Keresés

Részletes keresés

sokadikix Creative Commons License 2000.01.13 0 0 79
Neeem,az nem Spock volt.
Ha őt akarod látni műtött fülekkel,
fehér hajjal átfésült szemöldökkel,
akkor ajánlom a Mission Impassible sorozatot,
a nemto'm melyik csatornán.
(talán a TV-2-n)
Előzmény: Franjo (74)
Nagyoreg Creative Commons License 2000.01.07 0 0 78
Igen, sikerult nekik

B5 15-en 15.40-kor az RTL Klubon. 16.00-tol pedig megy a DS9 a SAT1-en... Grrrrrr......

Szerencsere a TOS du 2-kor kezdodik.

Előzmény: pasa_ (77)
pasa_ Creative Commons License 2000.01.06 0 0 77
ne is mondj ilyet, mert ezek kepesek lennenek a tenger eszukkel...
Előzmény: Nagyoreg (76)
Nagyoreg Creative Commons License 2000.01.06 0 0 76
A klasszikus Star Trek rajongoinak: a TOS (pankrator Kirkkel, nulla humorerzeku Spockkal es transzportertol panikolo McCoy-jal) ujra musorra kerul a SAT1-en, szombaton delutanonkent...

Kalandra fel...

(Remelhetoleg pont egyidoben lesz a B5-tel az RTL Klubbon.... ;))

Bea_Bare Creative Commons License 2000.01.06 0 0 75
Off
Nem valami nagy élmény minden topicba lépéskor végighallgatni, se itt se máshol!
On
Franjo Creative Commons License 2000.01.03 0 0 74
Láttam ma a tévében a Mr. Spok-ot. Öreg, megműttette a fülét, nem volt rajta egyenruha és valami tévékre, meg videókra mutogatott. Vagy nem ő volt ?
Cifu Creative Commons License 2000.01.03 0 0 73
Január 15-étől, szombatonként 15:40-től újra Babylon 5 az RTLklubbon...
A jó: legalább vetítik
A rossz: hetente csak 1 rész (eddig pörögtek az események, most csak csordogálni fognak)
A csúf: nem érdekli az RTL-t a mi véleményünk......
Dob Creative Commons License 2000.01.03 0 0 72
Asszem a Seaquest elött lessz.. az nem tudom mikor van..
Előzmény: Cifu (71)
Cifu Creative Commons License 1999.12.29 0 0 71
Most hallotam Kosh_ -tól a #Babylon5.hu IRC csatin, hogy a szombat se biztos, az RTL épp nagy műsorátszervezést tart...
"Majd valamikor január végén kiderül..." !!!!
Ariel Creative Commons License 1999.12.29 0 0 69
John0!

en sem lattam minden reszt, de szinten a kultur-ban levo b5 topicban olvastam, hogy ez mar a 3 sorozat (uj focim).
elegge rossz idopontbn volt, viszont volt ismetlese, most allitolag szombat delutanonkent lesz.

Előzmény: John Zero (67)
Tímár Creative Commons License 1999.12.29 0 0 68
Star Trek!

Első élményem:

Történet egy barlangban.
Hidraulikus ajtókkal.
És fáklya ég a falon.

John Zero Creative Commons License 1999.12.29 0 0 67
Ariel:
Koszi az infot, mar tenyleg aggodtam, hogy hova tunt a megszokott idopontbol a B5... Azt hittem, hogy ennyi, vege.
Most amugy mar a 3. szezon jon, vagy hol is tart a sorozat?
Sajnos nem lattam minden reszet, csak kb. a felet-harmadat.
Előzmény: Ariel (66)
Ariel Creative Commons License 1999.12.29 0 0 66
haliho!

en is jelzem, hogy a kultura rovatban indult b5 topic, es ott irva vagyon hogy jan kozepen folytatodik a b5 az rtl-en.

Cifu Creative Commons License 1999.12.29 0 0 64
"Az optimista szerint ez a világ minden világok legjobbika.
A pesszimista tart töle, hogy az optimistának igaza van..."
e46 Creative Commons License 1999.12.29 0 0 62
A Star Trek és B5 vitához, csak fel szeretném hívi mindenki figyelmét az "önmagát beteljesító jóslat" elvre, ezzel támasztva alá, hogy miért tartom szerencsésebbnek azt, ha pozitív jövőképet festünk.
Cifu Creative Commons License 1999.12.29 0 0 57
Na és a Voyager? :)
Egyébként a ST:Voyager az egyik kedvenc sorozatom, de most épp B5 mániám van :)
Locutus Creative Commons License 1999.12.29 0 0 56
Persze én is észrevettem ezt a nézetbeli különbséget (idealista/realista jövőkép), és lehet hogy hozzám azért áll közelebb a Star Trek, mert elég pesszimista vagyok, és nem szeretném még a tv-ben is ezt látni.
Egyébként valaki a B5 mellett szóló érvként említette azt, hogy itt nem arról szólnak a részek, hogy új civilizációkat fedeznek fel.
Ez azért elég gyenge érv, mert 4 sorozat van és talán az első kettőre még igaz is a dolog, de a Deep Space 9 alapvetően egy háborúról szól.
John Zero Creative Commons License 1999.12.28 0 0 55
Szerintem nem olyan rossz a B5 mint elsore tunik.
Ha folyamatosan nezed a reszeket, akkor az egesz vilagot lassan meg lehet ismerni, ahol a kentaurik epp lerohantak a narn-okat, a foldiek meg a minbarikkal szovetkeznek, az arnyak ellen, stb.
De amugy a reszek se szoktak rosszak lenni, onmagukban sem. El kell fogadni a vilagot, meg az elsonek hulyenek tuno frizurakat ;) es maszkokat.

Ami tetszik a B5-ben, hogy nem idealista, hanem realista. Legalabbis ha a mostani emberi viselkedest vesszuk, annak elemei ugyanugy megtalalhatoak az allomason.
Van korrupcio, simlizes, ravaszsag a hatalom ellen, osszeeskuves, szegeny reteg, stbstb.
Pl. jopofa volt amikor a parancsnokhelyettesno kavezott egyet, igazi kaveval, amit a botanikuskertben novesztettek neki dugiban ;) Nameg Garibaldi is neha meg tudja fogni az embereket, mindenkirol tud valamit, ami jol johet olykor-olykor...

A Star Trek ezzel szemben idealista, ott mindenki jo, koveti a parancsot, teszi a dolgat, nincs penz, nincs korrupcio.

Szerintem egyszeruen mas kategoria. A Star Trek talan melyebb, a B5 meg kicsit konnyebb, de erdekes, es nezheto.

Cifu Creative Commons License 1999.12.28 0 0 54
Mégegy érv a B5 mellet:

Azon kevés Sci-fik közé tartozik, amelyben legalább megpróbálnak ügyelni a fizikai realitásokra (pl.: a sci-fik 95%-ban elintézik, hogy van mesterséges gravitáció, és kész. Vagy ha nem, akkor nevetséges a megoldás, lásd Armageddon, na _az_ aztán még látásból sem ismeri a fizikát!)....

Porter Creative Commons License 1999.12.27 0 0 52
Tenyleg, nem lesz tobb Babylon5? (a heten?)
Pedig most, a 3. szezonban kezd igazan erdekesse valni a sorozat.
pasa_ Creative Commons License 1999.12.27 0 0 51
Ma kicsit megdobbenve tapasztaltam, hogy delutan nuku B5. Tudja valaki, hogy mi az abra? Mikor lesz folytatas, es miert szakadt meg igy a hirtelenseg kozepen?

Pasa

Locutus Creative Commons License 1999.12.27 0 0 50
Én nem csak a B5 első szezonját láttam!
Elkezdtem nézni azt is ami az RTL Klubon ment, de már szinte szenvedtem a nézése közben, és félpercenként az órára néztem, hogy mikor lesz vége.
A Star Treket akkor is szerettem, amikor a TOS ment (tehát a legrégibb)
Ezzel nem azt akarom mondani hogy a Babylon 5 szar, csak azt hogy nekem nem tetszik és kész.
vega Creative Commons License 1999.12.27 0 0 49
Tudja valaki, hogy az RTL Klubnak miért a harmadik sorozat közepén (1/3) kellett beszüntetni a Babylon 5 vetítését, és valami szokásos minősíthetetlen takony szappanoperát műsorra tűzni????

Pont, amikor kezdene jo lenni.....
Ha a TV3 eltűnik, ezektől aztán várhatjuk, hogy Star Treket vetítsenek, ilyen mentalitással.

Bau Creative Commons License 1999.12.26 0 0 48
Azért a B5-öt sem kéne az elsó szezon alapján minősiteni, akkor még nagyon nem volt pénz benne, az sem lenne szép dolog ha valaki az egész Star Trek-et az első széria után minősitené. (ami szerintem elég tré volt Kirk? kapitányostúl, 70-es évek feeling-estül)
B5 a 2-3. szezon környékén kezd igazán jó lenni. (ahogy a Start Trek is Picard? kapitány szinrelépése után)

Előzmény: Locutus (47)
Locutus Creative Commons License 1999.12.26 0 0 47
Hát, nálam egyértelműen a Star Trek viszi a pálmát. A TOS-t, a TNG-t végig láttam, a DS9-ből, és a Voyager-ből pedig annyit, amennyit csak sikerült (a Sat1-en)
Az abszolút kedvencem a Deep Space 9, ugyanis itt nagyobb hangsúlyt fektetnek az "emberi" kapcsolatokra, mint a többi ST sorozatban. Én pl. általában már majdnem a falat szoktam kaparni, amikor a TNG-ben Picard-nak valami baja van, és Riker ugyan észreveszi, de még véletlenül se kérdezne rá.
A spec. effektusok is sokkal jobbak a ST-ben.
Nemrég néztem egy részt a B5-ből, és a tesóm hangosan elkezdett röhögni, amikor meglátott egy külső képet.
Igaz hogy a B5-ből csak az első szezont láttam, de nekem már az is sok volt, a történet sem tetszett igazán és az sem hogy főleg a politikán van a hangsúly.
A színészekről pedig nem is beszélnék, annyira nagy a különbség. (természetesen a ST javára)
Cifu Creative Commons License 1999.12.24 0 0 46
Sisko: a történet épp most kezd felpörögni, lesz itt még nemulas!
veda Creative Commons License 1999.12.24 0 0 45
Sziasztok!!!
Ha már itt tartotok mi a véleményetek a sztár vársz-ról????
Sisko Creative Commons License 1999.12.24 0 0 44
Már a név is árulkodó. ST rulez. Az okokat már leírták részletesen alant. Már 6 éve nézem különféle csatornákon az ST sorozatokat és még mindig nem untam meg. A B5 sem rossz, de az általam ismert utolsó rész (amikor Sheridan elmegy az Árnyak bolygójára és ott majdnem meghal, nomeg felrobbantja a várost) kivételével sokkal gyengébb, mint az ST.

Sisko

Cifu Creative Commons License 1999.12.24 0 0 42
Hamburgerman: lentebb irta bundee, hogy az RTL klub megvette a 2-5 szériát, szóval várható, csak mikor...
Egyébként gyertek át a kultúra rovatba, a topic neve babylon 5!

Ja és kellemes ünnepeket és boldog újévet mindenkinek!

HAMBURGERMAN Creative Commons License 1999.12.24 0 0 41
Sajnos, úgy látom, hogy az RTL Klub abbahagyta a Babylon 5 vetiteset, és semmilyen utalást nem találtam a folytatásra vonatkozóan.

Ujság szerint az utolsó 23-án volt, 30. rész.

Valakinek van infó a birtokában?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!