Keresés

Részletes keresés

bbfan1 Creative Commons License 2020.01.25 0 0 81

Ha szerencsénk van, akkor csak azért kell már várni, hogy összeállítsák, ki mikor menjen végszerződést aláírni. Mindenesetre már nagyon kíváncsi vagyok, mi lehet a háttérben. Kívülről úgy látszik az átadás finisében vannak, közben meg nagy (?) a bizonytalanság.. 

Veronicas429 Creative Commons License 2020.01.25 0 0 80

Sziasztok, múlt héten én is voltam az építkezésen.  A mi lakásunk már kész volt, ahogy láttam az emeleti folyosó és a lépcsőház is, az udvaron/ház körül-előtt dolgoztak főleg. Kérdeztük h mikor lehet költözhető, de nem tudták megmondani, január végére ígérték a használatbavételit...ez lassan elmúlik,  (01.25. van) így jövő héten ismét rákérdezek telefonon. Szakemberekkel mi is voltunk már méreteket venni, ezzel nem volt gond egyik alkalommal sem.  

mályva19 Creative Commons License 2020.01.25 0 0 79

Szerintem is jól teszed. Talán hatásos lesz.

Előzmény: ThomasShelby (77)
mályva19 Creative Commons License 2020.01.25 0 0 78

Köszönöm a válaszod. Nem néztük meg a liftet szeptemberben, mert mindenki ott matatott, de hittem az Úrnak, akivel összeírtuk a hibákat. Igaz, erre egy hétre már nem is dolgozott Divinusnál, de azért mikor ott voltunk, adott névjegykártyát is, hogy bátran hívjuk, áll a rendelkezésünkre bármiben.

Előzmény: bbfan1 (75)
ThomasShelby Creative Commons License 2020.01.25 0 0 77

Ezt leírom, mert tudom, hogy ők olassák:

 

Nem akartam ezzel foglalkozni, de ha nem jön hírlevél konkrét időpontról a következő héten, csak odahatok egy média össztűzzel. Nekem ez 3 telefonomba kerül. Gondolom jó reklám lenne a 3. ütemhez nekik...

ThomasShelby Creative Commons License 2020.01.25 0 0 76

25.-e van. Hétfőn 27.-e. Ugye nem gondoljátok, hogy január végére lesz használatbavételi engedély?

Nem értem az egészet. Valamiért nem mernek kommunikálni. Szerintem itt vmi "elszámolási" vita lehet valakik között. Ennek a cégnek a vezetői elég erős emberek ahhoz, hogy "odahassanak". valamiért nem tudnak/akarnak.

 

 

 

bbfan1 Creative Commons License 2020.01.24 0 0 75

Ez a liftes sztori több sebből vérzik.. Nekünk azt mondták még szeptemberben, hogy egyelőre csak a helye van és jövő héten szerelik. Te megnézted akkor? Üres volt a liftakna, a garázs szintjén még ajtó se volt.

Hitellel kapcsolatban: OTP-nél pl nem kell albetétesítés, csak a használatba vételi. 

Előzmény: mályva19 (72)
mályva19 Creative Commons License 2020.01.24 0 0 74

Nem személyeskedni akarok, de a Ti esetetekben minden kp-s ? Lakás és garázs is ? Csak, hogy mondtad, hogy azt hitték, visztek bútort is.

Előzmény: betty65 (69)
mályva19 Creative Commons License 2020.01.24 0 0 73

Gondolom, a katasztrófa védelem sem ad engedélyt, amíg a liftek nincsenek átadva.

mályva19 Creative Commons License 2020.01.24 0 0 72

Köszi az infót ! Nekünk a garázs kp-s, viszont a lakás csak 70 % kp., a többi 30 % hitel lenne. De azt sem lehet intézni, ha nincs meg a használatba vételi és az albetétesítés. Siralmas. Az albetétek megszerzése is idő, de mennyi ? Tudja valaki ? Ha még a lift sem működik......???? Nekünk szeptemberben, mikor a hibák összeírása volt, azt mondták van lift, működik, csak próbaüzem van. Én úgy érzem, nem mondanak el mindent őszintén.

Előzmény: betty65 (69)
betty65 Creative Commons License 2020.01.24 0 0 71

én is ettől tartok, hiszen az engedély kiadásának a benyújtástől számítva  15 napon belül megkell történnie, és elég a kivitelező nyilatkozata hozzá,ha az alapvető feltételek megvannak .Sajnos a lift működésképessége ide tartozik,mármint hogy még nem működik, ill. próbaüzemben van   csak.

bbfan1 Creative Commons License 2020.01.24 0 0 70

Köszi a tájékoztatást. Most egy kicsit borúlátó lettem, de ha a liftet még mindig csak szerelték, akkor nincs hitelesítve se, lehet a használatbavételit se adták be ?

Előzmény: betty65 (69)
betty65 Creative Commons License 2020.01.24 0 0 69

ma  1-kor bejutottunk a lakásba, előzetes egyeztetés után bárki megteheti,sőt azt hitték már bútort is viszünk.

 

a liftet szerelték,remélhetőleg hamarosan használható is lesz,

a garázs  készen,

a lakás belül kész

 

most a következő lépés, hogy kiharcoljuk legalább a garázs használatbavételét. Még az ősszel szó volt róla, hogy aki kifizeti a lakást  /nem banki részletes/ annak megengedik.Megpróbáljuk!

bbfan1 Creative Commons License 2020.01.21 0 0 68

Köszi, várjuk az infókat.

Előzmény: betty65 (67)
betty65 Creative Commons License 2020.01.21 0 0 67

pénteken reggel megy a fiam ,le kell mérni néhány dolgot a mosogatóhoz  stb. Simán megengedte a csop.vezető, remélem így is lesz, akkor mad beszámolok van e lift, és belülről minden rendbe e?

bbfan1 Creative Commons License 2020.01.21 0 0 66

Ma reggeli terepszemle után is azt tudom mondani, úgy látom, hamarosan meglesznek. Az A épületnél már nagyon munkálatok nincsenek. A bejárat és a garázs közötti területet teljesen feltöltötték homokkal és még most reggel is azt egyengették, itt ott kidöntöttek kerítésdarabokat, de az nem látszik, mi lesz velük konkrétan (remélem elbontják teljesen, mert nem valami "esztétikusak"). Ketten a garázskapunál dolgoztak belül, nem láttam oda.

A C épületről lekerült a ponyva, most azt látni, hogy felében le van festve (a két ablakos rész) felében még festeni kell (erkélyes részek).

Előzmény: Szuszaszusza (64)
mályva19 Creative Commons License 2020.01.20 0 0 65

Sajnos a liftről nem tudok semmit. De én már szinte félek érdeklődni telefonon is, mert olyan elutasítónak érzem Őket. Pedig szerintem illendő lenne egy udvarias, pontos tájékoztatás.

Előzmény: betty65 (63)
Szuszaszusza Creative Commons License 2020.01.20 0 0 64

Üdvözlök Mindenkit!

 

A friss bejegyzések között olvasni már jobb híreket is szerencsére. Százalékosan mekkora lehet az esélye annak, hogy január végéig meglegyen a használatba vételi? Nem tudom, milyen forrásból lehet az információ, mennyire lehet ez biztos? 

betty65 Creative Commons License 2020.01.18 0 0 63

mályva19          Mennyire biztos ez?  Hiszen még a lift sem működik!

bbfan1 Creative Commons License 2020.01.17 0 0 62

Köszi az infokat, ez igazán jó hír, remélem tartani is fogják.

Előzmény: mályva19 (61)
mályva19 Creative Commons License 2020.01.17 0 0 61

Mai infó: érintésvédelem ok, Használatba vételi engedély és Katasztrófavédelem engedélye januárban meglesz. Ha tudtok valamit, akkor írjatok.

bbfan1 Creative Commons License 2020.01.16 0 0 60

Azt tippelem (remélem), azért nincs mozgás, mert már nagyjából ezen az oldalon kész vannak. Amúgy én láttam reggel mozgást, ketten lazították tovább a földet a garázskapu mellett.

Én nem próbálkoztam telefonálni azzal, hogy beengednek-e, mert hitelesként nem alakíthatom addig a lakást, amig nem fizettem ki, viszont a Röppentyű utca felől most láttam, valakinél raktak fel redőnyt.

Érintésvédelemről van valami híred ?

Előzmény: mályva19 (59)
mályva19 Creative Commons License 2020.01.16 0 0 59

Mi az, hogy aki normálisan kommunikál, azt beengedik és tájékoztatják. Szerintem senki nem üvöltötte még le a fejüket. Ma reggel volt arra a férjem, a Frangepán utca felől semmi mozgás. Annyira jó lenne valami pozitív visszajelzés. Én már nem is telefonálok, nem mondanak semmi konkrétumot. Attól félek, a következő levelük is újabb határidő csúszást fog tartalmazni. Ne legyen igazam....

bbfan1 Creative Commons License 2020.01.16 0 0 58

Korábban sűrűbb tájékoztatás volt, de az utóbbi egy évben már nem igazán minden, ezért is kezdtem el sűrűbben az építkezés felé járni/figyelni, hogy állnak a munkálatok.

Próbáltátok őket hívni ? Én egy-kétszer igen, de mindig az volt a válasz, hogy elhamarkodottan nem akarnak mondani semmit, a köv tájékoztató levélben meg minden benne lesz...

Új info: A Frangepán utca oldalán eddig nem vettem észre a garázskapukat körbe gipszkartonozták, a garázskapuk és a főbejárat közti földes területet tegnap felllazították, ma elkezdték felölteni földel, betakarva a csöveket, fedőlapokat, kivágott fatörzseket. A ronda kerítésdarabok még a helyükön vannak.

A Röppentyű utca oldalon a középső háznak is berakták a garázskapu egyelőre csak keretét, itt még háborús állapotok vannak, kint több kupac térkő, bent meg az építőanyagokat tárolják. A harmadik épületnek a garázsát még lehet csak most ássák (?) Tegnap egy markológép tolta ki onnan nagy mennyiségben a földet.

Előzmény: ThomasShelby (57)
ThomasShelby Creative Commons License 2020.01.15 0 0 57

De legalább írnának 2 sort, hogy mi a helyzet. Pl. folyik e valamilyen hatósági engedélyek beszerzése? Ha igen, ki adott már engedélyt, ki nem? Mire várunk? Kire várunk?

 

Hihetlen, hogy olyan a kommunkikáció, mint egy állami szervnél...

 

betty65 Creative Commons License 2020.01.15 0 0 56

Köszi  bbfan1!

bbfan1 Creative Commons License 2020.01.14 0 0 55

Remélhetőleg ez a következő hírlevélből hamarosan kiderül. Én azt írom amit látok/tippelek. Sokat járok az építkezés felé, nem messze lakom. Szombaton is sétáltam arra, dolgoztak akkor is, de a harmadik épületen. A harmadik épület a Röppentyű utca felől le van takarva, gondolom nagy kosszal/porral járó munkákat végeznek.

Az első épületen már én csak esztétikai munkát látok, de ha van is valami elmaradás, nem hiszem, hogy még hónapokig tartana megoldani... reméljük a legjobbat.

 

@mályva19: Az érintésvédelem hogyan áll ?

Előzmény: betty65 (54)
betty65 Creative Commons License 2020.01.13 0 0 54

most akkor működik a lift, vagy nem?

bbfan1 Creative Commons License 2020.01.09 0 0 53

Kint voltam ma reggel az építkezésen megnézni mi a helyzet. Munkások ugyanúgy nagy számban dolgoztak. Az első épületen úgy tünt, befejezték a munkát. Ott gyakorlatilag már nem dolgozott senki. Ami új, hogy a garázskapukat is befejezték. Itt már csak esztétikai munkák vannak kívülről, törmeléket kell eltakarítani, ablakok még matricázva, koszosak meg egy részen megmaradt a korábbi kerítés, nem bontották el, ilyesmi.

A második - harmadik épületen / épületben folynak a munkálatok. A kettesen kívülről a bejárati kapu kész, térkő lerakva, a harmadikon meg a homlokzatfestés folyamatban. A Röppentyű utca felől meg kell még gurítani.

Nagyjából egy gyors körbesétával ennyit láttam. Nagyon reménykedek a januári használatba vételiben...

bbfan1 Creative Commons License 2020.01.02 0 0 52

Nem tudom, mi lehet a háttérben, jó ideje a liftet hozták fel a csúszás fő okaként. Valami komoly dolog történhetett itt... egyszer amikor felmondták a szerződésüket, majd amikor műszaki átadáson voltunk azt a választ kaptuk, hogy jövő héten jönnek beszerelni (miközben az üres liftaknát mutogatta nekünk az úr, az ajtók akkor már készen voltak kívülről, legalábbis a harmadikon), szeptember óta mégse történt semmi (?)

Sovány vigasz, de én is nézegettem, hogy a többi lehetőség közül, ahol nézegettem lakást, az összes projekt ugyanígy csúszik, van ahol még a végét se látni (sehogy sem állnak), pedig kb egy időben indult az építkezés...

Előzmény: ThomasShelby (51)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!