátok, hol lehet erre panaszt tenni? Felső léguti betegséggel küzdve ezen annyira felhúztam magam. Szóval aki ismeri a panasztétel helyét, írja ide nekem, please. Ha már átalakítás, legyen valóságos...
Tiborcsik Creative Commons License 2000.12.11 0 0 62
Tegnapi szomorú tapasztalatom, hogy még ha illedelmesen ki is mennek a dohányosok a folyosóra füstölni, ha jól bezárom is az ajtót utánuk,akkor is beszivárog a füst a nemdohányzó kabinba.
Így az a kabarészerű jelenet ismétlődött el néhányszor Ceglédtől Kecskemétig, hogy: diákok ki, füst be, ablak le, diákok be, ablak fel, diákok ki, füst be, ablak le...stb.
Aztán kiderült, hogy még a folyosó is nem dohányzó. Képzeljétek el, még a 2-3 db dohányzó fülke felőli végén is ki van téve a piros kereszttel áthúzott cigi tábla. Ja igen, és a folyosón le vannak szerelve a hamutartók. A srácok mikor ezt észrevették, úgy elszégyellték magukat, hogy Kecskeméten gyorsan leszálltak. :)))
Híd Creative Commons License 2000.11.20 0 0 61
Nos, hétvégi tapasztalatom (nem a füstmentes világnapon történt): bemennék a dohányzófülkébe. Kérdezem, ez ugye dohányzó? Mondja bent egy kiscsaj. Hát ez nem, át van húzva a felirat, és egyébként sincs hamutál.

Tehát az átalakítás megtörtént, bár elég brutálisan: a feliratot lila alkoholos filccel firkálták át, alá a nyomaték kedvéért odaírták, hogy a bagósok melyik nemhez vonzódnak ugyanazzal a lila filccel. A hamutálakat pedig oly alaposan távolította el a MÁV, hogy még a falat borító farostlemez elég tekintélyes darabjai is eltűntek velük együtt.

Bocs kedves nemdohányzók! Nem hinném, hogy a MÁV tette volna mindezt! Rendszeresen találkozom ilyen módon megrongált dohányzófülkékkel a vonatokon. Ha tényleg nincsen hely a nemdohányzóban, az sem ok az ilyen önkényes átalakításokra! Ettől nem lesztek jófejek, csak még bunkóbbak, mint a dohányosok.

Tipli Creative Commons License 2000.11.17 0 0 60
Elemtarulkozik annak a vilagnak utopisztikus kepe, melyben az ND-k gazmaszkban kotelesek az utcakon jarni, es jegyre osztjak nekik a hegyi levegot. Aki pofazik a dohanyosok ellen, attol siman megvonjak a heti oxigenadagot :)))))))))
A dohanyzas ingyenes lesz, hatalmas utcai fustautomatak ontjak magukbol a jobbnal jobb illatokat (samson, vonelle, marlboro), a kozlekedesi eszkozoket kimeletlenul feltoltik fustel, es hermetikusan lezarjak utazas kozben.
Az illegalis ND szervezetek vezetoit, azzal buntetik ha elfogjak oket, hogy egy vizsla orrat operaljak az orruk helyere, hogy ezerszeresen erezzek at, milyen jo a dohanyfust illata.
Csak azok a nok kapnak engedelyt a teherbeesesre, akik irassal igazoljak, hogy el tudnak tolteni 9 honapot 100% nikotintartalmu legterben.

Huh! alig varom :))))))))

Előzmény: Laja73 (59)
Laja73 Creative Commons License 2000.11.17 0 0 59
Nem, nem bántunk senkit, szépen meghallgatjuk az ellentábort.
Én meggyőzhető vagyok, csak itt érvek eddig nem nagyon hangzottak el.

Előzmény: Tipli (57)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!