Keresés

Részletes keresés

Kisbuta Creative Commons License 2002.01.21 0 0 19
Na most mondjuk ide írok :-) A mi kutyánk Khampa-La, 2000 augusztusából és fiú :-) (Anyja Agatha von Khampa-La, apja pedig Cornetto Brutus) Szombaton volt kozmetikában megint megdúsították :-)) Kétszer akkora, mint pl. megfürdetve. :-))
homszilaszti Creative Commons License 2002.01.13 0 0 18
Jóestét!
Hogy vannak a kutyusok?
Előzmény: homszilaszti (17)
homszilaszti Creative Commons License 2002.01.08 0 0 17
Köszönöm a segitségedet!!!!A késöbbiekben megirom, hogy mire jutottam.
Előzmény: lordofthechicagoblues (13)
Biscuit Creative Commons License 2002.01.08 0 0 16
Igen, ő elég sok tibetinek az apja. A Süti is olyasmi mint ő, csak feketébb. Kicsit más mint azok a TT-k akiket ismerek. Állandóan játszik, kimeríthetetlen, és óriási nagy főnök. Más tibetiek egy kicsit visszafogottabbak. A tieid?
Előzmény: lordofthechicagoblues (15)
lordofthechicagoblues Creative Commons License 2002.01.08 0 0 15
Hello! A családunkban Buborék és Kókusz szintén Min-Pa gyermekek (a mama szintén egyaránt Balerina-Laya Von Khampa-La), de Sunny is közvetlen rokon.
Min-Pa (a papa) ugye az örökös bajnok interchampion, azaz Takó Márta kutyája Lajosmizséről?
Előzmény: Biscuit (14)
Biscuit Creative Commons License 2002.01.08 0 0 14
Helló! Üdvözlöm a TT-rajongókat.
Süti azaz Rozsdás Halász Blixen Bonheur, fekete-ezüst TT, (apa: Tenzing Min-Pa, mama: Enshi Brikuti von Khampa-La, szül.: 2000. jún. 8.)
Süti elsősorban tibeti hercegnő, másodállásban viszont jár velem dolgozni. Muszáj pénzt keresnünk a jutalomfalatokra. Sütike előfordulási helyei:
Mechwart liget, Margitsziget, Gül baba türbéje, Hármashatárhegy - ezeken a helyeken fogadja hódolóit és kutyabarátait. Süti elbűvölő kutya, akárcsak minden tibeti terrier. Tenyésztője Krizsanyik Katalin, aki tiszteletbeli tibeti terrier, Sütinek és a testvéreinek él. Süti nagyobbfajta TT, gyönyörű ezüsts színű a háta, fehér szakálla van, a mellén is van egy kis fehér foltm a többi fekete. Szomorú, hogy az előző tulajdonosa visszaadta a tenyésztőnek, mert “sokat rágott” de ezen Süti most már jókat nevet. Csak akkor rág, ha nagyon unatkozik, az pedig ritkán fordul elő, mert rengeteget sportolunk. Sprintekkel, játékkal, tanulással telnek a séták, úgyhogy Süti izmos, karcsú és csodaszép TT hercegnő. Imádja a macskákat, a kölyökkutyákat, néhány embert is szeret rajtam kívül, nekik folyamatosan hízeleg, egyéb humanoidokról nem vesz tudomást. Utálja a petárdát, az idegesítő hangú embereket, a kukásautót és az agresszív kutyákat. Készül a website-ja is: www.tibetan-terriers.net, egyelőre nem aktív a site, kb február végére lesz kész. Próbálok olyan honlapot csinálni, ami ahelyett, hogy “Szia, Süti vagyok, nézd meg, milyen hülye képeket csinált rólam a gazdám!” inkább a fajtával foglalkozik, meg persze Süti családját, a RH kennelt mutatja be.
Előzmény: lordofthechicagoblues (13)
lordofthechicagoblues Creative Commons License 2002.01.07 0 0 13
Mél ment, Márta címe és telefonja, de ugye ő tibet terriert tenyészt - mondjuk azt viszont nemzetközi viszonylatban is nagyon jól -, tehát ő is legfőképp arra tud javaslatot tenni, hogyan tovább.
AVE.
Előzmény: homszilaszti (12)
homszilaszti Creative Commons License 2002.01.06 0 0 12
Sokat segitettél de f?leg akkor ha megirod a lajosmizsei tenyészt? cimét és telefonszámát mivel
15 km-re van tölünk és igy akár személyesen is megtudom keresni.
Előzmény: lordofthechicagoblues (11)
lordofthechicagoblues Creative Commons License 2002.01.05 0 0 11
Lehet, hogy ciki egy kicsit, de igazából még nem ástam nagyon (nagyon? egyáltalán!!!) utána a tibeti masztiffnak. Az van, hogy amikor a kis herceget (Buborék) elhoztuk Lajosmizséről, a tenyésztőjétől, Takó Mártától, ő mutatott néhány cikket meg képeket ezekről a kutyákról és azt hiszem mesélt is valamennyit róluk. Az biztos, hogy amíg a tibet terrier (tibet apso) pásztorkutya, tehát főleg terel, őriz és jelez, addig a masztiff (hosszú szőrű, böhöm nagy és aranyos, engem kicsit egy hormonzavaros, mutáns és hosszabb szőrű német juhászra emlékeztetett) tipikus "problémamegoldó". Tuttira veszem egyébként azt is, hogy a "világ legokosabb kutyái" ranglistának nem a végén kullog. Az a környék valahogy nem termel ki hülye vagy fölösleges kutyákat. Azt nem tudom, mennyire igényli a mozgást, meg mekkora hely kell neki, de azért el tudom képzelni... Ha info kell, szerintem a MEOE-t (Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesülete, asszem) keresd első körben, ott klubokra vannak bontva a kutyatípusok - egy-egy klubban több fajta is -, biztos be van sorolva ott mondjuk a juhászkutyák közé (mondtam valamit), hátha tudnak róla valami anyagot javasolni, de utánaérdeklődhetsz az általuk jobbnak tartott tenyésztők telefonszámának és címének is, ha van időd, telefonon ők elég sokat elmondhatnak.
Előzmény: homszilaszti (10)
homszilaszti Creative Commons License 2002.01.04 0 0 10
Jó estét kivánok a jelenlévőknek!
Megirod nekem,hogy mit tudsz és mit hallottál a kedvencemről? Az én ismereteim elég régi keletüek
egy 1994-es Kutya revüben olvastam róla.
A napokban volt a kezemben a Kutya magazin és abban olvastam, hogy a februári számban szó lesz
"kutyaoriások"-ról többek között a tibeti masztiff
ról (leonbergi,masztiff,landseer stb).Kiváncsi
vagyok, hogy mit irnak majd róla vagy csak átfésülik egy kicsit a régi cikket.
Előzmény: lordofthechicagoblues (9)
lordofthechicagoblues Creative Commons License 2002.01.03 0 0 9
Sajnos nem sokat tudok róluk, de egy biztos, ha lesz kertes házam, ott egy tibeti masztiff egészen biztosan rohangál majd. Eddig mondjuk rosszat senkitől sem hallottam róluk.
Nálunk egyébként a családban három tibet terrier őrjöng...
Előzmény: homszilaszti (8)
homszilaszti Creative Commons License 2002.01.02 0 0 8
Jó estét és boldog új évet kivánok minden gazdinak
és kutyusnak!Érdeklödve várom, hogy megelevedjen eza topic.Azért választottam ezt a lehetőséget, mert a tibeti masztiffról szeretnék többet megtudni.
Előzmény: lordofthechicagoblues (7)
lordofthechicagoblues Creative Commons License 2002.01.01 0 0 7
Viccezel? Naná, hogy. BÚÉK egyébként!!!
Előzmény: marcipa (6)
marcipa Creative Commons License 2001.12.29 0 0 6
Jóestét van itt valaki?
Előzmény: lordofthechicagoblues (5)
lordofthechicagoblues Creative Commons License 2001.09.22 0 0 5
Végre MEGÉRKEZETT KRAMPUSZ, a növendék ördög.
Négy hónapos, fekete-fehér tibet terrier (apso), aki játszótársakat előszeretettel keres, esetleg később elmélyülő kapcsolatra...
lordofthechicagoblues Creative Commons License 2001.06.05 0 0 4
A topik továbbra is tibeti kutyások vagy tibeti kutyákkal ismeretségbe kerülők tapasztalataira szeretne építeni, ha lennének ilyenek az indexen.
Persze homepage-ek is jöhetnek, ha van valami halvány kapcsolat a témával...
lordofthechicagoblues Creative Commons License 2001.05.02 0 0 3
És mi van rajta?
Előzmény: zoozi (2)
zoozi Creative Commons License 2001.04.29 0 0 2
Állatbarátok (védők) oldala:
http://extra.hu/orph
Előzmény: lordofthechicagoblues (1)
lordofthechicagoblues Creative Commons License 2001.04.29 0 0 1
Ez nem volt éppen (on)topic.
Előzmény: Törölt nick (0)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.27 0 0 0
Itten van egy szep, kenyelmes nulla szamodra.
Parancsolj. :)

L0rd_0ber0n

lordofthechicagoblues Creative Commons License 2001.04.12 0 0 topiknyitó
Ahogyan azt a merész topic-címválasztás is elővetíti, mindent várunk a topikban, ami tibeti kutyákat illet.
Vagy mást.
Vagy bármit.
De jó lenne főleg kutyákkal kapcsolatosan.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!