Keresés

Részletes keresés

Képkovács Creative Commons License 2008.03.03 0 0 274

Ha már be van kalibrálva, akkor nem fogsz lényegi különbséget látni a Dell és az Eizo között, de sajnos nehezebb a Delleket jól behúzni, mert az elektronikájuk durvább, és nagyon beállításfüggő a pontosságuk.

 

Mindenesetre pl. a 2407 WFP-HC-t, vagy a 2007WFP-t a durvább elektronika ellenére is simán be lehet húzni olyan pontosságúra, mint amit pl. a Prohardveres fiúk a 2231-es Eizo-ból ki tudtak csiholni, mert azért az nem egy egetrengető pontosság...

Előzmény: y3k (268)
imoka Creative Commons License 2008.03.03 0 0 273
:))
Előzmény: y3k (272)
y3k Creative Commons License 2008.03.03 0 0 272

Van valami banki izenk, de nagyon messze van a kamatmentestol.

Előzmény: Sanya_67 (271)
Sanya_67 Creative Commons License 2008.03.03 0 0 271

Nem szeretek hitelre vásárolni de azért megkérdem Eizokat is lehet hitelre venni, főleg kamatmentesre??  Persze a rendes bruttó áron akkor.

Előzmény: y3k (270)
y3k Creative Commons License 2008.03.03 0 0 270

Siman vallalhato, profi szegmensnek azert sokkal inkabb az Eizo vagy ezzel ekvivalens monitorgyartok termekei.

Ha fussa, akkor is, nulla elhullas 17 honap alatt.

Előzmény: .szabii. (269)
.szabii. Creative Commons License 2008.03.03 0 0 269
hát ugye fotófeldolgozok, tehát a cél, hogy ne verjen át a kép, amit a monitoron látok :)
Ha csak egy nagyon-nagynon-nagyon picit ver át, akkor belefér... Pl. a sötét részeket hitelesen sötétnek mutassa...és azért kb. a színek is jók legyenek. Ebből a szempontból a Dell felvállalható választás lenne ideiglenesen? (1-2 évig)

Eizoból pedig akkor a 27-est jobban ajánlanád?
Előzmény: y3k (268)
y3k Creative Commons License 2008.03.03 0 0 268

A 27-es elonye, hogy nem veszesen dragabb mint a 24-es:)

Dell 24-es: elektronika messze nem tud annyit mint az Eizo, ezeket tesztabrakkal gondolom hamar latni is lehet, de ha nem ez a cel, akkor szerintem vigan jo.

Előzmény: .szabii. (267)
.szabii. Creative Commons License 2008.03.03 0 0 267
aha, én is ezeket néztem. A 27-esnek az az előnye, hogy nem annyira aprók a pixelek? (és a 24-esnél zavaróan aprók?)

A Dell wfp-hc -n is gondolkoztam/gondolkozok. Képkovács azt állítja, hogy be tudja viszonylag jól kalibrálni... Hát nemtom. Mennyivel lehet rosszabb egy EIZO-nál? Ha egymás mellé tennénk őket, ég és föld, vagy csak nagyon picit észrevehtő különbség lenne?
Előzmény: y3k (266)
y3k Creative Commons License 2008.03.02 0 0 266

Az uj 24-es vagy 27-es Eizo az SX-ek kozul, de ezek se ket fillerek.

A 24-es Dell meg nem ez a kategoria, de valszeg el lehet vele lenni, es fele mint a 27-es Eizo, nezzed meg valahol. En is ezt a felbontast varom:)

Előzmény: .szabii. (265)
.szabii. Creative Commons License 2008.03.02 0 0 265
Hát igazad van, asszem akkor ezennel le is mondok - egyelőre - a 30-as méretről... :)

Esetleg tudnál ajánlani néhány típust, hogy merrefelé keresgéljek? Nekem az 1900-as hosszabbik oldali felbontás mindenképpen kéne, szóval ez az új 22-es EIZO nem játszik nálam, 24-27-es méret lenne a jó.
Előzmény: y3k (264)
y3k Creative Commons License 2008.03.02 0 0 264
Azt kell venni, ami megoldas, es nem fektet ketvallra.
Előzmény: .szabii. (263)
.szabii. Creative Commons License 2008.03.02 0 0 263
:)

na ez az, nem fussa...

(vagy spórolok 1 évig, vagy veszek valami kisebbet most, azt jónapot... még nem döntöttem el :) )
Előzmény: y3k (262)
y3k Creative Commons License 2008.03.02 0 0 262

Ha fussa:)

De vigyazz milyen autonak tamaszkodol:)

Előzmény: .szabii. (261)
.szabii. Creative Commons License 2008.03.02 0 0 261
az a baj, hogy a múltkor elidőztem egy 30-as elött... te, hogy az én 19-es monitorom milyen rohadt kicsinek tűnt utána.... jajjj...

szóval beleszerettem a 30-as méretbe sajnos...
Előzmény: y3k (258)
y3k Creative Commons License 2008.03.02 0 0 260
Hat jah, ez lesz az uj topikmonitor:)
Előzmény: PanaDoll (259)
PanaDoll Creative Commons License 2008.03.02 0 0 259
Hát még én, hogy örülök.... Bitang jó! :)
Előzmény: y3k (258)
y3k Creative Commons License 2008.03.02 0 0 258

1920X1200-at, a 30"-os Eizobol is fel milla folott van, nagyon durva.

Nem veletlenul orulok az uj 22-esnek, megfizetheto, es gyakorlatilag mindent nyujt  amit nagyok, negy darabot adnak egy 30-as araert:)

Előzmény: .szabii. (257)
.szabii. Creative Commons License 2008.03.02 0 0 257
Köszi. Az új 27-es 1900 x 1020-at tud?
Előzmény: y3k (253)
y3k Creative Commons License 2008.03.02 0 0 256
IPS panel meg minden, nagyon igeretes. De eddig minden Dell-el volt egy vagy tobb bibi..
Előzmény: .szabii. (252)
y3k Creative Commons License 2008.03.02 0 0 255

A NEC profi szeriai durvan jok, de en nem tudok megfizethetorol:)

Előzmény: bestpixel (254)
bestpixel Creative Commons License 2008.03.02 0 0 254
Köszi a választ! Úgy látom, y3k topiktárs kiesett az eladói listából, de majd tovább keresgélek...

Amúgy csak Eizot tudtok ajánlani? Régebbi hozzászólásban olvastam vmelyik NEC monitort, amit a grafikusok istenítettek állítólag...
Előzmény: nord (240)
y3k Creative Commons License 2008.03.02 0 0 253

Ennel olcsobb az uj 27-es Eizo.

Előzmény: .szabii. (252)
.szabii. Creative Commons License 2008.03.02 0 0 252
most találkoztam ezzel a kicsikével: DELL 3008 WFP TFT

Jó ez a masina? Mondjuk a 30-as EIZO-val összevetve hol áll?


(ebből is várható HC modell, vagy ez már alapból mindent tud?)
Sanya_67 Creative Commons License 2008.03.02 0 0 251
Jóvanna!  Nem viccelünk.
Előzmény: y3k (250)
y3k Creative Commons License 2008.03.02 0 0 250

Van amivel nem viccelunk:)

Előzmény: Sanya_67 (248)
y3k Creative Commons License 2008.03.02 0 0 249
Akko vegye azt..
Előzmény: Sanya_67 (247)
Sanya_67 Creative Commons License 2008.03.02 0 0 248
Dehát samsung panel van bennük??:)
Előzmény: y3k (246)
Sanya_67 Creative Commons License 2008.03.02 0 0 247
Pénteken megnéztem pár monitort az MM-ben de a hülya nem vagyok reklámjuk ment rajta sokat nem lehetett látni egyikből sem.  Pedig a Samsung 225BW-ről is jókat mondanak:)
Előzmény: y3k (243)
y3k Creative Commons License 2008.03.02 0 0 246
Uggyanma, BMW az tomegcikk, ezt meg Japanban faragjak. Mind.
Előzmény: Sanya_67 (245)
Sanya_67 Creative Commons License 2008.03.02 0 0 245
Tényleg?:)))  Azt olvastam, hogy az Eizo a monitorok BMW-je. 
Előzmény: y3k (243)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!