Keresés

Részletes keresés

eMM Creative Commons License 1999.02.04 0 0 33
NaNe!
Te vagy a szellem a palackból?
És kivánságokat is teljesítessz?? :-)
NaNe Creative Commons License 1999.02.04 0 0 32
eMM !

Kerestél ? :)

NaNe
Előzmény: eMM (31)
eMM Creative Commons License 1999.02.04 0 0 31
MM!
Akkor most már a HIF-et utáljuk és a Matáv vétlen?
Nane!
Előzmény: Mindenki Macája (29)
Lasley Creative Commons License 1999.02.04 0 0 30
Kérdezte valaki, hogy mi is ez a kapcsolási díj.
Nos, valójában azért kellett (?) bevezetni, mert a régi, impulzusos rendszerben az utolsó impulzust általában nem teljesen telefonálta le az ember, viszont kifizette érte a teljes impulzus díjat (13 Ft). Ha nagy átlagban vizsgáljuk, akkor megállapítható, hogy minden utolsó impulzusnak csak a fele lett letelefonálva, azaz fél impulzussal többet fizettünk. Namármost, mivel bevezették a másodpercenkénti elszámolást, nincs kecmec, ahány mp-et telefonáltál, annyit tudnak csak kiszámlázni. Na de ezen bukna a MATÁV hívásonként (a régi rendszerbeli) fél impulzus árát, amit ugye nem szándékozik megtenni. Így bevezette a kapcsolási díjat, ami kb. fél impulzus árával egyenértékű (bár most már az előfizetői állomásnál nincs értelme "impulzus"-ról beszélni). Ezzel a kecske-káposzta ügy helyreállt, az eddig burkolt "kapcsolási díjat" nevén nevezve az új rendszer bevezetése után is megfizetjük az eddigi bonus "felest".
Remélem, valamennyire érthető voltam...

Lasley
Mindenki Macája Creative Commons License 1999.02.04 0 0 29
Az érzékelhető emelkedés két tényezőből jön össze: egyrészt valóban árat emelt a Matáv. A tavalyi impulzusdíjakhoz képest több lett a percdíj+kapcs díj, ez be is lett jelentve.

A másik tényező: hogy tavaly még láttál a számládon olyat, hogy "egyéni impulzuskedvezmény". Ez az előfizetési díjba épített telefonálás volt, csak 20 impulzus után számolt fel díjat a Matáv. Még érthetőbben: ha egy hónapban csak 20 impuzusnyit vagy kevesebbet telefonáltál, akkor csak az előfizetési díjat kellett kicsengetni. Na, ezt az előre beépített díjat torpedózta meg a Hírközlési Főfelügyelet (HIF).

Fontos tudni, hogy az árakat nem a Matáv, hanem a HIF állapítja meg a koncessziós szerződés értelmében. A Matáv csak javasol, illetve tudomásul vehet, valamint a HIF által megadott árakból engedményt adhat.
berku Creative Commons License 1999.02.04 0 0 28
Azt mondták, hogy a kapcsolási díj korábban is be volt az árba építve, csak most külön vették... Még nem tanulmányoztam alaposan, de nem hinném, hogy a percdíjat ennek megfelelően csökkentették volna. Tehát most fizetünk: előfizetési díjat, kapcsolási díjat és persze a tarifát a beszélgetésért. Ügyes!!!
athos Creative Commons License 1999.02.03 0 0 27
A MATÁV monnyon le!!!
Teljesen kiakadtam ettől a kapcsolási díjtól.
Nem tudja itt valaki, hogy mivel magyarázták meg a bevezetését?
Eccerűen nem értem! Végül is a beszélgetést kellene megfizetnünk, nem?
eMM Creative Commons License 1999.02.02 0 0 26
Igen ez is matáv specialítás.
Tarifaváltásoknál néha rosszul számolunk.(Lásd tavaly az éjszakai kedv.bevezetésénél.)
Vegye észre az ügyfél!
42 Creative Commons License 1999.02.02 0 0 25
berku es zizi,

ehhehe... pardon, akko ezt sikerult jol felreertenem, bocsi...

szoval telefonszamlak, ugy altalaban. ja.
akkor nemtom, mit lehet tenni. vmit biztos lehet. :)
Előzmény: berku (10)
Benjy Creative Commons License 1999.02.02 0 0 24
BERKU!
Egy dolgot meg kell nezni:
milyen idoszakrol szol a szamla illetve
hany nap van benne mert lehet hogy hosszab idoszak van benne.

Honnan hallottam?
Ahol a szamlat keszitik,de az informaciot nem szantak publikusnak.
Kerhetsz reszletes szamlat de az csak Neked kerul penzben.
Ha lenne reszletes szamlad akkor
tetelesen kiszamolhatnad+AFA hogy mennyibe kerul.
Elso lepeskent megis ajanlanam a hivaslistat megtekinteni.
Bar az alap eset az hogy Neked kell bizonyitani hogy nem jo es nem a szolgaltatonak hogy megis csak tevedett.
Egy kis matematika:sorrol sorra,tetelrol tetelre.
Sok sikert.
Előzmény: berku (23)
berku Creative Commons License 1999.02.02 0 0 23
Benjy,

hát ez az, ezzel indítottam a topicot, a januári számlánk szerintem 2x akkora, mint indokolt!!!!
"állítólag ment ki számla rossz adatokkal"
Hát ez marha jó! Akkor most mit csináljak?! Kérjek részletes számlát? De ha egyszer jól mérték, csak rosszul árazták?
Ezt Te milyen forrásból hallottad? Voltak már panaszosok? És erre reagált-e vmit a Matáv?
Előzmény: Benjy (22)
Benjy Creative Commons License 1999.02.02 0 0 22
ZIZI!

Szivesen,egyebkent ez jellemzo neha hogy
azok adjak a legrosszabb infot akinek
leginkabb kepben kellene lennie.

Mindenkinek?

Ki halott mar arrol hogy a januari szamla 2x-3x tobb?/mint az indokolt/

Nos erdemes szetnezni mivel a MATAV uj szamlazasi rendszere lehet hogy ugyan masodperc pontos viszont az ara a beszelgeteseknek 2x-3x tobb mint az indokolt./Nem tudom megtalaltak e mar a hibat a szamlazo programban./
Bar ezt nem reklamoztak de allitolag ment ki szamla rossz adatokkal.
Előzmény: zizi (19)
Mindenki Macája Creative Commons License 1999.02.02 0 0 21
Kedves Dilidodó!

Ugyanazon a kábelen maradsz, és csalódni fogsz. :) Mindenki csalódni fog, ha azt képzeli, hogy neki olcsóbb lesz a telefon, ha elmegy. A versenytársak ugyanis csak a saját hálózatukon belül tehetik nagyon olcsóvá a telefont, és ott sem fogják, mert valamiből nekik is pénzt kell termelni. Amint egy hívásod átmegy a matáv vagy más társaság hálózatán (és át fog) abban a pillanatban a te társaságod fizet annak, akinek a hálózatát használja és ezt persze végül te fizeted ki a számládon. Az elv ugyanaz, mint ma a külföldi hívás esetén.

Az egyetlen mód ennek elkerülésére az IP telefónia, töprengjetek, miért. És persze nem a webtelefonálást értem alatta. USA-ból utcai telefonról is fillérekért lehet már Európába telefonálni, csak nagyon hosszú a tárcsázandó telefonszám. :) Ez elvileg országon belül is működhet.

AnoniMatáVos
Előzmény: Dilidodó (18)
CooCooFooZoo Creative Commons License 1999.02.02 0 0 20
Dilidodó,

jó a kérdés, épp erről van szó, amikor a koncesszió rövidítéséről van szó. Hajdan ez úgy került megfogalmazásra, hogy a MATÁV az elpártolni kívánó előfizetőt kábelestül mindenestül egy méltányos összegért cserébe enged át az alternatív szolgáltatóhot (persze az új szolgáltató fizet). Mi a méltányos, azt senki sem tudja. Valamint azt sem tudja senki, hogy miből fizet az alternatív szolgáltató. A Kánaán még várat magára, azt hiszem.
zizi Creative Commons License 1999.02.02 0 0 19
Benjy !
Kösz az infót, el is hiszem neked, viszont nekem nem ezt mondta a hozzáértő ügyfélszolgálatos hölgy és én marha, azt hittem, hogy igaza van :-(

Még 1szer kösz !
Előzmény: Benjy (17)
Dilidodó Creative Commons License 1999.02.02 0 0 18
És mi lenne a helyzet, ha létesülnének új szolgáltatók? Lemondom a Matávot, ők kihúzzák a vonalat, jön az új szolgáltató, behúzza a sajátját kb. 15-20 ezerért? Vagy esetleg ugyanazon a vonalon valamilyen térítési díjjal fogok más szolgáltató által telefonálni?
Azt hiszem ilyen gyakorlati kérdésen is érdemes lenne elgondolkozni.
Szerintem egy jól átgondolt árpolitikával más szolgáltató is labdába tudna rúgni.

Üdv,
Dodó
Benjy Creative Commons License 1999.02.02 0 0 17
ZiZi!
a) rendszeres /előre jelzett/ igény esetén:
- az első 20 tételig 165 Ft
- ezen felül 20 tételenként 50 Ft
b) egyedi /utólagos/ igény esetén:
- az első 20 tételig 335 Ft
- ezen felül 20 tételenként 50 Ft

Szoval 221 hivas a "b" esetet figyelembe veve:
335
11*50=550
-----------
885Ft es nem 12*335Ft!!!!!!!
Előzmény: zizi (5)
Mindenki Macája Creative Commons License 1999.02.02 0 0 16
Ma nem lenne Magyarországon távközlés, ha a privatizáció alkalmából a koncesszió és a "monopolhelyzet" nem szerepel az "ajánlatban". Erre volt vevő a befektető. Ezt kell szeretni. Aki 2002-től azt várja, hogy megszűnik a MATÁV monopóliuma, az lehet, hogy tévedni fog. A koncessziós szabályok most tiltják, hogy a MATÁV felvásárolja az ország összes telefonvállalatát - akkor nem fogják tiltani. Ez egy nagyon tőkeigényes és lassú megtérüléssel kecsegtető szakma - ennél jobb üzletet is talál Magyarországon az, aki ide hozná a pénzét.
berku Creative Commons License 1999.02.02 0 0 15
Tocqueville,

egy topicot minden benne megszólaló alakít, tedd azt Te is. Az a tarifa összehasonlítás érdekes lehet. Mindenesetre mégis az az érzésem, hogy a Matáv kihasználja monopolhelyzetét, persze miért ne tenné.
Előzmény: Tocqueville (11)
nofear Creative Commons License 1999.02.02 0 0 14
És mit szóljanak mindehhez PL. a HTCC-s körzetbe esők.
Ti pestiek mindig csak nyavajogtok, cseréljünk 1* és utána kánaán lesz számotokra a MATÁV
zizi Creative Commons License 1999.02.02 0 0 13
bocs : voodoo2
Előzmény: zizi (12)
zizi Creative Commons License 1999.02.02 0 0 12
42 : én a telefonszámla részletezésre gondoltam, nem csak az internet-re, amúgy meg datanet-es vagyok, az általad adott cím meg matavnet-es, nem ?
Egyébként meg ugyanúgy jártam, mint voodoo kolléga : írjak levelet, de előbb fizessem ki :-(
Előzmény: 42 (6)
Tocqueville Creative Commons License 1999.02.02 0 0 11
Természetesen az európai minta nem érv, azonban a helyi vonal létesítési és fenntartási költségeit nem fedezi az előfizetési díj, ez tett be a helyi koncessziós társaságoknak (a magas eszköz és létesítési költségek).
A Matáv távolsági tarifák magasak, ezt én is leírtam, de éppen ezek a tarifák csökkentek legutóbb. Ami a többit illeti, javaslom nézzétek meg a Magyar Távkölés múlt év (talán decemberi, nincs kéznél) számait, egyikben van egy tarifa összehasonlítás európai viszonylatban. Abból a résztvevő országok távközlési struktúrája és gazdasági lehetőségei (egy főre jutó jövedelem) alapján lehetne következtetéseket levonni.
Az extrém példa egyébként az európai (bizottság által javasolt) gyakorlattól messze eső USA, ahol a helyi hívás ingyenességét a távolsági hívásokon keletkezett bevételből finanszírozzák (de az egy nagy kiterjedésű, egy nyelvet beszélő és relatíve magas belső mobilitású ország). Ha komolyan akartok vitatkozni, akkor el lehetne mozdulni a Matáv szídása platformról, bár ez csak egy homályos javaslat és nem ragaszkodom hozzá, nem az én topic-om, szívetek joga alakítani, utoljára próbálkoztam ezzel.
Tocqueville
berku Creative Commons License 1999.02.02 0 0 10
Tocqueville,
1. Csak ismételni tudom, amit eMM mondott, az én fizetésem kb. ötöde nyugaton dolgozó kollégáinknak és még nem is vagyok közalkalmazott.

2. Most hallottam egy olyan sztorit, hogy egy itt élő angol fiút mindig otthonról hív a családja, mert nekik a hívás olcsóbb...

3. A német piacról olvastam cikkeket, ott az árakat jelentősen letörte a monopólium megszüntetése és a DT a vártnál is nagyobb arányban veszített piacából.

42,

nem, nem az internetezésre gondoltam, én ahhoz a cégemtől rabolom az időt és a vonalat..., hanem a percdíjas elszámolásra és a külön kapcsolási díj bevezetésére. És olyan kuszán csinálták meg, hogy nem tudhatod, most volt áremelés, vagy nem? De a számla végösszege mindenesetre leterített.
42 Creative Commons License 1999.02.02 0 0 9
jajj, bocsi, de balfek vagyok, elirtam a cimet.
tehat az a bizonyos Matavos cim: www.matav.net/support
Előzmény: Alfred (8)
Alfred Creative Commons License 1999.02.02 0 0 8
42:
Ez mi:"www.matav.hu/support"?
Hogyan lehet elérni, mert nekem nem ment...
Előzmény: 42 (6)
voodoo2 Creative Commons License 1999.02.02 0 0 7
Hat nem tudom, de en ketszer voltam bent szemelyesen a matav egyik legmodernebb ugyfelszolgalati irodajaban, ahol elvileg 0 a varakozasi ido, es ezert nem is lehet leulni, kb harmadik voltam, masfel orat vartam, kertem hivasreszletezest, mert triplajara nott a telefonszamlam. Erre azt mondtak, irjak levelet. Mogottuk a plakat: mar mindent telefonon intezhet...
42 Creative Commons License 1999.02.02 0 0 6
zizi,
tevedsz, ennel azert egyszerubb a dolog, ui. van egy matavos oldal az ugyfeleiknek (www.matav.hu/support), ahol mindenfele dolgokat lehet meg lehet nezni (meg pl. jelszot valtoztatni), akar a becsatlakozas es a kicsatlakozas idopontjait is. szerintem ez alapjan is korrigalnak, ha visszajelzel a nagy szamla miatt (es kiderul az igazsagod).
Előzmény: zizi (5)
zizi Creative Commons License 1999.02.01 0 0 5
Na igen, csak éppen ahhoz hivásrészletezést kell kérni, ami 20 soronként 300 pénz. Nekem volt összesen 221 hivasom az előző időszakban, az annyi mint 12x300. Kb ennyivel több a számla, mint amennyi szerintem reális lenne ... :-(
Előzmény: 42 (4)
42 Creative Commons License 1999.02.01 0 0 4
berku,
gondolom, a legujabb kedvezmenyes idoszakos netezesre gondolsz.
nos, miutan egyszer mar sikerult hujeseget mondanom egy masik topikban errol a temarol, utanaerdeklodtem: a 150Ft-os kedvezmenyes idoszak tenyleg ugy mukodik, ahogy reklamozzak. ha vkinek ennek ellenere gyanusan sok a telefonszamlaja, es kiderul, hogy igaza van (gondolom utana lehet nezni, mikor volt csatlakozva), akkor utolag jovairjak a tobbletben kifizetett osszeget.
Előzmény: berku (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!