Keresés

Részletes keresés

lordofthechicagoblues Creative Commons License 2002.05.05 0 0 44
De ugye végül nem próbáltad meg? :o)
Előzmény: Biscuit (43)
Biscuit Creative Commons License 2002.05.02 0 0 43
Az egyszeruseg kedvéért: www.tibetan-terriers.net, pont itt nincs a Sütiről normális kép, csak néhány nomád fotó, na mindegy. Holnap megpróbálok küldeni néhány jobb képet. xx
Előzmény: lordofthechicagoblues (42)
lordofthechicagoblues Creative Commons License 2002.05.01 0 0 42
El kellene, mert a geisthund@freemail.hu az biztosan él. Várom... :o)
A kora reggelre nem esküszöm, mert - Buborék és én - nem nagyon vagyunk koránkelők.
Előzmény: Biscuit (41)
Biscuit Creative Commons License 2002.04.29 0 0 41
Azaz csak küldeném, ha elmenne az emailcímedre.
Előzmény: Biscuit (40)
Biscuit Creative Commons License 2002.04.29 0 0 40
Oké. Mi majdnem minden reggel 7-tôl ott vagyunk. Plusz hétvégén reggel, meg 3-és 6 között. Plusz még amikor Sütinek eszébe jut.
Küldök mailben egy Sütiképet.
Előzmény: lordofthechicagoblues (39)
lordofthechicagoblues Creative Commons License 2002.04.28 0 0 39
Hö. Hö. Hö. :*)
Buborék hétfőtől ismét nálam. Menjünk valamikor együtt a Margitszigetre?
Előzmény: Biscuit (38)
Biscuit Creative Commons License 2002.04.27 0 0 38
Sajnálom. De az elvált szülők gyerekei kétszer annyi karácsonyi ajándékot kapnak, ezt kutatások bizonyítják. Mindenkinek lelkiismeret-furdalása van. Én a Sütit eleve a srác ellen nevelem :-))), nehogy baj legyen később. Na jó, ez vicc, az viszont tény, hogy msfél napra elutaztam, és lyen SMS-eket katptam. "A kutya lehasalt és nem hajlandó tovább menni. Mit csináljak?" Vagy. "Süti akármit csinálok nem hajlandó eljönni a Margitszigetról. Mit tegyek?"
Előzmény: lordofthechicagoblues (37)
lordofthechicagoblues Creative Commons License 2002.04.27 0 0 37
Semmi olyasmi, csak elvált szülők kutyája lett, ide-oda ingázik a szerencsétlen... :*(
Előzmény: Biscuit (36)
Biscuit Creative Commons License 2002.04.25 0 0 36
Ez nagyon rosszul hangzik. Mi az, hogy fél tibeti? jajajj...
Előzmény: lordofthechicagoblues (35)
lordofthechicagoblues Creative Commons License 2002.04.24 0 0 35
Ne is kérdezd! Fél tibetim maradt, nem is tudom, hova tudok így vele eljutni...
Előzmény: Biscuit (34)
Biscuit Creative Commons License 2002.04.22 0 0 34
Sziasztok!
Itt a jó idô (na jó, némi záporral-zivatarral). Ki hol kirándul a tibetijével?
Előzmény: Biscuit (33)
Biscuit Creative Commons License 2002.04.18 0 0 33
Sziasztok! ÁTK Debreceni kihelyezett klubnapja május 1-jén Debrecenben! Sok-sok tibeti terrier és egyéb társasági kutyák. Ki jön?
Május 19. ÁTK klubkiállítás!!!
Előzmény: Biscuit (32)
Biscuit Creative Commons License 2002.02.10 0 0 32
Sajnálom Buborékot. Néhány nagykutyás hihetetlenül paraszt. Egy ötvenkilós kutyát elég rendesen kellene nevelni, de nem jellemző. Amúgy nem is mentünk a Hajógyári szigetre, mert Sütinek még mindig meglehetősen erőteljes szukaszaga van, úgyhogy a Margitszigeten játszottunk szombaton és vasárnap is.

Meg kellett volna kérdezni azért a kutya gazdáját a veszettség elleni védőoltásról, persze az mit sem ér, ha nincs róla igazolása, úgyhogy mindenképpen beoltották volna a barátnődet. Na minden jót.

Előzmény: lordofthechicagoblues (31)
lordofthechicagoblues Creative Commons License 2002.02.10 0 0 31
Ja, még valami. A barátnőm tenyerébe persze beleharapott a barom dög. Úgyhogy az összes oltást meg kell(ett) kapnia (veszettség, ilyesmi), mivel nem úgy alakult a kurva dög gazdájával a párbeszéd, hogy ezt a témát tisztázni lehetett volna. Mondjuk és simán bepereltem volna. Meg még valami lett volna, amit nem is mondok most.
lordofthechicagoblues Creative Commons License 2002.02.10 0 0 30
Pont annyit mozog szerintem, amennyit vinni tudod, de nem mérges, ha csak hét végén jön össze, ez az én tapasztalatom Buborékkal.
A hajógyárival kezdhetsz te is vigyázni, az történ ugyanis legutóbb, - nem én sétáltattam akkor a Bubót, hanem a barátnőm - hogy egy ótvaros kurva nagy dög (állítólag túlméretes stafford vagy valamilyen masztiff-szerűség) megtámadta, leteperte és elkezdte megenni a döbbent és ekkorra már meglehetősen hangosan pityergő Buborékot. Szájzára lett és ide-oda rángatta (volna) szegényt, de itt lépett be a szerencsénk, ugyanis Bubó soha az életben nem volt nyírva, több okból is, de például ez volt az egyik oka, a masszív védelem lehetősége kutyatámadás esetén. Hát, nem tudta jól megfogni a Buborékot, a szőréből viszont elég rendes mennyiséget tépett ki, mire a barátnőm le tudta tépni a dögöt a Bubóról. A gazdája egy igazi sültparaszt volt - szájkosár és póráz sehol -, még neki állt feljebb, mikor a kutyáját a farkánál fogva sikerült leválasztani a mienkről. Utána pedig újra elengedte a tahója. Hát ennyit erről, illetve azért volt valami sikerélmény (büszke gazda is vagyok!!!), ugyanis a meglehetősen szorongatott helyzetben lévő Buborék azért a végére már elég tisztességesen szétkapta a dög orrát, erre méltatlankodott is állítólag a paraszt "háát, nézzed meg, az één kutyám véérzik", mielőtt eltűnt a buta döggel. Hát, ennyi. Nem megyünk. Egyelőre.
Előzmény: Biscuit (29)
Biscuit Creative Commons License 2002.02.08 0 0 29
Helló! Megyünk a Hajógyári szigetre szombaton. Lassan abbahagyja a tüzelést a hercegnô, meg amúgy is vettem neki egy 8 méteres pórázt, úgyhogy akár azon is tud rohangálni. A szagát még nem sikerült teljesen eltüntetnem. Nagyon meg van sértôdve, valahányszor lemosom róla a penetráns szukaillatot, ami egyrészt 500 km-es körzetbôl vonzza a kanokat, másrészt én magam is nehezen viselem. Aztán gyorsan termeli újra a szagot.

Nálam tapasztaltabb tibeti terrieresektôl kérdezem: mennyi átlagosan egy másfél éves TT mozgás-, edzésigénye? Tudom, hogy kutyája válogatja, a Süti elég mozgékony. Mi elég sokat nyomulunk, szaladgálunk, focizunk, sétálunk, kirándulunk, hegyet mászunk (ez csak olyan vasárnapi szalonhegymászás, azaz hegyre felfelé gyaloglás) de nem akarom túlerôltetni a hercegnôt. Lordofthechicagoblues, mi a véleményed?

Előzmény: Kisbuta (25)
Biscuit Creative Commons License 2002.02.01 0 0 28
Süti egy érzékeny lelkű kislány. Kutyákkal játékos, balhéban nem vesz részt, inkább visszavonul. Otthon királykisasszony, óriási nagy fônök. Ja, és csodaszép kislányfeje van. Most tüzel, és szívszaggatóan sír nekem, valahányszor egy neki tetszô kan elôl elmenekítem.
Előzmény: lordofthechicagoblues (27)
lordofthechicagoblues Creative Commons License 2002.02.01 0 0 27
Nálunk Buborék és Kókusz arany színűek, Sunny pedig olyan Min-Pa szerű (fehér mellény, tappancsok és farokvég, illetve állacska).
Buborék 3 éves lesz és filozófus alkat, Kókusz egy harcos oroszlán (2 éves), Sunny pedig (6 hónapos) egy párducmozgású, nyúlánk jólélek. Mind fiúk.
Bubó és Kókusz Min-Pa és Rézi gyermekek (Buborék I-betűs, Kókusz pedig értelemszerűen K-betűs alomból), Sunny pedig Min-Pa egyik gyermekétől származik.
Előzmény: Biscuit (16)
Biscuit Creative Commons License 2002.01.30 0 0 26
Helló. Séta közben ment neki, szerencsére. Most tüzel, úgyhogy jobbára pórázon sétálunk hosszú órákat a Margitszigeten, néha kocogunk.

A bokrok alatti szemétkupacokban turkálás egyébként nagyon veszélyes. Mint tudod, az emberek hihetetlen dolgokat tudnak elhajítani. Egy, a közelünkben lévô parkban tavaly tavasszal egy szimpatikus idôs hölgy/rohadt kutyagyilkos banya/ mérget tett ki a kutyáknak, úgyhogy több el is pusztult, mert persze megették. Na oda nem járunk. De alapelv, hogy semmit nem szabad felkapni/felnyalni az utcán.

Shi-tzuknak árulnak valami szôrbarát hajgumiszerűséget, majd veszek egyet a Sütinek, ha nagyon hosszú lesz a frufruja. Ha vége a tüzelésnek, megyünk majd a Hajógyárira is, még kb 2 hét. Szegény kis lény, elege van, hogy nem játszhat minden kutyával.

Előzmény: Kisbuta (25)
Kisbuta Creative Commons License 2002.01.30 0 0 25
Azt, hogy neki ment, azt hogy kell érteni? Mert a mi kutyánk arra is képes, hogy ha izomból szalad és nincs felkötve a haja, akkor teljes sebességgel neki bír rohanni az első szembejövő fának. Aztán csak bután néz, hogy most mi van...

De ez a turkálás dolog olyan, mintha a milyenkről beszélnél, ő pont ugyanígy csinálja, ettől szerencsére elég ritkán szed össze gyomorrontást. De a széntabletta jó ötlet, csak nem voltunk benne biztonsak, hogy az ő más emésztésükkel használható (hasznos).

Ti még mindig a hajógyári szigeten szoktatok sétálni? Egyszer alkalomadtán összefuthatnánk...

Előzmény: Biscuit (24)
Biscuit Creative Commons License 2002.01.28 0 0 24
Egyszer lenyíródott némi a frufrujából, amiért nagyon kikaptunk a tenyésztőtől, azóta visszanőtt, neki is ment egy kukának a minap. Néha, játékhoz fel lehet kötni, de nem maradhat ott állandóan, gondolom, nem véletlenül van ott az a szőrzet, egyébként a szempillája azért olyan hosszú alatta, hogy azért valamennyire kilásson. Ha a kis Süti bezabál valamit, én mindjárt adok neki egy széntablettát, és nincs hasmenés. Csak az állatorvosnál tett látogatás után van némi gyomorrontása, amit teljesen meg tudok érteni. Egyébként állandóan rajta kell, hogy legyen a szemem, mert imád a parkokban a bokrok alatt turkálni, de egy erőteljes "fúj!"-ra eloldalog a gusztustalanságoktól. Aztán, néhány másodperc múlva visszatér, és lesi a hatást. Süttencs is megy suliba, amint befejezi a tüzelést, talán nem lesz mínusz 40 fok. Az ázsiai és törpekutya klub is tart ringdresszúrát, de nem tudom, hogy az milyen. Cím, adatok: www.meoe.net
Szerintem nem lehet túl bonyolult, és biztos, hogy nagyon jó egy kifogástalanul viselkedő, magát szépen mutató kutyát felvezetni. Süti jelen állapotában vszleg a földön szaglászna, vagy játszani próbálna, mondjuk egy halálosan kifésült, pöccre beállított shi-tzuval és odalenne a jó hírünk. De majd megtanulunk mindent, amit kell.
Előzmény: Kisbuta (23)
Kisbuta Creative Commons License 2002.01.28 0 0 23
Köszöni, megvan. éppen vedégségben voltunk az elmúlt hétvégén, ettől szegénykémnek némi hasmenése kerekedett és nem átallotta töbször a lakásban elvégezni az addigra már sürgőssé vált dolgát...

Két tervünk van vele: egyrészt ringdresszura és ha az már elfogadható szintre emelkedett, akkor egy tenyésszemle. Hiszen lassan már két éves.

Apropó, te mit csinálsz a szeme elé lógó szőrrel, hogy rendesen átlásson rajta? Mi, jobb ötletünk nem lévén, egyszerűen felkötöttük neki. De ha lennt van a "haja", akkor nem nagyon lát és alaposan retteg is...

Előzmény: Biscuit (22)
Biscuit Creative Commons License 2002.01.23 0 0 22
Akkor nagyon hasonlít a Sütire. Neki is van egy kis fehér pamacs a tappancsain, a mellén, van egy kis fehér szakálla, és a farka végén is van egy fehér tincs. Amúgy fekete némi ezüsttel. Csodaszép. Elvesztegetett idô, amit nem vele töltök. A te kutyid hogy van?
Előzmény: Kisbuta (21)
Kisbuta Creative Commons License 2002.01.22 0 0 21
Beszéltem hülyeségeket. Teo (ő a mi kutyánk) szóval 2000 májusi. Elnézést a félrevezetésért. Ős is fekete, a háta ezüstös, a mellén egy fehér folt + a nyakán egy fehér folt (jobbanmondva egy nagyobbacska tincs), a farka legvége is fehér és kis korában jobban látszott, de a tappancsai is fehérek.
Biscuit Creative Commons License 2002.01.21 0 0 20
Na, a Sütinek a nagyapja a Cornetto Brutus.
Előzmény: Kisbuta (19)
Kisbuta Creative Commons License 2002.01.21 0 0 19
Na most mondjuk ide írok :-) A mi kutyánk Khampa-La, 2000 augusztusából és fiú :-) (Anyja Agatha von Khampa-La, apja pedig Cornetto Brutus) Szombaton volt kozmetikában megint megdúsították :-)) Kétszer akkora, mint pl. megfürdetve. :-))
homszilaszti Creative Commons License 2002.01.13 0 0 18
Jóestét!
Hogy vannak a kutyusok?
Előzmény: homszilaszti (17)
homszilaszti Creative Commons License 2002.01.08 0 0 17
Köszönöm a segitségedet!!!!A késöbbiekben megirom, hogy mire jutottam.
Előzmény: lordofthechicagoblues (13)
Biscuit Creative Commons License 2002.01.08 0 0 16
Igen, ő elég sok tibetinek az apja. A Süti is olyasmi mint ő, csak feketébb. Kicsit más mint azok a TT-k akiket ismerek. Állandóan játszik, kimeríthetetlen, és óriási nagy főnök. Más tibetiek egy kicsit visszafogottabbak. A tieid?
Előzmény: lordofthechicagoblues (15)
lordofthechicagoblues Creative Commons License 2002.01.08 0 0 15
Hello! A családunkban Buborék és Kókusz szintén Min-Pa gyermekek (a mama szintén egyaránt Balerina-Laya Von Khampa-La), de Sunny is közvetlen rokon.
Min-Pa (a papa) ugye az örökös bajnok interchampion, azaz Takó Márta kutyája Lajosmizséről?
Előzmény: Biscuit (14)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!