Keresés

Részletes keresés

teveh Creative Commons License 2003.11.24 0 0 539
kirumiru: tegnap este próbáltam a kaputelefont: addig nyomtam a gombot még az illető be nem jött :)

cognorob: a futést nem nagyon próbáltam, nem volt még rá szükség, elég meleg a lakás.
Az ablakok hál' istennek nagyon jól szigetelnek így nem nagyon hallatszik kivülről zaj (a lakás a Pap Károlyra néz)
Ja, és a játszóteret nem próbáltam, de most hogy mondod, lehet este leugrok... :)

kirumiru Creative Commons License 2003.11.24 0 0 538
cognorob:

a futes az erdekes, mert a doksi szerint 5-s fokozaton 28 fokot kene cisnlania. De kozel sem futi fel ennyire. Melegnek, meleg, de nem forro a radiator. Egyebkent jo.

En nem a MOL feloli oldalon vagyok, de reggelenkent a buszt behallom (igaz, se fuggony, se redony). Viszont a hangszigeteles lehetne jobb, mert furtak a felettem levo lakasban es olyan mintha en furtam volna, es azt is hallottam, hogy valaki mezitlab maszkal es duborog a sarkaval.

Ott lakni egyebkent nagyon jo! El sem hiszem hogy 40 perc alatt bent vagyok a munkahelyemen meg nem kell az utolso buszt elerni stb. Annyi a gaz, hogy a kornyeken nem tudok rendes elelmiszerboltot, a CBA nem a legjobb, es kar hogy nem ejjel-nappali. :-( (7 elott nem igazan erek haza es szombaton csak 3-ig van nyitva, vasarnap meg zarva van)

A jatszoteret megnem probaltam, de szerintem be sem fernek, de majd a kedevedert csuzdazok egyet. :-)))

en azert irogatok a forumra, meg hetvegen is igyekszem.
hu jovoheten el kene intezni a kozmuveket, meg a kozos kepviselot.

Előzmény: cognorob (537)
cognorob Creative Commons License 2003.11.24 0 0 537
Tenyleg eleg csond van a forumon.
Egy kis helyzetjelentes:

A kb.240 lakasbol, mar csak hatvanat nem adtak at. Dec. 10-ig akarjak elintezni az egeszet.

Barcsak mar en is UPC-t szapulhatnek, zaratcserelhetnek...

Van meg koztetek valaki akiet nem jelentettek le atadasra vagy nincs idopontja???

Irjatok!!
Milyen a futes, van-e zaj estenkent busz, MOL kut meg ilyenek?
Milyen ott lakni mar vegre???
Probaltatok-e mar a jatszoteret??

Ro.

Előzmény: kirumiru (534)
kirumiru Creative Commons License 2003.11.24 0 0 536
teveh:
szoba antenna lehet hogy elso idokben felkerul, majd meglatjuk.

tenyleg probaltad mar a kaputelefont? Fel lehet szolni, de mintha nem nyutna ki. pontosabban allithattak az idozitesen mert regen, 1 percig nyitva volt a magneszar, de most ahogy 1-2 masodpercen belul behuz. Lehet hallani ahogy kinyit amikor megnyonja valaki fent a gombot, de hat tul rovid az ido hogy kinyissak lent.

meg nem futottunk ossze a hazban egyszer sem...
nem hallottad a dyborgest fentrol egyszer sem? Olyan 3W-ra felcsavartam rovid idore az erositot... :-)

Előzmény: teveh (535)
teveh Creative Commons License 2003.11.24 0 0 535
Hát igen. Én is kicsit soknak találom. De hát ugye nincs konkurencia, így ők szabják az árat...
kirumiru Creative Commons License 2003.11.24 0 0 534
sziasztok!

Nagyon pang a forum. Mi van veletek?
Bedobott az UPC egy levelet amiben a dijcsomagokrol hablatyol. Iszonyu szemetek.
590 FT a minimum dijcsomag ami 5 adot tartalmaz (m1, m2, dunatv, PAX es megvalami) szoval a kereskedelmi adokat sem tartalmazza. Magyarul sok nezheto nincs benne.
HA felrakok egy szobaantennat akkor tobb dolgot lehet fogni. ez mocsoksag.
2200-ert van valami nezheto is, pl viasat3. De hatalmas kocsogok mert a Spektrum a 3200-s csomagban van csak benne.

kirumiru Creative Commons License 2003.11.21 0 0 533
efenyak:
kosz az infot. A papirra emlekszem, 15 napon belul kell elvileg elmenni a helyekre. Csak azt felejtettem el, hogy a kozos kepviselohoz minek... Na de mindegy.
Szoval eloszor a kozos kepviselohoz.
Előzmény: efenyak (532)
efenyak Creative Commons License 2003.11.21 0 0 532
Sziasztok.
Hasznos info.
Atvetelkor kaptunk egy papirt amin le volt irva hogy el kell latogatni a kozos kepviselohoz,Vizmuvekhez, Elektromos Muvekhez, szerzodest kotni.
Most egyelore csak a kozos kepviselohoz kell menni, ok majd elmennek a vizmuvekhez.
Az Elmu-hez pedig meg nem erdemes menni, azt mondtak leghamarabb 1 honap mulva lehet erdeklodni, mivel meg nem alnak keszen.
Szoval csak a kozos kepviselot kell egyelore meglatogatni.

ervin.

kirumiru Creative Commons License 2003.11.21 0 0 531
Mar az UPC kiplakatolta a szemetterolonk ajtajara hogy mehetunk kotni szerzodest veluk. Tuti hogy hamarosan leveszik azt a sok adot. De most nem fogok rohanni elofizetni...

teveh Creative Commons License 2003.11.20 0 0 530
engem meggyőztél :)
kirumiru Creative Commons License 2003.11.20 0 0 529
teveh:
nekem azt mondtak az ertekesito irodaban, hogy az utcanev igazolason (az M lepcsohazhoz) Pap Karoly u. 20 szerepel. Azt mondtak, hogy az OTP-hez is ezt nyujtottak be, mert ez kell az utolso vetelarresz kifizetesehez.
Gondolom ezt az onkormanyzat allitja ki. A holgyemeny a telefonba azt mondta hogy ezt diktaljam be. (mast meg ugy sem tudok, mert ez van al egkozelebb a valosaghoz, megha nem is hivatalos)
Előzmény: teveh (528)
teveh Creative Commons License 2003.11.20 0 0 528
kirumiru: lépcsőházunk huszas házszáma még nem hivatalos!
kirumiru Creative Commons License 2003.11.20 0 0 527
teveh:
pentek 4-re jon valaki hogy kitoltsem a megrendelolapot es kifizetem az eloleget. Aztan 2 heten belul felszerelik.
Előzmény: teveh (526)
teveh Creative Commons License 2003.11.20 0 0 526
kirumiru: mikor mennek hozzád a redőnyösök?
kirumiru Creative Commons License 2003.11.19 0 0 525
most rendeltem vonalas telefont a lakasba. HA valaki erre vetemedik akkor elotte feltetlen tudja meg hogy a lepcsohaz amiben lakik annak mi az utcanev igazolason szereplo utca es hazszam.
a szerzodesben 20-22 van, de az M lepcsohaz pl. 20 lett.

45 napon belul kotik be. Az ertekesito iroda azt mondta hogy a Matav mar beszerelte a telefonrendezot igy elvileg nincs akadalya a vonalnak.

Teveh es mindenki aki LAN epitesen gondolkodott!
A vonalrendezo (a doboz) a Matav tulajdona sajnos. :-((

tom74 Creative Commons License 2003.11.19 0 0 524
De Jó Nektek!
Lassan nekem is
Dec 1 átvétel ( már 28-án lehetett volna, de akkor full program a melohelyen...)
Jó ottlakást
Tom74
kirumiru Creative Commons License 2003.11.19 0 0 523
sutre:
Ja bocs. ;-)) Lehet hogy erzodott az ironia, de igy kicsit "masnaposan" erre nem gondoltam... nem ittam sokat, csak 3 pohar pezsgot, de ez nekem mar sok.

van valami hulye rality tv is amin nem tudom mi van de valami hot szar, olyan amerikai stilusu showkmeg miegymas megy rajta. gusztustalan

Előzmény: sutre (522)
sutre Creative Commons License 2003.11.19 0 0 522
Nem érződött ki az irónia?
Előbb törjön le a kezem, mint hogy beprogramozzam a romantikát.
Tudud van "hivatalosan" az A kategóriás film, amit moziba játszanak, jó színeszekkel. A B kategórisás film, az az amit be sem mutatnak moziban, többnyira se videón, sem dvdn nem jön ki, csupán tv-ben játszák, azt is csak hétköznap. Pl Armageddon2, vagy "kungfu harcos 64"
A "ZS", kategóriának azt nevezem, ami 10 éves, soha nem látott színészek játszanak benne, és banális a sztorija.
Előzmény: kirumiru (521)
kirumiru Creative Commons License 2003.11.19 0 0 521
sutre:
Tudom hogy az elso utemre neztek, epp a rendor palota felol jottem es lattam hogy eg a villany nalatok.

Nincs olyan nalatok hogy auto program? megkeresi az osszes foghato csatornat. Aztan kedved szerint rakosgathatod ide-oda hogy melyiken legyen.

de mi az a "ZS" kategorias film???

egyebkent en is a lepcsohazbol hallok tobbet, sot ott eleg jol lehet hallani ha valaki fejlon a lepcson.

Előzmény: sutre (519)
kirumiru Creative Commons License 2003.11.19 0 0 520
tom74:
ja falfeher fallal vettem at a lakast es en jelentem ugy is fogom hagyni. Nem szeretem a szines falakat, a tapetat meg gyakran kell cserelni. Inkabb kepeket rakok a falra.
Előzmény: tom74 (502)
sutre Creative Commons License 2003.11.19 0 0 519
Otthon voltunk, de te nem igen láthattál minket, mert mi az első ütemre nézünk.

Mézesmadzag. Beetetés, aztám egyszer csak kihúzzák a dugaszt, és akkor mindenki rohan fejszesztve szerződést kötni.
Az HBO az nem nagyon köt le, mert mert a "ZS" kategóriás filmeket nem kedvelem, de ha van mégis valami érdekes, akkor azt már tuti láttam már egy éve moziban.
Romantika az van! :-))
De valahogy nem sikerült beállítani!
Ideges is voltam rendesen.
De aztán kárpótoltam magam a Betty a csúnya lánnyal. :-))

Előzmény: kirumiru (517)
sutre Creative Commons License 2003.11.19 0 0 518
Ma reggel egy iszonytató nagy teherautó fordulgatott az udvaron, de csak akkor vettem észre, hogy ott van, mikor kiléptem az erkélyre, hogy megnézzem milyen az idő.
A lépcsőházból több "zaj" jön mint kintről. Nálunk még nem lőtték be jól a liftet, mert nyikorog, és az egy kicsit behallatszik, de az annyira nem gáz. (persze jobb lenne, ha nem nyikorogna, de így sem tépi az idegeimet)
Előzmény: kroll (514)
kirumiru Creative Commons License 2003.11.19 0 0 517
sutre:
hehe, lattam tegnap hogy otthon vagytok, egett a villany az R.III-n, gondolom azok ti voltatok...
tegnap nekem mar jott egy rakas csatorna, ugy kb 55. Volt romantika is. Meg vegre van Viasat3-m! Tudok nezni Star Treket. :-)

Az a kerdes, hogy ezek kozul melyik lesz benne az alapcsomagban, mert tuti hogy ezekert elvileg fizetni kene es ez csak amolyat mezes madzag hogy megszokd a sok csatit aztan fizessel elo. Pl. van HBO is, nem hinnem hogy ezt ugy gratis adnak.
De mindenesetre az otthoni 2,5-hez kepest (az m1 nagyon rosszul jott) elegge meglepodtem a sok csatornan.

Előzmény: sutre (511)
kirumiru Creative Commons License 2003.11.19 0 0 516
kroll:

ezt meg nem tudom. Azert lehet hallani zorejeket, foleg a lepcsohazbol (ajto). de majd meglatjuk ha feltekerem a 100W-s erositot egy kicsit a melysugarzoval. ha nem jon senki 15 percen belul akkor jo a hangszigeteles...
(teveh majd probaljuk ki, te ugyis egy szinttel leljebb vagy)

Előzmény: kroll (514)
kirumiru Creative Commons License 2003.11.19 0 0 515
sziasztok!

Atvettem a kulcsokat! -> :-))))
es mondanom sem kell hogy ra 1 orara mar koltoztem.

kulcs:
nem is tudom ki kerdezete az also zarat, de:
azt mondtak hogy azt a kulcsot adtak oda a munkasoknak igy azt azonnal le is csereltuk, de az is csak atmeneti.
amire ugyelni kell zar vasarlaskor hogy antiszimmetrikus zarat. (sajnos ilyen nem volyt keznel ezert egy szimmetrikus kerult bele de nincs egy szintben az ajtoval)

Tegnap mar ott is aludtam, igaz meg eleg kezdetleges korulmenyek kozott de a feelingje jo volt. Egy dolgot tapasztaltam, hogy mintha az erkelyajto huzna egy kicsit, szelel a szigetelesnel. Pedig megneztem es rendben van, egy nagyon pici levego jon be, ez is sokkal kevesebb mint szokott. De nem is ez a lenyeg hanem, hogy olyan hangja van mintha kavet foznek es a vegen azt a nagy gozfelhot adja.
Remelem ezt a redony megoldja majd.

Ja redony. Jottek hozzam is kaptam is egy nevjegyet, ugy dontottem hogy megcsinaltatom a redonyt, mert nagyon nehez dula soru karnist kapni (foleg hogy meg is feleljen nekem) es azt ugye fel kene szerelni, blabla. Szoval azt majd kesobb, raadasul nem lenne olcsobb mint a redony. 46-ert megcsinaljak az egesz lakast.

kroll Creative Commons License 2003.11.18 0 0 514
Üdv mindenkinek.

Milyen a lakások hangszigetelése??

Előzmény: efenyak (513)
efenyak Creative Commons License 2003.11.18 0 0 513
:), Minden adot fogok. A hangyakat is.
Előzmény: efenyak (510)
Andras17 Creative Commons License 2003.11.18 0 0 512
tom74: P VIII 3-as
Már nagyon várjuk, névnapi party 30-án, ha van kedvetek, vagy inkább legyen egybe a közös találkával.
sutre Creative Commons License 2003.11.18 0 0 511
És mi jön?

A Romantika ugye jön???? :-))

Pénteken még csak a hangyák háborúja jött minden csatornán, és az is csak fekete fehérben.
:-))

Előzmény: efenyak (510)
efenyak Creative Commons License 2003.11.18 0 0 510
Sziasztok, a falbol mar jon tv-adas, csak ugy kiprobaltam es mukodott.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!