Keresés

Részletes keresés

MaglódiFeri Creative Commons License 2008.08.04 0 0 1263
berta75@T-Email.hu
Előzmény: evlali (1260)
MaglódiFeri Creative Commons License 2008.08.04 0 0 1262
2variáció van.

1.)Felső vizszinttől annyira ereszd csak le,hogy kicsi homok jöjjöön és járassd.Megtisztul.

2,)Játsz az előbb leírtak szerint.Ha leérsz az aljára és sokáig tisztittod üreg lesz a földben és jőn majd a tiszta viz egy db-ig.De azért szorófejet ne tegyél rá.


A KÚTFÚRÓK RABLÓ KÚTNAK HÍVJÁK, AZT A KÚTAT AMI NINCS LEDÚGÓZVA.TILOS ILYET CSINÁLNI.

Előzmény: evlali (1261)
evlali Creative Commons License 2008.08.04 0 0 1261
Még annyi, hogy víz szerintem van benne dögivel, több 100 köbmétert kiszívtunk belőle az első tisztításnál iszonytos nagy nyomással, bírta 24 órát, akkor is azért lett abbahagyva, mert jöttek a szivattyúért a kutasok.
Mivel nincs ledugózva a cső, lehet, hogy hamar elérném a kút alját ha megtellik homokkal egyre jobban..... :-(
Előzmény: MaglódiFeri (1259)
evlali Creative Commons License 2008.08.04 0 0 1260
Nagyon kedves vagy, hogy ilyen kimerítő választ adtál! Köszönöm!!
A helyzet az, hogy a 13 méternyi vízoszlopba letéve 15 méternél pár óra alatt kitisztul, aztán ha lekapcsolom, majd 4-5 óra pihi után újra szivatom, megint sár. Most a kútfúrók szivattyúja van benne, kipróbáljuk ezt a lejjebb rakást mikor tisztul.
Viszont a férjem megmérte milyen mély, már csak 28 méter. (Eredetileg 30m. volt) Ez mitől lehet? Beleömlik a homok és leül az aljára??
Kicsit tanácstalan vagyok.
Furcsállom, hogy 240 ezer forintért csinálnak egy lyukat a földbe a kútfúrók, kifizeted, aztán ha jön a homok a Te bajod. Én fagyis vagyok, ez olyan mintha 0 fokos híg fagyit árulnék, de azt mondanám, hogyha tovább fagyasztod jó lesz az, megfagy. Hülye példa, de kb. ilyen.....
Köszönöm mégegyszer a választ!! :-)
Előzmény: MaglódiFeri (1259)
MaglódiFeri Creative Commons License 2008.08.04 0 0 1259
Válaszom.A mostani vizszint tetejétől 1-2métere ragd le a szivatyút kb.Semmi féleképpen ne enged bele a homokba.
Ha lefogy a viz a szintről óvatossan engedd lejebb és folytasd így egész addig míg el nem éred az alját.A szivatyút nem szabad leengedni a perforált cső mélysége alá ,ha nem vagy ott vele mert teleszaladhat homokkal és szivatyú lehet ,hogy odavész.Ha esetlek eléred az alját és mindig azért kell leállítani a szívatást mert elfogy a viz akkor,nincs elég viz a kútban.Nem szeretik a kútfúrók ha azt mondom,hogy az aljáig ki kell takarítani a kútat a homoktól mert ők nem érnek erre rá.Remélem kielégítő választ kaptál tőlem telhető max.CSAK BÚVÁR SZIVATYÚT HASZNÁLJ SZÍVATNI A HOMOKOT.Teljes tisztulás lehet,hogy 1év is lehet.Szitu függő.
Előzmény: evlali (1255)
labino Creative Commons License 2008.08.04 0 0 1258

Kedves Otto3!

 

Ha el tudnád küldeni a kútfúród tel. számát vagy email cimét, akkor erre az email-re küldd:  labancz.eva@bgf.hu

 

Köszönettel: Éva

Előzmény: otto3 (1248)
labino Creative Commons License 2008.08.04 0 0 1257

Kedves Otto3

 

Megtudnád adni Nekem is ennek a kútfúrónak az elérhetőségét, mert Én is most szeretnék kutat fúratni.

 

Köszönettel: Labancz Éva

Előzmény: otto3 (1248)
evlali Creative Commons License 2008.08.04 0 0 1256
Gormicsek!

A csövet sajnos tutti nem lehet kihúzni! :-( Max 110-es csövet lehetne beletenni a 125-ösbe. De ez nem valószínű, hogy jó lenne. :-( Köszi!
Előzmény: gromicsek (1254)
evlali Creative Commons License 2008.08.03 0 0 1255
Maglódi Feri!!

A "nem jól van csövezve"- lesz a miénk szerintem. :-(
Már 24 órát szivatták a kutasok, de mikor letettük a saját szivattyúnkat, megint sár jött. Most reggel 8 óta szivatjuk, még mindig kicsit homokos/agyagos. Opálos a víz, ha vödörbe engedem, az alján ott a homok.
Járatni meddig kell szerinted? Ha 30m mély kútban 13m. a vízoszlop, akkor meddig tegyem le a szivattyút??

Köszi!! Évi
Előzmény: MaglódiFeri (1253)
gromicsek Creative Commons License 2008.08.03 0 0 1254
Szia!
A csövet ha lehet húzzátok ki , de elötte töltsétek fel a kutat bentonitos iszappal ,hogy ne omoljon be, majd a lezárt végü csövet dugjatok vissza normálisan beszürözve és kavicsolva!
Mossátok ki az iszapot vízzel kompresszorral majd szivattyúzzátok amíg tiszta vizet nem ad!
Üdv:Csaba
Előzmény: evlali (1247)
MaglódiFeri Creative Commons License 2008.08.02 0 0 1253
Sziasztok.Ahol saras viz jőn a kútból, az nem jól van csővezve,vagy friss és nincs őblítve.Ha új akkor járasd.
Fúrás ára helyenként változik mert mindenhol más a talaj.
Homok olcsóbb 5000.-Ft/m 125-ös átmérővel.
Kavicsban ha elmegy folyamatosan a mosóviz ott fúrni nem lehet,illetve tragédia.Ásni kell.(Gyürűs kút)

evlali Creative Commons License 2008.08.02 0 0 1252
Kedves Otto3!

Köszönöm a sok infót, örülök, hogy jól sikerült a kutad!! :-)
Jó mély! Milyen szivattyút vettél bele?
Korrekt lehet ez a kútfúró ha nem adta fel. Bár az enyém feladta volna. Nekem 8000.-ért fúrták méterét anyaggal együtt, de már sajnálom, hogy velük furattam.
Meglátom, hogy mit tudunk kezdeni ezzel, bár ma sem jöttek.... Ha minden kötél szakad, írok , hogy küldj elérhetőséget!!

Köszönöm!
Evlali
Előzmény: otto3 (1251)
otto3 Creative Commons License 2008.08.02 0 0 1251

Üdvözöllek Evlali !

 

 

A kútfúró Pest Megyei Mert kérdeztem tőle és a Nővéremnek is fúrt Székesfehérváron . De fúr Budapesten Pest Megyében Fejer Megyében , és gondolom máshol is kiszállás fejében.

Nekem Vácot fúrt 45 méterre, talaj nagyon kemény  agyag és márga volt 3 napig csinálták a kútat plusz egy teljes napig szívattyúzták míg tíszta víz nem jött. 7000 Ft/ méter munka díj , plusz 2500 ft anyag díj volt.Én azért Őrűlök annyíra a kútamnak mert 2 kútfúró volt aki probálkozott a kútfúrással de itt hagytak ,mert olyan gyenge volt a kútfúró gépük, Állványos kútfúró gép  volt hogy nem tudták meg csinálni a kútamat Már a végén azt mondták Önnek Úram soha nem lessz kútja.Mivel autóval nem lehet hozzám be jönni.  És akkor találtam ezt a Kútfúrót .Üdv otto3

Előzmény: evlali (1249)
nikolas70 Creative Commons License 2008.08.02 0 0 1250
Üdvözlöm !

Halásztelki vagyok és vállalunk Szigethalmon kútfúrást ! További infó itt : http://kutfuras.mindenkilapja.hu/
Előzmény: Bumbula (1246)
evlali Creative Commons License 2008.08.02 0 0 1249
Üdv. Otto3!

Publikus, hogy mennyiért dolgozik??
Milyen mély a kutad? Bp.-i vagy vidéki? (A kútfúró)

Köszi!!
Evlali
Előzmény: otto3 (1248)
otto3 Creative Commons License 2008.08.01 0 0 1248

Üdvözlök Mindenkit !

 

Ha  szüksége  lenne  kútfúróra valakinek, tudok ajánlani egyet tíszta szívből, nálam fúrt kútat. Nagyon korekt áron ,és jó mínőségű munkát végzett. Ha bárki ír  nekem meg adom a telefon számát, nyúgodtan fel veheti vele a kapcsolatot.

Hónapokig keresgéltem kútfúrót ,mível autóval nem lehetett be jönni hozzám .Biztos elöbb találtam volna ha autóval be lehet állni.Ezért állványos kútfúró géppel tudták megfúrni a kútat.  Csövet amit le tettek  5 mm vastag falú nyomásálló kútfúró csövet szűrőegységgel, és szűrő kavicsot . 1 teljes napig szívattyúzták a vízet saját szívattyújukkal , míg tíszta vízű kútat adtak átt nekem. És megfízethető áron nem útolsó sorban. Ezt azért írtam le, olvastam ha olcsó akkor nem lehet jó. Itt a példa csak sajnos szerencse kell  hogy jó szakembert fogjunk ki. Üdvözlettel otto3

evlali Creative Commons License 2008.07.31 0 0 1247
Van nekünk mélykút szivattyúnk, csak féltem a sártól. Nem hiszem, hogy a szarul megcsinált kútba nekem kell letenni a zsír új szivattyút, kicsit sokba kerülne már a szivattyúval együtt.
Hogy hol a vízadó réteg, látod azt nem tudom! :-(
Remélem holnap jönnek!

Ha a szivattyút feljebb emelem, ugyanolyan sár jön. Sajnos....
Előzmény: Who111 (1243)
Bumbula Creative Commons License 2008.07.31 0 0 1246

Üdv. Mindenkinek!

 

Kútfúrót keresek szigethalmi fúráshoz (Kis-Duna környék) reális áron:

 

mailc3@freemail.hu

 

Köszönöm!

Who111 Creative Commons License 2008.07.31 0 0 1245

Nálam Honeywell szűrő van bent, és az is levegős kicsit mindíg.

Abszolút nem szól bele semmibe.

Arra gondolok egyébként, hogy ott lehet a legmagasabb pont, plusz a szűrőkosáron

áthaladó vízből könnyebben válnak ki a benne oldott gázok (levegő).

Előzmény: GTA390 (1244)
GTA390 Creative Commons License 2008.07.31 0 0 1244
Nekem is Elpumps szűrő van a házi vízművem elé építva a szívó oldalra és szintén van benn mindig levegő "buzogás" amikor megy a szivattyú. Tömítetlenség nem hiszem, hogy lenne, mert ha elzárom a csapot és a szivattyú leáll 3 bar-nál, akkor még több napon keresztűl sincsen sehol semmi szivárgás vagy nyomásesés, márpedig ha valahol levegőt tudna szívni, akkor ott ki is szivárogna szerintem a víz.
Előzmény: tgera (1239)
Who111 Creative Commons License 2008.07.31 0 0 1243

Azt a szivattyút mélykút-szivattyúnak hívják, és 50-60 körül kezdődik az ára.

Viszont nem tudom, hogy a sártól mennyi idő alatt megy tönkre. Sok típus csak a

tiszta vizet szereti.

Most, hogy így elgondolkoztam, az is megfordult a fejemben, hogy azért van sár,

mert a vízadó réteg a cső alján kezdődik, és a bejövő víz alulról behozza a sarat.

Ez csak egy ötlet.

Egyébként, ha kicsit feljebb emeled a szivattyút, akkor mit csinál?

Előzmény: evlali (1241)
Zapod Creative Commons License 2008.07.31 0 0 1242
A legoptimálisabb, ha a szívó oldalon nincs semmi, csak lábszelep szűrő kosárral.

Persze a szivattyút védeni kell a homoktól ezért jó, ha mégis van szűrő. A feltöltés után maradó kis levegő az első bekapcsolásnál el kell, hogy tűnjön. A szűrőt praktikus közvetlenül a szipattyú elé rakni és a szívócsonk enyhén emelkedjen a szipattyú felé. Így nem tud levegő maradni a rendszerben. Tömítetlenséget pedig ellenőrizd. Ha nem vagy jártas a szerelésben a tömítő anyagra a mit a menetekre teszel, kenj gumi-ámot.

Ja igen és a fúrt kút vize lehet gázos, de erről a kútmesterek az illetékesek.

 

Zapod a bolond kútásó.

Előzmény: tgera (1239)
evlali Creative Commons License 2008.07.30 0 0 1241
Így, hogy nem vagy kútfúró tök értelmesen leírtad nekem ezt a dolgot!
Értek mindent, lehet, hogyha most még egyszer kiszívatjuk ezt a trutyit, tiszta lesz a víz. Nemtom.
Viszont akkor milyen szivattyú az, ami 30 méter mélyből kiszívja nekem a sarat? Ez gondolom a kútfúró feladata, vagy nekem kell beruháznom több db. szivattyúra?
A fölső bevagdosást most már tényleg nem értem, eddig is megfordult a fejembe, hogy belefolyhatna a tiszta kútvízbe a talajvíz, viszont most, hogy olvasom az írásod, leesett, hogy másét is szennyezném ha ott víz folyna be.
Nem tudnám én átalakítani ezt a kutat? Mondjuk egy 110-es csövet bele a 125-ösbe.
Kicsit gyanús, hogy nem megoldható, de akár tovább is lehetne valahogy fúrni 1-2 métert (DE MIVEL????) és mélyebbre dugni a 110-est. Na jó, most már meg kell mondanom, hogy fagyis vagyok, ilyen aggyal kutat fúrni.... :-))

Már nemtom mit mondjak a kútfúrónak, ma pénteket mondott.... akkor voltam hülye amikor kutat akartam. Itt a jóidő és csapról locsolok.
Az ácsod olyan mint a kútfúróm!! :-((((((((( Szerencsére a tetődet helyre hozták. Az ilyen lejáratást érdemel, bár én ezt is nehezen tenném, de ha muszály, meg kell gátolni, hogy még több embert átverjen!!
Előzmény: Who111 (1240)
Who111 Creative Commons License 2008.07.30 0 0 1240

Az az igazság, hogy nem vagyok kútfúró, de úgy szokták csinálni, hogy túlfúrnak

pár métert a vízadó rétegen.

Pl. túlfúrnak 3m-t az azt jelenti, hogy mondjuk 10m-en kezdődik a vízadó réteg,

12m-ig tart és 15m-en van a kút alja, amit általában lefenekelnek, de van hogy nem.

Ilyenkor 10 és 12m között kell a csövet bevagdosni. (Onnan jön a víz.)

Az alsó 3m lesz az ú.n. iszapzsák. Ezt az elején sűrűn, aztán ritkábban, de néha

ki kell szivatni. Ebben gyűlik össze a homok, iszap, stb.

Nem értem a két helyen bevagdosást, sztem az elsőt elbaxták. Nem ott jött a víz

ahová várták.

Viszont így elég könnyű talajvizet meg rétegvizet összevezetni, ami az álmoskönyv

szerint hatalmas büntetéssel járhat. Nálad ez nyilván nincs így, mivel víz sincs, így

ennek nincs jelentősége.

 

Az ács azóta is olcsón dolgozik és szarul. Bár egyre kevesebbet, erről én is teszek

minden lehetséges fórumon, meg az előző kuncsaftok is.

A helyzet azóta rendeződött, mert utólag kiderült, hogy a távolabbi rokonságban

van ács. 50 ezerből rendbehozták, amit ez f*szkalap elizélt.

Ő 110-ért vállalta, adtam neki 90-et csak a pofáját se lássam többet.

(Ezután láttam meg a tetőgerincet a mellékutcáról is. Előbb kellett volna...)

Így lett 140-be, amit másik ács 250-ért akart megcsinálni.

Mondjuk nem tenném mellé a vonalzót, de erős tető lett végül.

Végül is ha úgy vesszük jól jöttem ki belőle, bár lehetne szebb a tetőm plusz 100-ért. :-)

Előzmény: evlali (1238)
tgera Creative Commons License 2008.07.30 0 0 1239
Sziasztok

Fúrt kúttal kapcsolatban lenne egy-két kérdésem.

Van egy Elpumps VB/25 1300 Wattos szivattyúm egy fúrt kúton. Gyönyörűen jön a víz, kristály tiszta. Kaptam a szivattyúhoz egy 1 Literes szűrőt, amiben mindíg van némi levegő. Ez azért lehet, mert mindíg marad némi levegő a szívattyú-szívócső-szűrő feltöltésekor?

Ez gondolom valamilyen tömítetlenségi gond lehet a szívó oldalon? Hová jobb rakni a szűrőt? A kútfejre, vagy a szivattyú elé közvetlenül? Vagy nincs jelentősége?

Érdemes-e a szivattyút magasabbra rakni, mint a kútfejen lévő csatlakozópontot?

TGera
evlali Creative Commons License 2008.07.30 0 0 1238
Who111!!

Lent az alján hány méteren szokták bevagdosni? Ez a 6m. jó? A fölső vagdosást nem értem. :-(
Nálunk addig minden ok volt amig az első kutat fúrták. Aztán mikor abból kijött több köbméter homok, akkor már nem volt pozitív a hozzáállásuk, szivattak 1 héig, hogy holnap...holnap... (ez 60 ezer volt, 11 méter.) Aztán tovább fúrtak, ez már 180 ezer plussz. Én mondtam a férjemnek, hogy ne fizesse ki, mert nem teljesen tiszta a víz, mondja meg, hogy ha megvesszük a szivattyúnkat és az már tényleg nem ránt fel semmi homokot akkor fizet. Nem, kifizette. Sokat dolgoztak, (4 nap) jár nekik. Igen, nekünk meg víz járna nem pedig sár! Fogalmam sincs mi lesz, most úgy néz ki, hogy ma jönnek.
Az áccsal végül mi lett? Azóta is tetőket csinál occsó pézér carul? Mert az ilyennél megfordul az agyamba, hogy nem én leszek az utolsó.....
A tetőd azóta jó??
Előzmény: Who111 (1237)
Who111 Creative Commons License 2008.07.30 0 0 1237

Ahol bevagdosták, ott kéne jönni a víznek.

Ha nem jön, akkor rossz helyen vagdosták be.

Szvsz ilyen nem ill. félig működő kutat nem szabad otthagyni a tulajnak.

Én biztos csak akkor fizettem volna ki, ha úgy hagyják ott, hogy rendes víz jön

belőle. Gondolom ti sem sárért fúrattatok le.

Az én ácsom is 25 éve ezt csinálta. Utólag derült ki, hogy kádár a szakmája, és hogy

folyamatosan elzavarják mindenhonnan, de akkor már elbaxta a tetőnket.

(Én is mondtam, hogy hogyan kéne, meg is sértődött. Később kiderült, hogy valóban

úgy kellett volna, ahogy mondtam. Gondolkoztam is, hogy ennyi erővel én is el tudnék

menni ácsnak.)

Akkor kellett volna gyanút fognom, mikor gyanúsan olcsón vállalta.

Azóta jól megnézem kivel dolgoztatok.

Előzmény: evlali (1228)
jocky Creative Commons License 2008.07.30 0 0 1236
Sziasztok!

Dunántúlon szeretnék a kertembe kb. 18 m-es kutat fúrni. Tudnátok ajánlani valakit, aki kölcsönöz kútfúró berendezést? Távolság sem gond.
kutszikla Creative Commons License 2008.07.30 0 0 1235
Kútfúráshoz öblitő szivattyúk eladók.Azzonal munkára foghatok.TEL:0670/522-5968
Előzmény: kutszikla (1232)
kutszikla Creative Commons License 2008.07.30 0 0 1234
Mi tudnánk vállalni a fúrást.TEL: 0670/522-5968
Előzmény: AzHofi (1233)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!