doncike Creative Commons License 2024.04.03 0 0 1721

Direkt nyilván ne kapjanak ki.

És persze minél előrébb végeznek, annál nagyobb az öröm.

De feljutni (amihez a bajnoki cím mellé még az oszályozón is túl kellene jutni) olyan csapattal kellene, amit nem kell teljesen lecserélni ahhoz, hogy aztán egy szezonnyi vergődés után megint kiessünk a harmadosztályba.

Ezért nem siettetem a magam a részéről a bajnoki címet és feljutást.

Dorogon fontos győzelem volt, és a dobogóért érdemes hajtani!

Előzmény: sergiototta (1720)
sergiototta Creative Commons License 2024.04.02 0 0 1720

Szerintem nyerni kell a lehető legtöbb meccset és meglátjuk, hogy az mire elég a végére. Természetesen nem elvárás a bajnoki cím, de, ha összejön, akkor az se baj. Direkt azért ne kapjon ki a csapat. Vagy szóljanak előre.

A hétvégén jól alakulatak az eredmények, de az első hely sztem továbbra is a Tatabánya és a Veszprém közt fog eldőlni. A dobogó azért most már reális cél, ehhez a Bicskét kell mögöttünk tartani. A negyedik helynél hátrébb végezni az most már egyértelműen csalódás lenne.

Előzmény: doncike (1719)
doncike Creative Commons License 2024.03.25 0 0 1719

Dobogóközeli eredménnyel is teljesen elégedett lennék a végén.

Feljutást hajszolni azért, hogy esetleges siker esetén vagy megint egyből kizúgjunk, vagy a teljes keretet le kelljen cserélni a biztos bentmaradásért, az nem hiányzik.

Előzmény: sergiototta (1718)
sergiototta Creative Commons License 2024.03.25 0 0 1718

Igen, tegnap valóban voltak jó támadásaink. Kb 20 perc után több érdemleges támadásunk volt, mint az eddigi 3 tavaszi meccsen összesen.

Cserébe viszont a védelemben egészen elképesztő egyéni hibák voltak, szerencse, hogy a Hali nem élt ezekkel.

A 4 tavaszi gólunkból 3-t Hegyi szerzett, tegnap csereként kettőt, igazán jó kezdés.

Hétvégén Dorog idegenben. Ők ötödikek, a hétvégén Bicskén nyertek. Ha nyerünk, akkor leszakítjuk őket, vereség esetén azonban a nyakunkon lesznek nagyon.

Ráadásul Tatabánya-Bicske is lesz a hétvégén, tehát az előttünk állókból valaki(k) pontot/pontokat fognak veszteni.

Előzmény: doncike (1717)
doncike Creative Commons License 2024.03.25 0 0 1717

Azt olvastam, tegnap már végre jók voltunk támadásban is.

Igaz, most a védekezés volt nagyon gyenge. De szerencsére nyert a Kerület a "másik" Haladás ellen.

Előzmény: sergiototta (1716)
sergiototta Creative Commons License 2024.03.18 0 0 1716

A tavasz eddig nem az igazi.

Sajnos a játék gyenge, gyakorlatilag nincs támadójátékunk. Nem tudunk helyzeteket kialakitani, az ellenfél kapusának védenie gyakorlatilag nem kell. Annyi feladata van, hogy elvégezze a kirúgásokat, meg leszedje a beadásokat. 3 meccsen 1 gól, az is egy szép egyéni megoldásból. A védelem rendben van, nem lővik szét a kapunkat, alapvetően jól zárnak, Hajagosnak nincs igazán sok dolga. Az jó, hogy hátul nullára vagyunk képesek, de, hogy elől is nullák vagyunk az problémás.

doncike Creative Commons License 2023.11.29 0 0 1715

Így van, ezt nyáron bárki aláírta volna.

Fontos, hogy a negatív szériából is kijött a csapat.

Aczélt talán kétszer láttam bent közelről (amikor futni voltam a Kerület-pályán), nagyon normális fazonnak túnt.

A máshol elért eredményei alapján edzőnek is -- kár, hogy ez pont itt nem tudott kijönni. De a menesztését az utódja eredményei végül igazolták.

Tavasszal szerintem sokan fognak megint Kerület-meccsre járni.

Talán még én is gyakrabban. ;-)

Előzmény: sergiototta (1714)
sergiototta Creative Commons License 2023.11.29 0 0 1714

Vége az őszi szezonnak, a várakozásomon felül szerepelt a csapat. Dobogón telel a csapat, és a szezon végét sikerült két idegenbeli győzelemmel zárni.

Volt ~1 hónap, amikor nem sikerült nyerni, de a csapat szépen kijött a gödörből az utolsó két meccsre.

Elismerés a szakmai stábnak és a játékosoknak is az őszért. Tavaly nagyobb igéretek voltak, erősebb keret, de gyengébb eredmények.

Nálunk Aczél nem teljesített jól, de a Kozármislennyel eddig egészen elképesztő szezont fut. A hétvégén 7 gólt rúgtak a Siófoknak, 3 olyan játékossal a kezdőben, akik tavaly még Óbudán játszottak.

doncike Creative Commons License 2023.10.23 0 0 1713

Ezek szerint nem alaptalan tiszteletkör volt Harmati részéről, hogy kemény meccsre számít.

Ha nem is a vereség ténye, de az aránya azért nagy maflás lehet a játékosoknak, remélem hamar kiheverik és a Veszprém ellen legalább egy ikszet hoznak.

Nem mintha a szezon elején az lett volna az elvárás, hogy Tatabányát meg Veszprémet verjen ez a csapat, de fontos lenne nem összeesni: Veszprém (h) - Balatonfüred (i) - Kelen (h), vagyis a 3. - 5. - 4. helyezettel játszunk a következő három fordulóban.

És ezzel a bajnokság felén már túl is leszünk, utána még két tavaszi meccs lesz novemberben a szünet előtt.

Előzmény: sergiototta (1710)
doncike Creative Commons License 2023.10.23 0 0 1712

Az egész ősz még a BVSC-pályán lesz.

A munkálatokkal már állítólag végeztek a Kalap utcában, de rámenni a gyepre még nem lehet.

Előzmény: Ez666 (1711)
Ez666 Creative Commons License 2023.10.23 0 0 1711

A vasárnapi meccs már Óbudán lesz vagy még a BVSC pályán?

sergiototta Creative Commons License 2023.10.23 0 0 1710

Túl vagyunk a szezon első bajnoki vereségén, egy meccsen kaptunk annyi gólt, mint a korábbi 11 találkozón.

Nagyon sima meccs volt, sokkal jobb volt a Budaörs. Többet futottak, harcosabbak, gyorsabbak, erősebbek voltak. Az 5 kapott gól ellenére Hajagos volt a legjobbunk.

Kiváncsian várom milyen irányba megy tovább a csapat, reménykedek, hogy ez csak egy negatív kisiklás volt. Jövő héten jön a harmadik Veszprém, majd megyünk Balatonfüredre. Két olyan csapat, akik a bajnokság első felében vannak.

Az idei őszünk eddig extra volt, még 5 meccs van idén, jó lenne szépen lezárni.

A bajnoki címet nem tartom reálisnak, ha a dobogóra odaérünk a végén az már jó eredmény.

A sorsolás szezélye folytán a jelenleg bajnokság első felében lévő csapatokhoz a Balatonfüredet leszámítva mind utazni fogunk tavasszal.

doncike Creative Commons License 2023.10.09 0 0 1709

Szabó Bence elnökségi tag maradt azután is, hogy az ügyvezetői pozícióból távozott.

Most is fent van a neve a vezetőség tagjai között.

De szerintem most nem fognak belenyúlni ebbe a projektbe.

Még csak október eleje van, de már túl vagyunk a szezon harmadán. Még 5 forduló és véget ér az őszi félszezon.

Ahogy most állunk, az még tavaly, az "egyből visszajutunk" évben is álomszerű lett volna -- hát még idén, amikor hivatalosan csak a csapatépítés a cél.

Előzmény: sergiototta (1708)
sergiototta Creative Commons License 2023.09.27 0 0 1708

Olvasom Szabó Bence távozott Fehérvárról. Remélem nem jön vissza Óbudára. Idén eddig elég igéretes irányba mennek a dolgok, nem kellene lerombolnia.

sergiototta Creative Commons License 2023.09.25 0 0 1707

Én csikócsapatnak azért nem nevezném a Diók elleni kezdőt.

De mindegy is, az mk nekem kicsit csalódás, viszont a bajnokságban bőven felűl teljesít eddig a csapat.

Vasárnap jön a Tatabánya. Szerintem a Tatabánya és a Veszprém felfele lóg ki a mezőnyből, de egy-egy meccsen bármi lehet.

Eredményként szerintem az iksz sem lenne rossz.

Előzmény: doncike (1706)
doncike Creative Commons License 2023.09.18 0 0 1706

Mire az óbudai csikócsapat felvette a DVTK tempóját, már több gólos hátrányban voltunk.

De onnantól kezdve annyira azért nem nézett ki rosszul szerintem.

A Liza azért rutinosabb kerettel rendelkezik, nem?

Ahogy a tavalyi keretünk is tele volt rutinos játékossal.

Előzmény: sergiototta (1705)
sergiototta Creative Commons License 2023.09.18 0 0 1705

A 2 rúgott gól jó, de igazából ez nagyon sima volt. Én bíztam abban, hogy legalább 1 félidő elejéig sikerül izgalmassá tenni, de az 5. percben eldőlt a dolog.

A DVTK akkor rúgott gólt amikor akart. Persze két osztály különbség, és csak kijött a papírforma, de nekem túl sima volt. Előző nap láttam az ESMTK meccset is, az teljesen más volt. A DVTK jobb, mint a Vidi, de két osztály különbség ott is volt azért.

Nem a továbbjutást vártam el, de ennél azért többre számítottam. És nem feltétlen az eredmény miatt. Tavaly a Vidi ellen 5-2-s kiesés volt, de ott 60-70 percig nyilt volt a meccs, kétszer vezettünk is.

Előzmény: doncike (1704)
doncike Creative Commons License 2023.09.17 0 0 1704

Lehetett volna talán egy kicsit szorosabb ez a mai kupameccs a DVTK ellen.

Összességében szerintem rendben volt azért, rúgtunk két gólt... a meccs eleji bátortalan játékért egy kicsit kár, de tisztes helytállás volt.

sergiototta Creative Commons License 2023.09.04 0 0 1703

Alapvetően maximálisan egyetértek.

Az utolsó két győztes bajnoki meccsünk viszont mindkettő olyan volt, ha pontozásos sportág, akkor nem nyerünk. Azt nem tudom eldönteni, hogy szerencsénk volt ezeken a meccseken, vagy egyszerűen ilyen a csapat játéka, hogy az ellenfél sokat támad, mi meg rúgjuk a gólokat. Megjegyzem a végén tegnap Szombathelyen is lezárhattuk volna, mert a kinyíló hazaiak ellen volt esély a harmadik gólra, de most nem jött össze, így végig izgulni kellett.

Igazából én elégedett vagyok a csapattal eddig, sokkal rosszabbra számítottam.

Tegnap lejátszotta az első meccsét a második csapat is. Nyertek 1-0ra, viszont nem fiatalok játszottak. Érdekes ez, mert azt hittem a fiataloknak lesz a második csapat, de tegnap nem ez volt. Persze egy meccs, meg az is lehet, hogy a blasz4 nem lenne jó a fiataloknak, és most ez az év csak arról szól, hogy jussanak fel.

Előzmény: doncike (1702)
doncike Creative Commons License 2023.09.04 0 0 1702

Zsinórban két győzelem, hat forduló után még mindig veretlenül, a legkevesebb kapott góllal (4).

A bajnokság ötöde már el is telt, a Kerület pedig egy ponttal van csak lecsúszva a dobogóról.

Szerintem ezt simán aláírta volna bárki a szezon kezdete előtt.

Tavaly 6 forduló után volt már két vereségünk és dupla ennyi, vagyis nyolc gólt kapva a 7. helyen voltunk.

Egy állítólag NB2-es, de legalábbis feljutó kerettel.

sergiototta Creative Commons License 2023.08.28 0 0 1700

Mondjuk, aki 18-19 évesen nem fér be egy NB3-s keretbe, akkor azért az érthető, hogy elengedik.

Szerintem a második csapatok rendszere az U19-t kicsit kinyirja, mert aki ~1 évvel az up vége előtt nem fér be a felnőtt csapat második keretébe se, akkor az valahol érthető, ha lemondanak róla. Nyilván ezt megélni sz*r, de a klub részéről racionális.

Előzmény: doncike (1699)
doncike Creative Commons License 2023.08.28 0 0 1699

Jó kis túra lehetett ebben a melegben, le a kalappal!

Ami a Blasz4-U19-es bajnokság viszonyát illeti.

Akadémista up-szülők körében áll a bál, mert több kiemelt akadémia nem indít U19-es csapatot, hanem a jellemzően NB3-as második csapatban játszatja azokat, akikkel még foglalkozni akar. A többiek mehetnek, ahova akarnak. (Mert nem arról van szó, hogy az U19-et indítják második csapatként.)

A Blasz4 persze nem NB3, de önmagában ezért nincs is értelme. Legalább Blasz2-ig fel kellene jutni, tehát szerintem az lesz a prioritás.

A Blasz4-ből egyébként pont idén jutott fel a Blasz3-ba a Baráti Bőrlabda FC néven az a csapat, amelynek magját az egykor gyerekként ott focizó, aztán az élsportot abbahagyó baráti társaság. Heti 1 edzéssel tolják, ahogy hallottam. 2002-2005 közötti évjárat.

Tavaly elég durván végigverték a mezőnyt, szóval nem lenne szabad gondot jelentenie egy mindennap edző, profi körülmények között edzővel, stábbal készülő U19-nek a Blasz4 megnyerése.

Előzmény: sergiototta (1698)
sergiototta Creative Commons License 2023.08.28 0 0 1698

Elmentünk.

Igaz az Orosháza egy osztállyal lejjebb van, de már tavaly is osztályozót játszottak az NB3-ért, idén is a feljutás a céluk. Ráadásul az első mk körben egy ötöst rúgtak az NB3-s Ceglédnek.

Négy 20 évnél fiatalabb volt a kezdőben, ebből a legidősebb a 19 éves kapus végig is tolta a meccset.

A másik 3 srác egy félidőt kapott, de kettőjük cseréje szintén fiatal volt, szóval 3 fiatal végig a pályán volt, ami szerintem nem rossz. Főleg, hogy éles meccs volt.

Persze nem egy RedBull Salzburg, de nem rossz. Szeptemberben indul a második csapatnak a blasz4, kiváncsian várom ott mire jutnak a fiatalok.

Amúgy nem tudom, hogy a Blasz4 miként viszonyul az U19-s bajnoksághoz. Melyik lesz a prioritás a klub részéről? Mert gondolom a blasz4-s csapat gerincét majd az u19 adja.

Előzmény: doncike (1697)
doncike Creative Commons License 2023.08.28 0 0 1697

Elmentél Orosházára? Vagy volt stream?

Én csak a végeredményt láttam. Előzetesen azért azt gondoltam, hogy egy osztállyal alattunk lévő csapatot illene legyőzni, még idegenben is.

Ha sok fiatal játszott, az jó.

Előzmény: sergiototta (1696)
sergiototta Creative Commons License 2023.08.28 0 0 1696

Tegnap sikerült továbblépni a kupában, elég sok fiatal kezdett.

Tartottam a meccstől, de jól kavarta az edző a kártyákat, mert játszottak fiatalok és a győzelem is meglett. Az első félidőben sztem a hazaiaknak volt több nagyobb lehetőségük, bár a mezőfölény nálunk volt.

A második félidőben Vankó Imi ritka nagy szabadrúgás gólt nyomott, utána a hazaiak probálkoztak többet, de nagyobb helyzeteink nekünk voltak, lezárhattuk volna a meccset. Így a vége kicsit izgulós volt, de nem lett gond.

Ma jó lenne még valami szerencsés sorsolást kifogni

Előzmény: doncike (1695)
doncike Creative Commons License 2023.08.14 0 0 1695

Összességében -- és a körülményekhez, meg a célokhoz képest -- nem rossz kezdés ez.

Meglátjuk, hogy mondjuk 10 forduló után, ami idén már a bajnokság harmada lesz, hogy állunk és mennyit játszanak azok a fiatalok, akikkel középtávon a feljutást ki akarják harcolni.

Komáromból én a három évvel ezelőtti meccsre emlékszem, a bajnoki címmel zárult idény késő tavaszáról. Biztosan nem voltam ott, de talán a Komárom közvetítette valamilyen streamen.

Nagy lépést tett ott a Kerület, egy parázs meccsen, ahol a második félidő második felében már kettős emberelőnyben voltunk.

A hajrában sikerült egyenlíteni (már nem tudom ki), aztán Borvető Áron góljával győzni.

Kemenes lehozta lap nélkül, de az ellenfél edzőjét, Bozsik "Petibá'" Pétert is kiállította a spori.

Előzmény: sergiototta (1694)
sergiototta Creative Commons License 2023.08.14 0 0 1694

A munka igen, de azt mondták még 5-6 hét a munkák után, amíg a gyep terhelhető lesz.

Lehet az utolsó őszi meccset vissza lehetne hozni, de sztem ősszel végig Zugló lesz.

Eddig 3 meccs 5 pont. A középmezőnyhöz ez jó, de azért eddig hátul lévő csapatokkal játszottunk, ráadásul kétszer otthon. Kár, mert a Gyirmót és főleg a Sopron ellen is benne volt a győzelem.

Persze a Gyirmót ellen 0-2-nél aláírtam volna az ikszet, de aztán a végén Cseszneki megnyerhette volna a meccset. Sopron ellen is Ő hagyta ki a ziccert az utolsó másodpercben.  Persze más is hagyott ki helyzetet, csak a Sopron elleni nagyon beégett nekem.

Szombat Komárom, jó lenne nyerni. Tavaly, ha jól emlékszem két iksz lett ellenük.

Előzmény: doncike (1693)
doncike Creative Commons License 2023.08.14 0 0 1693

Ezek szerint csak két hónapig fog tartani a zuglói albérlet: "A tervek szerint 2023. október 15-éig tart a felújítás"

doncike Creative Commons License 2023.08.06 0 0 1692

OFF

Borvető Áron, aki nekem, mondhatjuk úgy, kedvencem volt abban a három és fél szezonban, amíg itt játszott, repülőrajtot vett Szegeden.

(Tavaly a Haladásban játszott, de nem volt igazán sikeres a szezonja.)

Az első fordulóban az ő egyetlen góljával győztek Kazincbarcikán.

Tegnap meg a Vasas ellen a 86. percben állt be, majd a 94. percben győztes gólt szerzett.

Óbudáról is úgy emlékszem rá, mint a fontos gólok szerzőjére. Az NB2-es szezonban is voltak az ő góljával 1-0-ra nyert meccseink (Pécs, Haladás), de amikor NB3-ban bajnok kell a Kerület, akkor is volt 4-5 olyan meccs, amit az ő góljával nyertünk meg (vagy mentettünk döntetlenre, mint pl. a Veszprém ellen idegenben)

Remélem, látom még óbudai kék-fehérben játszani.