Keresés

Részletes keresés

trakeszv6 Creative Commons License 2015.01.24 0 0 52293

üdv mindenkinek

feleségem  GYED-en van(elvileg szeptemberig)utánna GYES-re menne.

Külön ujból kérni kell,ki kell tölteni valami papirt,mikor kell igényelni ha kell ,vagy automatikusan küldik a GYES pénzt?

bocs de nem értünk hozzá.

Köszönöm a válaszokat

kanizsaikata Creative Commons License 2015.01.19 0 0 52292

Sziasztok!

Ikrekkel vagyok GYESEN, azonban 2015. júliusra ismét ikreket várunk. Én most visszavetettem magam állományba, kiveszem az összegyűlt szabimat, majd veszélyeztetett terhesként táppénzre megyek a szülésig. Ugye jobb lesz így majd a TGYÁS-om és a GYED-em, mintha GYES-en maradtam volna a szülésig? Vagy butaságot csináltam? Köszönöm előre a segítséget!

Opportunities Creative Commons License 2015.01.14 0 0 52291

Sziasztok

 

Próbáltam utánna olvasni de pontosat nem találtam ezért kérdezném itt.

 

Fogyatékkal élő gyermek esetében is, valóban csak 12 éves korig járhat a

gyermekápolási táppénz?

 

Illetve ez mennyire lehet érvényes a kérdéses gyerekre vonatkozóan:

 

"Súlyosan beteg gyermek gyógyulásához nem minden esetben elég a jogszabály alapján biztosított gyermekápolási táppénzes napok száma, így az arra rászoruló szülők részére a előírtakon túl engedélyezhető - méltányosságból – több napi gyermekápolási táppénz, vagyis a fentieken túl keresőképtelen méltányossági táppénz tekintetében a szülő:
aki 12 éves, vagy annál idősebb, de 18 évesnél fiatalabb beteg gyermekét otthon ápolja, vagy
a 12 éves, vagy annál idősebb, de 18 évesnél fiatalabb gyermeke kórházi kezelése időtartamára abban az esetben, ha a szülő a gyermeke mellett tartózkodik a fekvőbeteg ellátást nyújtó intézményben."

 

Köszönöm előre is a segítséget

 

zsanna Creative Commons License 2015.01.09 0 0 52290

Ezeket a tgyás/gyed számítási szabályokat annyiszor, de annyiszor változtatták, hogy én már nem ismerem ki magam rajta :-((( Egy biztos: ha táppénzes tervei vannak, akkor csak a 9-es, veszélyeztetett terhesség kóddal írassa ki magát, mert akkor nincs betegszabadság, ami a bére 70 %a-, a cége fizeti, és esetleg kellemetlen következményei lehetnek- mert netán ebből indul a gyed-számolás. De még ez sem biztos. mert - mint mondtam, - állandóan kavarnak ezzel. 

Amúgy mennyi a szerződés szerinti bére?

Előzmény: Vernon Sullivan (52287)
zsanna Creative Commons License 2015.01.09 0 0 52289

Semmi gond nincs. Eddig sem lett volna, mert csak a 30 napnál hosszabb "lyuk" számított megszakításnak, de most meg pláne tök mindegy, mert a legújabb szabályok alapján mindenképpen az új munkaviszonyodból fogják számolni a tgyást meg a gyedet. 

Ja, egy valami lehet hátrányos: hogy esetleg 10 nappal rövidebb ideig kapod majd a gyedet, nem pont a gyerek 2 éves koráig. De mondjuk ebben sem vagyok biztos, hogy ez így van. 

Visszamenőleg pedig már nem lehet semmit tenni. Ha tényleg az új cég a sáros, adjon egy kis jutalmat, annyit, amennyit a 10 nap alatt buksz a gyed és a gyes különbségével :-)) 

Előzmény: senhora (52288)
senhora Creative Commons License 2015.01.09 0 0 52288

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni. Második gyermekemet várom 2015.06.21-re. Első gyermekem márciusban lesz 3 éves. 2013 szept. 6 óta dolgozom 6 órában, de munkahelyet váltottam december végén. Az adminisztrációba azonban hiba csuszott az ünnepek miatt, ezért nem lett folyamatos a munkaviszonyom. Az előző munkahelyemen 12/29 volt az utolsó munkanapom, az uj munkahelyemen viszont csak mától jelentettek be. Jelent ez bármiféle gondot a TGYÁS kiszámolásakor? Ha igen, lehet valamit még most tenni?

Nagyon köszönöm előre is a segítségeteket!

 

Vernon Sullivan Creative Commons License 2015.01.09 0 0 52287

Kedves Szakértők!

 

Feleségemmel a harmadik kölyköt várjuk júliusra :) Feleségem 2011-től GYED-en van (második gyerekkel GYED-ből ment TGYÁS-ba), előtte 6 éves folyamatos munkaviszonya volt. A jelenlegi GYED január végén lejár. Az lenne a kérdésem, hogy a nyáron induló TGYÁS (és persze utána a GYED) megállapításnál lenne-e különbség, ha a február-június időszakban GYES-en lenne, vagy visszamenne dolgozni de táppénzen lenne egyetlen munkában töltött nap nélkül, vagy esetleg ha papíron pár napot dolgozna? Van a három verzió között különbség TGYÁS/GYED szempontjából?

 

Előre is köszönöm,

.vs.

zsanna Creative Commons License 2015.01.08 0 0 52286

Alanyi jogon járó gyest fogsz kapni.

Előzmény: Gitta94 (52285)
Gitta94 Creative Commons License 2015.01.08 0 0 52285

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mert nagyon nem látom át, hogy mit tehetnék/ mire leszek / esetleg vagyok jogosult a jelenlegi helyzetemben, és mindenhol mást lehet etéren olvasni. 2012 szeptemberétől másfél évig tanultam felsőoktatásban nappali tagozaton, majd egy félévig OKJ-n szintén nappalin, de sajnos anyagi gondokkal küzdöttem, és el kellett kezdenem dolgozni, ahol csak ígérték a bejelentett állást, de valójában sose jelentettek be. Most nincs se tanulói jogviszonyom, se munkám, mivel a terhességem 6. hetében veszélyeztetett terhesnek nyilvánítottak, és szigorú ágynyugalmat írt elő az orvos, és nem tudom igényelhetek-e valamilyen támogatást, mivel így dolgozni se tudok, de nem is kapok táppénzt.

Előre is nagyon köszönök minden választ és minden információnyújtást,

egy kétségbeesett 12 hetes kismama

ditke86 Creative Commons License 2015.01.08 0 0 52284

Köszönöm szépen!

zsanna Creative Commons License 2015.01.08 0 0 52283

Egy valami biztos: a táppénz nem számít bele, mert az egy Tb ellátás, és Tb ellátás soha nem lehet alapja egy másik TB ellátásnak.

De hogy ezen felül mit és hogyan számolnak, azt passzolom. Én nem vagyok TB-ügyintéző, az egy másik szakma, ezért részemről felelőtlenség lenne bármit is mondanom ez ügyben.

Előzmény: ditke86 (52282)
ditke86 Creative Commons License 2015.01.08 0 0 52282

Tisztelt Szakértő!

 

A segítségét szeretném kérni,válaszát előre is köszönöm!

2015.április elejére várom második gyermekemet, a kérdésem az lenne mi lesz majd a tgyás és a gyed alapja, ha 2014-es év első 3 hónapjában bruttó 96000ft-ra 6 órára voltam bejelentve, 4.hótól 8 órára bruttó 118000ft-ra, viszont szeptember 12-étől táppénzen vagyok veszélyeztetett terhesként. 2013-ban gyes+6 órában dolgoztam,az eddigi táppénzemet 2013-as évből számolták, ami nagyon kevés volt sajnos, mert a gyest nem vették figyelembe csak a 6 órás munkaviszonyt.Azt mondták januártól amíg a baba meg nem születik a táppénz alapja már 2014-es év lesz. A kérdésem az lenne, hogy táppénz lehet-e másik ellátás alapja? Vagy a szülésig a hátralévő táppénzt és majd a tgyást, gyedet a 3hó  6 órás 9 hó 8 órás átlagából fogják számolni?Munkaviszonyom 2007. szeptemberétől van.Köszönöm szépen!

vojudit79 Creative Commons License 2015.01.07 0 0 52281

Rendben, köszönöm a segítséget.

Előzmény: zsanna (52280)
zsanna Creative Commons License 2015.01.06 0 0 52280

Azt hiszem, hogy az új munkahely az erősebb, de ebben azért nem vagyok egészen biztos.

Abban azonban igen, hogy ha egy hónappal a tgyás-igénylés előtt választ, akkor komoly sansz van arra, hogy a REP is kiszúrja, hogy csak a magasabb ellátás miatt létesítettél egy kamu munkaviszonyt.  És esetleg komoly vegzálásnak teszed ki a céget, meg magadat is.

Én ilyen megoldást soha nem javasolnék senkinek.

Előzmény: vojudit79 (52278)
Mayus01 Creative Commons License 2015.01.06 0 0 52279

Kedves Zsana!

Nagyon köszönöm válaszod, írtam egy üzenetet!

 

Üdvözlettel: Maya

Előzmény: zsanna (52277)
vojudit79 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 52278

Kedves Zsanna,

 

2015.júniusára várom 3. gyermekemet. Májustól igényelném a tgyást, majd gyedet. Jelenleg 6 órás minimálbérre vagyok bejelentve.

AZ a kérdésem, hogy ha április 1.én munkahelyet váltok , akkor az aszerinti béremet fogják alapul venni? (A szükséges biztosítási idő megvan, az elmúlt két évben folyamatosan dolgoztam. )

AZ OEP oldalán olvastam, hogy kizárólag az utolsó biztosítási jogviszonyban szerzett bért veszik alapul, de ugyanakkor azt is írják, hogy mindenképpen a jogosultságot megelőző 3. hónaptól visszafelé számolnak. Most akkor melyik az "erősebb"?

Előre is köszönöm a választ

 

Judit

 

zsanna Creative Commons License 2015.01.03 0 0 52277

Egyáltalán nem biztos, hogy reménytelen az eset. 2015 augusztusában fogsz szülni - 2013 augusztusáig visszamenőleg nézik az előzeményeidet, ha itt fel tudsz mutatni legalább egy év biztosítottságot, akkor lehet tgyás és gyed is. 

2013 augusztustól 2014 májusig van 9 hónap. Ha kiváltod az egyéni vállalkozóit, akkor vígan ki tudod pótolni a hiányzó hónapokat - sőt, minél több biztosítottságot tudsz felmutatni, annál tovább fog járni a gyed. 

Az egyéni vállalkozói kiváltása nem kerül semmibe, de a kiváltástól kezdve járulékot kell fizetni: a minimálbér után 16 % szja-t, 10 % nyugdijjárulékot, 8,5 % egészségbiztosítási és munkaerőpiaci járulékot, plusz 27 % szochót. 

Ez kb 65-66 ezer forint, de lejön belőle a 10 ezer forint családi kedvezmény, ami már a betöltött 90. nap után jár. 

Ha augusztusban szülsz, előtte 28 nappal már igényelheted a tgyást, most kérdés, hogy hányadikára van kiírva? 

Mondjuk ha aug. 15, akkor bk július 18-tól kell igényelni, így július 28-ig kell megoldani a biztosítottságot.

Azt még érdemes kalkulálni, hogy amennyi napot járulékolsz egyéni vállalkozóként, annyi nap táppénzre leszel jogosult, amikor nem kell járulékot fizetned, sőt, táppénzt kapsz.

Tehát ha mondjuk január végén kiváltod, akkor akkor kb 2,5-3 hónap járulékfizetés után elvonulsz táppénzre, és onnan már sinen van a dolog. 

Csak hát ugye a 2,5-3 hónap járulékot meg kell finanszírozni előre.

Ha ez menne, akkor írj pontos dátumot - a várható szülését meg azt is, hogy pontosan mikor szünt meg a munkaviszonyod?

Előzmény: Mayus01 (52275)
Micimalacka Creative Commons License 2015.01.03 0 0 52276

így van, csak gyest fogsz kapni, ez már minden türelmi időt túllépett. A magad után fizetett tb csak eü. ellátására biztosít, pénzbeli ellátásra nem.

A gyes a szüléstől lehet igényelni, és majd az egyszeri anyasági támogatás jár majd (ha addig nem nyúlnak hozzá)

Előzmény: Mayus01 (52275)
Mayus01 Creative Commons License 2015.01.03 0 0 52275

Sziasztok!

Szinte biztos vagyok a válaszban, de annyira összekavarodtam már a sok cikk olvasásában, hogy teljesen összezavarodtam a biztosítottság, munka kérdésébe...

Szóval, ez év augusztusába várjuk babánkat, igen még eléggé az elején vagyunk, nekem pedig 2014 május elsejével megszűnt a munkahelyem, ahol 2012 augusztusától dolgoztam. Munkahelyet egyáltalán nem találok, vagy azt kapom meg hogy túlképzett vagyok, vagy pedig hogy 30 éves friss házas, biztos nemsokára gyerek is lesz, nem kell... Voltam munkanélkülin és fizetem is magamnak a tb-met, de gondolom így hogy nincs munkám a gyesen kívül semmi nem fog járni, jól gondolom? Ezt mikortól lehet igényelni?

Köszönöm segítségeteket!

zsanna Creative Commons License 2014.12.29 0 0 52274

Ja, hát igen, ha mondjuk csütörtökre esik a szülinap, de csak következő vasárnap tartjátok, az akkor nem ér :-)))

Előzmény: Yv (52273)
Yv Creative Commons License 2014.12.29 0 0 52273

köszönöm szépen, akkor igyekszünk aznap felköszönteni :D

 

én se tudom, hogy mikor lett ekkora nagy :) 

Előzmény: zsanna (52272)
zsanna Creative Commons License 2014.12.29 0 0 52272

A topik valamikori lelkétől, Szakbarbártól ezt tanultam: arra a napra, amikor a szülinapi tortán a gyertyát elfújjátok, még gyed jár :-)))

Gyest a következő naptól kell igényleni.

(Yv, hogy megy az idő, úgy rémlik, hogy még csak mostanában született.....)

Előzmény: Yv (52271)
Yv Creative Commons License 2014.12.29 0 0 52271

sziasztok!

február 12-n lesz két éves a fiam. a gyest február 12-től vagy 13-tól kell igényelni ilyenkor?

köszi :)

zsanna Creative Commons License 2014.12.01 0 0 52270

Ja, és ha nem derült volna ki, a Fogl. igazolást meg a másik két papírt kell beadnod a helyi REP-hez.

Előzmény: zsanna (52269)
zsanna Creative Commons License 2014.12.01 0 0 52269

A Foglalkoztatói igazolás az, amivel indítasz. Ezt adja a könyvelő - ezt mondta is. Az orvosodtól kell kérned Terhességi állományba-vételi igazolást dec. 15-től, ez kell a Fogl. igazolás mellé, meg a terhes-kiskönyved azon oldalának másolata, ahol kiderül a szülés várható időpontja.

Ha netán már táppénzen vagy, akkor az orvosnak dec. 14-ével le kell zárnia a táppénzt.

Előzmény: zgaborne85 (52268)
zgaborne85 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 52268

Tisztelt szakértők!

 

Dec15-re várom a babámat és szeretnék TGYÁS-t igényelni dec1-től. Az OEP honlapján és minden egyéb helyen azt olvastam, hogy a munkáltatónál kell igényelni, viszont a cég könyvelője azt állítja, hogy nekem kell, ő csak jövedelemigazolást, és foglalkoztatói igazolást ad. Segítsetek, hogy mit kell kitöltenem, mert az OEP honlapján található ÁNYK-s igénybejelentő lapot csak vállalkozóként lehet kitölteni, én pedig alkalmazott vagyok.

 

Teljesen tanácstalan vagyok :'(

1895 Creative Commons License 2014.11.28 0 0 52267

Jó estét, sziasztok!

 

Szeretném a segítségeteket kérni, hátha tudtok nekem információt adni. GYED-en vagyok, a lányom 15 hónapos. 3 hónap múlva megszületik a második lányom, a nagyobb éppen 18 hónapos lesz. Február vége a terminusom. Az lenne a kérdésem, hogy a GYED extra keretében a második lányomra a kiírt szülés előtt 28 nappal már igényelhetem a TGYÁS-t? Vagy csak a születésétől?

 

Köszönettel: Ili

Helga Ruzsányi Creative Commons License 2014.11.12 0 0 52266

Szép estét mindenkinek!!

 

LÁNYOK!! 
Kérlek segítsétek a kutatási munkámat a kérdőív kitöltésével!
Maximum 5 percet vesz igénybe, és nagyon nagy segítség lenne nekem!

Előre is nagyon köszönöm!!!

 

https://docs.google.com/forms/d/1LxYxDB4PCZm3u26lQaLGOrJfROKo11SH1NlZT8vBRQI/viewform?c=0&w=1

exti1 Creative Commons License 2014.11.09 0 0 52265

nagyon köszönöm a válaszokat !

én is néztem az OEP honlapját, ahol az idézett mondat után szereplő állítás kavart meg:

 

 

"Milyen jövedelem alapján számítják a thgys-t?

A terhességi-gyermekágyi segély összegének megállapításánál a thgys-re való jogosultság kezdő napján fennálló biztosítási jogviszonyban elért jövedelmet kell figyelembe venni.

 

Terhességi-gyermekágyi segély alapjául szolgáló jövedelem naptári napi átlagát elsősorban a jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző naptári évben elért, legalább 180 naptári napi– pénzbeli egészségbiztosítási járulék alapot képező – jövedelem alapján kell megállapítani."

 

Nekem ez ellentmondásnak tűnt, de akkor ezek szerint az előző munkahelyem másik biztosítási jogviszonynak számított, ezért az idei évi keresetem alapján fogják megállapítani  TGYÁS-t... remélem így lesz :)

Előzmény: zsanna (52264)
zsanna Creative Commons License 2014.11.08 0 0 52264

Akkor ez a kérdező számára pozitívum, mert a tgyást már eleve a kedvezőbb, jelenlegi béréből állapítják majd meg. 

Előzmény: CérnaSzáll (52263)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!