Keresés

Részletes keresés

locsemege Creative Commons License 2005.11.03 0 0 26
read && ((i<n)) helyett írhatod ezt is:

read && [ $i -lt $n ]
Előzmény: locsemege (25)
locsemege Creative Commons License 2005.11.03 0 0 25
while read
do
echo "$REPLY"
i=0
while read && ((i<n))
do
:
done
done

n-ben van az, hogy hány soronként kell olvasni. Próbáld ki, mert én nem tettem meg.
Előzmény: Kekkb (24)
Kekkb Creative Commons License 2005.11.03 0 0 24
De hogyan szelektáljak akkor, ha ugyanazok a sorok.

AAABBB
AAABBB
AAABBB
111222
111222
111222 alakból kell

AAABBB
AAABBB
111222
111222 alakút csinálni.
Az kéne, hogy 1,.. n+1-edik sorok maradjanak meg
locsemege Creative Commons License 2005.11.03 0 0 23
Ez egy újabb házifeladat? :) Estleg ha felolvasod soronként a file-t, és csak minden neked kedveset dolgozol fel?
Előzmény: Kekkb (22)
Kekkb Creative Commons License 2005.11.03 0 0 22
az nem tudja véletlenül valaki, hogy a read parancsot hogyan lehet úgy léptetni,
hogy mondjuk csak minden x-edik sort érintse?
ja és az előző segítségekért köszi
locsemege Creative Commons License 2005.11.02 0 0 21
awk -v valtozo="$1" 'END {print valtozo}'
Előzmény: Kekkb (19)
NevemTeve Creative Commons License 2005.11.02 0 0 20
Előzmény: Kekkb (19)
Kekkb Creative Commons License 2005.11.02 0 0 19
Nem tudom, hogy fel lehet itt tenni programozási kérdést, de hát megpróbálom.
A gondom az lenne, hogy awk-n belül kíváncsi lennék az egyik paraméter egy karakterére. De a $1 hivatkozás itt nem jó, mivel az az első mezőre hivatkozik. Szóval a kérdésem, hogy lehet külső változót használi az awk-ban? Előre is kösz
NevemTeve Creative Commons License 2005.10.23 0 0 18
Nem is hallottam róla eddig... A napló kedvéért: itten van
locsemege Creative Commons License 2005.10.23 0 0 17
4.6.1-et nem fordítod le rá? Nem mintha a 4.6.0-val bármi bajom lenne.
Előzmény: NevemTeve (16)
NevemTeve Creative Commons License 2005.10.23 0 0 16
Végül a mc-t upgradeltük, a mostani (4.6.0) talán okosabb...
Előzmény: locsemege (15)
locsemege Creative Commons License 2005.10.23 0 0 15
TERM-et neki, aztán ha ellenszegül, megismerkedhet még a KILL-el is! :)
Előzmény: NevemTeve (14)
NevemTeve Creative Commons License 2005.10.23 0 0 14
Nem ez nem hiba... tkp egy felhasználói program esett végtelen ciklusba (egy mc-volt, ami alatt bezárták a virtuális terminált), de valamiért a CPU-zabálást nem ott jelezte az AIX, hanem egy "wait" vagy milyen nevű processznél.
Előzmény: locsemege (13)
locsemege Creative Commons License 2005.10.23 0 0 13
Ha jól emlékszem, ilyenre Linuxon még a hibás usb-storage modul, illetve a gamin is képes volt, talán a 2.6.10 előtti időkben. És az usb-storage-ot még rmmod-dal sem lehetett eltávolítani. Manapság persze már jó.
Előzmény: NevemTeve (12)
NevemTeve Creative Commons License 2005.10.23 0 0 12
Érdekes, én AIX-on láttam valami hasonlót... másképp hívták, de a lényege ugyanaz: misztikus kernel-thread, ami zabálja a CPU-t.
Előzmény: anti.test (4)
anti.test Creative Commons License 2005.08.07 0 0 11
Valamiért duplán ment el.(Jó neki).
De, még mindíg nem értem, mi a baj a kérdéssel?
üdv,

Előzmény: kisbetu (7)
anti.test Creative Commons License 2005.07.31 0 0 10
Miért???
Előzmény: kisbetu (7)
anti.test Creative Commons License 2005.07.31 0 0 9
Ha nem a megoldás, akkor a probláma része vagy!
Előzmény: kisbetu (7)
anti.test Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8
Miért???
Előzmény: kisbetu (7)
kisbetu Creative Commons License 2005.07.30 0 0 7
Kérdezz még ilyeneket! Olyan izgalmas olvasni!
anti.test Creative Commons License 2005.07.30 0 0 6
Ebben az országban csak mi használunk Itanium vasat ?
Előzmény: anti.test (4)
anti.test Creative Commons License 2005.07.24 0 0 5
Most nézem, ez a topic elég hülye helyre került...:-DDDDDD
Előzmény: anti.test (4)
anti.test Creative Commons License 2005.07.24 0 0 4
Sziasztok..., elég csendes hely ez, de én feltennék 2 kérdést.

HP-UX-on (11.x) tudja vlaki, hogy mit csinál a ksyncer_demon process? (google nem sokat mond erre).
Néha képes 60% CPU-t elvinni. Mi ez?

A másikat majd késöbb.
üdv,
vince Creative Commons License 1999.07.02 0 0 3
én is kérdeztem egyet a UNIX al kapcsolatban a linuxos fórumon. benézhetnétek oda is :-)))
Rol Creative Commons License 1999.07.01 0 0 2
Szerintem prószáld meg a Linux fórumon!

BYe
Rol&

Előzmény: sip pista (1)
sip pista Creative Commons License 1999.06.26 0 0 1
hau-hau-hau!
egy válasz! én szeretek egyedül lenni, a valódi életben ritkán adatik meg, de ez nem pont az a hely...
pedig a gcc-vel kapcsolatban is föl szerettem volna tenni az alanti kérdést,
p
Előzmény: Herczog (0)
Herczog Creative Commons License 1999.06.25 0 0 0
Attól tartok, ez nem nagyon jött be itt sem, egy hét után még nullásozni sem érdemes.
Előzmény: sip pista (-)
sip pista Creative Commons License 1999.06.18 0 0 topiknyitó
no ilyen fórum nincs, jobb híján ide írok.
keresek hp-ux alá (10.x vagy 11.x) unrar binary-t, vagy ha valakinek sikerült lefordítania (cc, CC) az `unrar.c'-t, elárulhatná, hogyan ...
kösz: p

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!