Keresés

Részletes keresés

keeptherules Creative Commons License 2009.07.28 0 0 714
amihez szerintem elengedhetetlen a citrom: halas pirítós...:)
meg a tárkonyos raguleves...
Előzmény: thebill (708)
H_G Creative Commons License 2009.07.28 0 0 713
De különbözik, hogy melyik kaja után milyen hangerővel mondja, hogy MÉG! :)
Előzmény: thebill (712)
thebill Creative Commons License 2009.07.28 0 0 712
tudtam én hogy innen fúj a szél, de szerintem a gyerek ebbe nőtt fel szóval nem hiszem hogy egyenlőre saját izléssel rendelkezik, mert ő csak azok közül válogat amiket otthon elé raknak!
Előzmény: H_G (711)
H_G Creative Commons License 2009.07.28 0 0 711
Nem, én született pesti vagyok és magánszorgalomból savanyítok. Sőt, a kisfiunk még garantáltan nem járt az Alföldön soha, és már ugyanúgy értékeli a finom ecetes dolgokat, mint jómagam, sokkal inkább, mint a valóban alföldi származású anyja :)
Előzmény: thebill (708)
Terembula Creative Commons License 2009.07.28 0 0 710
látom profi vagy ebben a témában.Az a baj nálam,hogy ezek a fűszerek közül sokat nem ismerek,nem is tudom milyen az íze,így azt meg végképp nem ,hogy mibe illik bele:(így én csak az alap fűszereket szoktam használni,de jó lenne megtanulni,hogy mi mibe jó még!
Előzmény: H_G (707)
keeptherules Creative Commons License 2009.07.28 0 0 709
hú, kicsit megijedtem a hosszú hozzászólásra..:)
szóval nálam a fehérrépa, sárgarépa, citrom, petrezselyem, hagymák, zöldpaprika, és társaik zöldségnek minősülnek, nem fűszernek..:) szóval igen, ezeket persze bele szoktam tenni a levesbe, attól függően, hogy milyet próbálok főzni. Ilyeneket valóban nem használok, mint kakukkfű, szerecsendió, sáfrány, rozmaring...
(mondjuk halleveseket nem is eszem, gyümölcslevest még sajna sosem próbáltam..)
szóval ezzel remélem legalább félig megvédtem a becsületemet..
Előzmény: H_G (707)
thebill Creative Commons License 2009.07.28 0 0 708
Csak nem alföldi vagy H.G? Ők esznek mindent olyan savanyúan hogy az már szinte ehetetlen! :)
egyébként lehet, hogy neked így jönnek be az ételek, de szerintem nagyon sok tája van az országnak, ahol ezt ehetetlennek tartanák, pl a dunántúlon sokkalta karakterisztikusabbak az ízek!
Előzmény: H_G (707)
H_G Creative Commons License 2009.07.28 0 0 707
" pl. leveseket egész jól tudok egyedül is, igaz abba csak só kell, bors, meg esetleg tárkony, én legalábbis ezeket szórom bele, nameg ízvarázst jó sokat.."

Ez mintha kissé kevés lenne! (Az ízvarázsból meg kevés is meg túl sok...)

"apróléklevesekhez: citrom, feketebors, fehérrépa, fokhagyma, pirospaprika, petrezselyem, vöröshagyma

gulyáslevesekhez: feketebors, kömény, petrezselyem, pirospaprika, vöröshagyma, zöldpaprika

gyümölcslevesekhez: citrom, citromhéj, fahéj, narancshéj, szegfűszeg, vanília

hallevesekhez: babér, borsfű, citrom, feketebors, fehérrépa, fokhagyma, kakukkfű, lestyán, petrezselyem, pirospaprika, sáfrány, szegfűszeg, tárkony, vöröshagyma

hús- és erőlevesekhez: bazsalikom, feketebors, fehérrépa, fokhagyma, gyömbér, kakukkfű, petrezselyem, pirospaprika, rozmaring, sáfrány, szerecsendió, vöröshagyma, zeller, zöldpaprika

korhelylevesekhez: babér, bazsalikom, feketebors, fokhagyma, kapor, kömény, majoranna, pirospaprika, vöröshagyma

zöldséglevesekhez: fehérrépa, feketebors, petrezselyem, pirospaprika, vöröshagyma, zeller"

(És ez a forrás még nem is említi a zöldborsot és kurkumát, amiket én levesekhez nagyon gyakran használok.)

http://www.konyhamester.hu/tablak/fuszerezo.htm
Előzmény: keeptherules (705)
thebill Creative Commons License 2009.07.28 0 0 706
Szerintem a húsoktól se félj, mert ahhoz sem kell egyetem. Tartsd be az arányokat, ne keverj össze 627 féle fűszert és nem lesz baj!
zitka múltkor nagyon sok boltot felsorolt, ahol jó fűszereket lehet kapni, egy párat én is meglátogattam a napokban!
Ajánlani tudom csak őket!
Előzmény: keeptherules (705)
keeptherules Creative Commons License 2009.07.28 0 0 705
remélem nem leszek reménytelen.. pl. leveseket egész jól tudok egyedül is, igaz abba csak só kell, bors, meg esetleg tárkony, én legalábbis ezeket szórom bele, nameg ízvarázst jó sokat..
de azért a húsokkal még nem vagyok olyan jóban... szoktam néha venni alapokat is, persze azt nem lehet elrontani, érezni rajta hogy nem friss alapanyagokból van ezt aláírom, de én azért szeretem őket...
durva amúgy hogy van aki meg már azt is tudja, hogy hol lehet beszerezni a jó minőségű keleti fűszert a legolcsóbban...:)
H_G Creative Commons License 2009.07.28 0 0 704
Kezdőként főleg, mert a mamámnak kizárólag tiszta fűszerei voltak, nem pártolta a keverékeket -- és nem is voltak még akkoriban ilyen jók, így tisztán emlékszem az elsőre (lilacímkés provanszi), ami '85 körül polgárjogot nyert nálunk :)

Nincs a dologban semmi varázslat, csak gyakorolni kell, és betartani a szabályt, hogy (a sót-borsot nem számítva) egy ételbe max. 3 fűszert! A sztenderd keverékekben (mint az említett provanszi) együtt előfordulók ugyan szintén egynek számítanak, de ezzel a szabadsággal az első években jobb, ha nem él az ember.
Előzmény: keeptherules (701)
thebill Creative Commons License 2009.07.28 0 0 703
Szerintem az egyéni fűszerezhez nem kell "profi" szakácsnak lenni... Ha tudod, hogy egy ételnek milyen ízűnek kell lennie, tudod, hogy te hogy szereted, akkor nem tudod elrontani.
Ha jó izlésed van, akkor tuti a siker. Idővel meg kipróbálsz majd új dolgokat is és akkor egyedi leszel! :)
Előzmény: keeptherules (701)
tantandi Creative Commons License 2009.07.28 0 0 702
emiatt ne szégyelld magad! én már rég lemondtam az egyéni fűszerezésről. párszor már próbálkoztam vele, de sokkal jobb ha veszek valami fűszerkeveréket. Egyszerűbb és finomabb is.
Előzmény: keeptherules (701)
keeptherules Creative Commons License 2009.07.28 0 0 701
kicsit szégyellem magam ahogy így olvaslak Benneteket.. én elég kezdő vagyok még a konyhában, és elég sok fűszerkeveréket használok... néha még simán a paprikát is elfelejteném a pörköltből, úgyhogy ezek a különleges fűszerek, amiket emlegettek, és meg sem tudtam jegyezni egyiknek sem a nevét, azok még nagyon messze vannak a gyűjteményemből...
igaz, néha próbálkozom saját fűszerezéssel is, de többször lesz rossz, mint jó...:)
ti már kezdőként is saját fűszerezéssel főztetek?
DZsuzsa81 Creative Commons License 2009.07.23 0 0 700

Sziasztok!

Kis falunkban civil kezdeményezésre elkezdtük gyűjteni a Delikát vonalkódokat a Játszótér akcióhoz.

Jelen pillanatban 5-ek vagyunk, úgyhogy még elkél a segítség.

Kérek mindenkit, ha van otthon, vagy ismerőstől  eltudja kérni a zacskót, kérem jelentkezzen a dzsuzsa@gyor.net email címen, hogy megtudjuk beszélni a további részleteket.

Előre is köszönöm a felajánlásokat, a nyalkai gyerekek nevében.

Zsuzsa

thebill Creative Commons License 2009.07.23 0 0 699
hétvégén körbe nézek azon helyeken amiket Zitka említett, hisz jó pap is holtig tanul!
Előzmény: Adrenaliner (698)
Adrenaliner Creative Commons License 2009.07.23 0 0 698
google-ba beírva én csak drágán találtam, de tényleg nem vészes, elgondolkozom rajta, hogy vegyek-e így fűszert, mert eddig csak előre elkészített fűszerkeverékeket vásároltam.
Előzmény: Zitka (696)
Zitka Creative Commons License 2009.07.23 0 0 697

Egybként még itt is jó választék van fűszerekből, különösen az ilyen indiai jellegűekből...

http://www.exoticindia.hu/

 

Wesselényi utca.

Zitka Creative Commons License 2009.07.23 0 0 696
Előzmény: zuhogjohn (689)
Zitka Creative Commons License 2009.07.23 0 0 695

garam masalat szerintem még a tescoban is kapsz, a nemzetközi soron.

 

Ha bp-i vagy, akkor meg az Ázsia boltban. Fővám tér. Vagy a Fény utcai piacon lévő fűszeresboltban. 20-30 g-os celofánzacskóban abszolút megfizethető áron vannak, só- és adalékanyagmentes.

 

 

Előzmény: thebill (694)
thebill Creative Commons License 2009.07.23 0 0 694
utána néztem egyékbként ezeknek a cuccoknak, elég sok helyen lehet azért kapni, nem gondoltam volna.
már csak az árukra lennék kiváncsi, arra vonatkozólag nem nagyon találtam semmit se.
Előzmény: Zitka (687)
krizsi_l Creative Commons License 2009.07.23 0 0 693

A fűszerkeverék nálam is úgy néz ki, hogy leszedem a polcról a megfelelőnek gondolt üvegcséket és szórom ahogy sikerül :)

Szélsőséges eteben a darabos hozzávalók mennek egy darálóba vagy mozsárba. Ha marad akkor van vad, csirke stb keverékem :)

Előzmény: Zitka (687)
zuhogjohn Creative Commons License 2009.07.23 0 0 692
Igen,ezek úgy tűnik nem a leghétköznapibbak,amúgy egy jól bejáratott háztartásban illetve konyhában lehet hogy annak számítanak de azért ebben nem vagyok annyira biztos.:)
Előzmény: TomPalika (691)
TomPalika Creative Commons License 2009.07.23 0 0 691
Én inkább valami könnyebben beszerezhető fűszerkeverékekkel próbálkoznék. Elég körülményes lehet ezeket beszerezni.
Adrenaliner Creative Commons License 2009.07.23 0 0 690
Minden tele van ilyenekkel? Hát azt megnézném, mert életembe nem hallottam róla :D De utánanéztem, nem olcsó fűszer...
Előzmény: zuhogjohn (689)
zuhogjohn Creative Commons License 2009.07.23 0 0 689
Szinte minden tele van már ilyenekkel....! Amúgy én is ezt akartam kérdezni hol lehet kapni ezt a szószt készen illetve őrölt szerecsendió-virágot.
thebill Creative Commons License 2009.07.23 0 0 688
Garam-masala hol kapható ha egyáltalán kapható így készen, illetve, hogy hol tudok beszerezni rómaikőmény-t, kardamomt, őrölt szerencsendió-virágot?

Amúgy megkóstolnám és eléggé gusztusosan hangzik csak ezek az aggályaim!
Előzmény: Zitka (686)
Zitka Creative Commons License 2009.07.23 0 0 687

Szerintem meg jobban jársz, ha otthon kevered össze.

Ui. az összes kész fűszerkeverék tele van nyomva ízfokozóval, sok sóval, aromával. :-(

Előzmény: thebill (682)
Zitka Creative Commons License 2009.07.23 0 0 686

Tandoori csirke néven sok helyen megtalálod ezt a klasszikus joghurtos pácos csirkét is:

joghurt, fokhagyma, garam-masala fűszerkeverék*, gyömbér.

 

A bőrös-csontos húsdarabokat cm-enként csontig bevagdosod, és legalább egy napra ebbe a kulimászba :) teszed. Aztán faszénparázson megsütöd. Isteni. :-)

 

*Garam masala összetevői (általában): fahéj, babérlevél, rómaikömény, koriander, zöld vagy fekete kardamom, szemes fekete bors, szegfűszeg, őrölt szerecsendió-virág

Előzmény: thebill (685)
thebill Creative Commons License 2009.07.23 0 0 685
Uh,azért ez nagyon brutálisan hangzik! Ezt mindenféleképpen ki fogom próbálni! Idáig ez a nyerő, akinek van még valami ötlete várom, hátha jobb lesz ennél, bár nem hiszem! :)
Előzmény: krizsi_l (683)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!