Keresés

Részletes keresés

GPS Creative Commons License 2010.01.04 0 0 99926

Mi köze van az eszement hazudozásnak - a józan helyzetfelméréshez ???

A Világ Borkönyvében 1 (egy darab) magyar !!!!! bor szerepel csak - ami értelemszerüen a tokaji.
Most a szlovákok úgy vélik, hogy majd a szlovák-tokajival bekerülnek? Bruhahaha.

Ugyanabban a könyvben (megvan CD-n is) - 2 (kettő darab) román bor szerepel - a Cotnari és a Murfatlar. Pedig azoknak legalább 4-szer annyi szölöjük van, mint nekünk.

És akkor mi van? Semmi. A legendákat nem lehet még kötvényre sem váltani...nem hogy kp-re.
.
Előzmény: kobab (99917)
Virsli László Creative Commons License 2010.01.04 0 0 99925

off

bor. Csak mert tegnap feltűnt. Börsi óccsónban egymás mellett vannak a 300 meg a 3000 forintos borok. Mert hogy tájegység, de máshol több ésszel "marketingelnek". Alsó rekord 210, vörös!bor?, 7 decis üvegpalackban. (kár, hogy elfelejtettem a "márkáját".). Volt ennél olcsóbb is, de az már flakonos. Bock, Gere nem volt - vagy nem figyeltem - Légli volt 4e körül. (jó, az óccsón nem egy boros hely, a Corában van rendes borkirakás, borhoz értő ember csinálja)

 

De már innen is leépítettem magam, mint fogyasztó, íráskényszert érzek, ha iszom :). Meg inkább én építsem le az alkoholt, mint ő engem.

Előzmény: kobab (99917)
kobab Creative Commons License 2010.01.04 0 0 99924

Na még egy mondat mert ez százszor fontosabb mindenféle bornál. Sztem demagógia hogy egy társadalmi csoportot (hivatalnok) mutatsz be feketeseggűnek.

Előzmény: GPS (99911)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.04 0 0 99923
És akkor még nem beszéltünk arról, hogy tulajdonképpen szőlőből is lehetne bort készíteni...
Előzmény: berci222 (99921)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.04 0 0 99922
már 100x mondtad és egyszer sem érveltél állításod mellett. Ki a náci ma Magyarországon?
Előzmény: GPS (99916)
berci222 Creative Commons License 2010.01.04 0 0 99921

 

Csak egy pelda. Nemetorszagban van 23 jelentösebb bortelmelö videk. Eleg sok bor keszül, mindig lehet kapni a boltban. A markak ismertek.

 

Californiaban a harom legnagyobb magan bortermelö ceg kapacitasa nagyobb, mint az összes nemet bortermeles.

Nyilvan a termelekenysegi mutatok is ennek megfelelöen alakulnak.

 

Előzmény: kobab (99917)
Levendula68 Creative Commons License 2010.01.04 0 0 99920
"egy velejeig korrupt strukturaban csak igy lehet valamit megvalositani. Marmint ugy, hogy a penz fele "törvenyszerüen" a korrupcio csatornaiba kell, hogy folyjon. Különben nincs se autopalya, se hid."


És e tekintetben is úgy működik az ország, mint a dél-olasz camorra. Sok különbséget nem látok.

Amúgy, BUÉK mindenkinek. :-))
Előzmény: berci222 (99888)
GPS Creative Commons License 2010.01.04 0 0 99919

De akkor is a mi boraink a "világhíresebbek"...és punktum. A legvilághíresebbek.

És aki ezt nem hiszi, az idegenlelkü és főleg nem igazmagyar...hogy mást ne mondjak.
.
Előzmény: berci222 (99915)
Virsli László Creative Commons License 2010.01.04 0 0 99918

ne vedd magadra, csak egy példa volt :) Attól függ, milyen ütemezésű kesflóban utazol. Én mostanában tértam át a hetire. (a befektetések más dolog, bár néha ott is célszerű lenne :). Lehet az ütemezés három hónapos is.

 

De a tapasztalat azt mutatja, a nagyobb narancslét, csokit vagy felzabálod természetes szükségleteiden túlmenően is - "nehogy kárbavesszen", vagy kidobod. A tusfürdő nem feltétlenül volt jó példa, nem romlik meg, nem avul el (legalábbis egy-két év alatt nem)

 

Talán jobb példa a zsákos krumpli harmincért vs. normál 80-120 ft-os díjszabás. Közben a zsákos meg csirázik habokra :)

 

Száz szónak is egy a vége, ami eláll, nem avul el, nem megy ki a divatból és előreláthatólag nem fogod tudni olcsóbban beszerezni - vagy ugyanannyiért, miközben a pénzt forgatod - azt érdemes tartalékolni. Logisztika is játszik, helyszükséglet, szállítás stb. Lehet ezt ragozni, de én már kezdem az optimumot megközelíteni :) Jelszó: túlélés.

Előzmény: ÁtlagFf_1963 (99914)
kobab Creative Commons License 2010.01.04 0 0 99917

Ha objektív vagyok akkor azt mondom, hogy az utóbbi pár évtizedben Chilében Dél-Afrikában Kaliforniában Ausztráliában kivélő termőhelyi adottságokra alapozva a "semmiből" lettek kiváló borvidékek.

OK.

De itt Eu-ban szerintem semmivel se csúsztatunk jobban mint mások.

A múlt héten olvastam a szlovák tokajiról. Háttt szóval...Ezek után én nem fogom a magyar borászatot gyepálni bár biztos lehetne.

Előzmény: GPS (99908)
GPS Creative Commons License 2010.01.04 0 0 99916

Már 100x mondtam: a náci a kirekesztés kedvéért akar kirekeszteni - és nem pedig azért, hogy a bentmaradtaknak jobb legyen.

A nácinak mindig szüksége van valaki ellen cselekedni - ezért náci.

És a náci lelkületnek ilyen értelemben köze sincs a "nacionalizmus" szóhoz - mert ha nincs a közelben valamilyen idegennek-mondható valaki - akkor kreál magának akár a saját fajtájából is.

A nácinak mindegy - csak valaki ELLEN tudjon kardoskodni - ez a lételeme....mert másban nem sikeres.
.
Előzmény: berci222 (99912)
berci222 Creative Commons License 2010.01.04 0 0 99915

 

Pár eve magyar ismeröseimmel mentünk Olaszorszagba (Milano iranyaba). A Brenner utan az autopalya menten ugy 100 km-en keresztül lehetett haloval lefedett szölöket latni. Az ismerös megjegyezte, hogy Mo.-on összesen nincs annyi szölö, mint amennyit ö az utobbi 40 percben latott.

 

Előzmény: GPS (99908)
ÁtlagFf_1963 Creative Commons License 2010.01.04 0 0 99914

...(2 kábel 4 végére 4 db-ot 40 HUFért) és nem egy teljes

zacskot (100 db-ot 300HUF-ért) ...

 

... (vettem egy tusfürdőt 500-ért. Kecsegtető lett volna az ajánlat, hármat 1200-ért. De három tusfürdő három hónap - valójában kicsit több. A régi "fogyasztó" énem kiadott volna 1200 Ft-ot és azt hitte volna, hogy jól jár. most meg kiadtam 500-at, és maradt 700 forint másra szabadon elkölthető pénz.)

 

Szerintem a két eset nem azonos.

 

Ha csak egy kábelt kell készítenem és belátható időn belül nem kell töbett, akkor csak az éppen szükséges mennyiséget kell megvenni.

 

A tusfürdő esetében viszont tudom, hogy két hónap múlva is szükségem lesz rá, biztosan elfogy. Tekinthetem befektetésnek, ilyen jó megtérülést úgy sem hoz semmi.

Ahogy mondod, nem marad annyi szabad pénz, de azt a pénzt egy idő múlva úgyis tusfürdőre kellene költeni.

 

 

Hibás a gondolatmenetem? Szeretném tudni ha igen, mert én a tusfürdős akciós esetet követve szoktam vásárolni, ha tehetem.

Előzmény: Virsli László (99901)
kobab Creative Commons License 2010.01.04 0 0 99913

én nem szeretnék kirekeszteni senkit

magamnak és családomnak nem szeretnék "szebb jövőt"

normális tervezhető életet szeretnék (többek között) vad indulatok nélkül

 

 

Előzmény: Törölt nick (99907)
berci222 Creative Commons License 2010.01.04 0 0 99912

 

... hogy önvédelemből kirekeszteni kell. Én kész vagyok rá.

A magyar tarsadalom egy resze is. Teged pl. mar sikerült Szileziaba kirekeszteni. :-))

 

Előzmény: Törölt nick (99907)
GPS Creative Commons License 2010.01.04 0 0 99911

Így látom én ugyanezt a hivatalnokokkal. Az csak a kár kisebbik része, amit fizetésben és juttatásokban felvesznek az adózók pénzéből.

A nagyobbik kár az, amit a puszta létükkel, a folyamatok fékezésével vagy meggátolásával okoznak.
.
Előzmény: berci222 (99906)
berci222 Creative Commons License 2010.01.04 0 0 99910

 

Abban nincs semmi különös, hogy egy europai vallalat a különbözö EU-orszagokban különbözö arpolitikat folytat. Ha ez nem igy lenne, pl. nem lenne ertelme autok reimportjarol beszelni.

 

(És pl. egy orvosi izé eladasa nem fejezödik be az atadassal, hanem ugye, alkatreszszallitas, szerviz, megbizhatosag, vám, fizetes, nyelvi gondok, ... is vannak)

 

Csak ugy kerdezem: Lattal te akkor egy hasonlo kütyüre ervenyes magyar ajanlatot is? Esetleg egy masik nyugati ajanlatot?

 

Előzmény: Virsli László (99899)
Virsli László Creative Commons License 2010.01.04 0 0 99909

ezert cserebe szemrebbenes nelkül hajlandoak a

kenöpenz 100-1000-szereset karban okozni az orszagnak, gazdasagnak

 

Így van és ezt már egyre többen látják. Mint a vasúti színesfémtolvaj, aki pár ezer ft értékű Cu vagy Al privatizálásával emberéleteket és/vagy milliós értékeket veszélyeztet. (büntetni is aszerint kellene)

Előzmény: berci222 (99906)
GPS Creative Commons License 2010.01.04 0 0 99908

Az, hogy valaki jó közelítéssel meg tudja állapítani a valós helyzetét - az még nem önostorozás - hanem jó startkő.

De a "soha-nem-létezett" és csak a legendákban élő, virtuális startkövekről viszont nehéz elrugaszkodni.....mert lecsúszik a lábunk a semmibe.

Meséljek neked a "világhírű magyar borokról"? Mert ezt mindenki így asszociálja.

Józan, hozzáértő (tehát idegenlelkű) szakember mondta, hogy egy-egy fajtából annyi borunk sincs - hogy akár egy európai promót végigcsináljunk vele - nem hogy folytonossan és konstans minőségben ellássuk vele a nemzetközi piacot.

Honnan is jött akkor ez a "világhír"? A legendákból? Vagy mi mondtuk magunknak, hogy világhíresek vagyunk? És el is hittük?

Még mondják azt, hogy nem romantikus nép a miénk.
.
Előzmény: kobab (99903)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.04 0 0 99907
Ideje észrevenni, hogy kiknek köszönhettük eddigi mohácsainkat. Nem MINDENKIVEL kell összefogni, van úgy, hogy önvédelemből kirekeszteni kell. Én kész vagyok rá.
Ezzel vélem elérhetni a szebb jövőt...
Előzmény: kobab (99903)
berci222 Creative Commons License 2010.01.04 0 0 99906

 

A magyar korrupcioban még csak nem is a folyó penzek erteke a sok, vagy elviselhetetlen. Hanem az, hogy ezert cserebe szemrebbenes nelkül hajlandoak a kenöpenz 100-1000-szereset karban okozni az orszagnak, gazdasagnak. :-((

 

Előzmény: kobab (99896)
berci222 Creative Commons License 2010.01.04 0 0 99905

 

Husz ev alatt sok minden valtozott. Ebben igazad van.

 

Előzmény: Virsli László (99894)
berci222 Creative Commons License 2010.01.04 0 0 99904

 

A "nagy" orvosi elektronika mindig is egy eleg merev törtenet volt (hasonloan a gyogszeriparhoz). A Siemens Med (ma Siemens-Medical) ennek ellenere meg mindig a forgalmanak a nagyobbik felet a ZUSA-ban realizalja.

Azt különben nem tudom pontosan, hogy az orvosok utaztatasa miert is korrupcio?

Nevezhetnenk akár marketing-nek, vagy termektajekoztatonak is. Azé´ olyan ßar nem vót az, amit el akartak adni (es el is adtak).

Az Audi/Mercedes/... marketingje ma is erösebb, mint a kinai Csing-Liang-Csung-é. :-))

 

Előzmény: Virsli László (99893)
kobab Creative Commons License 2010.01.04 0 0 99903

Na én megyek de erre még írok. Azt írod nem találkoztál olyannal aki azon töprengett hogy elég-e a tudása.

Figyu! Hát itt volt az orrod előtt BSM. Mást se írt az utóbbi időben, és ezt se veszed észre?! Rossz volt látni hogy ezen gondolkodott már állandóan. Hagynia kellene kib*** köynveket táblázatokat adatokat mert mindegyik csak egy fa és életbe nem látja az erdőt de mindegy az ő dolga. (Csak egyre idegesebb lesz, azért mert hozzá képest mindenki felületes. OK. Csak ő meg így mindig el fog veszni.)

Szóval ez is önostorozás sztem amit írsz. Ezzel se vagyunk beljebb.

Sajnos az önpusztítás legkülönfélébb verzióinak (szerencsére van sok lájtos köztük) nagy a hagyománya.

Sztem egy minimális nemzeti összefogás kell. Finn, ír, háború utáni ny-német...sikertörténet mögött ez van. Hogy nekünk Mohács kell?!

Előzmény: GPS (99892)
Virsli László Creative Commons License 2010.01.04 0 0 99902

pedig az ilyenekre akkoriban még a bm is rámozdult.

 

Látom, megint lenyomtam mindenkit :), megyek falni.

Előzmény: GPS (99895)
Virsli László Creative Commons License 2010.01.04 0 0 99901

(2 kábel 4 végére 4 db-ot 40 HUFért) és nem egy teljes

zacskot (100 db-ot 300HUF-ért)

 

Meg lehet ezt tanulni. Cash-flow szemlélet. Én is csak pár éve csinálom, rákényszerített az élet :). És ettől kezdve soha többé nem veszel meg tíz darabot valamiből, amiből csak egy kell, mert "olcsóbb".

 

(vettem egy tusfürdőt 500-ért. Kecsegtető lett volna az ajánlat, hármat 1200-ért. De három tusfürdő három hónap - valójában kicsit több. A régi "fogyasztó" énem kiadott volna 1200 Ft-ot és azt hitte volna, hogy jól jár. most meg kiadtam 500-at, és maradt 700 forint másra szabadon elkölthető pénz.)

 

Másik példa:

Három éve örömmel elhoztam a lomot, "mert majd úgyis kiárulok belőle ezt-azt" Most már csak akkor lomtalanítok, ha fizetnek érte. Ha találok valamit, az a kincskeresés élményén túl ajándék.

 

Harmadik példa, amway. Soha nem voltam benne ilyesmiben, pedig a mai napig megtalálnak hasonlókkal. Azután a mostani angliai amway botrány kapcsán olvastam, hogy a forgalom közel 97! %-a a tagok saját vásárlásaiból jön össze. Hoppá...

 

Az a pénz, amit ma nem költesz el, holnap is nálad marad. Ja, hogy ha túl sokan csinálják, akkor ez a fogyasztói társadalom halála? Nem biztos, de talán a sok felesleges "igénykielégítés" helyett több valós értékteremtés fog folyni.

 

off :)

Nem kell valakinek régi telefonkihangosító?
http://www.zsambekimedence.hu/technobazar.html

Előzmény: holicse (99885)
Virsli László Creative Commons License 2010.01.04 0 0 99900
azért erre van jó(?) példa is. Dolgoztam egy kis hi-tech cégnek, német volt az egyik tulaj. Az öreg nagyon korrekt, jó fej volt. De már nehezen bírta a gyűrődést, eladta a részét a másik (svájci) tulajnak, aki hamarosan ki is nevezett egy (simlis, középszerű, ellenben nyomulós, akarnok, szóval olyan igazi átlagos magyar :) ügyvezetőt. Aki engem is elég hamar kifúrt a cégtől. Akkor még kis naiv voltam, azt hittem a szaktudás és a nyelvtudás együtt pótolhatatlanná tesz. Tévedtem, főleg, ami a nyelvtudást illeti, illetve ennek egy másfajta vetületével :) biztos maradhattam volna.
Előzmény: GPS (99883)
Virsli László Creative Commons License 2010.01.04 0 0 99899

megintcsak medicor. Akkori főnökömnek gyanúsak voltak a kapott importárak. Mivel volt a cégnek német leánycége, oda is kértünk az adott kütyüre ajánlatot. Nem fogsz meglepődni :), per kettő volt. Mikor legközelebb kintjártunk és odatoltuk mindkét ajánlatot (azonos műszaki tartalom, a szállítás csak pár százalékot indokolt volna) szemrebbenés nélkül válaszolták: nekik ennyi "járulékos költségük" van Magyarországon. Értsd, ahogy akarod.

 

Nem publikus, meg lehet, hogy nem is igaz :), de a tékom még akkor is busás hasznot realizál nálunk, mikor otthon éppen nullszaldós a verseny miatt.

Előzmény: GPS (99895)
Virsli László Creative Commons License 2010.01.04 0 0 99898
én azzal kezdeném, hogy a magamfajta önfenntartóktól-önfoglalkoztatóktól SEMMIFÉLE adót nem szednék be, hiszen az, hogy nem kuncsorgok segélyért plusz (ha szerényen is :) fogyasztok a bevételeimből, már megtakarítás, ill. jövedelem az államnak. Persze egészségbiztosítást, nyugdíjbiztosítást fizetnék, szigorúan ÖNKÉNTES alapon.
Előzmény: Törölt nick (99881)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.04 0 0 99897
Egyrészt nem tudhatod, hogy nem ausztriai, vagy németországi bejegyzésű telavivi cég. Másrészt ki mondta, hogy csak zsidók tudnak csalni, vagy hogy minden zsidó csal?
De attól, hogy mások IS, még oda kell figyelni azokra a felvásárlókra, akiknek ég a talpa alatt az előző alkalommal felvásárolt sivatag. A szentföldről menekülő európai hídfőállás-államok maradványainak szokott útja: Szentföld-Magyarország-Lengyelország (lásd keresztes lovagrend)
Előzmény: GPS (99883)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!