Keresés

Részletes keresés

pöttyösgallér Creative Commons License 2009.10.21 0 0 1556

Itt az ideje felfrissiteni a Móriczos fórumot,mégpedig pl. az 1960-as évjárattal.

Sajnos akkori tanáraink közül sokan már nincsenek köztünk.  Aki tudja esetleg, hogy hol pihennek: a drága Vincze Tanárúr, Szatmáry Kati néni (történelem), Baranyiné Ország Nagyezsda (orosz), Simonyiné Vali néni (angol), kérem írja meg.

Mostani Móriczosoknak és általában mai diákoknak álljon itt néhány bejegyzés ellenőrző könyveimből: gimi első osztályból: "Kérjük a kedves szülőket, hogy iskolai ünnepélyekre és megmozdulásokra gyermekeiket egyenruhában küldjék. Egyenruha: sötétkék rakott szoknya, fehér matróz blúz egyengallérral (pöttyös), testszínű harisnya, szolid, törpesarkú  cipő. Kabát csak sötétkék lehet."

"Szeptember 1-re füzetekre 33.Ft 70 fill.-t kell hozni."

"Március hónap végén a második kerületi erdőben kártevő állatok írtása folyik. A méreg rendkívül veszélyes az emberi szervezetre!!"

"A kenyérgyűjtésben végzett eredményes munkájáért osztályfőnöki dicséretben részesítem."

Szövetkezeti vásárlásaim: szept. 5  - 6.Ft.60 fill., okt.5 - 58 Ft 50 fill., nov.4 - 20 Ft 60 fill. stb.

Gimi 3. oszt. (17 évesen): " Aki az ellenőrzőjét otthon felejti,igazolatlan órát kap és köteles az ellenőrzőjéért hazamenni. Az ellenőrzőbe a tanuló köteles érdemjegyeit beírni és aláíratni."

"Közöljük a kedves szülőkkel, hogy november 26-án,szombaton, az Ezredes utcai laktanyába megyünk,klubdélutánra".

"Március hóban tuberculin próba, szükség esetén BCG oltás kötelező."

"Nem írattam alá a szülői fogadóórát, ezért intőt kapok."

Gimi  4.oszt. éretts.éve: " Igazgatói dicséretben részesítem a kukoricatörésben kifejtett kíváló munkájáért."

"Iskolai kirándulásunk f.hó 17-20 között lesz. Útvonal:Sárospatak, Nyegyháza, Debrecen.Indulás 7-kor,érkezés kb. 8-kor. A kirándulás kötelező. Előleg 100 Ft."

Akinek bármilyen emléke van abból az időből, l.szíves  tegye itt közzé.

 

 

Zsú Creative Commons License 2008.01.31 0 0 1555
Kedves szomory!
Köszönöm a gyors választ és a meghívást, élni fogok vele. Igazából az unokáimnak szeretném megmutatni, hogy hol töltöttem életem legszebb négy évét!
Előzmény: szomory (1554)
szomory Creative Commons License 2008.01.29 0 0 1554

Kedves Zsú.

Örülök,hogy egy ősMóriczos is bekukkantott ebbe a jobb sorsra érdemes topikba.

A padlásszobák megvannak,pár éve vendégeknek adják ki...4-5 személyes szobákról van szó. A hátsóudvari lugasok nincsenek meg...amikor elköltözött a Móricz gimi,valamilyen ötlettől vezérelve kivágatták. Egyébként járnak vissza diákok a hatvanas évekből is,érettségi találkozóra. Kevesen tudják,hogy a Baár-Madas vezetősége nem zárja ki a régi Móriczosokat az iskolából,szívesen fogad minden idelátogatót. Ha érdekel a dolog, még egy-két ember látogatását is le tudjuk bonyolítani...szólj, és felvesszük a kapcsolatot,nagyon szívesen segítek mindenben.

Ha nagyon régen jártál itt,érdemes lenne egy látogatást megejtened...ez minden érdeklődőnek szól.

 

 

Előzmény: Zsú (1552)
okoschka Creative Commons License 2008.01.28 0 0 1553

Kedves Zsú,

 

Most már csak a Baár Madas Gimiben nézheted meg a padlásszobákat meg a lugast. A Móricz már 92-től új székhelyen üzemel: Törökvész út 48/54. A régi Móriczot visszakapták a reformátusok.

Előzmény: Zsú (1552)
Zsú Creative Commons License 2008.01.27 0 0 1552
Kedves szomory!
Én ugyan jóval régebben jártam oda, mint amikor Te dolgozni kezdtél ott, (1969-ben végeztem), de sokszor eszembe jut a hely, hiszen nemcsak tanultam ott, hanem a kollégiumban is laktam.
Megvannak még a padlásszobáink? Mi voltunk az elsők, akik azokban laktunk negyedikesként. A nyári szünetünkből egy hetet áldoztunk arra, hogy azokat a szobákat kitatarozzuk és kicsinosítsuk.
És a lugasok a hátsó udvaron?
Üdv: Zsú
Előzmény: szomory (1549)
MySQL Creative Commons License 2008.01.05 0 0 1551
Az 5. év egy oldalon:)
Előzmény: MySQL (1550)
MySQL Creative Commons License 2008.01.05 0 0 1550
BUÉK!
szomory Creative Commons License 2007.03.30 0 0 1549

Szomorúan olvasgatom a ritkán érkező hsz-eket, nincs sok. 84 tavaszán kerültem a Móricz-ba technikai dolgozóként,a mai napig abban az épületben dolgozom, bár most más a neve. Vannak néhányan, akik Móriczosok voltak, és most ide járnak a gyerekeik!!!

Az akkori korosztályból keresek néhány diákot: VP(Varga Peti), Krendl Tünde, Kertész Emese.

p44 Creative Commons License 2007.02.25 0 0 1548
ja :)
Előzmény: kekvillam (1546)
MySQL Creative Commons License 2007.01.29 0 0 1547
BUÉK;)
Előzmény: Husky (1545)
kekvillam Creative Commons License 2007.01.10 0 0 1546
Francccba... majdnem meg volt az egy év :-)
Husky Creative Commons License 2007.01.10 0 0 1545
B.U.É.K :)
Előzmény: MySQL (1542)
okoschka Creative Commons License 2006.02.06 0 0 1544

Nézd meg a Móricz honlapját, ott már van info! www.moricz-bp.sulinet.hu

Gyertek minél többen a bálba, biztos tök jó lesz!

Előzmény: vasUTas (1540)
Fehércsillag Creative Commons License 2006.01.05 0 0 1543

Volt Móricz-osok figyelem!

 

Az alábbi évfolyamokban végzett volt diákokat keressük:

'61-'62

'83-'84

'97-'98

 

Ha ezen évfolyamok egyikében végeztél, kérlek jelentkezz az alábbi e-mail címek egyikén: cripplefight_01@ak47.hu , nora_lakoczky@hotmail.com , defiant@adminheaven.hu .

 

Amúgy, ha valakit érdekel, február 25-én jubileumi Móricz-bál lesz, amire mindenkit várnak.

MySQL Creative Commons License 2006.01.01 0 0 1542
BUÉK
vasUTas Creative Commons License 2005.12.27 0 0 1541

na, ha már így bele jöttem:

éljen az 50 éves évforduló kapcsán a nosztalgiázás.

A honlapon szereplő februári bálról lehet tudni valmi közelebbit? Kiknek szánják, miféle?

vasUTas Creative Commons License 2005.12.27 0 0 1540

Ahoj,

bevallom öszintén én is jó ideje már, hogy nem látogattam a fórumot, most mégis újra ide kattintottam, hogy miért, nem tudom. Tudom, hogy már odébb van, de az idei szalagavató nekem jobban tetszett, mint a tavalyi (bár azért a még régebbiekkel most nem hasonlítanám össze, csak hogy hájjal kenegessem az érintetteket.)

Megaztán, hogy itt a tradiciókba is belebonyolódjak, most már tradíciónak látszik, bár amennyire tudom viszonylag új az is, hogy tanártánc is van.

Mellesleg szerintem e fórum létéről sokan nem is tudnak, így nem csoda, hogy halott.

Végezetül karácsonyt utólag és hozzászolásokban gazdag új évet! 

 

wildpig Creative Commons License 2005.12.15 0 0 1539
Amikor én tanultam ott (86-89) még megvoltak a hagyományok, bár a vezetés eléggé visszafogottan engedte szabadjára a diákságot. És talán ez az, ami a mai napig megmaradt az emlékezetemben - a jó bulik (szüret, büfézés, Móricz-hét, 87ben hógolyócsata a folyosókon a totális zima első napján, stb). És bizony azt kell mondjam, hogy nekem, aki végül mérnökként képeztem tovább magam, a mai napig meglévő tudásanyagot adott át pl Pesti Judit tanárnő (memoriterek minden nap). Sőt! Tovább megyek - a kollégáim között szinte unikumnak számítok azzal a képességemmel, hogy tudok helyesen hivatalos levelet fogalmazni, vagy képes vagyok hirtelen összeütni egy 3 napos tanfolyam anyagát. Tehát én személy szerint rendszerességet tanultam, és agycsiszolási módszereket kaptam a Móricztól. Ez vitt tovább lendületével az egyetem első két évében a nehézségeken.
És még valami. Sajnos azt nem tudom megitélni, hogy manapság mennyit olvasnak a gimnazista diákok, de nekünk még a kötelezőkön kívül az összes ajánlott olvasmányról is esszéket kellett leadnunk. Ennek hatására tanultunk meg nagyon gyorsan olvasni és értelmezni szövegeket, és ma, szülőként is ezt adom tovább a gyerekeknek. Nem a TV, meg a "videjjó" (akkoriban jöttek be a rózsadombiakhoz az első VHS-ek - hatalmas szám volt a Rocky1 kalózmásolata) a lényeg, hanem a könyv.

Hát, hirtelen ennyi jutott eszembe.
Előzmény: Törölt nick (1522)
p44 Creative Commons License 2005.12.15 0 0 1538
fél év alatt 2 hozzászólás, (V.-XII.) milyen zsír már?! :))))) királyság, biztos már sikerült az igazgatónőnek egy dinamikus, fejlődő, igazi NEVELŐ iskolát létrehoznia, ahol a gyerekek nem az interneten vitatják meg az iskolával kapcsolatos nézeteiket, kérdéseiket, problémáikat, hanem a tanárokhoz, esetleg magához a Vezérhez fordulhatnak, azért halt ki a fórum. Vagy a suli "új" lapján tobzódnak az ottani fórumban (ha van?)... 
MySQL Creative Commons License 2005.12.07 0 0 1537

no gyerekek, milyen volt a mult het elotti szalagavato?:)

Előzmény: p44 (1536)
p44 Creative Commons License 2005.09.22 0 0 1536
basszus mán, pedig majdnem 4 hónapig nem szólt hozzá senki :) sztem hagyni kéne elsüllyedni, ahogy az egész iskolát :D tegnapelőtt a sulival (rém)álmodtam, a köcsög portásokkal, hogy arcoskodnak és nem engednek be... :))))
Előzmény: kekvillam (1535)
kekvillam Creative Commons License 2005.09.18 0 0 1535

Láttátok az új Móricz honlapot?
Nem mondom, h csodaszép és nincs tele technikai hibákkal (gyerekbetegségek), de sokkal jobb mint a régi.

A jubileumi évkönyből is vannak fent részletek. A Laokoónosok figyelmét külön felhívnám, h a csoportról szóló részt is el lehet olvasni!

A könyv mikortól lesz kapható?


MarcI Creative Commons License 2005.05.22 0 0 1534
Huh,végre valami sztori:)Megvilágítanád nekem is?:)
Előzmény: MySQL (1533)
MarcI Creative Commons License 2005.05.14 0 0 1532
Nem erre gondoltam...
MySQL Creative Commons License 2005.05.13 0 0 1531

nekem is

Előzmény: kekvillam (1530)
kekvillam Creative Commons License 2005.05.13 0 0 1530

Nekem már van.

 

(csak, h megint az enyém legyen az utolsó hozzászólás két hónapig...)

Előzmény: MarcI (1529)
MarcI Creative Commons License 2005.05.13 0 0 1529
Érettségi?:)
kekvillam Creative Commons License 2005.05.06 0 0 1528

Látszik, h nagyon szószátyár vagyok, egymás után írom a hozzászólásokat...

 

 

Ma volt a ballagás:

 

 

 

 

 

kekvillam Creative Commons License 2005.03.25 0 0 1527

Több, mint egy hónapja semmi...

 

Pár kép a Móriczka napról: http://foto.video.hu

 

MarcI Creative Commons License 2005.02.22 0 0 1526
Az hagyján, én még csak 3 éve érettségiztem (Ti már tényleg 6 éve?:) de nekem is ugyanez a véleményem...Ez az amiért halott a topic...:(
Előzmény: p44 (1525)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!