Keresés

Részletes keresés

KalásziM Creative Commons License 2010.12.10 0 0 140

 A bojlereken van un. biztonsági fűtés, így kár kihúzni a hálózatból.

 Persze le is lehet ereszteni a vizet belőle. Mind a két csatlaqkozász oldani kell és a víz szépen kifolyik.

 

 

 Más : ha csak abszolute rosszul szigetelt az épület, akkor kell vízteleníteni az egész rendszert.

 Egy valamire való épület fűtés nélkül minimális fűtéssel is áttelel.

 

 4 jól megválasztott időpontban kell csupán befűteni.

 A minisz 10 fok alatt kritikus, de csak akkor ha már 10 napja van.

 Hacsak nem a világ végén van, ezzel a módszerrel megoldható az áttelelés.

 Egyébként is vagyonbiztonsági szempontból is rá kell nézni egy épületre !!

 

Előzmény: deskart (139)
deskart Creative Commons License 2010.12.09 0 0 139

Nagymamánkat magunkhoz költöztetjük, ám a régi házban van egy nehány x éves hajdú bojler. Mivel az épület fűtés nélkül marad, persze ez is ki lessz "húzva" gondolom akár szét is fagyhat. Hol és mivel lehet leereszteni/ lekötni/ kihúzni??? Tudjátok "jó vón mé a"... Köszi.

Gabesz.77 Creative Commons License 2010.11.22 0 0 138

sziasztok

 

most lett beüzemelve a frissen felszerelt új villany bojler.

 

Működik viszont a kontrol lámpa nem világít. Ezt tudja egy sima villanyszerelő javítani (érintkezési hiba?), vagy garanciás dolog? Anyira nem egetverő probléma csak zavaró ...

nixon70 Creative Commons License 2010.08.03 0 0 137
Látom,írtál oda is:-)))
Előzmény: tomi_245 (135)
nixon70 Creative Commons License 2010.08.03 0 0 136
Hali!
Javaslom,olvass vissza és gyere át a víz-gáz fűtésszerelés topicba,ott nagyobb a mozgás!
Előre csak annyit,átfolyósnál 1csapolón tudsz normálisan HMV-t vételezni,13-15l/s bojleresnél több csapolón,ugyanolyan komforttal tudsz vizet venni egyidőben.
Komfortérzetben a tárolós jobb.
Az is fontos tényező,mennyien használjátok a melegvizet.
Ha további kérdésed van,írj nyugodtan:-))
Előzmény: tomi_245 (135)
tomi_245 Creative Commons License 2010.08.02 0 0 135
Sziasztok kérlek segítsetek gázbojlert vagy átfolyós víz melegítőt szeretnék vásárolni melyik jobb melyiknél kell kevesebb gázszámlát fizetnem? Az átfolyós víz melegítönél folyamatosan van meleg víz kérlek segítsetek . légyszives
Dante001 Creative Commons License 2010.07.24 0 0 134
Egy 120l-es bojler egy 4 tagú család melegvíz szükségletét tudja fedezni. Ebből már ki tudod következtetni, neked mekkora kell.
Előzmény: _balu_ (133)
_balu_ Creative Commons License 2010.05.13 0 0 133
Nincs kéménybe köthetőségi lehetőség!
Ilyenkor ugye van lehetőség villanybojlert berakni?

Nem tudja vki h egy elektromos villanybojler berkását mennyiből lehetne megúszni? Kb. 120 literes kellene? Bár igazából ezt se tudom h elég-e 80 liter?
Coyote S Creative Commons License 2010.05.02 0 0 131
Sziasztok!

Felforrt a villanybojlerem, azota eleg budos viz jon belole, es nem is melegit rendesen. Minden elektromos berendezest kicsereltem de a jelenseg megmaradt. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Lehet, hogy egy bojlert "csak" egyszer lehet felforralni??
(szerencsere nem robbant fel)

caterina3 Creative Commons License 2010.04.27 0 0 130
Sziasztok! Sajnos, úgy tűnik, kilyukadt a tizenéves Electrolux bojlerünk, így új bojler vásárlása vált szükségessé. Bogarásztam a neten, mit lehetne venni, és a Ariston PRO R100 merült fel. Van valakinek infója róla, mennyire jó, megbízható ez a típus?
KalásziM Creative Commons License 2010.02.18 0 0 129
" jon a haztervezo "


Azt úgy hivják ,hogy építésztervező.


Vigyázz rettentően hiú emberek. Van bennük némi művészi hajlam !
Előzmény: top of the line (128)
top of the line Creative Commons License 2010.02.18 0 0 128
Hat igy van,csak az a bokkeno,hogy amit en leirok,az nem biztos,hogy kivitelezheto,vagy nem logikus,esetleg nem gazdasagos...
Egyszoval en adom az otletet es a szakemberrel osszeulve megbeszeljuk.

Neztem a neten par komplett bekotest ahol hasonloan van kialakitva a futes,de nekem eleg bonyolultnak tunik...Hat remelem,hogy munkodtetni egyszerubb lesz majd.

Holnap jon a haztervezo es most fixaljuk le a haz mereteit es talan ez mar a vegleges lesz,remelem:-)))
Ha az kesz csak azutan tudok masoknak tervet mutatni,hogy mi kell es hova...

Erdekesseg keppen meg annyit,hogy van par ceg aki nem is reagalt a levelemre amit kuldtem nekik es ezt erdekesnek talalom,ugyanis arajanlatbol lesz a "kuncsaft":-)))persze azt is megirtam nekik,hogy nem holnap epitem hanem jovore kezdek,de ettol meg nem kellene lenezni senkit....
Előzmény: Törölt nick (126)
top of the line Creative Commons License 2010.02.18 0 0 127
Nem elektromosat szeretnek,ha nem muszaj....
A kandallot ugy szeretnem beallitani,hogy az esetleges "gazhiany" eseten is fel tudjam futeni a 10 nm-t.Bar a politikusok mindenkit megnyugtatttak,csak engem nem:-)))
Amugy a furdobe meg lesz plusz egy torolkozo szaritos radiator amit pontosan nem tudom hogyan is hivnak....velosen ennyi es koszi a segitseget.
Előzmény: nixon70 (125)
nixon70 Creative Commons License 2010.02.18 0 0 125
Ha jó szakember,bízhatsz benne(kazánválasztásilag is)de ha megfogadsz még egy tanácsot így ismeretlenül:melegvíz előállításban ragaszkodj a boilerhez.(már ha nem elektromosat akarsz)
A kandallót is bele kell venni természetesen a hőleadók közé használattól függően.(állandó vagy szakaszos üzem,vagy csak a nagy hidegben rásegítés)
Előzmény: top of the line (123)
top of the line Creative Commons License 2010.02.17 0 0 124
En sem fejbol szeretnek epiteni semmit sem,sot mindent meg szeretnek tervezni,de elotte kell valami amivel elmegyek egy szakemberhez.A minimum az,hogy van elkepzelesem mindenrol es azt papirra vetem.
Igy kezdtem a villanyszerelonel is /at is huzott par dolgot:-)))/
En ugy gondoltam,hogy kell tudnom mindent,mielott epitek,nehogy kicsi legyen a kazanhaz,vagy keves a futes stb.
Most ugy nez ki minden ott lesz egy helyen /ha befer:-))/
Ha pedig nem,akkor a garazsban lesz egy resze,mert hozza lesz epitve a hazhoz az is...
Előzmény: Törölt nick (116)
top of the line Creative Commons License 2010.02.17 0 0 123
Koszi a segitseget...ez volt az elso hasznos tipp ami a rendszerrel kapcsolatos.
Van olyan ismeros,aki komplett szerel hivatalosan mindent ami futessel kapcsolatos es jo szakember,szoval ot kell megkernem,hogy tervezze meg ezekszerint.
Ilyenkor is illik gondolom tobb embertol kerni ajanlatot,de mi van a gepek minosegevel,hiszen eladhatjak nekem az ocso vacakot is,vagy a legdragabbat is.
Ezt hogyan lehet kiszurni?
Amugy ezeket akkor is meglehet terveztretni elore,amig meg csak asztalon vannak a tervek?

Az egyik szomszedomnak hasonlo rendszere van.O azt javasolja,hogy a kandallo korul epitsek cserepkalyha kulsot,mert atveszi a meleget es jol sugaroz,szoval nem kell nagy kandallo.Egyszoval ovatosan banjak a kilowattokkal..:-))
Előzmény: nixon70 (114)
nixon70 Creative Commons License 2010.02.17 0 0 122
"Olyan ez a számolgatás mintha azt mondanám a széket is méretezni kell vásárlás előtt."
Azért neméppen!
Előzmény: Törölt nick (116)
nixon70 Creative Commons License 2010.02.17 0 0 121
Egy tervezőre gondoltam természetesen,a sorrenden van a hangsúly.
Előzmény: Törölt nick (117)
nixon70 Creative Commons License 2010.02.17 0 0 120
Majd rájön:DDDD
Előzmény: Törölt nick (115)
Axióma Creative Commons License 2010.02.17 0 0 118
Odivatu vagy a 24kW-os kazannal. Egy mai optimalisra tervezett hotechnikaju 100m2-es haz szamitott hoszukseglete szerintem a negyede alatt van. Ilyenkor hulyeseg a hmv miatt bealdozni a teljes futes hatekonysagat, inkabb a hmv-t kell mashogy megoldani.
[Arrol mar nem si beszelek, hogy a "kazan" mint fogalom sem feltetlenul szukseges modern epitkezesnel.]
Előzmény: Törölt nick (116)
nixon70 Creative Commons License 2010.02.17 0 0 114
"A masik,hogy mekkora teljesitmenyu kazan es kandallot kellene venni ezekhez"
A leendő házadra kell csináltatni épületgépésszel egy hőszükségletszámítást,utána tudsz rendszert terveztetni,és ahhoz kell megfelelő kazánt venni!
Előzmény: top of the line (111)
Axióma Creative Commons License 2010.02.17 0 0 112
4 fore kb. 120-150 liter melegen tartott hmv-t szoktak ajanlani. A 300 liter ugy jon ki, hogy solar tartalybol dupla kell, es csak a fele van mindenaron (gazzal is, ha nincs nap) melegen tartva.
Előzmény: top of the line (111)
top of the line Creative Commons License 2010.02.16 0 0 111
Udvozletem mindenkinek!

Tanacsra lenne szuksegem.Szeretnek jovore epitkezni es a tervezesnel vagyunk.A haz netto alapterulete kb. 100 negyzetmeter.A futestervezeshez nem ertek,de az biztos,hogy padlofutest szeretnek...szoval a kerdesek:
A futest ugy tervezem,hogy kondenzacios fali kazan adja a melegvizet a padlofutesnek.Plusz meg kap egy vizteres fatuzelesu kandallot.A tetore pedig vakumcsoves napkollektort szeretnek ami rasegit a melegvizre/mosogep,mosogatogep stb./
mekkora ketkoros vizmelegito kell?A szomszedomnak 300 literes van 4 fore,nem tul nagy lenne nekem?
A masik,hogy mekkora teljesitmenyu kazan es kandallot kellene venni ezekhez?
Es ezek kb, mennyibe jonnenek ki,akar kulon is...
Elore is koszonok minden informaciot....
peter
Nagy VECTRA Creative Commons License 2010.02.10 0 0 110
Emberek,tud valaki segiteni átfojos bojler ügyben??,
Zsoo21 Creative Commons License 2010.01.31 0 0 109
üdv!

olyan próblémám lenne hogy van hajdu 120l es bojlerem,bekapcsol meg minden,de nem jön csak enyhe langyos viz...mi lehet a gond?fél éve lett kicserélve teljes zsir uj belső...fűtőszál stb...aki tudna megoldást irjon...


előre is köszönöm
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.26 0 0 108
Na, magyar billentyűzeten gépelni meg soha nem fogok megtanulni :(
Előzmény: Törölt nick (107)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.26 0 0 107
Köszönöm az adatokat! Amint nekem is üzemel a ház, nem leszek rest és megírom nállam hogy alakulnak a költségek :) Február végére lakható lesz, a tervek szerint...
Azon gondolkodom, hogy nekem is érdemes lenne kialkítani a napkollektoros melegvíz rendszernek legalább az alapjait ... A villamos átfolyó arra is gond nélkül rű tudne dolgozni, ha kell.
Előzmény: ökobolond (105)
ökobolond Creative Commons License 2010.01.25 0 0 106

Amennyiben jó a rendszer 8hónapot is lefed, de nem 20-60 literes tárolóval. Azért célszerű nagyobb;250-300l választani, hogy 1-2 esős napot is áthidalhasson. Megtérülését tekintve a fűtés , hőszigetelés utánra ütemezném, mert gázzal összevetve jelenleg hosszú a megtérülési idő, villannyal már 4-5 év.

Nekünk is lett volna más fontosabb dolog mint a napkoli (pl.bútorok stb.) de ezzel legalább lehet dicsekedni a fórumon:))))

Előzmény: Notes (102)
ökobolond Creative Commons License 2010.01.25 0 0 105

Üdv! Gratulálok a házadhoz!  -már csak egy jó fűtésrendszer kéne bele.....:)

 

Nekem az egész gáz+fűtésberuházás 1,1M-ba került. Majd 150m2 fűtésére decemberben 147 m3 ment el.  ebbe benne van a melegvíz eseténkénti ráfűtés is, hisz a vákuumcsöves koli ilyenkor is előmelegít, sőt ilyen szép napokon mint pl. tegnap, előőt, ma ; ellát. Szóval átlag 5m3 naponta.  Más topikokban már írtam a ház paramétereit, elérhető...

 

 

Előzmény: Törölt nick (101)
Axióma Creative Commons License 2010.01.25 0 0 103
Ujepitesnel MINDEN egestermeket a teto fole kell vezetni. Az oldalfali csak akkro lehet, ha vegkepp semmi muszaki megoldas nincs, tervezessel jaro cserenel is, es meg akkor is ANTSZ meg egyeb problemak vannak vele (pl. ablakoktol, szomszedtol stb. merre lehet). Legalabbis amennyire en tudom, szoval szigoruan SZVSZ.
Előzmény: Notes (102)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!