Róma-szenvedély topik mellékleteként nyitottam ezt a topikot, hogy minden, ami reptérről bejutás, buszjegy és RomaPass, szállás és hasonlók itt legyen. Az összes infó részletesen megtalálható a http://roma-szenvedely.eu/ oldalon is. Az "őstopik" így remélhetőleg megmarad azon témáknak, melyek Róma történelméről, felbecsülhetetlen kincseiről és a Róma iránti szenvedélyről szólnak. Ha itt megtudtál minden gyakorlati tanácsot, nézz be oda is, hogy megtudd, más mit szeret Rómában.
Most csak félig Róma... Mert szerdán indulnánk, erre a férjem tegnap rosszul lépett a lépcsőn és épp az ügyeleten van, remélhetőleg nem boka szalagszakadás, "csak" ficam. De így... Lábra sem tud állni.
A szállást ma éjfélig le tudjuk mondani ingyen, a repülőjegyet (ryanair) viszont nem tudom, hogy kell elintézni másik dátumra. Már becsekkoltunk. Van balesetből adódó dátummódosítás, kisebb/nulla +költséggel?
Néztem a honlapjukat, és súlyos betegség miatti visszatérítés igénylést találtam, jó helyen járok?
Kémeim szerint nyitva vannak. - Valószínű, hogy megtelt. Felejthetetlen néhány tavaszi nap Rómában... menni kell megint! :)) Tömeg lesz, 9-én Virágvasárnap, vagyis Domenica delle Palme . 2 éve hoztam a térről pálmaágakról képeket a szenvedélyes fórumba. 10 órától lesz a téren a fő ünnepi ceremónia és több időpontban lehetnek misék, lezárások.
A Villa Borghese egy hatalmas park, sok szabadidős lehetőséggel és ingyenes. Több múzeum is talalható a zöldövezetben, egyik legnépszerűbb a Galleria Borghese és benne van az RP körbe, de telefonon kell előre foglalni, ha az ingyenes jegyet azzal váltanád ki. Nézd at az alabbi hivatalos oldalt, es a masodik linkről az itteni keresest, a parkhoz térkép, egyéb tapasztalatok ötletek is hasznodra lesznek.
2017.04.07.-re szerettem volna jegyet venni Vatikánba, de az írja hogy erre a napra nem elérhető! Nem tudja véletlen valaki,hogy mi lesz akkor vagy miért nem enged jegyet venni? Köszönöm szépen!
Első római látogatásunk szervezéséhez kérnénk segítséget. A Villa Borghese meglátogatása is a listánkon van, azt az első két ingyenes RP belépéssel tudjuk megoldani, vagy RP-vel ingyenes bármikor? Öt napot fogunk ott tölteni, a látnivalók sorrendjét próbáljuk összerakni. A Vatikánba a negyedik napra van belépőnk. Előre is köszönöm! J
Csak a téli menetrendben volt az adott napokon két római járat. A nyári menetrendben ezek már nem szerepelnek. A jövő évi téli menetrendben, október 30.- ától ismét lesznek hétfőn és pénteken reggeli és esti járatok is.
Nagyon klassz volt a szálloda, örülök, hogy ezt választottam. Finom volt a reggeli, az alkalmazottak nagyon segítőkészek voltak. Csendes, és tiszta volt a szoba. Első látásra elég kicsinek tűnt a szoba mérete, de aztán ez konkrétan semmiben nem zavart minket, nem táncolni akartunk benne csupán aludni. A legjobb ugye amit írtam, hogy este szuper volt, hogy csak kiléptünk a metróból, és zuhanhattunk be az ágyunkba, a másik mi délben is pihenünk egy kicsit (ez nekünk bejött, és a délutánt meg lehet vele hosszabbítani), és ehhez is csak a Terminiig kellett mindig visszatalálni. Semmilyen atrocitás nem ért minket sem a reggeli órákban, sem a késő esti hazaérkezésekkor sem. Ja egy szösszenet, ha belefér. Második napunkon megyünk vissza a szállodába a jól megérdemelt déli pihinkre, mikor látom hogy nyitva az ajtó. Pici döbbenet, aztán megjelenik a takarítós néni, meghökkenve, mit keresünk mi ott, napközben, miért nem Róma utcáit járjuk. Férjuram derekasan kivágja magát, órájára mutatva "szieszta",néni sejtelmes mosollyal az arcán, villámgyorsan takarított, "moment, moment" szavak kíséretében, aztán újabb sejtelmes mosollyal átadta a szobát. Pedig tényleg csak aludni mentünk vissza....
(Erikanyu, amikor én nézegettem a repjegyeket, kb. egy hónapja két héten keresztül, márciusra voltak még a 6:50 (?)-es, vagyis a kora reggeli indulások, és volt olyan nap, mikor kettő is haza, egy kora délután, egy estefelé, majd elvágólag áprilisra (-tól) már csak 13:05 oda, és 15:15 vissza időkkel találkoztam.)
Sziasztok! Csak úgy nézegetem a repjegyeket. Most én keresgélek rosszul, vagy valóban a Ryanair törölte a kora reggeli Róma járatát, és a késő estit is? Bocsánat ha picit off. :)
4 napra megyek. Mobilbeszélgetésem lesz Rómában-Rómával. Magyar mobilhálózaton vagyok. Internetezni nem fogok, csak telefonálnom kell majd Rómában Rómával. Erre mi a tanácsod? Kösz.
Bár Ti több napra mentetek, mi eddig hosszú hétvégén voltunk, és van hétvégi csomagja a Telekomnak. Induláskor a reptéren szoktam megrendelni, és hazaút elejéig kitart. Nekem is nagy segítség mikor sem a kinyomtatott térkép, sem a rendes térképen nem találjuk éppen hol vagyunk. Vagy a buszon is be szoktam kapcsolni, látom hol kell nagyjából leszállni. Egyébként is annyira bírom mikor betájoljuk merre van az arra, elindulunk, a GPS meg teljesen ellenkező irányba mutatja a haladást.
Jó kört futottatok. Sok új programot is olvastam most Tőled. Azért én még a saját kis Róma burkomban leledzek. Ma lettek kész a képek, nem mondom meg hány darabot hívtam elő, pedig nagyon-nagyon kritikusan válogattam. Szép komótosan albumba rendezgettem.
A Valentinit én néhány éve néztem, akkor csak előre lehetett foglalni, a helyszínen pedig elküldtek egy könyvesboltba jegyet venni. Akkor letettem róla.
Közlekedés: nem gáz, busz villamos jár, minden megközelíthető. Néhány helyen rendőr is segít, de ha valaki hétköznap, csúcsforgalomban pl a BAH csomópontnál - amikor nem működnek a lámpák - tud közlekedni, akkor itt is simán abszolválja.
Bűnözés: Ha ésszel mész, és nem hagyod elől az értékeket nincs probléma, megint ugyanaz mint Budapesten. Viszont több a rendőr, ha bármi gáz van, lehet hozzájuk fordulni. (Termini környékén nem jártam)
Helyiek segítőkészek, lehet tőlük is segítséget, útbaigazítást kérni.
Célszerű: feltöltött EU-s mobilnet, Google navi-val simán útbaigazít. Nagy hasznát vettük amikor a Via Appia-ról kellett visszakeveredni a városba. Nem árt ha van powerbank is a telo-hoz.
Vonat: Fiumicino-Trastevere 30 perc, 10 percenként indul 8 EUR/fő.
Árusok: kikerülni, azt jónapot.
Étel-ital: belvárosi, fő csapásirányú éttermek drágák, az ételek már kinézetre is "egyszerű"-ek. Pár utcával arrébb (ahol nincs Turist menü) érdemesebb leülni, mi folyamatosan ilyen helyeken ettünk.
Nos a Valentini szinte a "mindent visz" kategóriába tartozott nálam. Ha ezt valaki megnézni, érteni fogja, hogy mit lát a romoknál. Csak vezetéssel járható, fényképezni tilos! (azért a tripadvisor-on vannak képek, mi a szófogadó turista kategóriába tartozunk). Szóval a lakóház romjai felett üvegpadlót építettek, és teljes a sötétség. Megvilágítják a feltárt részeket, majd ki is vetítik, hogy pl milyen lehetett a lakóház teljes mozaikpadlója, vagy hogyan nézhetett ki a fal. Mesélnek arról, hogyan épült a római út, hogyan nézett ki a Traianus fórum, a ház belső kertje stb. A vezetés végén egy kis ajtón lehet a Traianus oszlopot fényképezni. Amikor mi voltunk akkor már sötét volt kint és a megvilágított oszlop alulról egyszerűen csodás. Érdemes melegebben öltözni, mert jóval a föld alatt vagy és hideg van egy idő után.
Jegyet nem foglaltunk, egyszerűen odabaktattunk, kértünk jegyet és mondták, hogy mikorra menjünk vissza. Mivel nem volt főszezon és ez volt az utolsó vezetés összesen 6-an voltunk, és ez így eléggé kellemes volt.
Ara Pacis VR: virtuális szemüvegen keresztül lehet megnézni az emlékművet. Kap az ember egy szemüveget és fülhallgatót. Lehet választani nyelvet is azon keresztül megy a magyarázat. Először az ember ül egy széken, és madártávlatból megnézheti, hogyan nézett ki az emlékmű és a sír, egészen olyan mintha repülnél. Amerre nézel, változik a kép. Azután odaballag az ember az oltárhoz, ahol a szemüvegen keresztül nézi, így kirajzolódik, milyen is volt eredetiben, színekkel. Sok magyarázattal, ebből is csak tanulhat az ember, érdemes megnézni.
Azt hiszem csak októberig van ez a VR és csak pénteken és szombaton.