Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2021.07.08 0 2 998983

miből gondolod, hogy két permetezés között nem lehet leugrani a tengerpartra, kimenni vienna airportra és elrepülni bárhova?

a hozzaszolasaidbol

mert hogy azokbol az derul ki, hogy ket permetezes kozott

- eloregedett vezeteket kell cserelni

- pincekonyvet kell irni torkolynaploval meg kitarozassal

- a berloid nyaka koze kell cserditeni az ostorral

- a pincerek felmondasait kell megirni

- a tarsashazi kozgyulesen kell a bides nyuggereket iranyba allitani

- glettelni kell a bironenivel meg a kozjegyszohelyettessel huszezerert

- meg a faszom tudja meg miket kell csinalni, mindenesetre reggel 4-kor kell kelni hozza 

(a polgarmester ev vegi fogadasat kihagytam, arra nem kell elmenni, csak illik)

 

es akkor igy aztan nem lehet leugrani a tengerpartra

de aztan persze lehet, hogy en latom rosszul

Előzmény: soproniirsai (998971)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.08 0 0 998982

Én is vettem a fiamnak, mikor 18 éves volt. 

Előzmény: soproniirsai (998978)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.08 0 0 998981

Kozben megerkezett Svajcba a delta, junius 26-i kezdettel emelkedik az esetszam es 40%-ert mar az ingyianok a felelosek.

 

https://www.covid19.admin.ch/de/overview

 

Mondjuk egyelore meg az van, hogy amugy ha nem tesztelnek a kutya nem venne eszre.

Törölt nick Creative Commons License 2021.07.08 0 0 998980

Akkor éri meg vitathatatlan külföldre menni ha valami olyan szakmai előrelépést jelet ami máshogy nem is elérhető. Ez általában persze egyben anyagi előrelépés is. Abban pedig teljesen igaza van fagyisnak, hogy csórónak lenni, az alsó tizedbe tartozni mindenhol alacsony életminőséget jelent. 

Előzmény: soproniirsai (998977)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.08 0 0 998979

Amit egyebkent az is jelez, hogy lenyegeben megallt, sot talan visszajara fordult a kivandorlas. A masik lehetoseg, hogy ujjaepitettek a Vasfuggonyt.

Előzmény: soproniirsai (998977)
soproniirsai Creative Commons License 2021.07.08 0 0 998978

mint írtam már, a szüleim baráti társaságában, mindenki vett lakást a gyerekeinek. a tornatanár fociedző is.

Előzmény: rich.mond (998974)
soproniirsai Creative Commons License 2021.07.08 0 0 998977

valahol lemaradtál.

jelenleg ezer forint felett van a mezei napszám, ha tudnának a userek dolgozni, most hosszú nappalos időszakban havi nettó 400-at is meg lehetne keresni szakképzetlenül, ami nem rosszabb életszínvonal, mint szakképzetlenül kimenni németbe építkezésekre és kéthavonta haza járni.

szakképzettként sem akkorák a különbségek, hogy általánosan ki lehessen jelenteni, hogy érdemes elmenni külföldre.

Előzmény: Auralianus (998968)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.08 0 0 998976

A nyugdíjasok szabadok. Tulajdonosként megbízzák a kormányt a birodalom vezetésével, az alattvalók termelgetnek, ők meg szedik a sápot.

 

:-) egyebkent igen

Előzmény: Törölt nick (998972)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.08 0 0 998975

Ez egyszerű. 

Amiért a hajléktalannak nincs ébresztőórája. Vagy amiért a BMW igazgatójának 365 napos a szolgálat a mérnöknek meg nem. Pénzért történek ezek a dolgok. 

 

a, ertem :-)

 

akkor viszont tenyleg jo igy, ahogy van

 

Előzmény: Törölt nick (998966)
rich.mond Creative Commons License 2021.07.08 0 0 998974

Össze-vissza beszélsz. Éní rtam korábban, hogy Magyarországon 30 év alatt semmilyen röghöz kötöttség nincs, mert nincs saját ingatlanjuk HACSAK nem örökölt az illető. Erre leírtad, hogy bizony, ha beköltözik az örökölt ingatlanba, akkor röghöz kötött - neked ez van beakadva.

Aztán meg írod, hogy na jó, jó neki ha kap egy lakást a segge alá, de életszerűtlen. Persze, baromi életszerűtlen, ha húszonévesen lakást örökölsz az 1,1-es TFR-es Budapesten.

Előzmény: Auralianus (998970)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.08 0 0 998973

Egészen más egy fiatal és középkorú igénye. Ahogy fiatalon utaztam ma már nem tenném. Mert kényelmetlen lenne. 

Előzmény: Auralianus (998968)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.08 -1 0 998972

A nyugdíjasok szabadok. Tulajdonosként megbízzák a kormányt a birodalom vezetésével, az alattvalók termelgetnek, ők meg szedik a sápot.

Előzmény: Törölt nick (998961)
soproniirsai Creative Commons License 2021.07.08 0 0 998971

miből gondolod, hogy két permetezés között nem lehet leugrani a tengerpartra, kimenni vienna airportra és elrepülni bárhova?

télen meg kifejezetten jó volt, hogy nem otthon kellett rohadni az idősek védelme érdekében, hanem lehetett a jólevegőn csettegtetni a metszőollóval. így is hosszú, sötét tél volt.

Előzmény: Törölt nick (998961)
Auralianus Creative Commons License 2021.07.08 0 0 998970

Egyre jobban közeledünk az életszerűhöz, már huszonévesen örökölt pesti ingatlannál tartunk...

 

... de legyen...

 

Ökölszabályként megfogalmazható, hogy minden olyan esetben megéri neki költöznie, amikor az összes havi
kiadásait az összes havi bevételeivel és az általános életkörülményeivel (mennyire érzi magát jól)  összevetve
nagyságrendi különbséget sikerülne produkálnia az új helyen.

Értelemszerűen eleve véges számú esetről van szó és a kiindulási állapot függvényében nem mindenkinek éri

meg elindulni egyáltalán.

Előzmény: rich.mond (998967)
soproniirsai Creative Commons License 2021.07.08 0 0 998969

gyerekkel röghöz vagy kötve, mert közösségből nem lehet kivenni meg átrakni máshova évente.

amúgy meg a bérelt lakáscserének is vannak költségei.

Előzmény: Auralianus (998956)
Auralianus Creative Commons License 2021.07.08 0 0 998968

Ugye?

 

Én részemről véletlenül sem szeretném azt mondani, hogy a 78 évente nulla költözésnél mennyivel jobb dolog a heti két
költözés lmbqt bár wc-jéből lmbqt-bár wc-jébe (mindig oda ahol több a nem teljesen kiürített gyerek számára fejlesztett
többszörhasználatos fecskendő)

 

Hanem arról elmélkedtem miért is legyen az a fiatalok vágya, hogy az alkesz szülők által a helyi vajdának borért eladott

szőlőhegyi víkendházat visszabérelve robotoljanak a helyi fröccsöntő üzemben versenyezve a vietnámi bérekkel azért,

hogy így járuljanak hozzá a haza fényrederüléséhez / vadázskastélyfelújításhoz / polgármesterúrfogadásaihoz... ha ugye

eltengődhetnek idegenbe szakadva, hazátlanként is kétszer annyiért bérelve egy buzibár alagsorában szobát, mint ami

"odahaza" a havi fizetésük volt, ráadásul kiszúrják a szemüket 2-3 havi bérkért  cserébe egy olyan rommá használt régi
prémiumautóval, amit odahaza 4-5  év túlórázásának összekuporgatott extrájáért is megkapnának...

 

... hiába no... nem egyszerűek ezek az értékrendi választások. Te már csak tudod, hiszen te is biztos minden nap sírva
vágyol vissza Magyarországra... nemde? :Đ

 

Előzmény: Törölt nick (998963)
rich.mond Creative Commons License 2021.07.08 0 0 998967

Azért ha beköltözik az örökölt pesti lakásba, akkor miért is érné meg neki új életet kezdenie külföldön nomádként? És miért is hátrány neki, hogy röghöz kötődött? Tényleg nem értem.

 

Előzmény: Auralianus (998956)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.08 0 0 998966

mar csak arra kene valahogy valaszt talalni, hogy miert a beosztottak (plane a vagyontalan-hontalan-harmadosztalyu beosztottak) azok, akik akik ezt tenylegesen meg is csinaljak, mig a vallalkozo meg a szoloorokos epp dolgozik, nyilvan mert nincs kedve amugy valami szimaptikus tengerpartra leugrani 

 

Ez egyszerű. 

Amiért a hajléktalannak nincs ébresztőórája. Vagy amiért a BMW igazgatójának 365 napos a szolgálat a mérnöknek meg nem. Pénzért történek ezek a dolgok. 

Előzmény: Törölt nick (998961)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.08 0 0 998965

Szint felett meg a nagy cégnél is 365 napos a készenlét.

 

persze, na de ilyet nem is csinalunk, ennyire azert nem fontos az a ceg

 

ezzel szopjon mas

Előzmény: Törölt nick (998957)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.08 0 0 998964

Hat mert folyamatosan aggodni kell rajta, hogy mi van ha a haz elveszti az erteket. :)

Előzmény: Törölt nick (998958)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.08 0 0 998963

Jo hat lehet ugyis csinalni, mint John Doe ormester, hogy a gyerek az aktualis tamaszpont ovodajaban tanul, de azert ha csaladot akarsz, akkor onnantol nem hatrany, ha ezek a koltozesek 1/honap ala csokkennek. Ha nem akarsz csaladot akkor persze mindegy, ezesetben a kokainfogyasztas is a szabadsagod resze, merthat lehet az elet mennyisege es minosege csuszkan toszigalni.

Előzmény: Auralianus (998956)
z_a_p Creative Commons License 2021.07.08 0 0 998962

akkor ugye kb tökmindegy, 200, 800 vagy 1500 km-el megy arrébb

 

Mar hogy lenne mindegy?

Hataron tul mar mas kozigazgatas, mas adozas, mas nyelv, mas szabalyok, mas torvenyek, egy szoba berles 800euro/ho vs 200, csalad, szulok, rokonok, baratok, stb,stb.

Előzmény: Auralianus (998956)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.08 0 0 998961

Az sehogy nem csökkenti a szabadságod, hogy van vagyonod akármiben is. 

A szabadság az, hogy nem dolgozol. Az nem szabadság, hogy nem a hanem b pontból dolgozok :)) Aki hat hónapig nem dolgozik, annak hat hónapig nincs szükség a munkájára, nem hiányzik sehonnan az amit ő végezne. na persze ha arról van szó, hogy bátran lehet valaki hat hónapig munkanélküli az más. De ebben sem akadályoz senkit a vagyona, legfeljebb segíti. 

 

ez igy ebben a formaban igaz

 

(bar en a szabadsagot inkabb ugy ertettem, hogy dontesi lehetosegeid vannak, tenyleges alternativakkal, de mindegy, nezhetjuk igy is)

 

mar csak arra kene valahogy valaszt talalni, hogy miert a beosztottak (plane a vagyontalan-hontalan-harmadosztalyu beosztottak) azok, akik akik ezt tenylegesen meg is csinaljak, mig a vallalkozo meg a szoloorokos epp dolgozik, nyilvan mert nincs kedve amugy valami szimaptikus tengerpartra leugrani 

 

na mindegy, vegul is valahol le kell vezetni a gozt, a topicban hontalanozas-harmadosztalyuzas ennek egy relative artalmatlan formaja, csak gondoltam, szolok

Előzmény: Törölt nick (998920)
rev251 (morális hulla) Creative Commons License 2021.07.08 0 0 998960

Az a deklarált cél (Aurél vitaindítója), hogy mindegy legyen.

Az, hogy nem mindegy, az ebből a szempontból hiba a mátrixban (nem jólépül a szocializmus, stb.)

Előzmény: Törölt nick (998892)
PinkBull Creative Commons License 2021.07.08 0 0 998959

"Hat hónap köszönő vászonban sincs a 3 héttel"

 

Termeszetesen, de nem is ebben a kontextusban kivantam megemliteni.

 

"Szint felett meg a nagy cégnél is 365 napos a készenlét."

 

Persze, adott szint felett eladod az eleted a cegnek. De szerencsere nem kotelezo, es anelkul is lehet jol keresni, nyugodt, kenyelmes eletet elni. 

Előzmény: Törölt nick (998957)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.08 0 0 998958

Ha van neki egy saját háza akkor nem tud úgy elmenni akárhova is mint ha nem lenne? Miért nem? 

Előzmény: Auralianus (998956)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.08 0 0 998957

Hat hónap köszönő vászonban sincs a 3 héttel, És szint alatt nincsenek. Szint felett meg a nagy cégnél is 365 napos a készenlét.

Előzmény: PinkBull (998951)
Auralianus Creative Commons License 2021.07.08 0 0 998956

Ha a "saját házában akar élni" (beköltözik az örököltbe, vesz/épít stb hitelből) akkor bizony röghöz köti magát, vagy napi 2-3 órát
munkaidőn felül ingázik. Ha pedig nem, akkor ugye kb tökmindegy, 200, 800 vagy 1500 km-el megy arrébb. Függetlenül attól van-e
gyereke.

 

Mégis mi ebben a nem életszerű?

Előzmény: rich.mond (998952)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.08 0 0 998955

Bocs, de a a germanofil csapat megint átment filozófusba és elrugaszkodott a valóságtól.

 

kinek a valosagatol?

 

az egesz egyebkent onnan indult, hogy sopi eloadta a szokasos hontalan-vagyontalan-harmadosztalyu musort, erre azert hadd kerdezzunk mar vissza

 

De ugye a szabadságnak ára is van. Ha van egy jól menő vállalkozásod, akkor nyilván jobban is élsz, mint aki alkalmazott.

 

igy van, a kerdes a vastagbetuvel kiemelt kifejezes, hogy mennyi az annyi

 

 

Ennyi erővel Csöves Pista a legszabadabb, mert nincs röghöz kötve, és a bevételeit nem befolyásolja a Cimbora+Kiskeserű kombináció rendszeres fogyasztása.

 

ezt en is szoktam mondani, csak azzal, hogy akkor hugyozik maga ala, amikor csak akar :-)

 

Előzmény: rich.mond (998926)
Auralianus Creative Commons License 2021.07.08 0 0 998954

Így van, fölösleges ragozni.

Miután itt jól bepucsított a főni, otthon meg előadta, hogy mennyire jól megvédte az óvodákat, akkor visszakereshetjük ezeket a hsz-eket és megnézzük miért írtam amit írtam.

Előzmény: Petrucciani (998943)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!