Keresés

Részletes keresés

pacs_425 Creative Commons License 2024.04.14 0 0 168720

A Seikónál az a gond, hogy a 7S26 alapokon fejlesztgetett werkeket 6R** néven szemrezzenés nélkül beteszik 500-600 ezres órákba is. Tudom, hogy nem minden a szerkezet, van tok-csat meg számlap is, de aki mechanikus órát vesz, annál gondolom, hogy számít valamit a werk is, legalább annyit mint a többi.
Számomra ott a 6L/8L környékén kezdődik az érdekesség, de az már forintban milliós árfekvés, ami ha akárhonnan nézem is, nem kevés.

Előzmény: JAMIE222 (168718)
pacs_425 Creative Commons License 2024.04.14 0 0 168719

"sajna szinte mindben csak ez van"

Nem, csak a Swatch-csoportos órákban.
Javaslom, hogy nézzél körül a Sellita szerkezetes órák tájékán is, azoknál nincsenek ilyen remek újítások, mint a Plastimatic 80 tájékán.
A Steinhart meg szerintem oké, választasz valami olyat, ami négy lépés távolságról nem úgy néz ki mint egy Rolex, és kész. Kapsz egy acél-zafír Sellita werkes órát saccperkábé féláron, azokhoz képest amiket linkeltél.

Előzmény: HamiltonFAN (168716)
JAMIE222 Creative Commons License 2024.04.14 0 0 168718

Saját szerkezetekkel néztem a Seiko és Orient órákat, de azokat is leszólják minőségi okok miatt.

 

Mégis melyiket, a százezreset vagy az 5millásat? És kik szólják le, akik félmillláért kacat svájcit vesznek minőségibb japó helyett, mert a név és dizájn mindenek felett?:)) Ugye itt a topicban a megállapítás olyasmi, hogy minőségi svájci órát milliókért kaphatsz, a millió FT alattiak kb túlárazott, bár jól kinéző izék csak.

Előzmény: HamiltonFAN (168716)
DLCBP Creative Commons License 2024.04.14 0 0 168717

A komámnak érkezik nemsokára.  :-)

 

Előzmény: HamiltonFAN (168716)
HamiltonFAN Creative Commons License 2024.04.14 0 0 168716

Köszönöm!

A szerkezet kapcsán meg..., nos sajna szinte mindben csak ez van, különböző fantázianeveken. :(

Saját szerkezetekkel néztem a Seiko és Orient órákat, de azokat is leszólják minőségi okok miatt.

Emberi áron csak a Steinhart lenne még SW vagy ETA szerkezettel, de azt meg nem akarom. Mármint a márkát.

Mostanában látok igényes zsebóra beépítéseket, de azok meg állítólag sokak szemében olyan szentségtörések, mintha háziállatokat nemierőszakolna valaki.

Előzmény: pacs_425 (168715)
pacs_425 Creative Commons License 2024.04.13 0 0 168715

1. A H-10 az az ETA C07.611-es szerkezet.
Ez 2824-2 alapú werk, nem a műanyagos gátszerkezet van benne, hanem a rendes. Annyi volt az "innováció", hogy lehagyták róla hajszálrugókulcsot, meg 28800-ról 21600 A/h-ra csökkent a tempó. Szóval ez a teszkókazdaságos ETA 2824-2.

2. A tokon lévő Swiss made az elvileg svájci tokot jelöl.
A szabályokhoz kellemes olvasgatást, a tokokról is írnak:
Guide to the use of the designation “Swiss” for watches

 

3. Ez a te döntésed.
_Én_ nem vettem Hamiltont, és pont a szerkezete miatt.

Előzmény: HamiltonFAN (168714)
HamiltonFAN Creative Commons License 2024.04.12 0 0 168714

Sziasztok!

Több kérdés is felmerült egy baráti beszélgetés során, és e miatt ragadtam toll... izé... billentyűzetet.

1.: A Hamilton H-10, az melyik P80? Én tudom rosszul, vagy ez nem a sima, fém rugós?

2.: "SWISS MADE" felírat a tokon/hátlapon. Ez valóban csak a svájci gyártmányú tokokra írható? Vagy kínaira is, ha csak 1X is lepolírozza valaki Svájcban?

3.: Eme 2 modelre, érdemes pénzt adni?

https://www.hamiltonwatch.com/en-int/collection/khaki-navy/belowzero-1000m-auto.html

https://www.hamiltonwatch.com/en-int/h77605135-khaki-navy-frogman-auto.html

 

4.: "Ő", tekinthető olyan utódnak, mint a Panerai esetében a mai gyártmányok, vagy semmi köze régi, legendás céghez?

https://www.agatfactory.de/products/russian-diver-watch/agat-192-chs-2010

Köszönöm a válaszokat!

UBUL81 Creative Commons License 2024.04.12 0 0 168713

Koszonom

Előzmény: DLCBP (168712)
DLCBP Creative Commons License 2024.04.12 0 0 168712

Én(!) biztosan nem foglalkoznék vele.  

Előzmény: UBUL81 (168711)
UBUL81 Creative Commons License 2024.04.12 0 0 168711

Koszonom a gyors valaszt.

 

Volt valami kulonlegessege a markanak ami miatt erdemes esetleg megszerezni vagy kommersz tucatdarab?

 

Előzmény: DLCBP (168710)
DLCBP Creative Commons License 2024.04.12 0 0 168710

Egyike a sok, már megszűnt óramárkának. 

Előzmény: UBUL81 (168709)
UBUL81 Creative Commons License 2024.04.12 0 0 168709

Tisztelettel udvozlok minden topiclakot.

 

Szemelyszerint nem ertek az orakhoz csak szeretem oket. Ugy adodott hogy belefutottam egy szamomra ismeretlen oramarkaba. Eladasra kinalnak egy Svajci TUNIS  Tropicalized karorat. Sosem hallottam a markarol. Esetleg felvilagositanatok hogy kik ezek mik ezek leteznek e meg?  

Koszonom

 

lug Creative Commons License 2024.03.22 0 0 168708

Szerintem azt válaszd, amelyik hajlandó egyáltalán teljes értéken biztosítani. 

Előzmény: Befektetovagyok (168707)
Befektetovagyok Creative Commons License 2024.03.22 0 0 168707

Sziasztok!

 

Chrono 24-en szeretném eladni az órámat, vannak is rá jelentkezők külföldről.

Melyik futár céget javasoljátok a feladásra? Teljes értéken szeretném biztosítani a csomagot (kb. 600 eFt az óra.)

Köszönöm!

pacs_425 Creative Commons License 2024.02.23 0 0 168706

Használd a keresőt, pont ebben a topikban is rengeteget olvashatsz a Doxáról.

Pl.:

 

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=95214052&t=9002169

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=83888492&t=9002169

Előzmény: pazola-igazi (168705)
pazola-igazi Creative Commons License 2024.02.22 0 0 168705

Sziasztok!

Én nem vásárlás előtt állok, hanem nekem van egy ilyenem, de a kérdésem nekem is hasonló, mint amit feltettek.


A neten már nem sok mindent találni erről a Doxa Trofeo-ról, a kérdésen kívül, amire most válaszolok, nagyjából ezeket találtam:

 

https://www.facebook.com/groups/hasznaltorak/posts/1760466270869778/
Attila KovácsrnsSpoetod312i u8u3c 91frcg0hbf.lkaó62a6lmoeiig70t0hl0h.t602  ˇ Sziasztok! Ilyen órát keresek megvételre! Nem lapul valakinél ilyen véletlenül? Doxa Trofeo Black Rose (278.30R.103R.11)

 

Doxa Trofeo Black Rose (278.30R.103R.11) - Full HD

https://www.youtube.com/watch?v=6thaU_t4R0I

 
Pánske hodinky DOXA 278.30r.103r.11
https://www.youtube.com/watch?v=kRgX3M3b7PQ

 

http://web.archive.org/web/20111022010205/https://www.mall.hu/ferfi-karora-100000/doxa-278-30s-103r-11

http://web.archive.org/web/20130118115119/http://www.oraker.hu/doxatrofeo27830r103r11-p-2408.html

 

Ezt az utolsót konkrétan nem is értem:

http://eredetisegvizsgalatforum.blogspot.com/2016/12/doxa-dark-gold-elite-vagy-tropheo-black.html

 


S
zóval hol lehetne ennek utánanézni/olvasni?

 

 

 

 

Előzmény: tomybond (131813)
Tsaby Motors Creative Commons License 2023.12.26 0 5 168704

Van egy nyugdíjas házaspár. Nem csak hogy szeretik és tisztelik egymást, hanem mind a mai napig szerelmesek egymásba.

Az úriember nehézgépkezelőként dolgozott nyugdíjazásáig. Karján viselt már akkor is egy órát amit a feleségétől kapott.

Csak a bicska svájci,amivel kinyitottam még csak nem is márkás.

Egyszerű krómozott réztokos kvarc tömegáru.

 

De attól kapta a bácsi akit a legjobban szeret.

 

Közel 3 éve az óra megállt. Kopott tok, kopott szíj, karcos üveg, a szerkezet nem indult el új elemmel sem.

Több órás is elhajtotta a bácsit, hogy nem érdemes foglalkozni ezzel a "vacakkal"...

 

Ekkor keresett meg az unokájuk.

Kapott egy új üveget, új MIYOTA 2035 szerkezetet új VARTA elemmel és kicseréltem a szíjat is újra.

Ennek 2 és fél éve. Most hozták vissza elemcserére. Raktam rá egy új koronát is, a régiről már levált a nikkel.

 

Talán mindenki másnak csak olcsó vacak. De a bácsi számára drága kincs.

Számomra pedig jó érzés tudni ezt...

 

APT Creative Commons License 2023.12.25 0 5 168703

Hát, Fero (meg millió más márka - ugyebár vagy 50 ezer bejegyzett márkanév volt csak Svájcban !!) éppen nincs, de olcsó pecekjáratos óra éppenséggel akad, még Ruhla is, és ha hiszed, ha nem, hébe-hóba még hordom is őket. Még kínaiakat is, mostanság vannak szerintem már valós figyelmet megérdemlő, dupla billegős, mikrorotoros stb.. óráik is. Ennyit arról, ki mit prédikál...

 

Persze, ezekről az öreg peckesekről nem vagyok róluk nagy véleménnyel - ezt általában már a leírásukban is jelzem- de nem használhatatlanok. Az állapotukat viszont alapvetően annak köszönhetik, hogy ezeket az elve igen olcsó órákat jellemzően soha nem tartották karban, a teljes elkopásig, tönkremenetelig hajszolták őket. Én azért - veled ellentétben - javítottam már nem egy ilyet  (is), és bár változatlanul nincs róluk nekem sem túl lelkes véleményem, azért rendre azt láttam, amit az előbb is írtam - ezen órák többsége tartós és megbízható lehetett volna, ha megkapta volna a minimálisan szükséges karbantartást. De szovjet Majak kakukkos órát is azért hálátlan dolog szervizelni (nem is teszem), mert addig járatták a nyomorultakat mindig (akár 20-30 évig is!!), ameddig csak mentek, sokszor az utolsó 10 évben már dupla-tripla súllyal, mert csak úgy járt, aztán minden rommá van kopva, nem karbantartásra, hanem teljes restaurálásra volna az órának szüksége - amit nyilván nem ér meg. Mint ha egy autót úgy használnánk, hogy addig nyomjuk erőszakosan, míg egy nagy füstfelhőben meg nem áll az út szélén - aztán morgunk, hogy micsoda gagyi selejt, meg mi az, hogy egy olcsó olajcsere nem hozza rendbe...

 

A finomkodást és képmutatást meg kérlek ne keverjük össze az alapvető udvariassággal... Te, ha egy ismerős odamegy hozzád, mint vélelmezett "szakértőhöz" egy, a családi fiókban talált öreg órával, és udvariasan megkérdezi róla a véleményedet - akkor te annyit fogsz rá reagálni, hogy "takarodj innen ezzel a xarral"???

Mert a jelek szerint igen, és ha nem érzed-érted, mi ezzel a gond, azon én már nem tudok segíteni... 

 

Szerintem teljesen egyenesen el lett mondva az érdeklődőnek, hogy egy, a maga korában is egyszerű-olcsó, bármiféle értéket most sem képviselő órát talált - de ha neki tetszik és még jól működik - miért ne lelje benne örömét?

Előzmény: glashuette (168702)
glashuette Creative Commons License 2023.12.25 0 0 168702

Na persze, APT gyűjteményében gondolom egyetlen FERO sincs ellenben van sok-sok aranyóra, egyik sem pecek gátszerkezetes. Vizet prédikál - és bort iszik. Vagy mint az udvarias urológus aki a röntgenkép tanulmányozása után hátba vágja a rémült pácienst, hogy igyon sok vizet barátom, nem lesz itt semmi baj - csak azért hogy finoman tálalja a vesekő diagnózisát, nehogy megrémüljön a kedves beteg.

 

Mindegy is, a lényeg hogy mindig is kirázott a hideg a finomkodó, konformista és céltalan udvariaskodástól, a legtöbbször hasonló óráknál ráaggatott "tisztességes alsó középkategóriás munkás óra" jelzőktől. 

 

 

Előzmény: satzowlee (168701)
satzowlee Creative Commons License 2023.12.25 0 1 168701

Tudom, hogy nem fog sikerülni rendbe tenni ezt a vitának tűnő valamit,de...

-ami engem illet, hát tökmindegy, hogy egy óra szép, vagy csúnya, még akár az is, hogy működik-e vagy sem, csupán EGY dolog a fontos-ha már sikerült függetleníteni magad, szabad vagy és hidegen hagy a mások véleménye. Ez pedig az, hogy érezd a melegséget, amikor ránézel az órádra.

Ha pedig infóra van szükséged, számíthatsz arra, hogy nem csak kiokosítanak, hanem le is hurroghatnak, vagy elismeréssel adóznak a felvetett alannyal kapcsolatosan.

Azt pedig, hogy mit hordok, én döntöm el, mert(majdnem) "szabad" vagyok(max a nejem szól bele:D). Adok is egy példát:

 

Az első két órát imádom, mert tudom, mi van a számlap mögött. A harmadik nem is működik, de azokat a fiatal éveimet juttatja eszembe, amikor a véremet adtam volna egy ilyenért(az árából akkor kb 6db Pobedát lehetett volna vásárolni, a benne levő két db AG13-as árából-ami mellesleg a jobbik esetben csupán csak 3-hónapig tartott-újabb 1-Pobedát). a negyedik ugye az meg mindent tud...

 

 

 

glashuette Creative Commons License 2023.12.24 0 0 168700

Könyörgöm, te a nagy udvariasságodban nem az igazságot írtad, hanem félretájékoztattad a kérdezőt. Az hogy van még ennél egy szinttel lejjebb is (összepréselt kőnélküli vackok) semmit nem jelent. És van 50 szint feljebb kb.

Előzmény: APT (168696)
glashuette Creative Commons License 2023.12.24 0 0 168699

Amikor a Ford-T készült, akkor annyit tudott a sorozatgyártás.

 

Amikor pedig a FERO készült, akkor már rég volt Patek ref 1518 hogy mást ne mondjak, tehát a FERO és a többi hasonló jószág azért készült hogy olcsó órát tudjanak adni a népeknek.

És nem mennek el 60-70 évet, azalatt már 6-szor kicserélték az eltörött tengelyeket, és a silány anyagból készült ledarált fogaskerekeket. Szerinted miért van az hogy én piacon életemben nem tudtam felvenni egyetlenegy működő Sornát, Sicurát és hasonló társait? Vittem 4-5 óráshoz, elhajtottak a francba. Az egyik nagy nehezen elvállalta, úgy hogy megcsinálta másik donor felhasználásával, garanciát-papírt nem adott róla, és azt mondta hogy ilyet soha többet ne vigyek neki. A többiek kinyitották a tokot és azonnal azt mondták hogy nem javítják meg, mégpedig azért, mert már megjárták ilyennel, folyton visszahozzák, aztán gariban javítgathatják örökkön örökké.

Előzmény: APT (168696)
DLCBP Creative Commons License 2023.12.24 0 0 168698

Minek venne egy olyan drága vackot, ha a mostani órája sokkal megbízhatóbb?  :-)

Előzmény: W_B (168694)
W_B Creative Commons License 2023.12.24 0 0 168697

"Az ilyenek mögött általában az van, hogy valakinek pont ilyenje volt egykoron, és szentimentális érzések kötik hozzá..."

 

Pontosan.

Nekem ilyen (itt OFF) órám volt kb. 35 éve. Csak aztán beraktam töltődni a 100 Wattos lámpa alá, és megolvadt..

De ha ésszerű áron találnék valahol, megvenném.

Pedig ez is egy olcsó óra volt.

APT Creative Commons License 2023.12.24 -1 2 168696

Erre írtam azt, hogy az igazat meg lehet mondani úgy is, hogy ne legyen lenéző/sértő.

Egyébként nem tudom, mit színeztem ki a valóságon - egy szóval nem állítottam, hogy ez egy értékes vagy "jó minőségű" óra volna, de már elnézést, az a puszta tény, hogy egy 60-70 éves, láthatóan sokat hordott és kopott óra még mindig normálisan működőképes, az önmagában cáfolja azt az állítást, hogy silány eldobható gagyi volna.

A Ford-T, vagy akár A-modell mai szemmel nézve rettenetes autó, kvázi használhatatlan, semmilyen mai elvárásunknak sem felel meg - de az előbbiből akár 100 éves (!!!) példányokat lehet találni, amelyek még mindig működőképesek, tisztességes anyagokból, masszív kivitelben gyártották őket, halál egyszerűségükben és fapadosságukban is végtelenül tartósak és megbízhatók voltak - NEM GAGYIK.

 

Az meg, hogy egy Timex/Fero órát te fel sem vagy hajlandó venni - az felveti azt, hogy te nem is a saját elvárásaidnak akarsz megfelelni, hanem a környezetednek. Én megveszek és felveszek tök értéktelen órákat is, ha valamiért tetszenek nekem, és a legkevésbé sem érdekel, hogy másnak mi róluk a véleménye. Ha azért fogok valaki szemében komolytalannak tűnni, mert nem egy arany Patekot hordok éppen - akkor a szóban forgó illető elvárásai engem ezek után különösebben nem is fognak izgatni...

Elég "cigány dolog" az, hogy aggassam már magamra az egész vagyonomat, lehetőleg a ruhán kívülre, hogy mindenki lássa, vagy nem vesznek komolyan...

 

A topictárs pedig nem vett - hanem családi örökségből talált egy ilyen órát. Ilyet nem szólunk le durván és megvetően, ez olyan alapvető udvariassági formula...

Előzmény: glashuette (168692)
APT Creative Commons License 2023.12.24 0 0 168695

Az ilyenek mögött általában az van, hogy valakinek pont ilyenje volt egykoron, és szentimentális érzések kötik hozzá...

És manapság 130 ezer sajnos már nem egy akkora összeg, hogy ne add meg valamiért - ami neked nagyon fontos, és egyébként olyan könnyen pont olyat nem biztos, hogy találsz máshol és olcsóbban...

Előzmény: _BP__ (168693)
W_B Creative Commons License 2023.12.24 0 0 168694

Nem mindenkinek kultusztárgy a karóra, van aki minden sznobizmus nélkül csak azért hordja, hogy megnézze rajta az időt.

 

Ld. Benedek pápa Casio/Swach órája.. nem hiszem, hogy a Szentatya nem tudná venni magának egy Glashüttét..

 

Előzmény: glashuette (168692)
_BP__ Creative Commons License 2023.12.24 0 0 168693

Nem mondig racionálisak a döntések, sőt.

 

A múlt héten egy seiko ötös 130 ezerért ment el liciten.

 

2019-ben kemény 20 ezer forintért vettem ugyanolyat.

 

7S26, fémszíj, ásványi üveg= valóban tömegáru, nem épp csúcs megoldásokkal.

 

 

Előzmény: APT (168691)
glashuette Creative Commons License 2023.12.24 -1 0 168692

Én csak megmondtam az igazat, te viszont udvariasságból kiszínezted a valóságot, pont ezért szóltam hozzá. Nekem anno 15 éve szóltak hogy Timex, Fero stb. néven fel se vegyem az órát mert csak a szabadidőmet pocsékolom. Megköszöntem a tanácsot.

 

 

Előzmény: APT (168691)
APT Creative Commons License 2023.12.23 0 1 168691

No de glas, egyfelől - ennek a fórumnak nem az a célja, hogy elkeserítse, leszólja az egyszerűbb órát lelkesen megtaláló laikusokat... Meg lehet azért némi tapintattal is fogalmazni azt, ha valaki, mondjuk úgy, "nem talált kincset"...

 

 

Másrészt attól, hogy valami a mostani piaci viszonyok között kvázi nem ér semmit (a legtöbb olcsó orosz óra picit is kopottabb állapotban szintén szinte zéró érték, de egy átlagosan piszkos, semmi extra Cornavinért sem adnak értékelhető összeget, pedig kitisztítva, picit rendbe téve mindegyik lehet még szép, hordható, és kifogástalanul működő) - attól még nem automatikusan "eldobható gagyi".

Eleve a piac olyan sznob, mint állat, az árak és az értük kapott minőség-belbecs között nagyon sokszor gyakorlatilag semmiféle értelmezhető-direkt összefüggés sincs. Divatosabb acél Submarinereket 15-20 milliókért, Patek Nautilust ennek is akár a többszöröséért el lehet (vagy lehetett a csúcson, most zuhannak az árak, mint a kő) adni - miközben a pontosan ugyanazon szerkezettel szerelt kevésbé divatos Oysterért meg a tizedét nem kaptad, a Nautilussal fizikálisan azonos szerkezetet használó JLC Heraionért meg már pár százezernek örülni kellett, annyira nem érdekelt senkit...

A legtömegárubb ilyen alapon az évi most már egymillió felett gyártó Rolex...

 

 

A "tömegáru", az "olcsó" és az "eldobható gagyi" - ne haragudj, de nem egymás szinonimái. Egy Toyota Corolla is abszolút tipikus tömegáru, de azért annyira nem olcsó, és egyáltalán nem gagyi. 

 

 

Az érdeklődő topictárs belinkelt egy régi, már cca. 6 évtizedes korú órát, ami a saját korában is hétköznapi, olcsó, nagy tömegben gyártott órának minősült, nem igazán minőségi műszaki megoldásokkal és anyagválasztással - de nem, azért nem volt "eldobható gagyi", sokan 20-30 éven át folyamatosan használtak megelégedéssel ilyen órákat (tedd meg ma ezt egy full műanyag olcsó kvarcórával, de legyen akár egy annyira már nem is filléres Swatch is, 6-8 év múlva, mikor kimerül az elem, cserélni nem tudod, mert fizikálisan nem lehet, no ez tényleg eldobható), és utána kerültek esetleg ilyen állapotba, amiben itt láttuk. És még esetleg most is értelmezhetően működőképesek, némi energiaráfordítással esztétikailag is felhozhatók lennének (persze, hogy nem éri meg, de mondjuk a "nagypapa szeretett órájánál" ez nem szokott szempont lenni).

 

A te álláspontod is sokszor nagyon "sznob-gyanúsnak" tűnt (bár évek óta nem beszélgettünk erről) anno, ami nem ritka és drága, az téged nem nagyon szokott érdekelni.

Előzmény: glashuette (168687)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!