Keresés

Részletes keresés

lapar Creative Commons License 6 napja 0 0 28138

Küldtem egy e-mailt az itteni címedre. Hogy ne legyen már annyi off.

Előzmény: Rendszer.hiba (28136)
Rendszer.hiba Creative Commons License 6 napja 0 0 28137

Nagyon nem jó az elektromos vezérlésű konvektotokkal a szervíztapasztalatunk. 

Sokan elfelejtkeznek arról is, hogy az örzőláng langyosabban tartotta a konvektort, tehát amit megnyer a réven a spórolással az ember, azt aztán elveszíti a totálisan visszahűlő égőtérrel, s annak hűtőhatásával...

Amúgy az a vicces, hogy amikor rákérdeztünk a mérnököknél arra, hogy ha egy "energiatakarékos" készüléknek ugyanaz a dobja-égőtere, főégője, mint a "régi pazarlóé", s csupán az örzőláng meg a plusz hibalehetőséget adó elektromos vezérlés a különbség.... akkor vajh hogy is jött ki a hatalmas energiahatékonyságbéli különbség, csak mismásolást kaptunk válaszul... :)))

Előzmény: ezüstkárász (28127)
Rendszer.hiba Creative Commons License 6 napja 0 1 28136

A fűtőérték számításbélit trükközés adta a százakárhányszázalékos lózungokat.. 

Régebben az alsó most már a felső fűtőértéket figyelembe véve kell kiszámolni a hatásfokot:

• alsó fűtőérték (PCI-Hi): az égéstermékben jelenlévő gőz látens hőtartalmát nem veszik figyelembe (távozik a kéményen),
  • felső fűtőérték (PCS-Hs): az égéstermékben jelenlévő gőz folyadékká való „kicsapatásával” együtt értendő a hőtartalom.

Előzmény: lapar (28121)
Rendszer.hiba Creative Commons License 6 napja -1 0 28135

Kiegészíteném... :)

A kondenzációs kazán 40 Cfokos előremenő vízhőmérsékletig képes a legjobb hatásfokon dolgozni, ám ez közelről sem jelenti azt, hogy nem képes könnyedén 70-80 Cfokos előremenőt produkálni. Csupán ekkor a fogyasztása megközelíti a hagyományos nem kondenzációs cirkóékét. 

Úgyhogy hülyeség a nagyobb radiátoros urban legend. Már csak azért is, mert már 50 évvel ezelőtt is minden radiátor névleges teljesítményét 60 Cfokos előremenővel volt szokás kiszámolni, leírni a brossúrákban. S ez így van napjainkban is... 

Előzmény: The Dark Side of the Moon (28120)
bbfeco Creative Commons License 6 napja 0 0 28134

Egy 3 Kwp napelem rendszer 1,2-1,3 milla, 0 %-os hitellel(ha van még a környékeden) 10% beugro+egyéb költs. + 1 inverteres klima,(nem kell a szomszéd felé rakni a kültérit, amugy se nagyon zajos) megvan 5-700 ezerböl.Törlesztöt meg annyit fizetsz, mint amennyi a vill számlád lenne.

H tarifa nélkül is megtérülhet  cca 10 év alatt

Előzmény: csoppika (28132)
lapar Creative Commons License 6 napja 0 0 28133

Azt jobban utálná a szomszéd, mint a kéményt.

Előzmény: östermelő (28131)
csoppika Creative Commons License 6 napja 0 0 28132

Minden oldalról épület v ablak a közelben...😖

Előzmény: lapar (28129)
östermelő Creative Commons License 6 napja 0 0 28131

Olyan klíma ami fűteni is tud hidegben nem jó?

Előzmény: csoppika (28128)
lapar Creative Commons License 6 napja 0 0 28130

Ha csak kisegítésnek (meg ugye komfortnak, automatizálhatónak) akarod, akkor 1-2-3 konvektor olcsóbban meguszható. Pedig én konvektorellenes vagyok.

lapar Creative Commons License 6 napja 0 0 28129

Középen lenne a kazánod?

HA külső falon, úgy ócsóbb lenne.

csoppika Creative Commons License 6 napja 0 0 28128

Ez kisegítés lenne... Ha egyedül maradok, ne legyen ilyen hideg időben 14 fok mire hazaérek. (Van saját erdőm, igaz főleg puhafa, meg traki behordani +jasogató, körfűrész stb)Esetleg 1v 2 napra el tudjak szabadulni otthonról télen is. A keret 1-1.2m. Sajnos ahogy nezem a szabalyzatot, kemeny nélkül nem uszom meg. Így kb ugrott az egész.

ezüstkárász Creative Commons License 6 napja 0 0 28127

Nekem most építettek be egy "A+-os" új tipusú konvektort, aminél már szintén nincs őrláng.

Ez is LED kijelzős, és áram kell hozzá (a gyújtóláng helyett áram gyújtja be).

Programozható is, mikor hány fokot tartson (a Farenheit-et nem tudom átállítani celsiusfokra...)

Elemmel is működik, de azt mondták hamar lemerül, áramról jobb..

0,5-0,6m3/ nap, az kb 50-60 ft/ nap, havonta az is 1500 ft/hó/komnvektor, a régi tipusúaknál.

5 konvektornál ez már  7500 ft/hó.. hát igen.

Előzmény: lapar (28125)
ezüstkárász Creative Commons License 6 napja 0 0 28126

Padlófűtéssel kombinálva tényleg jó, mert ott a padló is hőátadó felület, így nem kellenek

olyan hatalmas radiátorok, biztosan kifűti a házat, és a hőérzet is a legjobb.

De ehhez félig le kellene bontani a házat...

Hiába jó és szép, ez is igazából a tehetősek játékszere.

Ha nincs pénzed, mondhatja akárki, hogy mi mennyire jó.

Ha van pénzed, és most építed a házadat, akkor nem is kérdés hogy ez a tuti..

Régi háznál és pénz nélkül - már más a képlet.

Örülök ha a horgászbérletet meg tudom majd idén venni, és nem gondolkodom ilyen nagy dolgokban.

Talán majd egyszer..

Van már ennél is jobb: a passzív ház és a hőszivattyú.

No de hány fórumtársunknak lehet most ilyen, és hánynak lesz majd a jövőben?

Gondolom nem túl nagy még a jövőbeni létszám sem.

lapar Creative Commons License 6 napja 0 0 28125

Azt hallom én is, hogy az új kondikazánok karbantartásigényesek.

A gyújtóláng tényleg nem kevés, 0,5-0,6 köbméter/nap.

Igaz, az sem vész el teljesen, mert valamicskét fűt.

Előzmény: ezüstkárász (28124)
ezüstkárász Creative Commons License 6 napja 0 0 28124

Azt mondták, a be és kimenő égés gázhőmérsékletből (és mennyiségből?) számolják.

Tehát ami a parapeten kimegy és ami bejön hőfokkülönbség / a gázfogyasztás.

A képlet kicsit csalóka, mert ezen mód alapjén (108-90= '18%) megtakarítás valóban van, mivel az égés közben keletkező víz kondenzációs hője is hasznosul.

A megtakarítás másik oka hogy már nincs őrláng, ami megy, de ez már az új konvektoroknál sincs...

Ami már nincs említve, az az hogy van benne 1 ventillátor, ami viszi az áramot, igaz nem sokat, és kell lennie egy hőkeringető szivattyúnak is, ami szintén viszi az áramot, igaz az sem sokat.

Együtt kb. 100-150w-ot, tehát 10 óra alatt kb. 40-60 ft, havi átlagban 3000 ft + áram.

És az alkatrészek bonyolultsága, ezt már tuti nem tudod megszerelni úgy mint ahogy egy konvektort, ha csak nem vagy PLC műszerész.

Tehát szerelőt kell hívnod, nagyon drága munkadíjjal és alkatrészárakkal, ha találsz hozzá értő szerelőt, ha nem akkor fázol.

És az alkatrészek tertóssága: pár éven belül rá lehet költeni több százezer ft-ot, ha nincs szerencséd a kondenzációs kazánra, és 4-6 év múlva olyannal is szembesülhetsz hogy a cég vagy a típus gyártása megszünt, alkatrész nincs, javítani nem lehet.

Csere újabbra, ahol lehet ki kell vésni újra a falat, és +4-600 ezer az új kondenzációs kazán.

Padlófűtéses házaknál egyébként tényleg sokkal jobb, csak radiátornál lehet gyengécske:

+50 fokos víz szerintem nekem ki sem fűtené a házat...

A megtakarítás másik oka hogy már nincs őrláng, ami megy, de ez már az új konvektoroknál sincs...

Sajnos konvektorokról átálni egy ilyen rendszerre csővezetékek, radiátorok, vésés, munka, kondenzációs kazán stb. legalább 1,5 millió ft.

Ha most kezdeném, én is ilyet építenék ki. De egy már működőt lecserélni...nem tudom mikor hozná vissza az árát, ha a fent említett drágább fentartást is figyelembe vesszük..

Előzmény: lapar (28123)
lapar Creative Commons License 6 napja 0 0 28123

A tököm tudja hogy számolják, de biztos nem a gáz össz fűtőértékéből.

Azért írtam, hogy mihez képest.

Előzmény: L_áma (28122)
L_áma Creative Commons License 6 napja -1 0 28122

Én már a 105%-nál feladtam. Az csak úgy lehet, ha fűtés közben szép lassan visszafelé áramlik a gáz a csőben!

Előzmény: lapar (28121)
lapar Creative Commons License 6 napja -1 0 28121

"25-30%-al kevesebb gazt"

Ez hogy jön ki neked?

A hagyományos gázkazánok tudtommal 85-93 % hatásfokkal dolgoznak, a kondenzációsok meg a 105-108-at érik el alacsony vízhőfok mellett. (persze, mihez képest?)

A matek akkor sem pászol.

The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2021.01.16 0 0 28120

Kigeszitenem.

A holeadok (radiatorok) meretezese nagyon nem mindegy!

Ha jol ertem egy meglevo rendszerre kerul ra. Ez problemaslesz valoszinuleg, mert a hagyomanyos kazanok 70-90 oC-os max vizhomersekletre vannak meretezve, mig a kondenzacios kazanok optimalis max vizhomerseklete max. 50 oC. Vagyis 30-50%-al nagyobb radiatorok kellenek!

Nagyjabol 25-30%-al kevesebb gazt eget el a kazan, ha mukodik a kondenzacio! Mivel masfajta (hagyomanyos) gazkazant mar nem forgalmaznak es a keszulekek igy dragabbak, erdemes bekalkulalni a radiator cseret jobb es nagyobb holeadasuakra.

Előzmény: Rendszer.hiba (28114)
lapar Creative Commons License 2021.01.14 0 0 28119

A Dunán nehéz lesz:-(

Tóra meg nem adok 3000 Ft-ot 1-2 órás (ennyit bírok télen) pecáért.

Előzmény: Rendszer.hiba (28110)
L_áma Creative Commons License 2021.01.14 0 0 28118
L_áma Creative Commons License 2021.01.14 0 0 28117

Én halcsalinak tenyésztem, nem vacsorára.

Előzmény: csoppika (28112)
L_áma Creative Commons License 2021.01.14 0 0 28116

És nyilván való, hogy ebben nem te vagy a hülye!

:))

Előzmény: Sz.G.E270CDI (28113)
csoppika Creative Commons License 2021.01.14 0 0 28115

Az egyetlen szóba jöhető helyiség a fürdő(bojler helye). De ott meg ottan van a fürdőablak. Meg a haz sarkanak épitve a garázs. Cumi. +1-1.5misi meg külső kéményre nincs a kasszában. 600se...

Előzmény: Rendszer.hiba (28114)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2021.01.14 0 0 28114

A francba, megírtam egy jó hosszú litániát, erre elszállt... Újra... :D

100 négyzetméterre, ha nem fúj át a szél a házon, akkor bőven elég a 24 KW. Ha meglesz a hőszigetelés, akkor szinte alap-moduláláson fog működni.

Nehéz típust mondani, mert mindenki másra esküszik, de szerintem Baxit, Boscht igen, Aristont ne ... Nekem Baxim van. Tetszik.

Hőcserélőből sima lemezes hőcserélőt építenék be, 30-40 lemezeset. A gyártmány szinte részletkérdés.

Teljesen logikus, hogy oldalfali kivezetést akarsz. A legjobb! Többek közt itt is utánaolvashatsz, hogy mily módon lehetséges...

https://www.gmbsz.hu/

A legfontosabb, hogy a kivezetés pontjától 10 méteren belül nem lehet szomszédos épület, s 150 cm-en belül a Te házadon nyílászáró. De a részletek miatt érdemes kicsit jobban elmélyedni a jogszabályokban...

ON!

Pár órányi keresgélést követően megtaláltam a lékfúrómat! :)

Előzmény: csoppika (28111)
Sz.G.E270CDI Creative Commons License 2021.01.14 0 0 28113

:-))

Egyenek sokat!    Én maradok pl. a sültcsülöknél. ;-):-)

Előzmény: csoppika (28112)
csoppika Creative Commons License 2021.01.14 0 0 28112
csoppika Creative Commons License 2021.01.14 0 0 28111

Hali.

Off.

Gázkazán melegvíz ellátással. 100m2 szigetelés nélküli ház. A fő profil fatüzelés(marad is). Rásegítésnek kéne, ha majd egyedül maradok. Milyen típust ajanlanál? Én olyan 34kwra gondoltam. A másik: Nem akarok kéményt. Hogyan lehet oldalfalra kitenni ilyen kondenzációs kazán füstcsövét? Milyen hőcserélő kéne ekkora kazánhoz?(a régi rendszerbe nem akarom direktbe bekötni) Köszi.(emilbe is jó, ha nem akarsz offolni)

Előzmény: Rendszer.hiba (28110)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2021.01.13 0 0 28110

Jobban jártál, hogy vettél új alkatrészeket. A régebbi fégekhez szerencsére nagyon olcsó minden új alkatrész, nem éri meg bizonytalan használt cuccokkal kínlódni. 

Pár ezer forintból komplett új termoelektromos égésvédelmed lesz, s nyugodtan aludhattok.

ON.

Ha valóban jön a komoly fagy, remèlhetőleg usgyi lékpecázni! :)

Előzmény: lapar (28109)
lapar Creative Commons License 2021.01.13 0 0 28109

Köszi, meg. Nem volt vészes, mert 2 kazànom van, egymás közt cseréltem, ezért akartam kszerelve tesztelni.

De ma már vettem újat is.

Előzmény: Rendszer.hiba (28108)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!