Keresés

Részletes keresés

wolky5 Creative Commons License 2012.03.29 0 0 349

OK

Előzmény: tarejos (348)
tarejos Creative Commons License 2012.03.29 0 0 348

Bingó!

 

Azért ilyen segítséggel már nem is volt olyan nehéz kitalálni.

De egye fene.

Nemsoká küldök elérhetőséget.

Előzmény: wolky5 (347)
wolky5 Creative Commons License 2012.03.29 0 0 347

K.József  a megoldás, Te fizeted az első kört, mert K-s 6 ember volt.

Előzmény: tarejos (346)
tarejos Creative Commons License 2012.03.28 0 0 346

Nézd végig a tablót, vagy a névsort, és erősen gondolj közben a nickemre!   :-)

Előzmény: wolky5 (345)
wolky5 Creative Commons License 2012.03.28 0 0 345

passssz

Előzmény: tarejos (344)
tarejos Creative Commons License 2012.03.28 0 0 344

Félreértettél!

 

Nem A.K, azt akartam írni, hogy "a K. stimmel csak" .   :-)

Előzmény: wolky5 (343)
wolky5 Creative Commons License 2012.03.28 0 0 343

Ja!

 

Az A.K. az a lánykori neved?

Csak A.L. és Á.Kiss-Attila nevek rémlenek.

 

??????????

Előzmény: tarejos (341)
wolky5 Creative Commons License 2012.03.28 0 0 342

Hahóóóóó!

 

Talált!!!

 

A másik címre küld el a telefonszámodat

 

köszi

Előzmény: tarejos (341)
tarejos Creative Commons License 2012.03.27 0 0 341

Hali!

 

Hát ha a volky az aminek gondolom, akkor te F. J.vagy.

 

De te nem találtál egészen. A K. stimmel csak.  :-)

Előzmény: wolky5 (340)
wolky5 Creative Commons License 2012.03.27 0 0 340

Szia!

 

Én Wolky vagyok, szerintem a neved K. Tamás, 

Osztály találkozót össze kell trombitálni

 

az email cím  farba.trade@gmail.com

 

várom a jelentkezésed

Ja, és én ki vagyok

Előzmény: tarejos (334)
Alexfux Creative Commons License 2012.03.22 0 0 339

Sziasztok!

 

Szoktam nézelődni a Tablótáron, és kicsit szomorúan állapítom meg, hogy PTT-s vagy PTHSZ-s tablók nincsenek feltöltve. Illetve 1 darab. Szóval, ha nem sérti meg a szerzói és személyiségi jogokat, akkor töltsetek fel, ha van Nektek....

7du Creative Commons License 2012.03.22 0 0 338

Rügen szigeteki fotót még nem kaptam email címemre, de kérdéseket igen, ezekre válaszolok :

 

1. Kirchoff második törvényénél elvesztettem a PTT-s vonalat, azután csak kinlódtam, szerencsére bukni nem buktam, de határeset voltam : Kösz Hirling, Nagy Pista, Tóth András, Neper stb.

2. Az illető tanárnőt éjfél után nagy levegővétellel felkértem táncolni, ma már lazán lekezelném, de akkor sokkhatásként ért, hogy rámnyomta a mellét, persze vídia keménységű lettem és k. bénán kérdeztem a folytatásról, amire nem volt a válasz. Érettségi után gondolkoztam, hogy rámozdulok, de az egyik germán unokatestvéremmel egy VW Kafer-er lerobogtunk a bulgár napospartra és csak szeptemberben kerültünk elő, akkor már nem érdekelt. Egyébként jó 15 évvel később a Kapolyi miniszter szeretőjének a házibuliján összefutottam a PTT egy korábbi szupermacsójával, állítása szerint neki megvolt. Nőügyileg még valami : a 60-as 70-es évek szupermacsója, Bródy János is PTT-s volt (face to face egy öntellt szemita pöcs), barátnője egy tényleg szuper bombázó volt. Nekem is megvolt csak 20 év késéssel, még akkor is jó nő volt. Ti is ismeritek, mert akkoriban egy nagy cég szóvivője volt, és kétnaponta minden TV hiradót telesírt. Ez a buksza az 50-edik születésnapjára az összes korábbi szeretőjét meghívta, volt ott főpolgármester, köztársasági elnök, képviselő (több is), frakcióvezető, Oscar díjas filmrendező, Bródy,... az aktuális férje stb. és én.

3. Én már elsőben is álltam a Szekér szőnyegének a szélén, a Postánétól akkor kaptam az intőket, amikor ig.h. volt : tornaszerelés a tűzcsapban, meztelen nő a falújságon, igazolatlan órák százai a filmmúzeumban, műhelygyakorlat bojkottálása, túl nagy kokárdaviselet, jelvény a farmer hátsó zsebén, eltűnés az osztálykirándulásról stb.

4. Tanáraim osztályzása : Bornyi 5+, Hirling 5, Ampo 5, Postáné 4, Kurinyec 2, Fröchlich -1,

5. A PJT = Polgári Jogi Társaság, az enyém volt a Controll 20%-a. Ez olyasmi volt, mint ma a Bt. Én már 1978-ban a versenyszférában bontottam a szocializmust.

 

Szóval lesz fotó vagy nem ?

7du Creative Commons License 2012.03.21 0 0 337

Nincs véletlenül valakinek fotója a PTT 1969-es Rügen szigeteki (DDR) kirándulásáról ? Ha van légyszi nyomjátok át a peter.marosy@gmail.com címre. 40 éve mesélem társaságban nagy sikert aratva a storyt, hogy 2 napos vonatozás után hajnalban megérkeztünk egy FDJ Lagerbe, ahol kb. 200 bevállalós DDR buksza közé keveredtünk. Délelőtt megnéztem a holdraszállást a TV-ben, este megdugtam Regina P.-t a dünében, 17 évesen, éjszakára a kimaradás miatt kiköttetett a lágerführer, akit a sátorablakból lehánytam. Sieg! Sajna fotóm egy darab sincs. Hazafelé Bakó majdnem megbukott a DDR-Cseh határon légpuskával lövöldözött galambokra, bejöttek a géppisztolyos határvadászok. Egyébként nagyon untam a PTT-t, jobban szerettem volna egy nőkkel telezsúfolt közgazdasági szakközéppe járni. Ha akkor lett volna Randivonal... szerencsére még 60 évesen is veterán vadászgörény vagyok. Ampovits az I.ker. rendőrségen volt ifjuságvédelmis, az érettségi előtti délután a Déryné cukrászda teraszán (ma Mini) olyan részegre leitatott, hogy telehánytam a Logodi utcát. Én a Bakó és a Hirling inverze voltam. A Klotild palotai szalagavatón az egyik tanárnőnek (nem a Postáné) ajánlatot tettem, kicsit elgondolkozott, de sajna nemet mondott. PTT után 1-2 percig voltam postás, utána enyém volt a 70-es években az egyik első informatikai PJT, ma tőzsdemacskacápa vagyok. Kb. 85-ben találkoztam a Bornyival a Római parton, ha jól emlékszem egy fiatal buksza volt a neje, meg kicsi gyerek is volt. A Postánéval kb. 2005-ben futottam össze a Belvárosban, rémlett neki, hogy kb. 4-6. igazgatói intőm volt tőle. A Bornyi egyébként az érettségi banketten gratulált, hogy jól szórakozott rajtam, mert k. bátran adtam elő a lébecolást. Persze, mert apám nagykutya volt a M.Kir.Postánál. A Túri Kováts Attila, aki az URH mozgószolgálatot nyomatta negyedikben, szerepel a BM III/3-as listán, van 6-os kartonja is. Úgy rémlik, hogy a CCITT genfi központjában kavart. A 80-as években a PKI-val egy szupertitkos digitális térmodell (URH+MW) programozásában vettem részt, amiről 20 évvel később kiderült, hogy egy BM-es (Gyurcsány anyósának testvére : if. Apró Antall), egy fedett gépkocsival kiment Münchenbe és a NASA alaptérképeket ott vette meg, ebből dolgoztunk TÜK-ösen.

tarejos Creative Commons License 2012.02.18 0 0 336

Ki más?

Előzmény: cucu (335)
cucu Creative Commons License 2012.02.18 0 0 335

Szia

No, és a Magyar nyelv és Irodalom c. tárgyat ki tanította neked? Csak nem a Bornyi tanár úr...?

Előzmény: tarejos (334)
tarejos Creative Commons License 2012.02.16 0 0 334

Sziasztok!

Kicsit unalmamban nosztalgiáztam, és eljutottam ide.

 (Elég régen járt itt utoljára valaki.)

Én 1976-80 közt koptattam a padokat, a jó öreg "Ampó" (Isten nyugosztalja) volt az osztályfőnököm.

A nickemből kiindulva esetleg rám ismerhet valaki.  :-)

Szomorúan olvastam vissza, hogy a régi (jó) tanárok közül már mennyien odafönn (?) oktatják a tudományokat.

Jó volt visszaidézni Defi-bácsi pilóta-sapkás biciglizését, ill. pl. azt, amikor "a Bornyi" ellpva Defi biciklijét,

a kormányon háttal ülve körözött az udavar salakján a nagyszünetben a diákok ujjongása közepette.

Meg eszembe jutott ,ég a Bornyi Tanár Úr, mikor egyszer láttam őt a metrón, amint egy kis ajándék csomagocskát kb. 1 méteres cukorspárgán (masnira kötve) lógatott.

Illetve egyszer a 23-as tuján a BKV ellenőrt a "perfekt angoljával" szerelt le - mint túrista  :-)  -, mert jegye/bérlete az akkoriban sosem volt (legalábbis ezt mondta akkoriban).   :-)

No meg a Fodor Gyula mondásai:

Mint pl. "Fiam! Megőrizted szellemi frissességedet! Annyi eszed van, mint csecsemő körödban!!!   :-)   :-)   :-)"

Vagy feleléskor, mikor valaki nem egészen jól tudta az anyagot:

".... Igazad van!  Rézben, mint a karikagyűrű...!"   :-)

 

Persze akkor nem szerettem annyira a Puskát, de az idő mindent megszépít.

Azt sajnálom, hogy senki sem (én sem) szervezte meg a 30 éves találkozót - és a 25-öt, 20-at,... se!

Valahogy széthullott az osztály.  :-(

cucu Creative Commons License 2011.11.07 0 0 333

...és remélem, most is jól van, mert az egyik legkorrektebb tanárunk volt. Tőle tanultam a legtöbbet, pedig mindegyik tanárunktól lehetett jócskán tanulni.

Előzmény: cucu (332)
cucu Creative Commons License 2011.11.07 0 0 332

Én meg 73-tól 77-ig. Nekem is Rozsda volt az ofőm.

Most nem tudok róla semmit, 9 éve láttam, akkor jól volt.

üdv

Előzmény: velka (331)
velka Creative Commons License 2011.11.07 0 0 331

Sziasztok új belépő vagyok 1969-73-ban jártam a suliba. Valaki tud-e a Rozsdáról hírt mondani.Ő volt az osztályfőnökünk.

Köszi

feri601 Creative Commons License 2011.10.07 0 0 330

Ismét egy halálhír:

Távbeszélő tanárunk, Nagy István 75 éves korában elhunyt.

Temetése 2011.10.07-n 13 órakor lesz a töki temetőben.

RIP

tpp1 Creative Commons License 2011.07.05 0 0 327

Még tovább folytatva a sort: ez év májusában Tüske Pál is elhunyt.

cucu Creative Commons License 2011.06.23 0 0 326

Kösz. Hogy én miért emlékeztem tavalyra... Szóval akkor most éppen 5 éve...

 

Sokat köszönhetek neki, megértő, jó indulatú tanár volt.

Előzmény: Vacy (325)
Vacy Creative Commons License 2011.06.20 0 0 325

Foti  2006.12.20 00:33:57 © (174)

Fodor Gyula (mat-fiz) 2006. június vége óta más dimenzióban foglalkozik butítványaival.

R.I.P.

 

Előzmény: cucu (324)
cucu Creative Commons License 2011.06.20 0 0 324

Visszanéztem kissé a topicot, h megtaláljam, mikor írta valaki, h Fodor Gyula már fent nevetteti a butítványait, de nem találom. (Valahogy így írta.) Ugyanakkor találni benne törléseket. Lehet, h az is közte volt??

Leonetto Creative Commons License 2011.06.20 0 0 323

Ő sincs már közöttünk? :-((
Mikor halt meg?

És nem utolsó sorban: kit tisztelhetek Benned?

Előzmény: Alexfux (322)
Alexfux Creative Commons License 2011.06.19 0 0 322

Az öreg Fodor?

 

Mindenkihez volt egy "kedves" szava, mindenkinek tudott valami becenevet találni, néha nem túl hízelgőt! Ugye "Lajbi"? (Ha jól emlékszem!)

 

Én csíptem, vicces volt.

 

Sajnálom, hogy elment! Isten nyugosztalja!

Előzmény: Leonetto (320)
cucu Creative Commons License 2011.06.19 0 0 321

Itt írták körábban, hogy sjnos már ő sincs. Kb. 1 éve.

Előzmény: Leonetto (320)
Leonetto Creative Commons License 2011.06.19 0 0 320

És tudtok valamit a Fodor Gyuláról? Én, amikor mérnöktanárként a közoktatás szolgálatában álltam, és óra végén felírtam a táblára, hogy "T. K. K. GY.:", mindig ő jutott az eszembe. (Ruha L.)

cucu Creative Commons License 2011.06.19 0 0 319

Sajnálom. Nagyon emberséges volt.

Sokat gondoltam rá mostanában, mert azelőtt gyakran összefutottunk a város különböző pontjain, de az utóbbi években már nem.

Nyugodjék békében, ahogy mondani szokták...

Előzmény: Leonetto (317)
Alexfux Creative Commons License 2011.06.19 0 0 318

Nála érettségiztem történelemből!

 

A beugratós kérdés így hangzott: "Édes fiam, miért zöld az arca?"

 

Nyugodjék békében!

Előzmény: Leonetto (317)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!