Keresés

Részletes keresés

originalqszi Creative Commons License 1999.04.23 0 0 129
Istenem, de régen volt, könnybelábad a szemem:-))))))
originalqszi Creative Commons License 1999.02.11 0 0 128
Még mindig Neki adnám:-)))))))********
Endorfin Creative Commons License 1999.02.11 0 0 127
Cirip,
a véleményed megértem.
A hithü mohamedán --férfi--
például azzal kezdi a reggeli imát, hogy
"Hála neked Allah, hogy férfinak születtem."
De egy ismerősöm--férfi--
azt mondta:
"Ha lehetne, akkor mégegyszer
NŐNEK születnék, és rettentő nagy K . lennék..."

(Részletes szakirodalom másik topicban :)

Endorfin
Előzmény: Cirip (126)
Cirip Creative Commons License 1999.02.10 0 0 126
Mivel a jelenlegi egy életem nőként élem a kettes számúban férfi lennék.
Egy veszélyét látom:
Jó nagyot szívnék, ha magamat venném feleségül... Nem tudom, hogy lennék akkor okosabb.
Al Capone Creative Commons License 1999.02.09 0 0 125
kedves banya,
mondd merre lofralsz. itt kell ulni a topic mellett, nem vesszoseprun pasztazni ezt szep hopelyhes ejszakat, hm? nem irnak vissza, erted eztet? jo banya, nezz a kormere a te hiveidnek...

Al
Al Capone Creative Commons License 1999.02.09 0 0 124
kedves banya,
mondd merre lofralsz. itt kell ulni a topic mellett, nem vesszoseprun pasztazni ezt szep hopelyhes ejszakat, hm? nem irnak vissza, erted eztet? jo banya, nezz a kormere a te hiveidnek...

Al
tejfel Creative Commons License 1999.02.09 0 0 123
Hali!
egyikben bushman
masikban Gerald Durell

.5offt:
Erdekes, 'Ha volna két életem' , mar mingyart haromnal is tartunk, vagy a mostani nem szamit (hisz abbol meritunk)?
Masik erdekes dolog, hogy mar ezt a kettot is felosztjuk, alom/valosagra, mirol almodunk, s ha tenyleg lenne mit tennenk (so a valosagrol s az almokrol almodozunk :).
Lehet ezt meg fokozni, miert ne lehetne reinkarnacio mellett ket eletunk ?, hisz ha tobb enunk van, miert ne letezhetne belole parhuzamosan ketto ?, ha pedig 'csak' egy van ami oly sok oldalu, akkor is felmerul bennem a kerdes, kinek van tobb elete, hisz _en_ lehet hogy csak egyszer letezek .. (upsz, bocsi a kontarkodasert, be is fejezem :o)
drugics Creative Commons License 1999.02.09 0 0 122
a munkásőrök nagy túlÉLŐK, a keleti bölcsek meg nem biztos, hogy bölcsek, lehet, hogy csak okoskodnak
Endorfin Creative Commons License 1999.02.09 0 0 121
Ez a probléma már régóta foglalkoztatja az embereket.
Nekem egy dal jut róla az eszembe, amit a rádióban
hallottam valamikor.

"Munkásőrnek egy baja, érted-e ?
hogy nincs három élete, élete...
egyiket a Pártnak adja,
másikat a Párja kapja,
harmadikkal egy a fegyvere..."

Tralla-la-la-lalla-lalla-la !!!

Endorfin
kjude Creative Commons License 1999.02.09 0 0 120
Egy ókori keleti bölcs így fogalmazta me a véleményét: "Egy embernek számos élete lehet itt a földön.Ezt a mostanit éljed úgy, mintha ez lenne az utolsó !"
Sajnos én nem fogadtam meg időben ezt a tanácsot - szóval a következő életemben megfogadnám.És ezt másoknak is javaslom.
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.02.09 0 0 119
Aztán ha a rosszfiúknak két rosszfiú életük van, akkor neked annyi!
Előzmény: Herold (117)
drugics Creative Commons License 1999.02.08 0 0 118
de nincs, csak egy
Herold Creative Commons License 1999.02.07 0 0 117
Vagy diplomata lennék, vagy bérgyilkos.
Persze nőket és gyerekeket soha, csak és kizárólag rosszfiúkat...
Al Capone Creative Commons License 1999.02.06 0 0 116
mongyatok sokan, hogy ujraelet. mi az. miafneaz.
aszt is mondjatok, hogy jol ki kell ezt az egyet elni. hany ev az elet. ha lavirozgatsz, teszemazt harmin eves korodra megvan a diploma. ha nem olyan a csaladi hatter, nekiallsz hazra gyujteni. jobb esetben talalsz egy jo lanyt akivel osszealsz. "egy eletre". buli osztondijbol. hetekig hideg etelek. hulyesegeket mondok.
harminc utan vegyunk ot evet, hogy stabilazalodj. akkor mar nem buli a buli. nem olyan, mint. gyerek jon, our darling, and so on...

a kerdes eleve rossz. " ha lenne ket..." ha lenne (megis), es az elsobol magaddal vinnel tapasztalatokat, milyen lenne a GYERREKKOR????? ne ma' !
ha pedig nem tudnal semmivel tobbet, ugyan mindegy. de a gyerekkor. az akkor is csak...

Al
kisvacak Creative Commons License 1999.02.05 0 0 115
Nekem nem kellene másik élet, sőt nem is igen gondolkodtam eddig ezen. S hogy miért nem?
Két év múlva harminc éves leszek.
Az elmúlt huszonnyolc évben voltak sikerek. Elvégeztem a középiskolát, szereztem ezzel egy érettségi bizonyítvány, s a szakmámban elhelyezkedve ma is „első" munkahelyemen, „első" főnököm mellett dolgozom. Szeretem a munkámat. A fizetésemből megélek, futja erre-arra. Kaptam magas állami kitüntetéseket, pénzjutalmakat, tárgyjutalmakat. Megházasodtam nagyon (?) fiatalon, 21 évesen. A Testvéreim is kijárták a maguk iskoláját, Ők is felnőttek, a saját lábukon állnak és boldogulnak. Nagyon nagyszerű húgaim vannak és nagyon boldog vagyok, hogy jó testvérek vagyunk. Anyám végre hosszú, nehéz évek után - özvegy, 16 éve egyedül nevel minket - végre egyenesbe jött.
Az elmúlt 28 évben voltak kudarcok. Elszúrtam a főiskolai felvételit, a házasságom három év alatt tönkrement, stb.
A jó dolgok - szerintem - sokszor következnek a rosszakból, esetlegesen a kudarcokból, mert csak a bolond nem vonja le a megfelelő konzekvenciákat a vele történő eseményekből. Az élet igencsak nagy küzdés, verseny, versenyfutás az idővel, magunkkal.
A jövő még oly sok jót, no meg rosszat hoz majd, nehéz út lesz. Elég nekem egyszer végigjárni, nem akarom még egyszer. Történt, ami történt, nem hiszem, hogy újat adna egy másik élet. Bízom abban, hogy amikor egyszer vége lesz, úgy lesz vége, hogy akkor is azt gondom majd, amit most: eddig minden OK volt.
Nos fentiek vonatkoztak arra, hogy miért nem akarok én másik életet a mostani után.
Ha arra kell gondolnom, hogy egy másik élet párhuzamosan a mostanival, hát... Nem!
Vagyok, aki vagyok: hol szabad, hol rab, hol vidám, hol szomorú. Ez így teljes, számomra nem szétválasztható.
Banya szerint: „Lehet, hogy csak nekem szúrt szemet (aúúú!), hogy a legtöbbünk az egyik életében jól megfelelne a társadalmi elvárásoknak (amit már annyira megszokott és úgy is él), a másikban meg +valósítaná önmagát. Tehát a vágyainak engedelmeskedne, itt a_szabadságon_ van a hangsúly. S miután tudjuk, hogy ez az egy van (?), hát ebben próbálunk egyensúlyozni. Néha lázadva a kötelezettségek ellen, néha beletörődve, de álmodozva, hogy mi lenne, ha...
És talán ettől szép az egész..."
Igen! Helyes is, hogy próbálunk „egyensúlyozni", mert ugye jó, ha a társadalmi elvárásoknak is megfelelünk (azért ugye itt is vannak keretek, amelyeket magunknak szabunk meg), no meg egyéniségünk is szárnyal. Na erre mondtam fentebb, hogy így teljes.
Hogy a szabadságon van-e a hangsúly? Mikor mondja magáról az ember, hogy szabad? Én szabadnak érzem magam. Mikor mondom, hogy nem vagyok szabad, nincs szabadságérzetem? Pl. ha a családomban, a munkahelyemen túlzottan elnyomottnak érzem magam? Vagy nem azzal foglalkozom, amit igazán szeretek? Vagy...? Ezeken a „szabadságomat akadályozó" tényezőkön, helyzeteken lehet változtatni! És kell is!
És igen: álmodozni, álmodozni. De nem csak ettől szép az egész!
soltika Creative Commons License 1999.02.04 0 0 114
érdekes /és értelmetlen/ a kérdés.
3-4 millió éve soltikának és emberke/?/társainak elég sok élete volt néha
elórébb mentünk néha viszazuhantunk,de talán öt-tizezer évnél többet egyikünk se maradt le.Mostanság a Y2K előt soltika a magát értelmiséginek nevező kultúrált kőbaltás elitektől tart.
Node félre bánat félre bú,nem olyan könnyű mostanság sem belesűriteni egybe,
úgyhogy kell a francnak a két élet, soltikának elég ez az egy is.
most már álmos vagyok üdv:
soltika + Finci kutya
CaMeL Creative Commons License 1999.02.04 0 0 113
... akkor sok pénzt spórolnék...és betenném egy bankba... és jól megjegyezném a számlaszámot, meg mindent... és amikor újraszületek jól eszembejutna...és könnyebben kezdem a másodikat... Hmm... ez hülyeség... ?!
neduddgi Creative Commons License 1999.02.04 0 0 112
Ha ket eleted van, talan eleg lesz...
Előzmény: másikegylány (111)
másikegylány Creative Commons License 1999.02.04 0 0 111
off

neduddgi,
UHhh... mekkoranagy Fa..tális tévedés!!! (hiába, túl sokat ittam - ez lehet mencség? Ments ég!)
Na nézzük, van-e a BÁRban fatál is? Malyd azzal kiengesztellek...
Előzmény: neduddgi (109)
másikegylány Creative Commons License 1999.02.04 0 0 110
Ott valami nagy probléma lehet... mármint a szembejövőkkel. És hogy reagált, mikor felpofoztad?

Könyvet kösSzönöm, de annyi gyűlt mán össze így is, hogy inkább tölcsért kűggyetek, amivel beönthetem kicsi fejembe... (M-es méretet!)
De! bcsi, nem duruzsolnál bele inkább az emilembe valamit arról a könnyről? :)
Naaa...legalább a fülszöveget!
Előzmény: bcsi (108)
neduddgi Creative Commons License 1999.02.04 0 0 109
Sör helyett sirt? En? Neked? Ragalom... Megyek leiszom magam...
Előzmény: másikegylány (107)
bcsi Creative Commons License 1999.02.04 0 0 108
Dehogy a temetésről !
Csak arról a témáról amiről a top. szól.
( Különben éppen most jöttem magammal szembe, és nem köszönt.Most ezen töröm a kobakom....)
Pusszancs
másikegylány Creative Commons License 1999.02.04 0 0 107
(...jajj, ezt nagyon elcs...tem!)
Nem sokat tudok a Nagy Körforgásról, az Örök Életről és hasonlók, de hallottam már, mikor valaki magyarázta, hogy ő előző életében mi volt, és egy bizonyos kapcsolat mi volt.... és! volt benne valami megfogó...akár igaz is lehet!
Na. Ebből kiindulva, csak annyit raktam össze magamnak, hogy Temagad maradsz ugyanazon a szinten ahol abbahagytad, csak a körülmények lesznek mások. De amíg nem tudod a mindig-ugyaz-problémáidat lerendezni, addig nincs továbblépés. Folyton szembejönnek veled, más-más formában.
Déjá vu-je mindenkinek volt már, nem? Most nem ezzel akarom bizonyítani, hogy ez a körforgásosdi létezik, csak jelentem, hogy igenis voltak olyan helyzetek az életemben, amik ugyanúgy, csak mással-máshogy-más szerepben megtörténtek velem. Mondatok, amik más kapcsolatokban, máshogy, de elhangzottak. Szerintem ez baromi érdekes.

Filmrajongók figyelmébe: a témában van egy "Ember a talpán" című, főszerepben Robin Williams-szel. Kis történetek, az őskortól a XX.századik. Mindegyikben a R.W. főszerepel, hol rabszolgatartóként, hol rabszolgaként, hol elvált apaként...de a jellemvonásai, a világgal kapcsolatos problémái mindig visszaköszönnek más-más helyzetekben.

bcsi,
könyv a temetésről? Nemá....
Ma neduddgi is sör helyett sírt rendelt nekem. Mi lesz ebből???
Előzmény: Feher Tigris (105)
myprint Creative Commons License 1999.02.04 0 0 106
Anyósom szerint nekem ez az 1 is sok.
Imádom a mamát!
Feher Tigris Creative Commons License 1999.02.04 0 0 105
ha ugyanabba a csaladba szuletsz, ugyanugy fogsz kinezni, ugyanazokkal talalkozol, akkor mar nem sok mindent csinalhatsz... de honnan tudjam mit csinalnek sokkal szegenyebben/gazdagabban/szebben/csunyabban/lanykent/stb? majd ott meglatnam.
Tigris
Előzmény: másikegylány (94)
Feher Tigris Creative Commons License 1999.02.04 0 0 104
karacsonyra megkaptam Az ot villagvallas konyvet. ne felejtsd el leirni, hogy a masik negy mit mond...
Hernadi konyve szerint a kovetkezo eletem mar magasabbrendu lesz, es utana nekem maris jon a nirvana... ez az utolso emberkent, csao mindenkinek :)
Tigris
Előzmény: Try_Man (95)
bcsi Creative Commons License 1999.02.04 0 0 103
Másikegylányka !

Nem tudod ennek a szihológiáját ? Nem írják rá, mert valószínű hogy nem igaz.. Ellenben azt harsogják, hogy a legjobb férj, barát, szerető stb. Kárpótlásul cserébe. Mondják...Mer' a szó elszáll !!
Ennek két oka van. Mivel mán úccse lehet a megboldogulttal vitázni vagy veszekedni, a tovább élők így zárják le a "vitát" Ha cinikus lennék, azt mondanám hogy az utsó szó jogán..( Ezzel ott a helyszinen meg is nyugtatják a lelküket, hogy ŐK megbocsájtottak.....)
A temetés után egy hónappal aztán már mindenki a rééégi.
Különben küldenék erről Neked egy klassz könyvet, de nem toom hová ? Persze ha érdekel a téma.
másikegylány Creative Commons License 1999.02.03 0 0 102
Te Boss,
aztat mé' nem írják rá mégse sose?
Előzmény: Boss (101)
Boss Creative Commons License 1999.02.03 0 0 101
Szerintem, mindegy egy-kettő, vagy akárhány, a fontos, hogy a végén azt írják a fejfádra: élt X évet, de jól! És hasznosan!

Boss
bcsi Creative Commons License 1999.02.02 0 0 100
Szilveszter - újévkor is mindenki új életet kezd. És hogy ? Folytatja a régit..
Egyébként ebből elég egy is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!