Keresés

Részletes keresés

Pocak Creative Commons License 1999.03.09 0 0 106
Kedves
kopipeszt on
Kwisatz Haderach !
kopipeszt off

Koszonom a hozzaszolasodat, bar en nem vettem eszre, hogy a ferfiakat barki sertegette volna.
A velemenyemet alabb olvashatod, nincs mirol vitazni azokkal, akik sertegetik a feministakat (tkp. a noket).

A feminizmus nekem azt jelenti, hogy a sajat celjaimat valositom meg, ugy ahogy en azt a legjobbnak gondolom. Ugy elem az eletemet, ahogy en akarom, es nem pedig ugy, ahogy azt masok megprobaljak eloirni.
Magyarul: abortusz-parti vagyok, karrier-parti vagyok, ugy gondolom, hogy apuka is otthon maradhat a gyerekekkel, apuka is fozhet vacsorat, apuka is mosogathat, sot, apukanak jogaban all felvenni cseledet, ha tovabbra is ragaszkodna "a no feladatai" viziojahoz.
Egyaltalan nem probalok megoldani mindent egyedul, a ferfiak helyett. Nem emelek sulyokat, nem szerelek keritest es hifit, nem porszivozok, csak ha muszaj.

Nevetseges az, hogy valakit gyengebb vezetonek minositenek, csak azert mert no (en is lattam sok rossz szakembert, ferfit is, not is vegyesen).
A nok munkamegosztasban betoltott szerepe tarsadalmi okokra vezetheto vissza, nem biologiaira. Leforditom: nem azert van kevesebb programozo (mernok, pilota, kutyafule), mert a nok nem olyan jo matekosok, hanem azert, mert _maskepp_nevelik oket.
Nekem ugy tunik, hogy peldaul a hatarozottsag es a jo ertelemben vett agresszivitas helyett a megfontoltsag es a visszahuzodas jellemzo sok nore, ami sok szakmaban hatrany.

Adtatok el mar lakast vagy hazat? Szerintetek ki dont uj lakas vasarlasakor? A volegenyem szerint (kb. 3 honapig tartott az eladas) kizarolag a nok. Nezzetek meg nehany kulfoldi reklamot a neten! A lakassal, haztartassal, csaladi befektetessel foglalkozo reklamok szinte mind noknek szolnak.

Kwisatz Haderach Creative Commons License 1999.03.09 0 0 105
offtopicon
Kedves Pocak!
Miért nem itt írod le az észérveidet? Bárhol kezdhetnél új topicot, ahogy én látom (úgy az egész Fórumon) nincs "kristálytiszta" topic, előbb-utóbb mindenhol megjelennek a hőzöngők, a hozzászólás gyarapítók, a "barmok"
Azzal, hogy bojkottálsz egy topicot csak a saját véleményedet hallgatod el...tudod, amit nem ismerek, azt nem sajnálom hogy nem ismerem...senkit nem büntetsz azzal hogy nem fejted ki az érveidet, csak egyszerűen azzal tennél jót, ha elmondanád mit gondolsz...
és most emiatt nyitni egyúj topicot? minek? a hely számít, vagy te?
offtopicoff

egyébként ha jól emlékszem, nekem is az volt az első hozzászólásom a témához, hogy fejtse ki egy feminista illető (aki éppen előtte szólt hozzá nagy "büszkén"), hogy mi is véleménye szerint a feminizmus és ő hogyan éli meg...kaptam választ a kérdésemre??? neeeeeemmm

szóval istenigazából úgy tűnik ez a téma senkit nem érdekel, csak mindenki poénoskodik meg sértegeti a "másik" oldalt stb. stb.
tipikus magyar beszélgetés :(

Előzmény: Pocak (104)
Pocak Creative Commons License 1999.03.09 0 0 104
Gen, aki boldog, hogy nagyot szolt! DDD
Ha Te ugy gondolod, hogy csak a szemelyiseg-epito treningtol lehet valaki magabiztos es sikeres, csak sajnalni tudlak.

Ha jol tudom, Te moderator vagy, ha ez igy van, legkozelebb talan erdemben szolhatnal hozza es mellozhetned a serto beszolasokat!
Tudod, en a sikert munkaval es aldozattal ertem el. Mun-ka. Tudod mit jelent ez a szo?

********

Emberek,
El sem hiszem, hogy igy reagaltok egy ilyen provokativ temara!
Mar bocsanat, de ha valaki megengedheti maganak, hogy fempinistanak nevezze a feministakat, ezzel megalazva mindenkit, aki egyenrangu embernek tekinti a noket, akkor en sem fogom vissza magam.

Elmultak azok az idok, amikor magukat batornak es szellemesnek gondolo emberek (?) talaltak maguknak egy csoportot, es azt a csoportot a legkulonbozobb modon alaztak meg, abban a biztos tudatban, hogy a csoport kepviseloi ugysem tudnak/akarnak/kepesek vedekezni.

Hat nem, nem leszek finom es kemeny szavakat hasznalok, ha erdemi vita helyett gyalazkodas folyik.
Javaslom, egy kicsit szalljatok magatokba, a tema ugyanis nem a "feministakrol" vagy "nokrol" szol, hanem "fempinistakrol" - ehhez merjetek a hozzaszolasaitokat.

Sajnalom, ha ezzel elvesztem nehany ember szimpatiajat - de ilyen aron nem kell!

Ha valoban a _feminizmusrol_ akartok vitazni, en szivesen beszallok, de akkor inditsunk egy uj temat. Es akkor szivesen beszelgetek a nokrol, a mosogatasrol, a puncirol, a gyereknevelesrol, stb. harag nelkul.

Korovjov Creative Commons License 1999.03.08 0 0 103
Mért szeressem oket?
Vajk Creative Commons License 1999.03.07 0 0 102
valaki megfogalmazta mar, hogy ki a feminista?

Utana kellen errol beszelni. A nagykepu, arrogans hozzaszolok nem eppen a feminitak hirnevet oregbitik:)
Pl Pintyoke, akit ugyan nem kerult bele abba a csoportba, amelybe szeretett volna, vagy Pocak, akinek hozzaszolasai szimpatikusak voltak.
En is jokepu, okos, gazdag, huseges es naggggyon illetigencs fiju vagyok. Es egy kicsit hazudos is:))

na de akkor megkerem a nalam magukat okosabbnak tarto holgyeket, hogy definialjak mar a feminista vilagnezetet !!

Gen, joccolt:))

Hun Creative Commons License 1999.03.05 0 0 101
Elmegy a bagoly a varázslóhoz, hogy segítsen neki, mert mindenki utálja az okosságáért.
Hát a varázsló egy kicsit lecsavar az IQ-jából, és mondja, hogy jöjjön vissza egy hét múlva beszámolni a fogadtatásról.
Visszamegy a bagoly, és mondja, Te varázsló, még mindig utálnak a barátaim, senki nem akar velem beszélni, mert még mindig túl okos vagyok.
Na jó, levesz még egy kicsit a varázsló az IQ-jából.
Egy hét múlva ismét visszatér a bagoly, és kéri a varázslót, hogy csináljon valamit, mert még mindig nem szeretik.
- Na jó, levehetek még egy kicsit az IQ-dból, de akkor menstruálni fogsz...
HoD Creative Commons License 1999.03.04 0 0 100
Talán nem bánjátok, ha elhelyezek itt egy linket, ami szintén a feminizmus mibenlétének mélységes kérdéseit kutatja. ;o)
Gen Creative Commons License 1999.03.04 0 0 99
"Pocak, aki feminista, rendkivul sikeres, es jol nez ki, es nem szereti, ha megmondjak neki, hogy mit csinaljon."
És most, hogy túl van egy személyiségépítő tréningen, roppant nagy önbizalma van... :-/
Pókerarc Creative Commons License 1999.03.03 0 0 98
Mindig ez van mögötte. A túlhajtott nemi élet

...hiánya

Előzmény: Eutanázia (73)
Stahanov Creative Commons License 1999.03.01 0 0 97
Magya_rulez_ azt jelenti, hogy emberünkre (pardon, asszonyunkra (a nem kívánt rész törlendő)) akadtunk.

Stahanov, aki "hímsoviniszta" (mert kimondja, hogy nem jól van ez így), rendkívül sikertelen, és jól néz ki (most éppen az ablakon, szembe a világgal /háztetők, az utcán csinos hölgyek, akik így első ránézésre nem tűnnek feministának, egy székház szürke vakolattya/) és szereti, ha megmondják neki, hogy mit csinált.

A visszatartás az attól függ, hogy miről van szó. No meg arról, hogy kibe, miért, hogyan és egyébként. Azért az nem árt, hogyha a hölgyedék akibe, no az legalább egy csöppet hallgat arra, hogy mit csináljon, és nem csak utasít.

Előzmény: Pocak (94)
Kwisatz Haderach Creative Commons License 1999.03.01 0 0 96
STORY OF THE DAY
"Genie in the lamp"
A man was walking along a California beach when he stumbled across
an old lamp. He picked it up and rubbed it and out popped a genie. The
genie said "OK so you released me from the lamp blah blah blah, but
this is the fourth time this week and I'm getting a little sick of these
wishes, So you can forget about three. You only get one wish."
The man sat and thought about it for a while and said, "I've
always wanted to go to Hawaii but I'm too scared to fly and I get very
seasick. So could you build me a bridge to Hawaii so I can drive over there?"
The gene laughed a replied, "That's impossible. Think of the
logistics of that. How would the supports ever reach the bottom of the Pacific?
Think of how much concrete....How much steel !!!! No think of another
wish." The man agreed and tried to think of a really good wish. He said,
"I've been married and divorced four times. My wives have always said I
don't care and that I'm insensitive. I wish that I could understand
women. To know what they are thinking when they give me the silent
treatment, To know why they are crying, To know what they want when they
say "nothing"...."
The gene replies "You want that bridge two lanes or four?"
Pocak Creative Commons License 1999.02.27 0 0 94
Eutanazia rulez
Pintyoke rulez
Banya rulez

T. Himtagok,
Megis, hogyan kellene reagalni egy ilyen provokativ temacimre?

Pocak, aki feminista, rendkivul sikeres, es jol nez ki, es nem szereti, ha megmondjak neki, hogy mit csinaljon.

*****
Miert nem arrol indit temat a T. tarsasag, hogy ki mennyi ideig tudja visszatartani az agyban?
Banan Creative Commons License 1999.02.27 0 0 93
Ujbol sziasztok! Off leszek kisse.
Az elozo hozzaszolasomban sok szorendi es fogalmazasi fejtorot rejtettem el, aminek megfejtese probara teszi az olvaso ertelmi kepessegeit.. ;)
A helyes megfejto jo esellyel palyazhat egy masik versenyben.
topic on:
Az elobb kihagytam:
imadom a noket!!!!!!!
Banan
Banan Creative Commons License 1999.02.27 0 0 92
SZiasztok!
Ez az egesz feminizmus kisse el van tulozva. Szerintem a nok tobbsege elfogadja a termeszet adta szerepet, ha nem. Persze a legtobb feminista mindig elojon a megkulonboztetes vadjaval, pedig a fejlettebb tarsadalmakban mar volt pelda miniszterelnoknore, fonoknore, stb. Es ugyanigy volt/van pelda szakacsmesterre, fodraszmesterre...
De megis, az igaz, hogy a nok maskeppen gondolkodnak. Nem rosszabbul, nem jobban, hanem maskeppen. Ha a mai v. eddigi tarsadalmak elvarasainak ez a gondolkodas nem felel meg azert nem biztos, hogy kozvetlenul a ffiak felelosek.
Igy alakul a vilag. A nok inkabb lexikalis tudasukkal tudnak aratni, mig a ferfiakra inkabb a logikus gondolkodas jellemzo. No ennek nem jartam utana, de miert van kevesebb noi programozo, matematikus, gepesz es miert van tobb nyelvtanarno, apolono...
Az olyan helyzetekben (pl. vezeto beosztas, felelossegteljes, gyors dontes kenyszere, politika), ahol szukseg van a logikara, gyakran a ffiak bizonyulnak jobbnak. Ez persze nem fekete/feher. En ffi vagyok es ugy gondolom a nok inkabb erzelmi alapon mukodnek, mig a inkabb ferfiak ertelmi alapon.
Vki mondta, hogy ha azt mondjuk egy nonek, hogy nincs igaza, akkor azt vagja a fejunkhoz (kiralyi tobbes) hogy csak azert, mert o no es ezutan felhuz egy kinai falat maga kore.
Szerintetek kielezett helyzetekben meg lehet-e azt engedni, hogy emiatt ne lehessen targyalni az adott fellel? Sajnos nekem mar tobbszor volt szerencsem ilyet megtapasztalni. Nem jo erzes.
Szerintem a feminizmus alproblema. Jogilag teljesen egyenranguak (ahol nem, ott massal is gond van), tarsadalmilag is legalabb annyira elfogadottak.
Eutanazia, szerintem Te frusztralt vagy.
Merjel elni, de tudjal is!
(bolcs szavak, bolcs szavak... )
Na ennyi voltam.
Banan

UI: Mikor lesz az, amikor a nok azert koveteloznek, hogy KOTELEZO legyen szamukra a katonasag? :)
Marcipán Creative Commons License 1999.02.26 0 0 90
Stahanov!
Örülök neked! Eutanázia hozzászólása elfojtott minden más vitát, az ellenfelek tényleg elmentek, de ha te itt vagy, talán még lövöldözhetünk egy kicsit. :)))
Előzmény: Stahanov (89)
Stahanov Creative Commons License 1999.02.26 0 0 89
Na most állunk itt, mint Napóleon Borogyínónál az ellenfelek meg elhagyták a küzdőteret. Szó se róla, néha azért megpróbálkoznak egy-egy agresszív gerillatámadással, de hol van már az igazi küzdelem, mikor elsülnek az ágyúk, dübörg a föld, és a kiengesztelhetetlenek hiányzó jogaikat lófarkukra szűzve megrohannak? De azért ne üljünk békésen tojásainkon, fel Moszkvába, mielőtt leégne! No és lássuk el az ellenfél sebeit. Azért szeretjük őket, ha jól viselik magukat és nem rúgnak tökön (miután teljesítményünket már lehúzták).
kerdojel Creative Commons License 1999.02.25 0 0 88
SZVSZ valaki megszanta es vegrehajtotta rajta:)))
Előzmény: Marcipán (86)
kerdojel Creative Commons License 1999.02.25 0 0 87
Most sokan fognak utalni, de akkor is leirom a velemenyem.
En egy olyan szakmaban dolgozom, ahol sokkal ferfi munkatarsam van, mint no. Ennek ellenere az osszes nonemu munkatarsam a fonokom volt, szam szerint 3.Ebbol ketto sik hulye volt mindenhez, az altalanosbol nem lett volna szabad kiengedni oket.Az elsot viszont kedveltem, mert ertett ahhoz amit csinalt.Eddig 2 ferfi fonokom volt, mindketto eleg jo. Ebbol en nem akarok hosszutavu kovetkezteteseket levonni, de az aranyok azert arulkodnak valamirol.

Ui:Azt hiszem osszesen 6 ferfi munktarsam volt.
Marcipán Creative Commons License 1999.02.25 0 0 86
Nem hagyom elsüllyedni ezt a topicot, már csak azért sem, hogy csuge hozzá tudjon szólni.

Eutanázia! Miért nem válaszolsz?
Endorfin Creative Commons License 1999.02.23 0 0 85
Eutanázia (-jó halál ? talán egy infarktus orgazmus közben...)

"Az a tény, hogy engen már időtlen-idők óta nem b. meg senki, mert már erre sem vagytok képesek!"

"...habár
kivül a világ,
ott belül a magyarázat.
Páros kint tán enyhithet alázat.... "

József Attila

Bizonyára sokan szivesen felajánlanák segitö
jobblyukat.
A férfiaknak nem egységes a nőideállyuk.
De kevesen rajonganak az "agressziv kismalac"
tipusu nőkért.

Kivétel azért mindenre van, lásd
"Alázatos rabszolga dominát keres" szövegü hirdetések.

További kellemes koedukált iszapbirkózást kivánok.

Endorfin

Előzmény: Eutanázia (73)
banya Creative Commons License 1999.02.23 0 0 84
Libegő!

Jól hangzik, amit írsz! Kár, hogy nem igaz!
Előzmény: Libego (83)
Libego Creative Commons License 1999.02.22 0 0 83
Ha mar leirtak volna, bocs:

A noi emancipacios kuzdelem lenyege, hogy a csunya es buta noknek is ugyanannyi joguk legyen mint a szepeknek es okosaknak.
Janus Creative Commons License 1999.02.22 0 0 82
Kedves Eutanázia!
Nem lehet túl jó Neked, de nem biztos, hogy a hiba csak a férfiak készülékében van! Te mennyire vagy nőies??? Tetszel- e magadnak mint NŐ???
Hun Creative Commons License 1999.02.22 0 0 81
Mi a fenének válaszoltok neki? Nem láttyátok, hogy provokál kínnyába csóró fempinista?
Kwisatz Haderach Creative Commons License 1999.02.22 0 0 80
offtopic +
ja, és a herék nem B. hanem szaporítanak
arra talán még a férfiak is jók :/
vagy nem?
nehogy válaszolj! nehogy válaszolj! :)))
offtopic -
Előzmény: Eutanázia (73)
Hun Creative Commons License 1999.02.22 0 0 79
Valóban, és azóta ilyen kurva szar és idegbeteg a világ, mióta a nők majdnem minden hatalmat átvettek.
Oszt még kefélni is szeretnének. Hát most kefélhetnek egymással, mer a férfiak kedvét már - úgy látszik - sikerült elvenni.
gandi Creative Commons License 1999.02.22 0 0 78
Ez azért kemény, ugye tudod?
Ez hirtelen felindulásból elkövetett levél, vagy régóta érlelődő elhatározásból írtad?
A tény, hogy a világot alapvetően a nők irányítják, és addig csináljuk jól, amíg a férfiak azt hiszik, hogy ők a teremtés koronái.
Előzmény: Eutanázia (73)
Kwisatz Haderach Creative Commons License 1999.02.22 0 0 77
Eutanázia
hát, köszike
igazi mácsós válasz volt :)
lehet, hogy igazán tragikusak voltak eddig a férfi kapcsolataid??
banya Creative Commons License 1999.02.22 0 0 76
Eutanázia, kedves!

Valami félreértés van: én nagyon szeretem a férfinépet, a szexuális életem is rendben van.
De mindkét részről baromira tud bosszantani az általánosítás...
Marcipán Creative Commons License 1999.02.22 0 0 75
Drága Eutanázia!

Az ilyen hozzászólásokért igazán kár...
Előzmény: Eutanázia (73)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!