Keresés

Részletes keresés

Clavell33 Creative Commons License 2010.09.21 0 0 175
En peldaul :)

Udv,

Tamas
Előzmény: hejo (174)
hejo Creative Commons License 2010.09.19 0 0 174

Szerdán 10-re ki jön az NHH-hoz?

 

Blasto1 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 173
Köszi !!
Előzmény: gg630504 (172)
gg630504 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 172
Picit régebben vizsgáztam, de minden okosságomat kitettem a
http://hg9ieg.atw.hu/kezdo.htm
címre.
Előzmény: Blasto1 (171)
Blasto1 Creative Commons License 2010.04.12 0 0 171
Sziasztok !

Én még totál kezdő vagyok itt, de mostanában határoztam el, levizsgázok rádióamatőrből ! :)

Villamos mérnökként nem tekintem magam teljesen kezdőnek, mert annak idején az MHSZ keretein belül a HA5KDB hívószámú rádióamatőr klubban „érintett” meg a rádiótechnika (nem tudom, létezik-e még ez a hívószám…). Nem beszélve arról, hogy az (akkor még) kötelező honvédségi időmet is mint rádió hírközpontos tudtam le.

Úgy gondoltam, nem megyek el tanfolyamra, hanem magam tanulom meg az anyagot az általatok is belinkelt honlapokról. Az alábbit tervezem:
- letöltöm a jelentkezési lapot
- kitöltve visszaküldöm
Gondolom küldenek egy csekket és adnak egy időpontot.
- elmegyek vizsgázni
- örülök ! (remélhetőleg...)

Minden jó tanácsot és infót szívesen veszek azoktól, akik nemrégiben vizsgáztak !

Üdv:
Blasto

HG4I Creative Commons License 2010.03.28 0 0 170
Gratulálok!

Jó rádiózást (az engedély után)!

Aztán irány a távíró! :)))

/A MRASZ minden sikeres távíró vizsgát tett tagjának visszafizeti a vizsgadíjat!/

73! HG4I

Előzmény: Adzseszkó (166)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.28 0 0 169
Őszinte gratula! :-)
Előzmény: Adzseszkó (166)
Adzseszkó Creative Commons License 2010.02.11 0 0 168
filenevek javítva
Előzmény: gg630504 (167)
gg630504 Creative Commons License 2010.02.11 0 0 167
Gratulálok!
A tesztlapokat köszönöm.
P.S. Az állományazonosítókban az ékezetes karakterek felesleges bonyodalmakat okozhatnak.
Előzmény: Adzseszkó (166)
Adzseszkó Creative Commons License 2010.02.11 0 0 166
Na meglett az Alap vizsga :)
Felpakoltam a kérdéseket ide - sajnos a biztonságtechnikai vizsgasort már most elkevertem valahol, de a többi benne van.

üdv,
A
Adzseszkó Creative Commons License 2010.01.31 0 0 165
Köszi!
Előzmény: gg630504 (164)
gg630504 Creative Commons License 2010.01.31 0 0 164

Igen, méghozzá az alsó tagján eső feszültség.

Minden mértékegységet kisbetűvel kell írni, ohm, kohm, kiloohm, Mohm, megohm.

Előzmény: Adzseszkó (163)
Adzseszkó Creative Commons License 2010.01.31 0 0 163
Sziasztok,

Az egyik korábbi feladatsorban volt egy ilyen példa:

"Adja meg egy feszültségosztó ellenállás értékeit, ha Ube/Uki = 2/1 és az osztó bemenő ellenállása 400kOhm!"

Az Ube-t és a Rbe-t értem, de mit jelent egy feszültségosztó esetben a kimeneti feszültség? Az osztó valamelyik tagján eső feszültséget?
Adzseszkó Creative Commons License 2010.01.25 0 0 162
Na nekem is megküldték, 4.000 Ft van a csekken. Áfa meg sehol :)
Előzmény: netom (161)
netom Creative Commons License 2010.01.21 0 0 161
Megkaptam a behívót feb. 11-re, tényleg 6000. :P
HG4I Creative Commons License 2010.01.19 0 0 160
tárgy = tárgyi adómentesség (ha van, mert oktatás...?)
Előzmény: HG4I (159)
HG4I Creative Commons License 2010.01.19 0 0 159
Pontosító adalék: a frekvencia használati díjakra kell fizetni ÁFÁ-t (NHH küldi a számlát). Marad a tárgy adómentesség, ha van...
Előzmény: Terjedés (155)
HG4I Creative Commons License 2010.01.19 0 0 158
Gabóca!

Ma láttam a "művet" a MRASZ titkárságán fűzött formában, sok-sok példányban... :)))

Jó, nagyon hasznos lesz az!

(Ami a hibákat illeti: Lacinak ugyanaz a véleménye, mint nekem. A fordíytás jó, az eredetiben vannak hibák.)

73!
Előzmény: gg630504 (129)
gg630504 Creative Commons License 2010.01.19 0 0 157
Nekem is csak tegnap jutott eszembe :)
Régen írtam magamnak gyakoroltató programot ms-dos fölé, de lusta vagyok átírni javascriptre. Ezért nem hagyott nyugodni a probléma.
Előzmény: netom (156)
netom Creative Commons License 2010.01.19 0 0 156
:D Morzézni szoktam rendszámokat, de országprefixeknek nézni őket nem jutott eszembe. Hogy mik vannak! :D

lcwo-n most csináltam az utolsó leckében 90% felett, 15wpm mellett. :)
Előzmény: gg630504 (153)
Terjedés Creative Commons License 2010.01.18 0 0 155
Az NHH (is) adómentes. Asszem mert költségvetési szerv, de lehet másért.
Előzmény: HG4I (154)
HG4I Creative Commons License 2010.01.18 0 0 154
Huhhh, azt én sem tudom, hogy erre mennyi ÁFA jön. Lehet, hogy tárgyi adómentes? (Vagy az NHH alanyi adómentes cég?) Mert akkor nulla a százalék... Nem tudom.

Viszont jó hír: a rádióamatőrök szövetsége a tagjainak visszatéríti a sikeres morse-vizsga díját! :)))

Hajrá!


öreg morzés
Előzmény: netom (152)
gg630504 Creative Commons License 2010.01.18 0 0 153
Országprefix gyakorlására / ismétlésére szóba jöhet ugyanaz a módszer, mint a távíróéra. Utcán sétálva a járművek rendszámát ( illetve részeit ) prefixnek értelmezve országhoz társítani. Távíró gyakorláshoz a rendszámokat eldúdolni.
Előzmény: netom (152)
netom Creative Commons License 2010.01.11 0 0 152
Nos én is ezt vettem ki belőle, kérdés ugye, hogy ilyenkor mennyi az Áfa :)

Ha megjön a csekk, elmondom ;)

Nekem is lenne egy kérdésem: ugye morze vizsgán adáskor lehet 1 javítatlan és 4 javított hiba lehet. Nos, hogyan jelzem vizsga alatt, hogy "hoppá, ide becsúszott egy ti"? Ugyebár élesben 6 "ti", vagy 3 "i", és újra adni az egész szót. Ez a vizsgára is vonatkozik?

Szintén morze vizsgáról: hogyan néz ki egy vétel vizsga? Tudom, 3 perc 6 WPM, arra vagyok kíváncsi, hogy a másolandó kódcsoportok előtt / után adnak-e valamit, amit nem kell leírni (COM, VVV, OOO, =, AS, ilyemi...), illetve adnak-e forgalmi jeleket (BK, AS, ...), és ha igen, ezeket hogyan kell jelölni írásban.

Köszönöm minden készülő nevében. :)

Hopp, még valami: azt a veszettül sok országprefixet hogyan érdemes talnulni? Tudom, leül, tanul :) csak hátha van valakinek valami szuper magolós technikája.

Minden jót és köszi előre is.
Előzmény: Adzseszkó (151)
Adzseszkó Creative Commons License 2010.01.10 0 0 151
Sziasztok,

Az NHH oldalán a radióamatőr vizsgáról ezt találtam:
"A vizsga előtt vizsgadíjat kell fizetni, amelynek összege – a pótvizsga és az önálló morze vizsga kivételével – 4 000 forint, morze vizsgával együtt 6 000 forint."

Kicsit lejjebb pedig ezt:
"A vizsgadíjak az általános forgalmi adót nem tartalmazzák, azok számlázásánál az általános forgalmi adóról szóló törvény mindenkori hatályos előírásait kell alkalmazni."

Jól értelmezem, hogy végeredményben 4000Ft+ÁFÁt (morzéssal 6000+ÁFÁ-t) kell befizetni vizsgadíjként?

A.
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.02 0 0 150

Köszönjük!

Egy másik szoftver, ez települ:

http://www.justlearnmorsecode.com/

 

(már négy betű+szóköz megy, 12wpm-el. Komolyan, a szünet a legnehezebb. :-D)

Előzmény: netom (149)
netom Creative Commons License 2010.01.02 0 0 149
Aki morzét szeretne tanulni:

http://lcwo.net/

Nekem eddig ez jött be a legjobban. Jó tanulást!
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.31 0 0 148

Szia!

Nekem elég nagy a pofám, de Bástya elvtársat idézve: "Szerénység!"

Szóval csak CEPT Novice, jó az a fokozatosság.

Persze egy jó villamosmérnök mehet kapásból CEPT-re is.

 

A régi tematika szerinti "A" fokozathoz képest térugrás, illetve ég és föld a lehetőségeket tekintve a mostani Novice.

Valóban egyedül, önmagad szólhatsz az egész világhoz a Novice-vel.

 

Mikor én kijöttem, nem gondoltam, hogy érhet még harmincon túl kissé bódító örömérzés, mint hogy rövidhullámon rádiózhatsz egyedül, "tenmagad".

(Általam) normálisnak tartott emberekben, ebben a pillanatnyi felismerésben, kialakul a dologhoz kapcsolódó egyfajta egészséges alázat.

Ha nem, akkor nagyon nagy baj van.

 

Kárpátia Hercegének őszinte jóindulatú drukkom a vizsgához!

Megyek inni.

Buék!

 

(induláskor írtam ide, mikor Füli nyitotta, meg most találtam a topikot. hogy a kettő között mi történt itt, komolyan elgondolkodtató.

Előzmény: IFHali (146)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2009.12.11 0 0 147

Üdv Kedves Gábor!

No, visszaolvasgatva a hsz.-ek sorát:

 

      ...minthogy csak megtanuljon egy előre kiadott szöveget, akár egy verset...

 

Nos, ha belegondolsz a vizsga tematikájába, és ami szvsz. gond a vizsgázók szemében: Négy tematikából kérdeznek.

 

-Jogi ismeretek. BE KELL BIFLÁZNI!

-Biztonsági ismeretek. BE KELL BIFLÁZNI!

-Forgalmi ismeretek. BE KELL BIFLÁZNI!

-Múszaki. No itt gondolkodni is szükségeltetik, annak ellenére, hogy Ohm törvényét...

 

Hát nem tudom: Szvsz "verset" kell bebifláznod!

De akkor, miböl is kellene álljon a vizsga tematikája?

Igen, abból, ami most van!

Mi ebben a "NEM FELHASZNÁLÓ BARÁT"? (Megfogalmazásom szerint.)

- A vizsga menete. A vizsga idejéböl nem kevés idöt LOP EL a statisztikai adatok kitöltése, és a vizsgakérdések "piszkozatáról" a helyes (végleges) megoldások átírása a vizsgalapra. Ez is idöigényes! (Hatvan év felett pláne!)

Egyszer próbaképpen egy vizsgázó csoporttal a VIZSGABIZTOSOK nyugodtan csinálhatnának egy "teszt"-et, miként alakúlna a vizsga, egy általam "FELHASZNÁLÓ BARÁT", azaz VIZSGÁZÓ BARÁT szisztema szerint.

(Szerintem a vizsga nem a 100 feltett kérdés megválaszolásával, hanem egy kérdez-felelek szisztémával lehetne felmérhetö. Szóban. Aztán a kérdezettre adott válasz helyes "totó-tipp"-jét be is lehetne vésni, a vizsgalapra, (a dokumentáás okán) aminek fejlécét akár elöre lehetne kitölteni. Mondjuk ez jelentené, hogy havonta lenne vizsga, és nem félévente. (Havonta pár fö behívása lenne.)

Miért merem ezt így mondani?

-Mert túl vagyok már egy sikertelen vizsgán. (És nem a keserűség mondatja ezeket velem.)

-Mert tapasztaltam, hogy milyen az aránya a nem felelt meg vizsgázóknak. (Akik hasonló lelkesedéssel vannak a rádióamatörizmus iránt, mint én is.)

-Mert tapasztaltam a vizsgát lebonyolító személyek jóindulatának, segítökézségének a jelenlétét, még abban az esetben is, amikor a vizsgázó a "reménytelen" kategóriát népesítette.

-Annak ellenére mondom, hogy tudom: A vizsga HATÓSÁGI, de lehetne az FELHASZNÁLÓ BARÁT!

Mondom ezt az okán, hogy az NHH is bizonyára rendelkezik MINÖSÉGBIZTOSÍTÁSI POLITIKAI koncepcióval. Márpedig én úgy tanúltam, hogy mindenütt, ahol minöségbiztosítással kitűzött célokat akarnak megvalósítani ott a felhasználóbarát, (avagy szolgáltatók esetén a vevöi megelégedetség) megoldások a nyerök!

Szoktam mondani ennyi "szómenés" után, hogy "dödörögtem egyet!"

Öreg Csóka

 

Előzmény: gg630504 (145)
IFHali Creative Commons License 2009.12.10 0 0 146
Sziasztok!
Szeretnék amatőr vizsgára felkészülni, nézegettem a témaköröket. Azt szeretném kérdezni hogy melyiknek szoktatok nekifutni? A CEPT Novice-nak vagy a CEPT-nek?
Laci

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!