Keresés

Részletes keresés

Chandler Creative Commons License 2003.10.03 0 0 143
A Bols Mixer Akadémián. Én ott végeztem, és nem bántam meg, nagyon jó oktatást kaptam.
Ha a lányodat tényleg érdekli a téma, sokat mondanak neki a tanárok nevei: Lajsz András, Tóth Géza és Antal B. Gábor.
Nem tudom, hogy még létezik-e a suli, de érdemes rákérdezni.

Ezen a honlapon keresztül talán el tudod érni Lajszékat: www.drink.hu.

Íme az impresszum:

Impresszum
Kiadó: Textura Kiadó
Felelős kiadó: a kiadó vezetője
Szerkesztőség: 1035 Budapest, Berend u. 12.
Telefon: 06-20-953-1717, 06-70-389-1734
E-mail cím: info@drink.hu

Egyébként peched van, mert pont tegnap volt egy szeminárium, ahol biztosan el tudtál volna kapni valaki illetékest. :o(

"Magyarországon először a Bacardi-Martini Hungary Kft. megrendezi az I. De Kuyper Cocktail Szemináriumot. A szemináriumot és tréninget Peet Warmerdam Úr, a hollandiai De Kuyper Distillers nagykövete tartja. Helyszínként Budapesten a Hotel Intercontinental-t, Győrben a Club Bacardi-t és Debrecenben a Belga Sörözőt választotta. A budapesti szemináriumok október 2-án, 9 és 13 órai kezdettel kerülnek megrendezésre. A rendezvényre a magyarországi bármixerek mellett a két Mixer Szövetség vezetőit és a szaksajtó képviselőit is meghívják. Tréning rendkívül érdekesnek ígérkezik és olyan részeket is felölel, mint például: amerikai, európai trendek, koktéltörténelem, egy recept megvalósítása, gazdaságosság stb."

Azért sok sikert!

Előzmény: b marci (142)
b marci Creative Commons License 2003.10.02 0 0 142
Sziasztok!
Segítség kellene a lányom koktél keverés szeretne tanúlni, de hivatalosan vizsgával meg minden. Ezt hol teheti meg, hogy ne keresztezze a gimnáziumi tanúlmányait? Ja csak 2004 decemberében tölti a 18. életévét, ez úgye problémát jelenthet?
Üdv: b marci
Chandler Creative Commons License 2003.09.09 0 0 141
Bocs, KIKA az a KIK. :o)
Előzmény: Chandler (140)
Chandler Creative Commons License 2003.09.06 0 0 140
A KIK is árul shakert, meg egyéb cuccokat is (szűrő, csipesz, bárkés, bontó, stb). Nem is drága.

Szakirodalomnak nemrég láttam a Könyvklubban Antal B. Gábor Itallexikonját, Lajsz András koktélreceptjeivel. Szerintem jó kis könyv.

Plusz ajánlom ezt az oldalt: drink.hu.

Sok sikert!
Ch

Előzmény: Bka_ (137)
sonne Creative Commons License 2003.08.27 0 0 139
BKA_ és bikercat, kösz az ötleteket!
Előzmény: bikercat (138)
bikercat Creative Commons License 2003.08.26 0 0 138
IKEA, mint említették előbb a Kátay és láttam a Rákóczi úton az Astoria és a Blaha között az vasedény boltban is több félét.
Előzmény: sonne (136)
Bka_ Creative Commons License 2003.08.26 0 0 137
Szia,

A Kátay-ban elég jó a választék, de az egyik legdrágább hely. Cserébe viszont igazán dizájnos koktélkellékeket tudsz venni.

Bka

Előzmény: sonne (136)
sonne Creative Commons License 2003.08.26 0 0 136
italosok! nászajándéknak vennénk koktélkészletet (shaker, valami szakirodalom, egyéb kiegészítők). van ötletetek, hogy hol lehet ilyet beszerezni budapesten?
Chandler Creative Commons License 2003.05.23 0 0 135
Imádom az abszintot, de cukorral nem nagyon jön be. Kedvencem:

0,5 dl abszint
1,0 dl grape fruit juice
1,5 dl tonic

Fantörpikus!

Előzmény: Porter (117)
Chandler Creative Commons License 2003.05.23 0 0 134
Úthoz. Bocs.
Előzmény: Chandler (133)
Chandler Creative Commons License 2003.05.23 0 0 133
Van egy Finnker nevű cég, az M3 mellett van egy nagy áruháza, közel a Mexikói térhez. Kifejezetten italokkal és ilyesmikkel foglalkozik, millió féle szirup van náluk. Bár egy kicsit húzós az ára, ahhoz képest, hogy szörp...

Ezt amúgy nagyon nehezen értem. Itthon egy üveg szirup 3000 Ft föé is megy, ha külföldön nézem, akkor meg 5 euróért az ember után vágják...

Előzmény: Zegzug (130)
Zegzug Creative Commons License 2003.05.10 0 0 132
Köszi, közben már egy ismerősöm is ajánlotta ugyanazt a helyet, legközelebb megnézem, most már csak pótolni tudom egy kis Piña Collada likörrel.
Előzmény: bikercat (131)
bikercat Creative Commons License 2003.05.09 0 0 131
A Nagycsarnok aljában lévő keleti eztazt tartó boltban szerintem van esélyed, hogy találhatsz.
Előzmény: Zegzug (130)
Zegzug Creative Commons License 2003.05.09 0 0 130
Üdv!

Holnap kerti bulit tartok és szeretnék Piña Collada-t készíteni.

Segítségetek kérném, hogy az összetevőiből hogyan tudok beszerezni kókusz szirupot???!!!
Tud nekem valaki S.O.S. segíteni? Vagy esetleg mivel pótolható?

Hozzávalók:
5 cl fehér rum
2 cl kókusz szirup
2 cl tejszín
1,5 dl ananászlé
díszítésre ananász, koktélmeggy

Tehát mindent be tudok szerezni, csak kókusz szirupot??????????????????????

uccuneki Creative Commons License 2003.01.17 0 0 128
sajna nem :(
írtam egy mailt az egyik japán gyártónak is (Choya, olyan jó kis disztingvált a honlapjuk; www.choya.com), aszonták menjek Németországba, vagy Ausztriába :)
Előzmény: sexmachinehead (127)
sexmachinehead Creative Commons License 2003.01.14 0 0 127
Na kaptal?
Előzmény: uccuneki (126)
uccuneki Creative Commons License 2003.01.14 0 0 126
THX! megpróbálom...
Előzmény: sexmachinehead (125)
sexmachinehead Creative Commons License 2003.01.14 0 0 125
A nagycsarnokban van egy azsiai bolt, az alagsorban, ott kerdezd meg.
Előzmény: uccuneki (124)
uccuneki Creative Commons License 2003.01.13 0 0 124
hali
tuttok olyan helyet, ahol lehet venni japán szilvabort (umeshu), vagy ahol be tudják szerezni
bocs, hogy itt kérdezem meg, de gőzöm sincs, hova forduljak (arról gőzöm sincs, koktél alapanyag-e, őszintén szólva nem hinném)
csak gondolom eléggé otthon vagytok piákban...
Zsoldos Creative Commons License 2003.01.06 0 0 121
Időközben megtaláltam a Vodka Martini receptjét is

7-8 cl vodka
10 cl száraz vermouth
1 olivabogyó

Zsoldos Creative Commons License 2003.01.06 0 0 120
Most láttam az új James Bondot. Ő is vodka-martinit ivott, de nem árulták el az arányt.

Én tegnap Snow Ball-t csináltam:
4 cl Vodka
2 cl Amaretto
2 cl tejszín
jégkockákkal összerázva
őrölt szerecsendiót meg rája.

Hasonló, de gyengébb és még édesebb a Sweet Maria:
3 cl Vodka
3 cl Amaretto
5-6 cl tejszín
pár jégkocka

Előzmény: raistlin (71)
Porter Creative Commons License 2002.05.17 0 0 119
Vanity:
2cl Gin
2cl Blue Curacao
2cl citromle
2cl Grenadine
3cl Ananaszle

Shaker, kis fancy poharba kitolteni. Egy physalis-t tuzni a pohar szelere.

eleg suru, sotetlila szinu koktel. Nekem tul tomeny....

rouhun Creative Commons License 2002.05.02 0 0 118
Halványkék éjszaka
Hozzávalók 1 pohárhoz:
jég
4 cl kókuszlikőr
2 cl blue curacao
1 cl ananászlé
Elkészítés: Egy hosszú pohárba 3-4 jégkockát teszünk. Ráöntjük a kókuszlikőrt, a blue curacaót, és az ananászlevet. Hosszú kanállal összekeverjük, és kínáljuk.


Porter Creative Commons License 2002.04.30 0 0 117
Most pedig következzen egy fejtágitás az egyik legmisztikusabb - és újabban nyugaton egyre népszerűbb - italról, az abszintról:

Az abszint eredetileg egy smaragzöld, kesernyés ital, amelyenek alkoholtartalma minimum 50%. Az abszint többféle növény kivonatát tartalmazza, amelyek között a legismertebb a fehérüröm-virág (latinul Artemisia absinthium; németül Wermutkraut, angolul wormwood) kivonata. Ez egyébként a világon az egyik legkeserűbb növényfajta - a keserűséget okozó anyaga, az abszintin 70.000-szeres higitás után is észrevehető. A fehérüröm-virág esszenciája 40-70% thujon-t tartalmaz.

Az abszint rajongói szerint az abszint egész másként hat, mint a többi alkoholfajta. Serkent, emeli a szexuális vágyat, hallucinációt, de legalábbis furcsa álmokat okoz. Különösen a művészek körében volt népszerű, Oscar Wilde, Baudelaire, Verlaine állitólag kreativitásukat nem kis részben az abszintnak köszönhetik, de Van Gogh sárga időszakát is az abszint hatásának tudják be. A mai kutatások szerint a thujon-nak ilyen hatása nem ismert, nagy mennyiségben inkább idegrángást és degenerativ idegrendszeri panaszokat okoz. Viszont az elképzelhető, hogy a thujon, az alkohol és más hatóanyagok egymást erősitő hatására jött létre ez az állapot.

De ugyanigy a thujon-nak tulajdonitották az abszintizmusnak nevezett tünetegyüttest, amelyet az abszint-ivók között diagnosztizáltak a múlt században és amely miatt végül is a század elején világszerte betiltották az abszintot, illetve a fehérüröm-esszencia használatát. Mai szemmel nézve általánosabb az a szemlélet, hogy az abszintizmus tünetei igazából az ital magasabb alkoholtartalmából fakadó idült alkoholizmusra, illetve a korábbi rossz minőségű alkoholokra vezethető vissza, mint a thujon-ra.
A ma érvényes EU szabályzás engedélyezi a thujon alkalmazását italokban (25% alkoholtartalom felett max. 10 mg/kg), de a fehérüröm-esszenciát nem. Ezért a "legális" abszintben felhasznált thujon más növények desztillálásából származik. A korabeli abszint thujon-tartalma ennek körülbelül 400-szorosa volt. A csehországban bármelyik sarkon vásárolható abszint-ek (Havel, Hill's) 5-10 mg/kg közötti abszint-tartalmúak, igaz, az interneten találkozni 100 mg/kg erősségűekkel is (az, hogy ebben tényleg ennyi van-e, az kérdéses)

Az abszintot magas alkoholtartalma miatt leginkább vizzel higitva, cukor hozzáadásával fogyasztják. Az abszint ivás köré változatos és népszerű ceremóniák kapcsolódnak.

Ha vizet keverünk hozzá, az abszint pernod vagy pastis-hoz hasonlóan opálosan fehérré szineződik. Ennek oka, hogy az abszintban tartalmazott éterolajok vizben egyáltalán nem, vagy csak nehezen oldódnak igy higitásnál kiválnak az alkoholos oldatból. (ezt egyébként Louche-hatásnak hivják)

Porter Creative Commons License 2002.04.04 0 0 116
Tequila Rainbow
5 cl Tequila
1 cl Creme de Banana
1 cl Triple sec Curacao
4 cl bananle
4 cl narancsle
4 cl ananaszle

Shaker.
Kicsit bananos, nem rossz.

Porter Creative Commons License 2002.03.27 0 0 115
A tegnap este termese, egy Florida-Sling mutans:
Saxonia
4 cl Gin
2 cl Apricot Brandy
2 cl citromle
1 cl grenadine
6 cl narancsle

Shaker, jegkockakra onteni.
Egesz jo, de nekem a Florida-Sling jobban bejon!

Porter Creative Commons License 2002.03.22 0 0 114
A francba, az alkoholmentes koktelokat megint elfelejtettem megnezni... Esetleg egy sajat receptet tudok ajanlani - igaz, hogy nem igazi koktel, de jo: fel resz bananle, fel resz meggyle, sok jegkockaval.

Az alkoholos regionak pedig kovetkezzen a Brandy Sour receptje, ami nem mas, mint Ciprus nemzeti itala.

4 cl Brandy
2(3) cl citromle
2(3) cl cukorszirup

jack Creative Commons License 2002.03.21 0 0 113
Én meg söröztem. Amúgy nincs is olyan messze az a bót, legközelebb ha arra járok úgy 10 év múlva esetleg benézek.:)
Másnak sincs tippje budapesti zellersó lelôhelyeket illetôen!?
Előzmény: Porter (112)
Porter Creative Commons License 2002.03.21 0 0 112
Bad Homburg (Frankfurt am Main mellett).
Tegnap nem kevertem semmit.... Boroztam...

jack Creative Commons License 2002.03.21 0 0 111
Hol van az a nem budapesti bolt? :)
Amúgy meg szoktam otthon kevergetni, de nekem zellersóval jobban ízlik mint nélküle. Tudom, van aki "tilja", én igénylem! :)))
Előzmény: Porter (108)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!