Keresés

Részletes keresés

unalmas lany Creative Commons License 2012.12.04 0 0 3038

Igazad van, jól beleástam magam.

Na, nekem a felsorolt videokártyáid közül épp az egyik van. :)

Ami tudja a 10 bites megjelenítést. :)

Előzmény: y3k (3035)
emyl Creative Commons License 2012.12.04 0 0 3037

erről valami forrást ha lehetne kérni... már hogy melyikek tudják a 10bitet és melyikek nem...

Előzmény: y3k (3036)
y3k Creative Commons License 2012.12.04 0 0 3036

Nem a port, hanem a 10bites üzem ami rögös út még.

Előzmény: emyl (3028)
y3k Creative Commons License 2012.12.04 0 0 3035

Tévedhetek persze, de szerintem csak nvidiaQuadro/AmdFirepro támogatja a 10bitet, displayport önmagában nem jelenti ezt.

Előzmény: unalmas lany (3026)
emyl Creative Commons License 2012.12.04 0 0 3034

bruttó 20ezer forintos kártya az vajon alsó kategóriás-e?

http://www.hardverker.hu/catalog.php?product_id=344929

Előzmény: emyl (3033)
emyl Creative Commons License 2012.12.04 0 0 3033

definiáld azt hogy "alsó kategóriás kártya"

 

neked lehet hogy a 20k alattiak, nekem meg lehet hogy a 100k alattiak... vagy éppen fordítva :)

Előzmény: Haja (3030)
Mercutio_ Creative Commons License 2012.12.04 0 0 3032
Érdekel valakit Dell U2209WA még 7 hó garival 40-ért?
czy Creative Commons License 2012.12.04 0 0 3031

Jól beleástad magad :-)

Előzmény: unalmas lany (3018)
Haja Creative Commons License 2012.12.03 0 0 3030

Melyik alsóbb kategóriás kártyán van DP csatlakozó?

 

Előzmény: emyl (3028)
unalmas lany Creative Commons License 2012.12.03 0 0 3029

Köszi! Megtaláltam!

Kicsit megijedtem, h lesz-e a videokártyán is olyan? De van 2 is. :)

Előzmény: emyl (3027)
emyl Creative Commons License 2012.12.03 0 0 3028

miért kellene kísérleti járműhöz hasonlítani egy elterjedt ipari szabványt használó monitort?

attól hogy 20k alatti videókályhák közül nincs mindegyiken, még nem jelenti hogy nem használják vagy hogy nem kiforrott cuccról van szó...

Előzmény: y3k (3025)
emyl Creative Commons License 2012.12.03 0 0 3027

az u2410-en VAN displayport.

tuti, mert én is azon hajtom meg az enyimet...

Előzmény: unalmas lany (3026)
unalmas lany Creative Commons License 2012.12.03 0 0 3026

Szerinted az U2410-en van olyan csatlakozó?

 

S szerinted hiába vettem olyan videókártyát, ami tudja ezt a 10 bites dolgot???

 

Nyugtass meg, hogy tévedhetsz! :)

Előzmény: y3k (3024)
y3k Creative Commons License 2012.12.03 0 0 3025

Rossz a hasonlat, ha már autó, akkor valami kisérleti járművel példálóznék..

Tudomásom szerint hivatalosan még csak az ipari (értd: feláras) vga-k driverei támogatják, nem olvastam utána, de tuti, hogy az elérhető kategóriájú kalibráló eszközök elhasalnak vele, s kalibrálás nélkül meg 6 bitnek sincs értelme.

Előzmény: emyl (3023)
y3k Creative Commons License 2012.12.03 0 0 3024

Ne, ezek egyike sem, az egy másikfajta csatlakozó, elvielg a hdmi fölötti specifikációval.

Előzmény: unalmas lany (3022)
emyl Creative Commons License 2012.12.03 0 0 3023

"ha elfogadsz egy tanácsot, akkor nem erőlteted ezt a 10 bites dolgot.."

 

ezt kifejthetnéd... végülis egy autónál sem hangzik túl jól, ha aszondják hogy a sebváltón a 3asnál magasabb számozású dolgokat ne erőltessük...

Előzmény: y3k (3021)
unalmas lany Creative Commons License 2012.12.03 0 0 3022

Van D-SUB, HDMI, és DVI rajta. Na, ez mind displayport?

 

S mi a gond a 10 bittel??? Azt olvastam, annyira nem hülyeség...!

Előzmény: y3k (3021)
y3k Creative Commons License 2012.12.03 0 0 3021

Displayport az displayport.. ha elfogadsz egy tanácsot, akkor nem erőlteted ezt a 10 bites dolgot..

Előzmény: unalmas lany (3020)
unalmas lany Creative Commons License 2012.12.03 0 0 3020

displayport = DVI???

 

Akkor HDMI-n nem megy át a 10 bit???

 

Hujjjujjjuj!

Előzmény: emyl (3019)
emyl Creative Commons License 2012.12.03 0 0 3019

a dell 2410-es (a rev5ös tutira, nemtom az őt követőknél ez változott-e) csak displayporton fogadja a 10bites bemenő adatokat...

Előzmény: unalmas lany (3018)
unalmas lany Creative Commons License 2012.12.03 0 0 3018

Hmmm. Én azt gondolom, nem mindegy.

Mert ha már a monitor tudja a 10 bites megjelenítést, érdemes venni egy olyan videokártyát, ami nem csak 8 bites feldolgozást tud, hanem esetleg passzol a monitorhoz.

 

Na, lehet, h megint zagyvaságot hordok össze?

Előzmény: czy (3017)
czy Creative Commons License 2012.12.03 0 0 3017

Nem tudom, inkább attól függ, mit nézel rajta. Állóképekhez szerintem nem kell különösebben erőlködni, ha kaibrálható a rendszer. Mekkorák a képek?

Előzmény: unalmas lany (3016)
unalmas lany Creative Commons License 2012.12.02 0 0 3016

Jó zenét, jó hifivel. :)

 

Saját magamnak picit elvontabb képeket készítek, egyébként meg esküvő és rendezvény... :)

 

DELL U2410 kívánja a picit jobb videokártyát, ugye?

Előzmény: czy (3015)
czy Creative Commons License 2012.12.02 0 0 3015

Miféle képek?

Miféle zenét?

 

Szerintem alvás közben okosodunk :-) Ha mindig alvadnánk, bölcsek lennénk, de senki nem tudná :-) Még mi sem.

Előzmény: unalmas lany (3014)
unalmas lany Creative Commons License 2012.12.02 0 0 3014

Igen, saját képek. :)

 

Egyébként van frankó erősítőm, frankó hangsugárzókkal, amin zenét szoktam hallgatni. :)

 

Csak kérdeztem ezt a DVI, HDMI dolgot, hátha okosabban fekszem le. :)

Előzmény: czy (3013)
czy Creative Commons License 2012.12.02 0 0 3013

Szerintem hagyd a többit, és nézegess képeket, főleg, ha a Tieid :-)

A Tieid?

Előzmény: unalmas lany (3012)
unalmas lany Creative Commons License 2012.12.02 0 0 3012

:)

Egyelőre még semmit, mert alig van időm foglalkozni vele. :)

De a terv, h fényképeket nézegetek.

Előzmény: czy (3011)
czy Creative Commons License 2012.12.02 0 0 3011

Fene tudja. Én monitoron nézelődni szoktam, hallgatózni meg hangszórón. Biztos lehet fordítva, bár van van benne valami perverz :-)

 

Javaslom, hogy ha már ilyen komoly monitort vettél, annak rendeld alá a többit, azaz annak a legjobb beállításait alkalmazd, és ha mást is akarsz, pl hangot, azt vezesd ki valami erősítőre. Egyébként mit nézel a Fantasztikus Monitoron?

Előzmény: unalmas lany (3010)
unalmas lany Creative Commons License 2012.12.02 0 0 3010

Jól sejtem, hogy ha hangot szeretnék a monitoron (DELL U2410) hallani, akkor a DVI-t felejtsem el, s a HDMI-t használjam? :)

Előzmény: czy (3008)
czy Creative Commons License 2012.11.26 0 0 3009

A számítógépnek függvénye. A megvilágítás is befolyásolja, a kalibráló eszköz megnézi a külső fényviszonyokat, és extrém esetben közli, hogy ilyen viszonyok között bel se kezdj.

Előzmény: Steve the Great (3006)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!