Keresés

Részletes keresés

Lúpiusz Creative Commons License 2023.10.17 0 0 8925

Kedves Fórumozók!

 

Kérlek segítsetek nekem ennek a töltőtollnak a beazonosításában!

 

Köszönettel: Lúpiusz

 

Jaksi bácsi Creative Commons License 2023.10.16 0 0 8924
Rollei Creative Commons License 2023.09.27 0 0 8923

Pedig nekem be van kedvencelve egy ideje. És titokban elárulom, hogy elolvasgattam az elejitől fogva. Meg persze a golyóstoll blogot is, kár hogy a gazdája felhagyta a művelését, igen élvezetes olvasmány volt.

Előzmény: MinarikLaci (8922)
MinarikLaci Creative Commons License 2023.09.27 0 1 8922

Számomra nagyon úgy tűnik, hogy a fórum látogatottsága (legalábbis a hozzászólások szintjén) igencsak megcsappant.

Kár érte...

Ha valaki mégis erre járna, ajánlom figyelmébe ezeket a weboldalakat:

 

https://hungarypenshow.com/

 

https://budapestpenshow.hu/

 

https://www.magyartoltotollak.hu/

MinarikLaci Creative Commons License 2023.06.23 0 1 8921

Kedves mfzs!

 

Az Ön által áhított KOH-I-NOOR 5856-os golyóstoll egy példányát - ami a képeken látható - szívesen átadom.

Amennyiben elnyerte a tetszését küldjön egy e-mailt. A címem publikus.

Üdvözlettel: Laci

Előzmény: mfzs (8919)
MinarikLaci Creative Commons License 2023.06.23 0 1 8920

Tisztelt Fórumozók!

Technikai okok miatt újra kellett regisztrálnom a fórumra.

A könnyebb felismerés miatt maradtam továbbra is Minarik Laci, de szóköz nélkül.

Üdvözlettel: Laci

mfzs Creative Commons License 2023.06.23 0 0 8919

Tisztelt gyűjtők! Nem vagyok gyűjtő, de ahogy telnek az évek nosztalgiázom. Szeretném megtalálni gyerekkorom kedvenc golyóstollát a koh-i-noor 5856, vagy 5866 számút.

 

oliver_k Creative Commons License 2023.02.23 0 0 8918

Tisztelt Gyűjtők,  

 

Kedves ismerősömnek segítek új gazdát találni az alábbi Töltőtollra 1936-ból. 

Omas Extra Lucens (Armando Simonini)
A legkisebb 10cm-es, csíkozott, áttetsző celluloid verzió. Tollhegy 18K.
Működő / Használt állapot képek szerint. 170.000 HUF

 

 

Köszönettel

Oliver Kardos

+36 30 268 0711

ronin s8 Creative Commons License 2023.02.20 0 0 8917

Üdv!

Pilot Capless töltőtollat hol lehet vásárolni Budapesten? 

ace22 Creative Commons License 2023.01.23 0 0 8916

Zseléstoll G2 betétek:

 

- Parker Quink Gel G2 betét

- Schneider Gelinon 39 G2 betét

 

Mindkettő szépen fog, nem szárad be, nem ír szaggatottan, nem üt át a legtöbb papíron, nagyjából 600 m az íráshosszuk.

 

A Parker fém, a Schneider műanyag, a nyaka töve kissé eltér a G2 szabványtól, a szélesebb rugót kedveli.

Előzmény: bgakos (8914)
landtorpedo Creative Commons License 2023.01.19 0 0 8915

Egy időben létezett az MNOSZ (Magyar Nemzeti Országos Szabvány) jelzés is egyes termékeken. Hogy írószeren volt-e, azt nem tudom

Előzmény: Minarik Laci (8911)
bgakos Creative Commons License 2022.12.16 0 0 8914

Sziasztok!

Melyik manapság a legszebben író (hibrid tintás?) G2-es tollbetét?
Illetve keresem a GÉL párját is :)

 

Az íráshossz nem szempont, egyáltalán nem zavar, ha csak 500 métert bír, viszont írjon szépen.

Külföldi beszerzés nem akadály, jelenleg Parker hibrid Quinkflow betétet használok, de lehetne jobb is.

rossmy Creative Commons License 2022.12.15 0 0 8913
Előzmény: Macika13 (8912)
Macika13 Creative Commons License 2022.12.15 0 0 8912

Tisztelt Forumtarsak! Az alabbi ket golyostoll ertekenek megbecsleseben szeretnem kerni a tanacsotokat. Eladnam oket, de nem talaltam megbizhato forrast az arukra. Aranyozott Cross es Montblanc Meisterstuck, azt hiszem. Segitsegeteket elore is koszonom! Udvozlettel Monika

Minarik Laci Creative Commons License 2022.12.08 0 0 8911

Kedves VRG84!

A tollakon található SZ betű nekem már egy jó ideje a "szabvány" szót jelentette. Most megtaláltam az MSZ rövidítést is, ami a magyar szabvány rövidítése (is lehet).

Mit gondol erről?

A számok jelentése még nem bizonyított, de én a konkrét toll szabvány számára gondolok.

 

Előzmény: VRG84 (8904)
...slr... Creative Commons License 2022.12.05 0 0 8910

Nem tudom, mikori és milyen ez a Pix, viszont ismerem a Cross ceruzák történetét. Az első mechanikus ceruzájuk tekerős volt (propel), ami csak előre tudta tekerni a hegyet, visszafelé nem volt lehetőség. Újdonság volt az ilyen mechanikus ceruza, az emberek szerettek játszani vele, és rendszeresen beletörték a hegyet, aminek rendbehozatala aztán költséges szervizmunkát igényelt. Alonso Cross a XIX. század vége felé szabadalmaztatta a propel-repel ceruza mechanikát, ami nem csak előretolni, de visszahúzni is képes volt a ceruzahegyet. Ennél sokkal később is készültek olyan ceruzák, melyek forgatással tudták előtolni a hegyet, de a visszahúzásra nem volt funkció. Nagyon kíváncsi vagyok a ceruzád javításának kimenetelére, és hogy milyen is a szerkezete. 

 

Nekem van egy 1 mm-es gold filled propel-repel Cross ceruzám, nagy élmény írni vele, de nem sokat használom, mert nem találok tartalék hegyet hozzá. Vannak 1-es hegyek a magyar piacon, de ez egy igazán hosszú hegyet használ, amilyet sehol nem találtam, még a hazai Cross forgalmazó sem tudott szerezni nekem.

Előzmény: pego123 (8899)
Minarik Laci Creative Commons License 2022.12.05 0 0 8909

A képeket látva úgy gondolom, nem én vagyok az egyetlen töltőtoll rajongó aki szívesen megnézné a többi tollat is.

Nagyon tetszik!

Üdv: Laci

Előzmény: VRG84 (8907)
Minarik Laci Creative Commons License 2022.12.05 0 0 8908

Tisztelt VRG84, Kedves Ferenc!

Sejtettem, hogy komoly értékek birtokosa, de hogy ilyen kincsei vannak, arról álmodni sem mertem. Minden elismerésem!

Ez az alapos és precíz gyűjtőmunka öncélú hobbi tevékenység vagy tudományos kutatás része? Publikál is a témában esetleg?

Van lehetőség az anyag mélyebb megismerésére?

Az e-mail címem az adatlapon elérhető, de ide is leírom:

hasznos21kukaccitromailponthu

Üdv: Laci 

Előzmény: VRG84 (8906)
VRG84 Creative Commons License 2022.12.04 0 0 8907

Előzmény: VRG84 (8906)
VRG84 Creative Commons License 2022.12.04 0 0 8906

Kedves Laci ! 

Valami okból kifolyólag nem tudom megnyitni az E-mail címét!

Magyar töltőtollat KB 180 tudtam beazonositanifele már megvan.

Mivel külföldön élek, igy kutatásaimat más oldalról végzem.

Üdv: Ferenc

 

Két példa hogy dolgozom.

 

Előzmény: Minarik Laci (8905)
Minarik Laci Creative Commons License 2022.12.04 0 0 8905

Kedves VRG84!

Rejtélyes módon eddig két hsz.-emet elnyelte a fórum, most nekifutok harmadjára is.

Köszönöm szépen a gratulációt, örülök, ha tetszett.

Szathmáry István és Kiss Csaba segítségével az interjú több platformon is megjelent, népszerűsítve ezzel közös hobbinkat a töltőtollazást.

Idő hiánya miatt lassan, de készül a magyar gyártású töltőtollakat egy helyen összegyűjteni szándékozó honlapom is. Több mint 40 saját tollam és a netről leszedett további képek jó alapot adnak hozzá, de a szöveges információ jóval kevesebb.

Emlékszem a korábbi biztatásra:"Aki keres az talál." Hát én nem jó helyen keresek, úgy tűnik. Köszönöm szépen az eddigi segítséget is, de örömmel vennék további hasznos információkat a magyar töltőtollakkal kapcsolatban. E-mail címem publikus. Előre is köszönöm a magyar töltőtollakat kedvelők nevében is.

Üdv: Laci

Előzmény: VRG84 (8903)
VRG84 Creative Commons License 2022.12.02 0 0 8904

Mostanában e kérdesre keresek valaszt. !

Előzmény: VRG84 (8903)
VRG84 Creative Commons License 2022.12.02 0 0 8903

Tisztelt Minarik Laci

 

Szép interjú, gratulálok.

 

"Elképesztő dolgokat vethetnének papírra, ha maguktól megírhatnák a történetüket..." (budapestpenshow.hu)

 

Egy kis segítség.

 

 

Előzmény: Minarik Laci (8900)
pego123 Creative Commons License 2022.11.05 0 0 8902

Válaszolt!

Meglátjuk. Szerintem látnia kellene.

Köszönöm!

Előzmény: pego123 (8901)
pego123 Creative Commons License 2022.11.05 0 0 8901

Üdv!

Rá gondolsz?

Kovács Zoltán: 20/346 6050; penkovacs@gmail.com

Őt megtaláltam, de mások 2-4 évvel ezelőtt írták, hogy nem válaszolt nekik. OK, teszek egy próbát, köszönöm! 

 

Előzmény: Minarik Laci (8900)
Minarik Laci Creative Commons License 2022.11.04 0 0 8900

Üdv!

Hogy ne kelljen végigolvasni az egész fórumot:

A MESTER elérhetőségei az 5003. és 5004. hsz.-ekben megtalálhatóak.

Remélem tud segíteni!

pego123 Creative Commons License 2022.11.01 0 0 8899

Üdvözlet!

Bár mindig is vonzottak a szép íróeszközök, nem kerültem velük szorosabb kapcsolatba, ráadásul a kézzel történő írás is ritkaságszámba megy már manapság. 

Ugyanakkor úgy alakult, hogy hozzám került egy 149 mm hosszú Montblanc Meisterstück Pix ceruza.

 

Az óramutató járásával megegyező irányva történt forgatás esetén, ami folyamatos, nem szakaszos és klikkelő, kijött a ceruzabetét, de vaz ellenkező irányba történt tekerésnél a ceruza belseje csavarodott ki. Megnéztem egy videót, ott azt mutatták, hogy nyitva tartva (ott klikkelős volt a nyitás) függőlegesen simán egy kemény felületen vissza kell nyomni a betétet. Megtettem, de nem ment vissza teljesen, egy kb. mm-es rész kint maradt. Valahogy egy gémkapoccsal megpiszkáltam, utána nem fogott, de azóta nem jön ki egyáltalán! :( Ami még érdekes, hogy egyszer észrevettem egy kb. 3-4 mm-es betétdarabot az asztalon, ami felett tevékenykedtem...

Most az van vele, hogy hiába szedtem szét, a betöltött betéteket nem kapja el a belső részen semmi, így nem jön ki, használhatatlan, sőt, előfordul, hogy nem tudom tovább tekerni sem, mert megfeszül.

 

Mit csináltam rosszul? 

Mit tehetnék, hogy megfelelően működjön?

Szakemberre lenne szükség? Ha igen, akkor ki és hol? Én Budapesten vagyok. Néztem, hogy a Montblanc viszonteladója a Watch De Luxe...

 

Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni!

nem mindig tudom sűrűn nézni a fórumot, ezért elnézést, ha nem reagálok azonnal!

Go-pen Creative Commons License 2022.09.26 0 0 8898

Kedves Laci, nagyon köszönjük a jó szót és a bíztatást! Ez a fórum mindig a nagy testvér lesz számunkra. Hálásak lennénk, ha a csoport tagjait egy-egy cikk erejéig vendégszerzőként üdvözölhetnénk! A Budapest Pen Show oldalán szerepelnek az elérhetőségeim. Szép estét!

Előzmény: Minarik Laci (8896)
Baranyai. Creative Commons License 2022.09.26 0 0 8897

Sziasztok!

Rég használtam töltőtollat, és bizony a tintáim elfogytak vagy beleszáradtak az üveg aljába. Lehet normális, igazán fekete színű tintát kapni? Látom a J. Herbin már nem beszerezhető és a Noodler's feketéje sem kapható. Esetleg van valakinek ötlete beszerzési forrása? (Külföldről sajnos nem tudok rendelni.)

Köszönöm!

Minarik Laci Creative Commons License 2022.09.21 0 0 8896

Kedves Csaba!

Igazán nagyon hálás vagyok, hogy létrehoztad / létrehoztátok ezt az oldalt.

Köszönöm!

Kívánom, hogy sokkal több látogatója és aktív résztvevője legyen, mint ennek a fórumnak és érjen meg legalább annyi időt, mint ez!

Remélem, hogy én is tudom majd növelni a hozzáadott értéket...

Előzmény: Go-pen (8895)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!