Keresés

Részletes keresés

aseasystem Creative Commons License 2007.01.11 0 0 302
Mit ittál? Az első mondatod nagyon állat :)

gyerekrajz

Ez egy gyerek-kép. Semmivel se jobb, vagy rosszabb, mint azok, amikért eszement összegeket fizettek az alapítványkezelők - akik aztán Tocsik/pártpénztáros módra visszaosztották egymásnak a zsét.

Kimondottan nevetségesnek tartom, hogy 2007-ben olyan ártatlan naivitással és gyér dumával jönnek itt egyesek elő, mintha legalábbis 40 évvel ezelőtti dátum lenne a naptáron...
Előzmény: h8 (301)
h8 Creative Commons License 2007.01.11 0 0 301

Amíg nem teszed meg, és nem hiszed azt, hogy az művészet + nem találsz olyanokat, akik bólogatnak hozzá, nem állíthatod, hogy képes vagy létrehozni ilyen műalkotást.

Nem az elkészülte kell egyedül, hanem a másik két elem is. Bár majompszichológus legyen a talpán, aki megmondja, mint gondolt maszatolás közben.

Előzmény: aseasystem (300)
aseasystem Creative Commons License 2007.01.10 0 0 300
"A kimeszelt szobád nem számít ám festménynek, tudod?"

Ebben nagyon tévedsz. Nézd meg az Akadémiai Kiadó 500 műalkotás című könyvében (nem keresem meg a pontos címet, biztos tudod mire gondolok, ugye :) a fehérre festett fémlapot, mint a TOP500 egyik remekét.

Nos, nem fogok fehérre festeni egy fémlemezt, hogy bebizonyítsam, képes vagyok rá :)
Előzmény: KMG (296)
Lucius Artorius Castus Creative Commons License 2006.12.30 0 0 299
Cy Twombly. De utánanézhetsz a többi említett művésznek is. Magasan jegyzett "szélhámozók". Ha ez a modern alternatíva, akkor már inkább az uncsi akadémikus festészet.
Előzmény: KMG (298)
KMG Creative Commons License 2006.12.30 0 0 298
Ilyen kicsiben nehéz megítélni. Ki az alkotó?
Előzmény: Lucius Artorius Castus (297)
Lucius Artorius Castus Creative Commons License 2006.12.28 0 0 297
asszem előbbre vinne, ha konkrét alkotókról és alkotásokról beszélnénk. Kattints a 290-esben található linkre! Ne légy link! :-)
Előzmény: KMG (295)
KMG Creative Commons License 2006.12.22 0 0 296

Te meg hihetetlenül kedves, ugyanakkor higgadt gondolkodású vagy.

 

"A lényeg, hogy nemhogy a sarki fűszeres 5 éves kislánya, de egy ELEFÁNT is tud olyat pacsmagolni."

Ezt a mondatot te írtad le. Ha a sarki fűszeres 5 éves kislánya tud ilyet festeni, akkor nyilván te is. Vagy ha nem, akkor ne legyen olyan nagy a szád.

Nevezz meg egy festményt, amit szerinte bárki meg tud csinálni, és utána ygakorlati kísérlettel igazold. (A kimeszelt szobád nem számít ám festménynek, tudod?)

Előzmény: aseasystem (293)
KMG Creative Commons License 2006.12.22 0 0 295
asszem előbbre vinne, ha konkrét alkotókról és alkotásokról beszélnénk. Én Picassónak is azért bocsátom csak meg a szétesett nőket, mert tudom, hogy nem tudnék olya festeni, alighanem kellett hozzá az az oskola. Egyébknét meg egy született tehetségnek az iskola csak ürügy. Megtanulja, hogy i az, amitól majd el fog térni.
Előzmény: Lucius Artorius Castus (287)
aseasystem Creative Commons License 2006.12.21 0 0 294
Ennél még lépj egyel tovább.
Mert az is követelmény, hogy a T I É D E T ismerjék el, a több tízezer lényegében ugyanolyanról meg ne vegyen senki tudomást :)
Előzmény: Lucius Artorius Castus (287)
aseasystem Creative Commons License 2006.12.21 0 0 293
Miért kellene NEKEM festeni? És miért pont Van Gogh?
Nem akarod esetleg azt, hogy Catharina Zeta Jones imitátorként lépjek fel New Yorkban?

Hihetetlen, hogy milyen hülye vagy.
Előzmény: KMG (285)
aseasystem Creative Commons License 2006.12.21 0 0 292
Mi van, kis hülye? Ki beszélt a fókuszos baromságról? Én egész más - és jóval régebbi sztorira utaltam.

Előzmény: h8 (286)
h8 Creative Commons License 2006.12.21 0 0 291
Megadod a kép elérési útját + a Feltöltés után még a Beszúrás (vagy beillesztés?).
Előzmény: Lucius Artorius Castus (290)
Lucius Artorius Castus Creative Commons License 2006.12.20 0 0 290
Hogy tudok betenni képet? Addig is egy link: http://www.artchive.com/artchive/t/twombly/thumb/twombly_leda.jpg
Lucius Artorius Castus Creative Commons License 2006.12.20 0 0 289
itt
Lucius Artorius Castus Creative Commons License 2006.12.20 0 0 288
Lucius Artorius Castus Creative Commons License 2006.12.20 0 0 287
Sehol nem olvashattad tőlem, hogy azt írtam volna, hogy a valóság egy az egyben történő megfestéséről lenne szó (arra amúgy is ott van Csernus hiperrealista korszaka). Azt kifogásoltam, hogy a megtanult dolgok után olyat föstenek, amihez nem kell tanulás sem, és ezeket a föstményeket az avatott ítészek körüldongják, mint mézet a méhek. Talán ahhoz tudnám hasonlítani a dolgot, mintha megtanulnál írni és olvasni és sokévi kemény művelődés után egy egész kötetet teleírnál olyan versekkel, mint Morgenstern A hal éji éneke című műve, és elvárnád, hogy ezt komolyan művészetként ismerjék el.
Előzmény: KMG (280)
h8 Creative Commons License 2006.12.20 0 0 286
te vagy a majom! mindenki látta a Fókuszban, ahogy fest az elefánt. ez egy komoly hír volt.
Előzmény: aseasystem (284)
KMG Creative Commons License 2006.12.20 0 0 285

Várom a Van Gogh művészetéhez mérhető alkotásaidat.

És mi a bizonyíték rá, hogy a sarki fűszeres tud úgy festeni, mint az elefánt?

Előzmény: aseasystem (284)
aseasystem Creative Commons License 2006.12.20 0 0 284
Ismered a sztorit? Nem. De osztod itt az észt. Na ez a tipikus félértelmiségi mentalitás.
LOL :)

A lényeg, hogy NEM TUDTÁK hogy egy elefánt/majom festette a képet. Azt HITTÉK egy neves NAGYNEVŰ művész képéről van szó. A lényeg, hogy nemhogy a sarki fűszeres 5 éves kislánya, de egy ELEFÁNT is tud olyat pacsmagolni.

Mentem.
Előzmény: h8 (283)
h8 Creative Commons License 2006.12.20 0 0 283

jó, de abban az a trüváj, hogy a elefáni fejtette az ormányával, azér adna milliókat érte a sznobok. (szerintem viszont túl egysíkú ez a nonfiguratív elefántfestészet:)

 

persze, van sok "autodidakta" festő, akinek olyan a látványvilága, hogy leesik az állad, én elsősorban a cigány festők színhasználatánál szoktam jólesően borzongani, de a népi fafaragók is mindig elkápráztatnak, sokkal jobban kedvelem viszont a hiperrealizmust misztikával ötvöző ábrázolásmódot.

Előzmény: aseasystem (282)
aseasystem Creative Commons License 2006.12.20 0 0 282
a majmos TÖBBSZÖR megtörtént már, de van egy dokumentált eset elefánttal is :)
Előzmény: aseasystem (281)
aseasystem Creative Commons License 2006.12.20 0 0 281
Micsoda H Ü L Y E S É G !!!!!!!

Láttál te már naiv festményeket? Az "orosz katonák léghajóról megmentik a farkasok által szorongatott afrikai benszülötteket" címűt? Létező kép.

Na, az a "fűszeres" képes világokat teremteni. Ihlet feszíti kebelét, miközben fest. És tudod hány TÍZEZER !!! ember van, kortársunk, aki ilyeneket fest?

Benyaltál egy propagandadumát - esetedben láthatóan jól működik a marketing :)

Ha összekerülnél 100.000 festménnyel, és ezek a festmények LÉTEZNEK akkor nagy bajban lennél, ha ki kellene választanod a "nagy" alkotók képeit :)

Jelenleg a művészetről beszélő és azt tálaló (jól megfizetett) slep legfontosabb feladata, hogy a néhány száz érdemes művet minél távolabb tartsa a több százezer, azoknál semmivel se rosszabb képtől.

Ami heroikus feladat, mert ezeknek az érdemes képeknek egy részét egy majom is képes megfesteni (megtörtént eset :)
Előzmény: KMG (280)
KMG Creative Commons License 2006.12.19 0 0 280

Feltettem magamban a kérdést, és például Munch Sikolyát látva azt kellett mondjam, nem. És Salvador Dali előtt is le kell boruljak. De ugyanez vonatkozik a francia impresszionistákra, vagy Van Goghra. Ezek az urak nagy művészek, akik képesek világokat alkotni. Csak úgy, kint az irodalomban mondjuk Beckett, vagy Majakovszkij.

 

Picasso (ez szentségtörés) ugyanakkor nem tetszik, illetve a leginkább ajnározott kubista képei a sokmellű nőkkel, tőle valóban jobban bejönnek a hagyományosabb festmények.

 

Az igazán jó "izmusos" alktotók művei mögött ugyanúgy ihlet feszít, és ez az, amit nem tud a sakri zöldséges, vagy én utánozni.

 

Egy az egyben megfeteni a valóságot, abban viszont nincs semmi érdekes, nem több üres technikai bravúrnál. Az nem művészet. Főleg a fényképezés feltalálása óta.

Előzmény: Lucius Artorius Castus (277)
Lucius Artorius Castus Creative Commons License 2006.12.19 0 0 279
Azt hiszem, nem fogjuk egymást megérteni. :-)
Előzmény: h8 (278)
h8 Creative Commons License 2006.12.19 0 0 278
Pontosan abba a csapdába lépsz bele, mint oly sokan.
Igen, a sarki közértes is meg tudNÁ csinálni. De nem teszi, mert mással foglalkozik.
Igen, "lehet jobban"! Tessék, szabad a pálya. Csak időt kell szánni rá. Évtizedeket. És a mennyiség felülkerekedik a kánon szigorú ítészein.
Ha 20 évig tojáshéjjakat ragasztgatok papírlapokra (és esetleg betűket írok/festek némelyikre), el fogják ismerni a mániákusság monotóniáját, és művészi tevékenység lesz. De - könyörgöm - mi NEM művészet? (default: amiről aszondom, hogy szerintem nem az).
De ez már mind lerágott csont a könyves/kortárs magyar irodalmi topikokban.

Az 20. századi izmusok létrejöttét egyáltalán nem a mecenatúra túlkapásai eredményezték, de vitatkozzon veled a Bókay Antal! :)
Előzmény: Lucius Artorius Castus (277)
Lucius Artorius Castus Creative Commons License 2006.12.19 0 0 277

Nem konvencióktól való eltérésről van szó, hanem arról, hogy megtanítanak minden szépre és jóra a szakmából, aztán meg nem törődsz vele és olyan alkotsz, amit bárki a sarki közértből meg tudna tenni. Nézd meg az említett "művész urak" alkotásait, majd kérdezd meg magadtól: Ezt vajon én nem tudnám hasonlóképpen, vagy még jobban?

A trendivé válni kívánó alkotók azóta törekednek ilyesmikre, amióta megszűnt a képzőművészek átfogó mecenatúrája és így muszáj volt izmusokat létrehozniuk.

Előzmény: KMG (275)
aseasystem Creative Commons License 2006.12.19 0 0 276
A trend és a konvenció jelenleg eltérni a konvencióktól :)
Előzmény: KMG (275)
KMG Creative Commons License 2006.12.18 0 0 275

Nem értem miér protituálja magát az, aki eltér a konvenkcióktól. Szerintem sokkal inkább prostituálja magát, aki a biztos siker reményében nem hajlandó letérni a kitaposott útról.

 

Előzmény: Lucius Artorius Castus (271)
wawabagus Creative Commons License 2006.12.16 0 0 274
Örülök, hogy meg vagy elégedve :-DDD!
Előzmény: Lucius Artorius Castus (273)
Lucius Artorius Castus Creative Commons License 2006.12.16 0 0 273
Nem állítottam, hogy követendő az ízlésem. De legalább jó. ;-)
Előzmény: wawabagus (272)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!