Keresés

Részletes keresés

kabret Creative Commons License 2023.11.17 0 1 16656

Off Krétán nem megyünk szállodába.on

Előzmény: mincike1 (16641)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2023.11.12 0 0 16655

Én értem, de ez a topik kifejezetten nem az ilyen ajánlásokról szól, hanem pontosan az ellenkezőjéről, Kréta lehetőleg turistamentes megismeréséről. A topikleírásban (Kréta felirat alatt itt felül) le van írva ez.

Előzmény: mincike1 (16652)
kabret Creative Commons License 2023.11.11 0 0 16653

Én annyira adnák a másikban, de komolyan.

 

Előzmény: mincike1 (16652)
mincike1 Creative Commons License 2023.11.10 0 0 16652

Az a bácsi, valóban bácsi, 78 éves. Azért kért tanácsot, mert Krétát nem ismeri, csak egyszer járt ott. Egyébként szeret utazni, 64 ország van mögötte, Thaiföldtől Brazíliáig, Észak, Közép Dél Amerikától Dubai-on át Zanzibárig. Lakókocsival egész Európát beutazta, de Kréta kevésbé ismert. Szeretne egy jó nyüzsis helyet, és jó szállodát találni, javaslat alapján. Köszönöm, ha ezek után is kapok segítséget.

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (16650)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2023.11.09 0 0 16651

Míreszben (Moires) nem csak a matalai buszra ülhetsz át, hanem a lendászira is, amely átmegy a hegyen: https://www.lentas-online.com/en/information/getting-there/bus.html

Lentas (Lendas) és mellette Dytiko olyan, mint Matala volt 40 éve, persze nem teljesen, mert van bolt meg hideg sör, de sokkal kevesebb az idióta :)

Előzmény: Never Man (16647)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2023.11.09 0 0 16650

Ha jól látom, közel 80 éves bácsi, közepes fórumozó képességekkel, szóval sztem hagyjuk ...

Előzmény: kabret (16642)
uraaam Creative Commons License 2023.11.09 0 0 16649

Ugye otthon nem te vagy a legfényesebb gyertya a tortán?:D

Előzmény: mincike1 (16646)
Never Man Creative Commons License 2023.11.08 0 1 16648

Fényképmutogatás következik, aztán majd beszélek róluk:

 

 

 

Tudom, hogy ezek a kötelező giccsfotók és a topik ősközönsége többször is volt itt, de egy újszülöttnek minden új.

Előzmény: Never Man (16647)
Never Man Creative Commons License 2023.11.08 0 1 16647

A matalai busz lemegy heraklioni kikötőhöz és a körgyűrűn elindul nyugat felé a tengerparton. A stadion utáni nagy kereszteződés után megáll, fel lehet ott is szállni, nekem 5 perc séta lett volna oda de nem ismertem a lehetőséget.  Aztán árkon-bokron keresztül Moires felé.   Nem nagyon értettem miért 2 óra a menetidő 70km-re, de aztán megvilágosodott.

 

    Kis falukban kanyargott a busz a hegyek közt, néhol felszállt valaki, az egyik megállónál egy csinos fiatal lány akinek nem volt csomagja. Aztán elkezdte kérni a menetjegyeket, akkor jöttem rá hogy valami kalauz-féle.  Az enyémet megnézve rögtön angolul kezdte a megdöbbentő hírt, hogy nekem majd le kell szállni Moiresben és egy másik busszal mehetek tovább - erre nem számítottam.   A görögöknek az a kéretlen segítőkészsége mentett meg amin régebben élcelődtem, különben elvitt volna a busz mindenféle ismeretlen falukba.

Moiresben leszállás közben még megkérdeztem tőle hogy hol az én buszom, mutatott egy arrébb parkoló buszt. Ők tovább mentek, én a buszhoz sétáltam és ott senki, se felirat se semmi. De hátam mögül a kávézóból egy füttyentés és integetés, hogy menjek oda, a sofőrök és a forgalmisták kávéztak, mondták álljak itt és várjak. 10-15 perc múlva a sofőr befejezte a kávézást és előállt a busszal, 4-5 ember szállt fel rá.

 

Azért írtam ilyen unalmasan és részletesen, hogy megfogalmazhassam a tételt:

      Heraklionból Matalába nem lehet KTEL busszal közvetlenül eljutni (átszállás Moiresben)

https://nmpl3cdn.azureedge.net/ktelherlas/docs/αναχωρήσεις%20από%2030-10-2023%20από%20σταθμό%20λιμένος%20προς%20μοίρες,%20μάταλλα,%20αγία%20γαλήνη,%20τυμπάκι.pdf

 

Ez a busz felkanyarodott a Festos palace-hoz is, aminek utólag néztem utána, esélyes lehet egy legközelebbi kirándulásra.   De aztán még jóval 10 óra előtt eljött a pillanat:  Matala.

 

Előzmény: Never Man (16640)
mincike1 Creative Commons License 2023.11.07 0 0 16646

Szálloda ajánlást is szívesen vennék.

Előzmény: uraaam (16644)
uraaam Creative Commons License 2023.11.07 0 0 16645

Barátságos... ááááááááááááááááá, ez fájt :D

Előzmény: kabret (16643)
uraaam Creative Commons License 2023.11.07 0 0 16644

Ugye még mindig nem olvastad el a topicleírást? ;)
Pedig amúgy lett volna rá egy kis időd.

Előzmény: mincike1 (16641)
kabret Creative Commons License 2023.11.07 0 0 16643

Szia, szerintem itt próbálkozzál.   https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9166504

Előzmény: mincike1 (16641)
kabret Creative Commons License 2023.11.07 0 0 16642

Nem érti és nem érti. :)

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (16637)
mincike1 Creative Commons License 2023.11.07 0 0 16641

Sziasztok! Jövő szeptemberrel tervezek utat Krétára. Olyan helyet keresek ahol nyüzsi van, a szállodához közel a tengerpart, ami homokos legyen. A szálloda  félpanziós, de lehet all inclusive is, és azért jó legyen.

Mit javasoltok? Nem horror árral. Köszönöm a tapasztalatokat, javaslatokat.

Never Man Creative Commons License 2023.11.05 0 1 16640

Akkor:  Matala

 

Évek óta hallok Mataláról, már a feleségem is felhívta rá a figyelmet, és évek óta fontolgatom, hogy amilyen kemény legény vagyok én bizony gyalog elmegyek Heraklionból Matalába, hiszen csak 40 km. Jól tettem hogy mégis busszal mentem, mert közúton 70km, árkon-bokron és hegyen-völgyön át, gyalogút nélkül - gyalog még ma is valahol a Festos pallace környékén keresném az ösvényt.

A vonzerőt ez a mítosz is fokozta: https://www.youtube.com/watch?v=eGVhyDTjjys (lásd: elrabolt fiatalkor kárpótlása, freedom, sör, kender, csajok ... stb)

 

Krétai közlekedésben járatlanként először ki kellett nyomozni hogy egyáltalán megy-e busz oda és honnan indul és mennyiért. Netes informálódás után egy nap elmentem a KTEL központi pályaudvarára előzetes helyzetfelmérésre, ami nagyon jó helyen van, a kikötőből a dombnak fölfele menve az első nagyobb kereszteződésnél jobbra a sarkon. Rerpülőtérről ugyanitt megáll minden busz, város felöl érkezve szembe vele. Természetesen gyalog mentem a stadion környékéről oda, saccra 5 km.  Meglepetésemre a tájékoztató táblán nem szerepelt Matala, tájékoztató számítógépen sem ismerte a rendszer Matalát, viszont a kihelyezett nyomtatott lapok közt volt matalai járat és menetrend. A biztonság kedvéért megvártam a következő induló buszt, amin nem volt kiírva Matala. Megkérdezve a forgalmistát azt mondta hogy ez megy Matalába, amiből azt következtettem hogy olyan kis falu amit ki sem írnak. Két nappal későbbre terveztem az utazást a 7:30-as járattal.

 

Rossz tapasztalataim vannak a hajnali és esti tömegközlekedéssel, pénteken 6 órakor kiálltam az amoudarai buszmegállóba azzal, hogy a görögök úgyis tömegesen mennek majd dolgozni busszal és 5-10 percenként jön a busz, de egyedül álltam ott 40 percen át. 6:40-kor jött egy nő, és akkor már tudtam hogy a busz is jön, ez 6:45-kor történt amivel simán beértem 7:10-re a buszpályaudvarra.  Ez a buszpályaudvar egyébbként egy csoda, egy nagyobbacska városi udvarba kialakítottak 12 beállót amiből a buszok tolatva állnak ki, kívülről egy jellegtelen semmi (foto!), belülről kellemes és mindennel ellátott, lehet enni-inni, makulátlanul tiszta WC ingyen, angolul beszélő segítőkész személyzet, másodperc pontosan induló járatok.  8:50 volt irányonként a jegy, amiből 15% kedvezményt adtak az oda-vissza miatt, azzal, hogy akármelyik busszal jöhetek visszafele.    A buszra ezúttal sok egyéb falunév után ki volt írva hogy Matala, joggal gondoltam úgy, hogy erre most felszállok, Matalában pedig leszállok. Visszafele fordított sorrendben.   7:30:00-kor indult.

 

Ki gondolná, hogy ez Heraklion központi busz-pályaudvara?

https://www.ktelherlas.gr/en/

 

 

Előzmény: Never Man (16639)
Never Man Creative Commons License 2023.10.28 0 2 16639

Csak le végre, nagy elhatározással.  Tegnap éppen visszajöttem az ezévi utolsó Wizz járattal.  Kéthete odafele 40%-os töltöttséggel, vissza 100%-on. Hogy túlessek az offtopikon 17.900Ft-os jeggyel oda is és vissza is, ami méltányos lenne minden időben, úgy kéthavonta járnék esetenként 2-4 hétre. Most a hitvesemet nem győzte meg a Wizz 6:10-es indulása, amihez 4-kor nyit a chechkin - kifejezetten nem vidéki-barát járat, amihez előző nap kell vonatozni és a reptéren várni 8 órát.

Ha a Matalába való buszozást hozzászámítom (8.5+8.5) akkor megvolt 50K-ból a teljes két hét, persze a szabadon választott gyakorlat a retsina költsége pluszban merült fel ami a Lidl-ben most 1.09 euro (tavaly 1.06, 10 éve 0.99), minősége változatlanul kiváló és egyenletes. Természetesen kerestem más kiadású referenciákat a 2-4 eurós tartományban is , de nem győztek meg.  Leginkább a korábban elkezdett sörtesztet folytattam a számomra még ismeretlen helyi gyártásúakkal, amik elég jók voltak de messze legjobb volt a már ismert jó öreg FIX-sör (1.43).  Ami Máltán a sárgadobozos CISK, az Krétán a kékdobozos FIX. 

Majd folytatom és  megpróbálok ontopik lenni. 

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (16634)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2023.10.27 0 0 16638

ugyan, ugyan :)

Előzmény: uraaam (16636)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2023.10.27 0 0 16637

Kréta bármelyik részén ajánlunk olyan szállodát, amely stb.

Továbbá topikleírást is ajánlunk olvasnivalónak. 

 

Előzmény: mincike1 (16635)
uraaam Creative Commons License 2023.10.26 0 0 16636

Már beraktam a popcornt a mikróba :D

mincike1 Creative Commons License 2023.10.25 0 0 16635

Sziasztok!

Kréta melyik részén ajánlanátok olyan szállodát szeptember második felére, ami központban jó helyen van, közel a tengerhez, félpanzióval. Fontos, hogy este legyen nyüzsi, sétálási lehetőség. Továbbá az is érdekelne, hogy a közelben milyen kirándulási lehetőségek vannak. Köszönöm a javaslatokat.

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2023.10.21 0 1 16634

Na, csak lejutottál délre? :)

Előzmény: Never Man (16633)
Never Man Creative Commons License 2023.10.20 0 2 16633

online teszt

X polgártárs Creative Commons License 2023.09.06 0 2 16632

Hopp, ezt a topikot bedugták az elfekvőbe? :)

 

18 év után sikerült visszajutni Paleochorába, most pár éjszakára maradtam is. Volt sok turista plusz a helyiek is szívesen üldögéltek a tavernákban és a kis utcákban, de megmaradt emberi léptékűnek. Erre nem számítottam, mert a sétány éttermei fullon üzemeltek. Normális áron, jó ételekkel. Nem volt bömbölő szirtaki, lézerfények, stb. Minimális távolságra az estére sétálóra alakított utcáktól már teljes nyugi volt. A strandon volt hely bőven. Elégedettség. 

 

A Dél-Észak utakon a kis templomok freskókkal adják a megállási pontokat. A kilenc falu (Ennia Hora) nagyon szép rész, ha nem csak átrobogsz rajta, Milia felújított falva murvás úton megközelíthető Rogdiából és Vlatoszból. Az Agia Sofia barlangnál nem sok jóra számítottam, ehhez képest teljesen vállalható. Komoliti agyagdombjai pár percnyi kitérőre vannak a főúttól, érdemes. 

 

Kolimvarit szépen kipofozták, még nem ért össze a plataniaszi apartmansorral.

A Gonia Odigitria monostor (3€) jó múzeummal meglepetés volt, erre sok EU forrás mehetett. "Legutóbb" még nem működött. Ano Vouves olajfa múzeuma (1 €) már csak a környék miatt is megéri. 

qwer1234 Creative Commons License 2023.08.08 0 1 16631

Semmi különös. Reggel még hűvös van Omalosnál. Utána szinte végig árnyék, a végén huzat a szurdokban. Az utolsó 1-2 km a meleg, mert már lent vagy a tenger közelében és fáradt vagy.

A lépcsőzést kell bírni, mert az elején sok van. Térdprotézissel és térd problémákkal, illetve jelentős túlsúllyal nem érdemes belevágni. Egyébként szimpla túra. Nekünk augusztusban az akkor 8 éves gyerekünk is simán bírta. Amit Bertrand is írt, idegenvezető nem szükséges, illetve nem értelmezhető a szurdokban.

Vizet sem kell sokat vinni, mert útközben vannak források. 

Előzmény: Ági+ (16627)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2023.08.07 0 1 16630

Átlagos kondícióval teljesíthető, sokkal nagyobb veszély, hogy az emberek nagy része nem tud járni, és össze-vissza esnek a köveken. A vezetett utat nem feltétlenül értem, le kell sétálni, nincsenek objektumok, amihez kell idvez.

Előzmény: Ági+ (16627)
totopad Creative Commons License 2023.08.07 0 1 16629

Ha csak nem extrém sportolókról van szó, én nem eröltetném. Oda valamikor késő ősszel, vagy kora tavasszal kell menni, amikor kifog az ember egy szárazabb időszakot. Nekünk is bakancslistás, de nem nyaralás alatt.

Előzmény: Ági+ (16627)
kabret Creative Commons License 2023.08.06 0 0 16628

Nagyon. Kivéve ha 20 fok van de ennek nem sok az esélye. :)

Előzmény: Ági+ (16627)
Ági+ Creative Commons License 2023.08.06 0 0 16627

Sziasztok!

Agusztus végén a Szamária-szurdok teljes végigjárása csoportos idegenvezetéssel mennyire durva a melegben? 

Never Man Creative Commons License 2023.07.22 0 0 16626

Nem túlzottan értenek az ilyesmihez a topikba írók, én is csak annyit tudok a krétai közlekedésről, hogy a menetrendből ki kell nézni, aztán jó sokat imádkozni hogy úgy is legyen.

https://www.chania-airport.com/chania-airport-bus-chq/   

Előzmény: tomee26 (16625)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!