Keresés

Részletes keresés

DITKE Creative Commons License 1998.11.14 0 0 17
nyáron, nem túl sokáig, csak nonkonformistáknak:
Kinyitjuk a szemünket, s egy régi parasztházban (mecsekbeli kisfaluban eldugottan) eszmélni.
Hófehér paplan alól kikandikákni, lesni, amint a laza redőnyön (itt volt) napkacsok nyomulnak engem cirógatni.
Hűs levegő az ablakon át, nincs mit tenni, csak megragani a napot...
kukacz Creative Commons License 1998.11.13 0 0 16
Ha egy mód van rá, akkor magamtól szeretek ébredni, vagyis annyit aludni, amennyi jól esik. Ha időre kell ébredni, akkor zene, lehetőleg CD /Tátrai : Utazás az ismeretlenbe, vagy Pink Floyd/, kellemes, lassan beúszó zene. A rádiót nem szeretem, egyszer egy reklám ment éppen, amikor bekapcsolt a torony, azt sem tudtam ijedtemben, hogy hol vagyok.
Zene mellett tényleg e legjobb kedvesem simogatására ébredni /a legrosszabb pedig óracsörgésre/.
Ami még isteni: ébredés után lustálkodni az ágyban majd fél órán át zuhanyozni.
Üdv.: Kukacz
Zölduborka Creative Commons License 1998.11.13 0 0 14
Etel!

:)))))))))))))

Zölduborka Creative Commons License 1998.11.13 0 0 13
En ujabban, mivel kikoltoztem a pesti X. keruleti panelrengetegbol Csomorre es szinte mindig nyitott ablaknal alszom rendszeresen Margitra a szomszed kecskejere ebredek! :)
Az a szerencsetlen para (egyebkent hihetetlenul jo fej) mindig ki van kotve es ha valami baja van (igy mindig van), akkor egtelen mekegesbe kezd, fuggetlenul attol, hogy hany ora van (altalaban reggel 6 korul kezdi). A multkor eleg keson ertem haza (hajnali 2) es nagyon almos voltam. Margit szokasahoz hiven 6 kor elmekegte a reggeli fejlemenyeket, amire felebredtem. Rettento idegesen kikiabaltam a tetoteri ablakon, hogy : Margit, fogja mar be a pofajat, nem latja, hogy meg alszom ?! Erre csondbemaradt es felnezett ram a tetoteri ablakba, majd kb. 10-szer hangosabban ujra nekilatott, bele az arcomba. Nem is birtam elaludni! :)))
Amugy szeretek finom halk zenere kelni, de a legjobb ( volt:(( ), amikor a parom keltett simogatva stb. :))

Udv.

Ubi

Tier Creative Commons License 1998.11.13 0 0 12
ideális arra ébredni hogy felébredünk
az nagyon kellemes, óra, zene, CD nélkül

hogy mire ébredjünk fel, ha már egyszer kinyitottuk a szemünket? valami jó kis pörgős zene + egy jó kis tea (nem kávézom) + a lökött Alföldi Róbert az Rtl klubból (ha már olyan korán ébredünk)

egyébként meg aludni amíg jól esik, bár hétvégén hajlamos vagyok túlzásba vinni, utána meg sajnálom az időm...

apropó, álmodtátok már azt hogy felébredtek?...én egyszer nagyon összekaptam magam...valami rossz álmom volt (háborús)...atomvillanás (az álmomban) felriadok rá, kinézek az ablakon...még egy atomvillanás (totál úgy éreztem hogy a valóságban)...és felébredtem tényleg...azaz érzés azóta is kísért...

Muncurkó Creative Commons License 1998.11.13 0 0 11
A legrosszabb dolog az ébredés egy szürke hétköznap. Minden áldott reggel azzal kelek, hogy ma felmondok. Aztán a kávé, meg egy kis zene erőt ad.
Mióta Törzsasztalozok, kicsit javulni látszik a helyzet.

Hétvégén viszont isteni dolog sokáig lustálkodni, majd ágyba kapni a reggelit !!!

Al Capone Creative Commons License 1998.11.11 0 0 10

Tényleg, egyszer már RÁ kéne ébredjünk...


Capo

ParaSpirit Creative Commons License 1998.11.11 0 0 9
Meg nem mondanám, hogy mire ébredek fel, valószínuleg az órámra. De az tuti, hogy az elso fél-háromnegyed óra kész kóma szokott lenni, ezalatt fürdök, borotválkozom, fogat mosok.

Nem is ez a lényeg, hanem, hogy az ember mit hallgat, amíg felöltözik és amíg elszívja aztán a napindító tüdoropit. Újabban annyira idegbeteg szoktam lenni, hogy Nirvana kell, vagy Cure, esetleg Depeche Mode. De kajakra "tudatmódosító" legyen a zene, anélkül az ember még arra sem képes rávenni magát, hogy a vécét lehúzza maga után.

Etel Creative Commons License 1998.11.09 0 0 8
Volt idő, amikor arra ébredtem, hogy a szomszédom simogatta a párja fejét, haját stb. Ez egy idő után olyan kellemetlenné vált számomra, hogy áthelyeztem az ágyam a fal mellől.
Mostanában reggelente csönd van...
Az üvöltöző órámra ébredek.
BMW Creative Commons License 1998.11.09 0 0 7
Én arra szeretek ébredni, ha a párom simogatja a fejemet (hajamat) reggel. Ilyenkor semmi másra nincs szükségem. Még zenére sem.
KillerJack Creative Commons License 1998.11.09 0 0 6
Én a Danubius rádióra szoktam ;-)))
de van amikor csak egy CDre, pl. vizsgák előtt ajánlom Beethovent... nekem bejött!
fuh Creative Commons License 1998.11.09 0 0 5
Zimber: Ismereteim szerint a jobb konzumer ál hi-fi cuccok rendelkeznek cd wake-uppal. Pl. nekem van egy Fisher, viszont még soha nem ébredtem cd-re - eszembe sem jutott, felénk harangoznak.
Törölt nick Creative Commons License 1998.11.09 0 0 4
Én arra szeretnék ébredni, hogy végre magaménak tudhatom azt a lányt, aki miatt már lassan hónapok óta gyötrődöm.
Ettől eltekintve - ha el lehet ilyentől tekinteni - mindig valami zenét hallgatok a CD játszóból.
zimber Creative Commons License 1998.11.09 0 0 3
Jobb napokon (1)narancslé, (2)kávé jön az ágyhoz és (3)süt a Nap. Az (1,2)-t kissé pofátlanságnak tartom, de a(3) az elengedhetetlen egy jó nap kezdetéhez.

Egy éve még volt egy ébresztős rádióm, de annyira recsegett..., és a reggeli rádióbaromságokra nyitni a csipát nem egy mennyei élvezet.....

Szeretnék valami olyat, hogy beteszek egy CD-t és reggel az szólalna. (Hol a túróban lehet kapni ilyen ketyerét??)
--------

Rosszabb napokon telefon, és mindjárt értelmesen kéne beleszólni......viszont erre mindig fölpattanok..

lord Creative Commons License 1998.11.08 0 0 1
Hát ez attól is függ, hogy kivel alszunk el.:)
De komolyabban: ha egyedül ébredek a csöndet szeretem. Akkor valahogy nem olyan éles a határ álom és ébrenlét közt. Ha ügyes vagyok kihúzom egész délelőtt félálomban.:)
Ha nagyon gyorsan magamhoz kell térni akkor valami nagyon kemény zenét állítok csutkára ami még a zuhanyon is áthallatszik.
Ahol most lakom a kacsák hápognak és ez nagyon tetszik! Valami ilyen hang kellenne a rusnya ébresztőórákba is, mert azt az elektronikus sivítást ki nem állhattam.
Oszi Creative Commons License 1998.11.08 0 0 0
Realitás:
A gyerekek ugrálnak az ágy szélen, és azt kiabálják: Kakaj! (t.i. hogy csináljak kakaót)
Ami jó lenne: Feleségem ágyba hozza az újságot és a reggelit (kávét már nem kell, mert leszoktam). De az is elég lenne, ha csak úgy magamtól ébredhetnék arra, hogy süt a nap, de még nem kell felkelni.
másikegylány Creative Commons License 1998.11.08 0 0 topiknyitó
Legtöbbször a csörömpölésre a konyhában, arra ébredek, mer' anyuci mosogat.

De mikor az úttörőtáborban a "Good Day, Sunshine"-t nyomatták a Beatlestől, azt nagyon bírtam.

Ti mire ébredtek szívesen?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!