Keresés

Részletes keresés

nomira Creative Commons License 1999.03.04 0 0 4
Nem régen sikerült nekem is szereznem egy egyszobás lakást, bele estem abba a csapdába, hogy még nem laktam ott, de már megvettem néhány bútort. Mire be kellett őket pakolni, már sehogy se volt jó. Csepp a nyers színű szőnyeg volt az én álmom is, de meggyőztek arról, hogy nem praktikus, mert akár egy csepp tea is meglátszik rögtön rajta.
Én absztrakt mintás szőnyeget vettem alapszíne a kék és a fekete és van még néhány pasztel szín benne így mindenhez passzol. Fenyő színűek a szekrényeim azokhoz jól megy. Aztán kész; a szobám annyira nem tetszik még, hogy rögtön a kis helyiségekkel kezdtem a lakberendezést ( fürdőszoba, konyha, előszoba). Így lassan, de biztosan majd csak kialakul a lakás. Nyálazom a Lakáskulturát és a különböző katalógusokat, megpróbálom ellesni az ötleteket és olcsóbban megvenni a tárgyakat valahol, amit lehet sajátkezüleg csinálni - polcok, függöny, párnák.
kockasfulunyul Creative Commons License 1999.03.04 0 0 3
Hú, de sok hibám volt :( Csoda, hogy el tudtad olvasni...
Szóval, az előző lakásban nekem se volt szekrényem, hanem elmentem egy butikba, ahol végkiárusítás volt és megvettem a ruhatartójukat 8.000.- Ft-ért. Azon lógtak a ruháim több, mint egy évig. Persze le voltak takarva aporosodás elől, de nagyon jó volt.
A nyers színű szőnyeg jó, de figyelj arra, hogy hogyan lehet tisztítani. A gyapjú szőnyegeket általában csak tisztíttatni lehet és elég drágán vállalják.
Előzmény: csepp (2)
csepp Creative Commons License 1999.03.04 0 0 2
Valami alap elképzelés van: nyers fenyő. Ez fekete fémmel van kombinálva a székek és az asztal esetében.
Nyersszínű szőnyeget szereténk.
A szekrény fenyő, zsalus, de már igazán megérkezhetne, mert most táskákból élünk.
kockasfulunyul Creative Commons License 1999.03.04 0 0 1
csepp, nekünk szerencsénkl volt a M.feittel, mert februárra ígérék a bútort, de decemberben megérkezett.
Nálunk az enyém volt az egész berendezé ötlet, utána már csak a beleegyezést vártam. Volt egy színelképzelésem és az ahhoz illő anyagú és harmóniájú bútorokat és kiagészítőket, szőnyeget, lámpát vettük meg. Még nem vagyunk készen és eléggé teli van a lakás, no de biztos nem ott fogunk meghalni...
Mikor vásárolsz, legyen egy nagyjábóli elképzelésed legalább a színharmóniáról, akkor már van miből kiindulnod.
A fontos, hogy a szépen túl figyelj arra, hogy hasznélni fogod, tarós legyen, a szövet elég erős, stb.
Sok sikert. Én nagyon szerettem csinálni.
Előzmény: csepp (-)
csepp Creative Commons License 1999.03.04 0 0 0
Még egy nullásra sem kell senkinek?
El vagyok keseredve...
csepp Creative Commons License 1999.03.04 0 0 topiknyitó
Ti hogyan csináljátok?
Örököltetek bútorokat, csináltattatok, vagy egyszerűen besétáltatok a boltba és megvettétek?
Hogyan lehet jól berendezni egy egyszoba galériás lakást két ember számára, úgy hogy legyen hely enni, tanulni, kényelmesen leülni, akár egy baráti társaságnak is?

Mi decemberben vágtunk bele a nagy feladatba: vettünk két matracot a galériára, egy asztalt hat székkel, megrendeltünk egy szekrényt (külön topicot érdemelne: M.feitből decemberben 5-7. heti szállítást vállaltak, sablonbútorra, többszöri rájuktelefonálás után a 10. hétre módosítottak, és közben kamatoztatják az előleget).
Kellene még szőnyeg, kanapé, íróasztal, virágállvány, könyvespolc. De hova? Vagy mégsem?

Kíváncsi vagyok a véleményekre!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!