Keresés

Részletes keresés

Atesz27 Creative Commons License 2007.08.31 0 0 339
Valaki fúrt már a második vízadó rétegbe? Van erről tapasztalt? Mert ugye házilag semmi sem egyszerű.
freex Creative Commons License 2007.08.31 0 0 338
Létezik olyan búvárszivattyú, amelyik belemegy 50-es csőbe? Mert 25m ugye túl van a 8-9-en, csak búvár jöhet számításba...
Előzmény: lendoka90 (336)
zorrobacsi Creative Commons License 2007.08.31 0 0 337
30e...
Előzmény: lendoka90 (336)
lendoka90 Creative Commons License 2007.08.31 0 0 336
sziasztok én most szeretnék furatni egy kutat.
Nekem azt mondták hogy 25mes kút kell
én mohácsi vagyok de nem mindjárt a duna parton vagyok.
Nekem egy kevés öntözésre kell de leginkább a tó vizének töltésére kell. Én úgy gondolom hogy 50mm átmérőjű kút kell nekem. Szerintetek milyen árba vangey ilyen kút fúrása?
Milyen szivattyú kell nekem és hol lehet ilyent venni ha tudotok internetes oldalt ahol lehet ilyen szivattyút venni légyszi segítsetek.

Előre is köszönöm
Atesz27 Creative Commons License 2007.08.30 0 0 335
- Miért jó a kerekes kút?
- Oda lehet tolni, ahol víz van.

Bocs, nem hagyhattam ki :D
zorrobacsi Creative Commons License 2007.08.30 0 0 334
27 méter... A nyugvó vízszint 4m körül van... A szivattyú bírni fogja szerintem, estefelé próbáljuk..
Előzmény: freex (333)
freex Creative Commons License 2007.08.30 0 0 333
Én már év elején kifúrtam, igaz szárazon, kézi hajtással. 140-es a furat, bele 125-ös cső. Abban azért elfér a 10 centis ruszki...
Milyen mélyen is vagy? 10 méteren belül sima felszinivel is tudsz vizet szívni. Akármilyen centrifugál szivattyú mondjuk kpe csővel. De ha az alá fúrsz, akkor érdekes lesz megoldani a víz kitermelését. Legalábbis ha a nyugvópontod nem jön 10 méteren belülre...
Előzmény: zorrobacsi (332)
zorrobacsi Creative Commons License 2007.08.30 0 0 332
40-es a cső, abba nem fér semmi...:( Szívószállal megszívatjuk valamelyik nap, hátha jön valami ki is... Te mekkora átmérővel fúrsz?
Előzmény: freex (331)
freex Creative Commons License 2007.08.29 0 0 331
Van ruszki búvárod? Az elég jól bírja a truttyos vizet, meg lehetne próbálni, mennyit tud kiszívni. Persze ha legalább 1-2 cm-rel nagyobb a furatod a szivattyúnál, mert "leszívja" magát, többet fel sem jön. Amennyiben lehetséges, felső szívásút használj, az nem szív annyi tömény trutyit felülről, meg a vizet sem szívja le magáról, hűtés hiányában ugyanis pillanatok alatt leég. Ha védőcsőben fúrsz, nem kell tartani attól, hogy a rezgéstől beomlik a furat.
Ha meg ott a víz, gondosan írd fel a mélységet, ha később ledugod a csövet, tudjad pontosan hol kell perforálni.
Előzmény: zorrobacsi (330)
zorrobacsi Creative Commons License 2007.08.29 0 0 330
A fúrócsövön jött vissza az iszapos víz. Nem tiszta vízzel fúrok, az volt az érdekes, hogy nyomás nem lehetett már a csőben, ezért gondolom, hogy a víznél járhattam...
Nem rossz, telefonos felvétel.. :D
Előzmény: freex (329)
freex Creative Commons License 2007.08.29 0 0 329
Nem biztos, lehettél akár ott is, alatta is felette is, vagy akár a vízöblítésből kiszökő víz mosta be az iszapot. Van benne béléscső vagy csak a furat áll cső nélkül?
Kicsit OFF:
Én leengedtem a telcsimet, fotófénnyel filmfelvétel üzemmódban felvettem az egész leeresztési folyamatot. Mondjuk mondták is, hogy nem vagyok egészen normális, de legalább elmondhatom, hogy a telóval nemcsak beszélek meg sms-ezek.
Valahol itt a másik kútfúrási fórumon raktam is fel pár képet a leeresztésről.
Előzmény: zorrobacsi (328)
zorrobacsi Creative Commons License 2007.08.27 0 0 328
Vízöblítéssel. Csőtoldásnál volt, hogy jött iszapos víz vissza elég rendesen, akkor lehettem vízben vajon?!
Előzmény: freex (327)
freex Creative Commons License 2007.08.27 0 0 327
Milyen módszerrel fúrsz? Száraz vagy öblítéses?
Előzmény: zorrobacsi (326)
zorrobacsi Creative Commons License 2007.08.27 0 0 326
Sziasztok! Megkérem az igazi szakértőket, röhögjenek ki, fikázzanak, de árulják el a titkot: miért nem tudom kivenni a "lyukból" a vizet?! Kútnak majd akkor fogom nevezni, ha működik... A mai adag 27 méteres lett, és megjelentek az első ősz hajszálaim, mert fogalmam sincs hol a vízréteg, csak van... Most valami rohadt kemény rétegnél tartok, de szerintem már a második rétegen túlmentem...
Miről ismerem fel fúrás közben hol a víz? Hogyan tudom esetleg kimérni?
Szóval: SEGÍTSÉG! HILFE! HELP!
Köszönöm előre is...
kopi1999 Creative Commons License 2007.08.27 0 0 325
A fosóhomok kiszedésénél használtál vizöblitést, vagy valami külön varázslatot?
Előzmény: Trebitsch (322)
GTA390 Creative Commons License 2007.08.27 0 0 324
Az első vízzáró réteget még cső nélkül a kézi fúróval törtük át, utána jött a fosóhomok. Innentől dugtuk le a csövet és dolgoztuk az iszapolóval. A legnehezebb a második agyagréteg áttörése volt, a kavicsot már könnyedén hozta a szerkezet. A víz így csak alulról tud bejönni, gondolom a nyomáskülönbségek elvén.
Előzmény: kopi1999 (321)
customman Creative Commons License 2007.08.26 0 0 323
Sziasztok!
Meglévő kút mélyítéséhez keresek munka/ár szempontjából is megbízható szakembert Nagykovácsiból. ( már persze, hogy én írok Nagykovácsiból :-) )
Ha valakinek van tapasztalata, ötlete kérem jelezze. Köszönöm.
Trebitsch Creative Commons License 2007.08.26 0 0 322

Mi ott álltunk meg... Első két méter termőföld után jött az agyag, az meg olyan 5 métertől átment fosóhomokba. Azt még kiszedtük orosz búvárral, de 10 méter környékén megjött a sóder... Ott egyszerre kéne a vizes módszer a szivattyúval, meg a fúrófejes, mert persze az átmenet az olyan, hogy valameddig fosóhomokkal kevert sóder van. 

Most pénzt gyűjtögetek, aztán hívok valakit egy fúrókocsival. :)

Előzmény: kopi1999 (319)
kopi1999 Creative Commons License 2007.08.26 0 0 321

Szerintem nagy mákod volt....lottózhatnék veled?  :)

Azért van néhány kérdésem...

Az első vízzáró réteget a cső súlya és az iszapoló vitte át?

A kavicsot mivel szedted ki?

A víz most a kút aljáról zobog a csőbe?

Bocs a sok hülye kérdésért, de én most kezdem az ipart...

GTA390 Creative Commons License 2007.08.26 0 0 320
Mi nem csnáltunk vele semmit. Se lyuggatás, se hálózás, hanem addig mentünk lefele az iszapolóval, míg kavicsot nem találtunk. Nem tudom, hogy egy profi kútfúrónak mennyire áll fel a szőr a hátán eme módszer hallattán! :-)
Előzmény: kopi1999 (319)
kopi1999 Creative Commons License 2007.08.26 0 0 319

Én is beálltam kútfúrónak, de most kicsit elakadtam...belefutottam a fosóhomokba... Hogyha egy csővel mész végig, akkor az első (?) csövet perforálni, hálózni kell? Mert vissza már nem tudod húzni...

És a zárórétegen  (után) egy kisebb fúróval mentetek tovább?

Előzmény: GTA390 (304)
zorrobacsi Creative Commons License 2007.08.23 0 0 318
A nyugvó vízszint föntebb van, kb 4m, csak szerintem rossz helyre szűrőztem/rossz szűrővel raktam össze a kutat... Az elsőből kirántottam kb 80l totál kék vizes iszapot és annyi... a másodikban húzószárral teljesen vákuumot éreztem és nem jött semmi, pedig mérve van víz benne. Lehet h a talajvízréteg kavart be?! :(
Előzmény: maped007 (317)
maped007 Creative Commons License 2007.08.23 0 0 317
A fúróberendezésről esetleg pár képet tudnál fel tenni vagy küldeni?
Előzmény: zorrobacsi (314)
Trebitsch Creative Commons License 2007.08.23 0 0 316

Bocs: Who111 azt írta, amit én is írtam volna. :)

Előzmény: GTA390 (312)
Trebitsch Creative Commons License 2007.08.23 0 0 315

A vizet elméletben 10, gyakorlatban 7-8 méternél mélyebbről nem lehet felszívni.

8 méternél mélyebbről csak a búvárszivattyú játszik, mert nyomni, azt lehet. De 40-es csőbe nemigen fogsz találni, én legalábbis nem ismerek ilyen karcsú búvárszivattyút.

Előzmény: zorrobacsi (310)
zorrobacsi Creative Commons License 2007.08.23 0 0 314
Üdv! Vízöblítés, 40-es pvc cső, 3,2-es szivattyú. Az egyik 25, a másik 16 méter.
Előzmény: maped007 (311)
Who111 Creative Commons License 2007.08.23 0 0 313

A lapátkerekes szivattyúnak nem gond.

Membrános leéghet.

A lapátost se zárd le teljesen, mert az átáramló víz hűti.

De egyébként nincs gond vele.

Előzmény: GTA390 (312)
GTA390 Creative Commons License 2007.08.23 0 0 312
Nem  gond a szivattyúnak ha hosszútávon le van fojtva?
Előzmény: Trebitsch (309)
maped007 Creative Commons License 2007.08.22 0 0 311
Üdv zorrobacsi

Érdeklődnék milyen módszerrel és eszközzel fúrtad a kutakat.
Előzmény: zorrobacsi (310)
zorrobacsi Creative Commons License 2007.08.22 0 0 310
ma fúrtam két kutat, persze, mind a kettó sz*r lett... Lyukat tudok fúrni, víz is van benne, csak kivenni nem tudom :(
Tud valaki segíteni esetleg?
honnan ismerhető fel a vízréteg alja? Hova tegyem a lábszelepet? Hogyan kavicsoljam be?
Kösz előre is...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!