Keresés

Részletes keresés

berci222 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 98034

 

Nem hiszek senkinek, aki  mániákusan hisz az örök növekedésben ...

 

Lyó. Ez szubjektiv. A te dolgod kinek hiszel.

Az örök növekedesben különben nyilvan nem is hisz senki (viszont az örök fejlödesben nem artana, hiszen a biologia/elet ezt evmilliardok ota bemutatja).

 

De.

 

Viszont aki az örök stagnalasban, fonnyadasban, aszalodasban, elgyengülesben, leepülesben, leszallo spiralban, munkanelkülisegben, másodlagosságban, kilatastalansagban hisz, az mi a csudát akar egyaltalan?

Milyen jövöt szeretne/kivan/ohajt, maganak, a gyerekeinek, orszaganak?

Különösen egy felzarkozoban levö orszagban. Igy aztan biztosan nem lesz a felzarkozasbol az eg vilagon semmi. Meg közepszerüseg sem.

Vegezz egy közvelemenykutatast, hogy hanyan kivannak egyre kevesebb atlagfizetest, nyugdijat, egyre kisebb lakast, ... + fox lepödni a zeredmenyen.

 

Előzmény: Levendula68 (98033)
Levendula68 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 98033

Ebben most az a bosszantó, hogy úgy néz ki, mintha én hinnék ennek a Tóth Andrásnak. (Nem hiszek senkinek, aki  mániákusan hisz az örök növekedésben, ezért sem voltam hajlandó belemenni olyan befektetésben, amit az ő embere ajánlgatott).  Én a nyugdijra vonatkozó részt tartottam döbbenetesnek ebből a cikkből, - főleg azt a rafinériát, amivel végrehajtják -, kizárólag ezért tettem be ezt ide.   :-((

 

Számomra Bogár százszor hitelesebb, ő már jó ideje ezt mondja:

 

"Mindezek nyomán az itt élők anyagi, fizikai és szimbolikus javakban mérhető megfosztottsága folyamatosan növekszik. Az egy keresőre jutó reálbérek 1978 óta hanyatlanak, és ezt csak átmenetileg törte meg a 2000 és 2003 közötti reálbér emelkedés, hisz a 2009-es évi egy keresőre eső reálbér ennek ellenére sem haladja meg az 1978-as szintet. Ráadásul ez csak az átlag, de mivel közben hatalmas jövedelmek is megjelentek, a vesztes többség tényleges anyagi élethelyzete a negyven évvel ezelőtti átlagos szintre látszik visszacsúszni. Az igaz ugyan, hogy a lakosság fogyasztásának visszaesése e reálbér csökkenésnél némileg kisebb volt, de ennek oka a veszélyes lakossági hitelfelvételben és eladósodásban keresendő, és a terhek, valamint tömeges csődök miatt a fogyasztás is rövidesen „hozzá-zuhan” a reálbérek megrendítően alacsony szintjéhez. A magyar társadalom döntő többségére rázárulni látszik a globális hatalom-gazdaság csapdája, aminek lényege, hogy a munkaerő árát láthatólag végleg rögzíteni akarják a 70-es évek szintjén, miközben a munkaerő újratermelési költségeit a globális piaci szintre viszik fel, hiszen a globális tőke ellenőrzése alá került szinte valamennyi olyan árut és szolgáltatást előállító szféra, amelynek döntő szerepe van a munkaerő reprodukciójában. Ráadásul a rendszer a legális foglalkoztatásnak csak egy kirívóan alacsony szintjét képes biztosítani, ezzel is fokozva a munkaerő-tulajdonosok anyagi és szimbolikus kiszolgáltatottságát."

 

 

 

http://www.tradicio.org/nemzetstrategia.htm

Előzmény: rev251 (98032)
rev251 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 98032
Ezt okosarcú Tóth András írta (aki egy UL biztosítási ügynök), Levendula meg beidézte.

Az ügynök történeteti szépek, jól hangzók mesék, sok igazságelemmel és szörnyű véggel. Aa csattanó meg az, hogy a szörnyű vég (időskori elszegényedés) ellen megvéd az, ha unit linked terméket veszel.

Ezenkívül, mivel ügyfeleit a (felsŐ) középosztályból szedi (lehetőleg Bp. agglomerációjából), ezért annak szemüvegén át igaznak tűnő sztereotípiákkal érvel (mindenki új autóval jár, sokan vesznek plazmatévét).
Mert a középosztálybeli polgár barátai és környezete gyakran tesz effélét, viszont ritkán vetődik el néptelen falvakba, ahol LÁTHATÓAN nincs semmi tevékenység a kocsmábajáráson kívül.

Ez van
Előzmény: hanyattesett (98029)
BJ Creative Commons License 2009.12.04 0 0 98031

nemtom, mi idehaza kenyérsütőgéppel egészen finom, kenyérszerű, -ízű -állagú dolgokat tudunk produkálni mindenféle spéci adalék nélkül. És a finom kenyérillat is megvan az egész lakásban :-)

 

a levegővel érintkező része tényleg egy picit intenzívebben szárad mint a bolti kenyéré, viszont belül napok múlva is isteni puha marad.

Előzmény: Zottjoghurt (98024)
Zottjoghurt Creative Commons License 2009.12.04 0 0 98030

Fralu-Lec - source of yellow colour for French baguettes

LOL.:) eddig abban a hitben éltem, hogy kézzel festik..:) Összeomlás felé halad ez a világ, hidd el.

Előzmény: GPS (98026)
hanyattesett Creative Commons License 2009.12.04 0 0 98029
"A közgazdászok szerint a rendszerváltás óta a magyar lakosság átlagjövedelme reálértékben (tehát az inflációt levonva) a mai napig megháromszorozódott!"

Itten van. Lakossági (!) jövedelem, included Kolompár család.
hanyattesett Creative Commons License 2009.12.04 0 0 98028
"Te akarod cafolni a KSH-t, nem en."

MÉG EGY NICKET RABOLT A SZÖRNY !!!!!

Olvassál már ugyan vissza, hogy ki és mit írt, léccci-lécccci

A KSH hol írta, hogy a reáljövedelmek HÁROMSZOROSUKRA nőttek az elmúlt 20 évben?
Előzmény: Törölt nick (98027)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.04 0 0 98027
Te akarod cafolni a KSH-t, nem en. En miert keresgeljek? Csak ramutattam, hogy a kenyeraras szamolasod onmagaban nem cafolja, hogy haromszorosara nott a realber. Mert az ember havonta nem vesz 390 kg kenyeret.
Előzmény: hanyattesett (98025)
GPS Creative Commons License 2009.12.04 0 0 98026

Itt nézd meg: http://search.yahoo.com/search?p=rheopan&ei=UTF-8&fr=moz35
.
Előzmény: Zottjoghurt (98024)
hanyattesett Creative Commons License 2009.12.04 0 0 98025
Ezt magadnak írtad le a keresgélésedhez iránymutatásul?
Előzmény: Törölt nick (98021)
Zottjoghurt Creative Commons License 2009.12.04 0 0 98024

Engem teljesen lelombozott, amikor többszöri kísérletre sem éreztem az a régi kenyérillatot.. és ekkor állítottam fel az elméletemet, miszerint gipszet árulnak BL-55 fedőnév alatt.

Visszasírjuk mi még a kommunizmust, úgy hiszem.

Előzmény: GPS (98020)
hanyattesett Creative Commons License 2009.12.04 0 0 98023
a harmadára csökkentet nem írtam. Padisah olvtárs egyébként tudja mi a harmadá RA lecsökkenés.

X ről csökken akkor X/3 ra

HOL VAN PADISAH OLVTÁRS ?
Előzmény: padisah (98018)
Zottjoghurt Creative Commons License 2009.12.04 0 0 98022

Mi ez a nyúlpor? A gugle nem ismeri.:(

Az nem újdonság, hogy minden pékség adalékokat használ, és ezek nem elérhetők kisker forgalomban, hiszen akkor mindenki magának sütögetne otthon.

Sőt minden pékség/pizzás titkos arányban használja az adalékokat, hogy ne hasolitsanak egymásra sem.

 

Ez a Reopan is titkos anyag lehet..:) Talán van pék ismerős, ráhajtok..

 

egy hazug disznó - ezt GPS üzeni, a topikról

 

át fogom adni.:)

Előzmény: GPS (97994)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.04 0 0 98021

Nem tudom, hogy szamoljak a realbert, de nem biztos, hogy a kenyer a legjobb indikator, mivel mar akkor is a kaloriabevitelnek csak kisebb resze (most meg kisebb) szarmazik kenyerbol. Az atlagos testmagassag novekedese (ami toretlen volt 1970 ota, meg azelott is) a taplalkozas javulasara utal a fiatalabb korosztalynal is. Ehhez jarul meg a technikai fejlodes kovetkezteben elerheto szamos arucikk, ami akkor nem volt elerheto, vagy csak joval dragabban volt elerheto (mondjuk ezek nagy resze szerintem folosleges, de akkor is olcsobb a televizio, vagy az automata mosogep).

 

Mondok egy elmeleti peldat. Egy ember csak ket termeket vasarol, abakuszt es kenyeret. Evente vesz egy darab abakuszt (500 forintert) es otszaz kilo kenyeret (kiloja 1 forint). Az eves fizetese 1000 forint, azaz 1000 kg kenyer ara.

 

Otven ev elteltevel emberunk evente vesz ket szamitogepet (darabjat szazezer forintert) es hatszaz kilo kenyeret (600,000 forintert, kilonkent ezer forintert). Ekkor jovedelme mar csak 700 kg kenyer ara, megis tobb kenyeret eszik es tobb szamitogepet is fogyaszt, tehat a realjovedelme valamikeppen megiscsak tobb.

 

Tehat nem biztos, hogy jo merce a kenyerar, mivel a kenyer az emberek tobbsege szamara nem a legfobb kaloriaforras. Lehet, hogy igazad van, de ahhoz meg kene nezni, hany kilo hust tud venni (cucilista virsli es teszko virsli nem er), mennyi ruhazati cikket, stb. stb.

Előzmény: hanyattesett (97959)
GPS Creative Commons License 2009.12.04 0 0 98020

A 90-es években a BL 55 még luxus-lisztnek számított Magyarországon - érezhetően drágább is volt a rendes kenyérlisztnél - amelyik a BL 80-as !!! volt.

BL 55-öt csak a cukrászdák és finomsütődék vettek - mert kenyérnek túl drága volt.

Gondoltad volna, hogy ilyen gazdagok leszünk mára?
.
Előzmény: Zottjoghurt (98019)
Zottjoghurt Creative Commons License 2009.12.04 0 0 98019

Nemtom, mi az a nullás liszt, de ha megfigyeled, a boltban csak BL-55 lisztet lehet kapni, mindegy ki gyártja. Még az élesztővel kevert kenyérliszt is BL-55-ös, és ugyanúgy szagtalan lesz, mintha magad csinálnád.

 

Régen (a kommunizmus alkonyán) ugyanilyen bl-55-öt lehetett kapni, és egyszer csak úgy poénból sütöttünk kenyeret. (liszt, élesztő, só, víz) semmi adalék.

Ahogy elkezdett sülni, olyan finom kenyérszag kezdett terjengeni, mint a legjobb pékeknél.. ma ezt nem tudod előidézni. Próbáld ki.

 

Már több topikban érdeklődtem, hogy mit árulhatnak BL-55 fedőnév alatt, de senki nem tudta. A pékek nem ilyet használnak, az tuti. (oké adalékok, de akkor sem..:) Az adalékoktól nem lesz kenyérillat.

Előzmény: Törölt nick (97992)
padisah Creative Commons License 2009.12.04 0 0 98018
jó, hát ez a 3x bizonyára PR
én az ilyeneket eleve elengedem a fülem mellett, mert nincs jelentősége,
ezek nem tudományos állítások, hanem általában a politikai kommunikáció része, még ha a ksh állítja, sajnos akkor is

te abba kezdtél bele, hogy a 3x állítással szemben "valójában" a harmadára csökkent, ami viszont tuti hogy nem igaz
Előzmény: hanyattesett (98015)
BJ Creative Commons License 2009.12.04 0 0 98017

egyébként menet közben eljutottam a ksh oldalára is, ahol egy király netes adatelemző eszközt helyeztek élesbe mióta utoljára arra jártam. Kicsit olyan mint az exceles pivottábla, lehet vele lefúrni, csoportosítani, sor-oszlop dimenziókat megcserélni, új dimenziókat berakni, stb.stb.

 

nagyon jól megy, és még gyors is :-)

Előzmény: BJ (98016)
BJ Creative Commons License 2009.12.04 0 0 98016

na akkor ezt is tegyük helyre - az import összmennyisége is szerepel az anyagban, ami a többéves nővekedés után lett 5-6 ezer tonna. Ez a teljes magyar felhasználás kevesebb mint 1%-a.

 

Ha 1%-nyi gagyi szlovák lisztet kevernek bele a madaras tecsóban a 99 Ft-os kilós kenyérbe, azt én még elfogadhatónak tartom.

Előzmény: Levendula68 (98010)
hanyattesett Creative Commons License 2009.12.04 0 0 98015
Bakker! Ne rabolgassad te csak padisah nickét!
A felszólalás az volt, hogy a reálizé HÁROMSZOROSÁRA nőtt 1989-2009 között.

H Á R O M S Z O R O S Á R A !
Előzmény: padisah (98014)
padisah Creative Commons License 2009.12.04 0 0 98014
a saját grafikonod mond ellent az állításodnak, ezen a görbe vége felé nagyobb életszinvonal van mint az elején (ráadásul a görbéről itt is hiányzik a dicsőített 70es évek)

egyébként, ez téged valszeg jobban érdekel ennél: MAgyarországon demográfiai válság van. (nem lesz, hanem van, sőt bizonyos értelemben már a 80as években is az volt)

Ennek elsődleges hatása, hogy egyre többet kell költeni a nyugdíjasokra mind nyugdíj, mind egs ellátásokon keresztül, és ezekkel szemben egyre kevesebb szabad munkaerő foglalkoztatható. A kettő eredője értelemszerűen az egy főre jutó, szabadon elkölthető gdp-t csökkenti. Tehát etekintetben a demográfiai átalakulás nagyon is hihető magyarázatot adna az életszinvonal csökkenésére.

De persze az életszinvonal nem csökkent, hanem átlagot tekintve legalábbis nőtt, nyilván mindig vannak olyanok, akiknek csökkent, de ez egy kisebbségre igaz (akik lehet hogy nagyon hangosak, és ezért telekürtölik a sajtót a fájdalmaikkal.)

Épp az a magyar társadalom problémája, hogy a meglévő életszinvonalat is hitelből költekezéssel teremtettük meg, tehát a meglévő egyesek szerint vér alacsony életszinvonal is mesterségesen magas, annak alacsonyabbra kéne zsugorodnia.

De persze nem olyan formában, hogy akkor mindenki abbahagyja a munkát, hazamegy és nyomorog a napi 2 óra értelmes tevékenységéből, vagy segélyből, hanem olyan formában hogy mindenki rákapcsol a megtakarításra.

A megtakarításokból beruházásokat építünk, amelyek a megtakarítók tulajdonába kerülnek, és ezzel párhuzamosan a beruházások építése munkaerőt vesz fel, tehát csökkenti a munkanélküliséget - foglalkoztatási hiányt, és lehetővé teszi hogy ők
maguk is megtakarítóvá váljanak és reszesüljenek a felépített termelőeszközökből.

A másik része a dolognak meg az, hogy a termelés hatékonysága idővel növekszik, és ez kb irreverzibilis, mert értelmetlen valamit pazarlóbb módon csinálni ha egyszer már tudjuk hogy lehet jobban. Ez párosulva a beáramló működőtőkével (automatizálás) megteremtette a lehetőséget a bértömeg növekedésére, bár azt elismerem hogy nem feltétlenül egyenletesen.
Előzmény: hanyattesett (97971)
Cérna_Metélt Creative Commons License 2009.12.04 0 0 98013
Vallási kérdésekben nem poénkodunk...
Előzmény: nájckingdom (98011)
Levendula68 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 98012

Mindenütt kezdenek rájönni a liberalizmus tarthatatlan baromságaira.

Épp ideje.

Előzmény: nájckingdom (97982)
nájckingdom Creative Commons License 2009.12.04 0 0 98011
Akkor megcsinálom a dolog lengyel szövegváltozatát, ráadásul itt ez szó szerint így történt Swarci egy honfitársának köszönhetően:

Jacek, nincsenek többé...

(csak poén volt, van itt párezer bankár, lapfőszerkesztő, TV-elnök, politikus. Nem, szinte egyikük se cigány, azok a néprajzi múzeumban ülnek és pipáznak )
H. Adi szerintem titkos lengyelrajongó és németgyűlölő volt. Ugyanis utóbbiak országát gallyravágta, előbbiekét elképesztően megerősítette...
Előzmény: Cérna_Metélt (98008)
Levendula68 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 98010

Ezt az "infót" egy ismerősömnek mondták szakemberek egy üzleti tárgyaláson.Nem tudom, hány % nevezhető minőséginek, (ez az irás sem szól r erről),de érdekes, hogyazt irják, miközben csökken az export és a hazai fogyasztás, nő a (gagyi) import, pl. a szlovák.

 

 

Előzmény: BJ (98000)
berci222 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 98009

 

Ez volt a kerdes. Nem kellene elfelejteni.

 

Kezdeti allitasod:

 

... talán az erőforrásszűke miatt bolydulnak fel a méhkasok mindenfelé?

Utana egy tovabbi dünnyöges valaszkent (valamire).

 

Hivatalos adatok szerint Európa nagy részén mag a növekedés állt meg illetve váltott csökkenésbe. A világkereskedelem is jól visszaesett.

 

Én pedig tovabbra is es töled szeretnek egy szereny valaszt arra, hogy ami törtent, az milyen eröforrasszükenek az eredmenye?

 

Előzmény: nájckingdom (98007)
Cérna_Metélt Creative Commons License 2009.12.04 0 0 98008
Ez tecceni fog :) egy órát röhögtem rajta.

természetesen ez elrettentő példa, hogy milyen primitív gazságokra képesek egyesek...
Előzmény: nájckingdom (98007)
nájckingdom Creative Commons License 2009.12.04 0 0 98007
Ugyan, partnerek vagyunk...
Előzmény: berci222 (98004)
nájckingdom Creative Commons License 2009.12.04 0 0 98006
Interszityi.
Azért olyan 25 évvel ezelőttig a prolik épphogy spórolósak voltak kaja téren. lehet, hogy ma már ebben is tömeges a züllés. Amíg régi bérházban laktunk, a prolik által kidobott régi bútorokat bámultam, amik helyett jöttek a forgácslemez-csodák, huszadannyi élettartammal. Volt, amit be is gyűjtöttem a kuka mellől...
Előzmény: GPS (98003)
berci222 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 98005

 

És az nem mind1, hogy a villanytargoncas friss, vagy tegnapi etel tulzabalasa miatt kap-e hatalmas uszogumit az amugyis kisportolatlan hasara?

 

Előzmény: GPS (98003)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!