Sziasztok,
Fel szeretnék vetni egy témát, remélve,hogy más cicctenyésztők is megjelennek majd,és megosztják a véleményüket a dologgal kapcsolatban...
Használtatok már chipet a cicáknál?
Mik a tapasztalataitok?
Persze, mert szerintem nagyon gyorsan és játszi könnyedséggel kódolják és dekódolják, amit érzel vagy éppen agyilag üzensz nekik, persze tudat alatt.
ez olyan, mint amikor csak gondolsz rá, hogy kaját kéne adnod a cicáknak, de tényleg csak gondolsz rá, ők meg már állnak az ajtó elé meg a tányérkájuk elé és várják a kajcsit.
vagy kiállításon: ehhez tudnod kell, hogy Jack igazi show macska, tehát élvezi a dolgot , ha kamerát lát, arra fordul, lubickol. észrevettem, hogyha azt szeretném tőle, hogy kicsit "játszunk rá" a dologra, akkor őt is elkapta a harci ideg és jobban mutatta magát, jobban pózolt, igazi sztárként viselkedett, még jobban alátett egy lapáttal, hanem kettővel. de volt olyan, amikor érezte, hogy nagyon ideges vagyok, mégha nem is akartam az lenni, de vette az adást és teljesen ideges lett ő is.
vagy: az első Doromboló-t vele vezettem. képes volt megtenni, hogy majd' egy órán át ült az ölemben és megtett mindent, amit kértem tőle.
nevess ki, de pld. én minden egyes TICA szalag vagy hagyományos kiállításon nyert kupa után megköszöntem és meg is köszönöm a mai napig a macskáimnak, hogy türelmesek voltak, hogy mindezt lehetővé tették.:)
Ezek között rettegősek is vannak és nagyon sok türelemmel lehet őket magunkhoz édesgetni és kevés kell ahhoz, hogy elmúljon a bizalom...
Nem naivság! Ez tényleg igaz! Bár legtöbbször csak a pillanatnyi állapotát mutatja szerintem!
Te észrevetted azt, hogy úgy "viselkedik" a cica amit vársz tőle?
Arra értem, hogy pl. ha új cica érkezett hozzánk és én azt gondoltam, hogy nem lesz probléma, akkor úgy is lett. Ha tartottam a találkozástól az is bejött.
Más az, ha egy cica úgy félénk, hogy félénk de kíváncsi is egyben. Tehát, van benne egyfajta természetes félénkség az újtól, az ismeretlentől, a vendégektől, stb., s más az, ha látod a szemén a rettegést.
nem tudom, te hogy vagy vele és lehet, hogy megint a szuszmokféle rószaszín naivitás csapdájába esem, de szerintem a cica tekintete elárul mindent arról, hogyan él, mit gondol, boldog-e, szomorú-e, stb.
Érdekes módon néha van az aby almokban 1-1 félénk cica. Arra a következtetésre jutottam, hogy ez genetikai örökség lehet, de azt még nem találtam ki hogyan lehetne kiküszöbölni...:) Valószinüleg nem is fogom!
Közben voltam vacsizni és elfelejtettem mit akartam írni....
Kiállításon, mikor együtt látták Jacket meg Andy-t, szinte mindig megkérdezték, hogy Jack-nek miért van, andy-nek miért nincs. Elmagyaráztuk, hogy más típus, ún. régebbi típusú, stb. De az nem lehet, mert ugyanaz a fajta és különben is. A vége az lett, hogy xxel közölte a hitetlenkedővel, hogy Andy-nek is van fülpamacsa, csat most lecsatoltuk:))))
MC-re visszatérve, de szerintem ezt a macskafajták legtöbbjéről el lehet mondani, hogy szeretik az embert. ÉS ha jól szocializált helyről veszi a kedves érdeklődő, akkor nem is lesz vele gond, jól beilleszkedik a család életébe. De ha modjuk a sufni legmélyéről húzzák elő, ahol nem igazán találkozik emberi szeretettel, akkor szegény cicának bizony sok idő ell, amíg emberbarát lesz:(( De ez azt hiszem, minden fajtára áll...
Nálunk is ilyenek vannak!
Nem oly régen megjelent 1 "országos szaklapban" egy cikk az abyról. A fele hülyeség volt, de volt benne 1 oltári nagy baromság, hogy az aby örökít bizonyos szembetegséget, na utána mindenki aki felhívott tudni akarta, hogy az én cicáim örökítik-e, meg hogy neki nagyon tetszik az aby, de az egyik ismerőse mondta neki, hogy nagyon vigyázzon és ők is azért nem vesznek...stb. Na utána kiderült, hogy a szerk. egy régi könyvből fordította a cikk anyagát, ami persze több ponton sem helytálló...
A másik agyrémem a fülpamacs! Voltak ez irányú próbálkozások és a cicahatározóba belekerült, hogy kívánatos a fülpamacs, fülpamacs NINCS mégis kosza "cicavevők" keresik rajtam...
Ezek csak a külsőségek, de van pl. nem szeret nagy társaságban élni..???? meg hasonlók!
Hát én egyszer azt olvastam egy országos szaklapban, hogy a MC állítólag nem emberközpontú macska.
Aztán megkérdeztem ezt Pearly-től, aki a fejemen feküdt meg Andy-től, aki nem tágít mellőlünk, bárhová is megyünk meg Szuszmi édestől, aki csak jön és bújik, hogy mi igaz ebből. Azt mondták, nézzek rájuk és ítéljek:)))
Mi az, amivel nem szoktál egyetérteni vagy ami felháborít vagy dühít?
Akkor biztos nem ő az! Nem tom, hogy hirdet a ciccben, a neten találtam rá.
Szerintem "mindegyik" doki le tudna emelni egy olyat amiben az ő szaktarületéről van bővebben szó! Azért megértem, hogy zavarja őket a pontatlanság + ilyesmi, engem is idegesít ha badarságokat mondanak-írnak a "fajtámról"! :)))
Te nem így vagy ezzel?
Hát, nem tudom, nem akarok hülyeségeket írni...
Majd még nézelődöm utána....
ez a Horváth nyug. egyetemi tanár, kandidátus, a könyv szerint.
szerintem te lehet, hogy a cicc-macskamagazin-nak nevezett lapban hirdető Horváth-ra gondolsz...
nem tudom, hogy jó-e, szerintem igen. viszont Lakatos doki (tudod, a FIP- és fertőző betegségek szakértője) közölte velem, mikor meglátta, miből "szakértek", hogy ez nem ér semmit, mert a FIP-ről csak pár oldal van és leemelt a könyvespolcáról egy köynvet, amiben a FIP-ről van pár tucat oldal. OK, de nekem, mint laikusnak ez a könyv tökéletes, érveltem:)) úgyis doki a vége, ha nem boldogulunk logikusan!!
Kezelik, de így akrták rásózni valakire...(no comment!)
Ha nem idült a kötőhártya gyuszi akkor nem is váladékozik, csak könnyezik? Ezt nem is tudtam!
Szerinted van olyan, hogy a calci vírus nem okoz náthát csak a szemet támadja meg??? Vagy a szemgyulladás mindenképpen csak tünet?
Majd ha dokiközelben leszek azért megkérdezem, de most nem fontos csak érdekel.
Megszerzem majd ezt a könyvet ha jó, én csak a macskabetegségek címüt láttam, de mivel nem tudom jó-e nem vettem meg.
Heveny kötőhártya-gyulladás:
- könnyfolyás, fénykerülés kíséri
- mechanikai okok is kiválthatják, allergia, paraziták, kémiai anyagok szintén
- antibiotikum, szemkenőcsök a megoldás
Idült kh.gyulladás:
- általában hibás szemhéjállás vagy fertőzés tartja fenn
- hurutus váladék: sűrű, nyúlós
Tüszős kh.gyulladás:
- gyöngyházfényű vagy kipirult tüszők a pislogóhártya belső felületén
- viszketés, könnyfolyás, kipirult kötőhártya
Bár ezeket leírhatom, de szerintem minél hamarabb állatorvos!! Kap az "illető" egy jó kis gyógyszert és semmi baja sem lesz!!:))
Folyt: Csak szemem elé került egy "gyanus" eset és szeretnék tisztán látni, de úgy gondolom bármelyik fertőzésről is van szó nem etikus gyógyulás elött eladásra kínálnia!:(
Majd beszerzek egy jó macskabetegséges könyvet, van jó tapasztalatod ez ügyben?
Tehát aki már csak a fertőzödött állatot látja az ezt már nehezen tudja eldönteni. :(
És amit sima szemgyulladásnak szoktak nevezni, az a kötőhártya gyulladás? Ugye az nem jár egyéb tünetekkel? Nem tudod azt milyen baktérium (ill. vírus) okozza?
Nekem még nem volt ilyennel dolgom hála Istennek, cs
Drasztikus, de nem publikus módon sikerült Danone-nak megmenteni a helyzetet:)) Részletek a Macskanevekben:))
Utánanéztem, nem tudom, segít-e:
1. Calicivírus okozta nátha:
- 1-2 napos lappangási idő elteltével jön egy lázas időszak, macsek kedvetlen, étvágytalan, aztán (2-3 nap múlva) acur szájgyulladás alakul ki, nehezen nyelnek, esznek, erősen nyálaznak.
- a felső légutak gyulladásának következményeként tüsszögnek, orrukból savós váladék szivárog és esetleg könnyeznek is
-fiatal cicákban tüdőgyulladás is felléphet
2. chlamydisosis:
- a kötőhártya és a felső légutak gyulladásával járó fertőző betegség, amivel főként belélegzés útján fertőződnek,illetve kötőhártya- és légúti váladékokkal
- lappangási idő 3-5 nap, kezdetben enyhe, savós kötőhártya gyulladás alakul ki, ami gyakran egyoldali, aztán kiterjed a másik szemre is. a kötőhártya kipirult, duzzadt, fájdalmas, elhúzódó esetekben gennyessé válik.
Na hát ez jó hír!!! :)))
Majd azért mond el hogyan!?
Te tudod hogyan lehet megkülömböztetni a calci vírus okozta szemgyulladást a clamydiástól?
Úgy tudom a calcis mellé társul tüsszögés orrfolyás, megfázásos tünetek, de a clamydiásról nem tudok mást...(tudom hogy nem vagy doki:))
Addig biztos minden megoldódik!!!
Hát az egy kicsit gázos, ha kipacsálja a vizet, mert akkor nem tud inni...:(
De az elő- fürdő szobában nálunk remek idő van.:)
Tegnap dél körül utazott el, hagyott neki kaját, vizet. egy Mc kipocsolja a vizet, ez tuti:((
ablak van-e nyitva? nem tudom. A lány, aki adna neki most vizet, kaját, ugye nem tudott bemenni...
van olyan része a lakásnak, amit nem ér nap és sötét: konyha, fürdőszoba, folyosó.
most mennek vissza mégegyszer, becsengetnek majd a szomszédhoz, közös képviselő ügyben, stb. ha estig nem jelentkezik, akkor holnap de. be fogjuk törni az ajtót, mert a doki szerint (közben megkérdeztük) két nap.....
már tudom, mivel szankcionálható ez az esatleges tett, de nem tudom, mi lesz...a cica nem halhat meg....
Mióta van bezárva?
Nálunk nem lehet most hőgutát kapni, az igaz, hogy az ablakok nyitva, de csak a hálószobában van besötétítve. Van nyitva neki ablak?
Van olyan oldalon is helység ahol nem süt a nap? Várj, nálunk az előszobában elég kellemes a hőmérséklet, mert azt nem éri nap, nincs ablak!
Szerintem biztos nagyon jól feltalálja magát és hamarosan a gazdi is bekapcsolja magát, de azért nagyon drukkolok!!! :)
Hát igen...Sokat gondolok mindegyik unokámra...Dextert két hét múlva viszik el...Az is szívszorongató érzés lesz...
Most viszont komoly gondban vagyok, vagyunk. egy unokám gazdija elutazott és megkérte egy barátomat, hogy viselje gondját a cicának. Igen ám, de bezárt egy olyan zárat is, amihez nem adott kulcsot...Most nagy gondban vagyunk, mert ki van kapcsolva, s atól félünk, hogy a cica hőgutát kap, ha sokáig nem tudunk bejutni a lakásba...Panel....a cica már nem kölyök, de nem tudom, meddig bírja...
Akkor neked most ezek nehéz percek, nem irigyellek!
Kicsit olyan is ez mint amikor meghal valaki v. inkább mint egy szakítás...
De fel a fejjel, hiszen hamarosan megint nagymama leszel és az bizony csodálatos!!!:)
Bizony!! Dolly cicám gazdijai ma vitték el a kicsit, Nyíregyházáról utaztak ide (már többször is vonattal,most persze kölcsönkocsival), Bpest mellé. Ma reggel óta már kétszer is hívtak, hogy mi újság és sugárzott a hangjuk az örömtől, mikor beszámoltak, hogy Dolly cica követi őket, bárhová is mennek, púpoz nekik, simizgetik és doromb, pocakot is:))
És ez valóban felbecsülhetetlen érzés!!:))