100 alatt előltöltőst milyet? Nem nekem, lekopogom, de az AEG rendesen viselkedik, csak a komáék gépe adta meg magát és akartak venni a Wirhlpoolt, annyit tudok, hogy nem egy ajánlott márka, de AEG nem igazán van 100 alatt.
Tudom, vissza kellene olvasnom, de kb. 8 oldal után feladtam.
7 éves, szivattyú, ékszíj, szénkefe, ajtó gumi csere. A napi, sokat használt program végén tovább léptet, 4-es, elvétve használt programon leáll a ciklus végén.
Ez egy szokványos, kopás miatt fellépő hiba, vagy programkapcsoló csere lesz?
7 éves, szivattyú, ékszíj, szénkefe, ajtó gumi csere. A napi, sokat használt program végén tovább léptet, 4-es, elvétve használt programon leáll a ciklus végén.
Ez egy szokványos, kopás miatt fellépő hiba, vagy programkapcsoló csere lesz?
Időközben találtam egy másik illetőt a neten, akinél ugyanez a hibajelenség. Ő javasolta, hogy amint "kiakad" a gép, húzzam ki a hálózati kábelt a dugaljból, pár perc múlva csatlakoztassam újra a gépet, majd indítsam el. És lőn csoda: máris folytatja az éppen aktuális programot a készülék.
Kipróbáltam, tényleg folytatja. Ez erősen vezérlési problémának tűnik. Kár, hogy komplett panelcsere lenne ebben az esetben, mert nem kizárt, hogy valamelyik diszkrét alkatrész hibája is okozhatja a hibát, ami messze nem annyi, amennyibe a modul kerülne. Elnézve az áramkört, nincs benne olyan alkatrész, melynek cseréje különleges szerszámokat igényelne. Az smd alkatrészek manapság mindennaposak, én is használok ilyeneket. Csak hát, kapcsolási rajz nélkül nem lesz egyszerű móka. Ha nem a procija makkant meg, akkor nincs nagy baj.
A dob az üsthöz.A tengely meg sem mozdul oldalirányban,így a csapágy tökéletes.Apukám szerint van egy kereszt és az szokott eltörni,ami csak dobbal együtt cserélhető.Holnap szétszedi,remélem nem lesz igaza:)Köszönöm a segítséget!
Tengely irányban az ÉP lengéscsillapítók stabilizálják az üstöt. Némely gépeken alkalmaznak kis stabilizáló rugót, de ez nem általános, modernebb gépeken elhagyják.
Olvasván az Indesit-ről kialakult véleményeket, félve hozakodom elő a problémámmal. Adott egy 2006-ban összerakott WIN102EX modell. Három éve vettem, azóta bármiféle gond nélkül üzemelt. Eddig.
A hibajelenség: bármelyik mosási programról indulva az öblítésnél lévő első centrifugázásnál a fordulatszám durván a közepesig emelkedik, tovább nem, a gép a világ végéig ezzel a fordulattal centrizne, a program elakad. Eddig a pontig azonban bármikor hiba nélkül eljut a mosógép. Szépen forgásirányt vált mosás közben, dolgozik, ahogy kell.
Kipróbáltam simán öblítéssel, vagy centrizéssel indítva a hiba ugyanez.
Ma délelőtt lebontottam a burkolatot, lehúztam a csatlakozókat, hátha oxidáció, összeraktam, ruha nélkül elindítottam. A hiba nem jelentkezett sem öblítésnél, sem centrizésnél. Megörültem, összeraktam.
Nosza, megpakoltam ruhával: a hiba ismét jelentkezik.
Szervízt felhívtam, előadtam nekik a fentieket, s látatlanban rögtön rávágták, hogy főmotor hiba.
Namost, elég jól konyítok a villamosághoz, forrasztópákát sem most használtam először, de nekem ez a magyarázat erősen sántít. Ha ugyanis motorhiba lenne, akkor a mosás közben is történnének furcsaságok, nem pedig kizárólag öblítésnél és/vagy centrizésnél, nemde? Nekem ez sokkal inkább vezérlési problémának tűnik, a hiba inkább a vezérlő panelen keresendő, nem?
A ruhatöltet nélküli hibátlan üzemelés is némiképp ellentmond ennek, leszámítva talán, hogy ilyenkor ruhaterhelés nélkül nyilván változnak az üzemi körülmények.
Hozzáértők találkoztak-e már ezzel a hibajelenséggel, és ha igen, mi volt a megoldás?
Tényleg a főmotor hibája okozza? Ha igen (amiben nagyon kételkedem), mégis hogyan képes motorhiba miatt ilyen, időben jól behatárolható hiba jelentkezni?
sanyooo, még egy kérdés, hadd tanuljak valamit. Tudod, a műszaki érdeklodés...
Amennyire meg tudom állapítani, előltöltős mosógépnél az üstöt a gépházhoz felül két rugó rögzíti, alul pedig két lengéscsillapító tag. A rajzon bekarikáztam. Azt értem, hogy ez így függőleges irányban megfogja az üstöt. Amit nem értek:
Mi akadályozza meg, hogy az üst tengelyirányban nagyot mozduljon? A mosógépem (említett Elektra Bregenz) üstjét különösebben nagy erőkifejtés nélkül meg tudom mozgatni annyira tengelyirányban, hogy nekicsapódik a gépháznak. Mondhatom, hogy lötyög. Centrifugázás közben is nekicsapódik. Ez nyilván nem normális. Minek kellene megtartani?
Óóóó, ma kezembe akadt egy reklámújség amiben egy Samsung gép szerepelt 99 900-ra leértékelve. Főbb tulajdonságai: gyémántszerkezetű dob méhsejt mintázattal, illetve ezüstmosás.....
Na, ja. Vennék én Miele-t, csak, hát ugye nincs kedvem hozzá :-)
Végül megvettem tegnap a hideg-meleg vizes Electrolux EWH 127310-est. Ment két tesztkört egyet ruha nélkül egyet ruhával. Minden oké. Leszedtem a tetejét mert érdekelt, az üst. Ahogy láttam az üst két félből van összecsavarozva (valaki írtha, hogy hegesztve van) Az ékszíjtárcsa műa... meg ami lehet minden :-( lassan a réz drót is műanyag lesz. Az LG-hez képest az üst nagyjából 2x annyi csavarral van összefogatva (az LG-nél a csavarok között domborodott a műa. üst) Egy kérdésem lenne, amit furcsának találok: Van az LCD kijelzőn egy fűtésvisszajelző piktogram de sosem világít, ettől függetlenül természetesen fűt. Ez normális?
Van egy Fagor Innova 2FET-96 rossz mosógépem.A dobborda tartó pöcök letört,beakadt egy ruha,így elszakította az ékszíjat.Vettem egy ékszíjat,a pöcköt megragasztottam,majd újból így jártam.Azóta kézzel mosok,mivel mérgemben kiraktuk a teraszra.Akinek kell alkatrésznek ingyen elviheti!
Segítséget szeretnék kérni.Van egy Aquamatic 6T mosógépem.Belül a dob hozzáütődik a burkolathoz.A hátulját leszedtük,az ékszíjtárcsával együtt,az a csapágy rendben van,de a belső lötyög,viszont ahhoz nem férünk.Speciális szerszám kell hozzá?Hol lehet vásárolni hozzá csapágyat Újpest,Vác környékén?Egyáltalán csapágy beteg?Köszönöm
Időközben szénkefét cseréltem, úgy néz ki megszüntek a hibajelenségek.
A folyás a mosószeradagoló nyilása felől "képződött", az "irányítókart" sikerült megjavítanom. A pöcök tört csak le, azt beragasztottam. Működik. Az állásán kell esetleg beállítást végezni, mondjuk azt még nem babráltam...
Amúgy a folyás a mosószertartó eljén típushiba is lehet mert több eladó gépnél is ott rozsdásodott.Valamiért kiverik oda a vizet...
Gondolom nincs mindegyik rosszul beállítva. Vagy igen?
Enyém sem régi típus (aeg), bár ki tudja, azóta mi van benne?:))) 3 éve vettük. Bár ez az electroluxra vonatkozóan nem jelent semmit, mert panaszkodtak itt, hogy az üst össze van hegesztve szétrobbanthatatlanul, az aeg-é meg csavarozott.
Téged mint szerelőt kézdezlek: Az LG-ben nem láttam a két szélső oldallemezt felül összekötő(merevítő) lemezbordát. Ez electrolux-ban van? AEG-ben láttam, de lehet az régi típus volt.
(szívem szerint én úgy vennék gépet, hogy darabokra szedem, de ezt valahogy az eladók nem tolerálják....)
Mi is először gondolkodtunk ilyen "szállítási sérült" gépen, de aztán nem mertünk kockáztatni. Aztán sikerült akciósan kifogni egy teljesen új, sérülésmenteset, igaz, Kecskemétre kellett érte menni, de még így is bőven megérte.
Na, ez is gyanús, hogy két gombot kellett nyomnom a fordulatszám kijelzéshez. Valószínű kicserélték a panelt benne. Most majd eladják másnak.... Ez itt kérem szépen Európa szemetesládája.
Nekünk LG 1056LD van, lekopogom, ősz óta hibátlanul teszi a dolgát. 1000-es a centrije, amit a kijelzője alapján teljesít is, (néha tesztelem :)) persze az adott programokon. Valóban, ha nem tudja teljesen jól elegyengetni a dobban a ruhákat, akkor néha alacsonyabb fordulaton megy csak a maximális helyett, hogy ne rázódjon szét. (Üresen persze maximumon kellett volna forognia a tiédnek is.) És valóban csak a fordulat kiválasztó gombot kell nyomni, hogy kiírja a dob pillanatnyi fordulatszámát.
SZVSZ nem volt használt. Viszont az tuti, hogy babrált volt. Szerintem nem az eredeti vezérlője volt benne. pl: ebből 1256QD van 1000-es 1056QD és 800-as gép is: 8056QD. Lehet hogy 800-as panel volt benne. A panelen lévő számból nem igazán lehetett következtetni a gép típusára. Azt meg azért gondolom, hogy nem használt volt, mert sem víznek sem mosószernek nem volt még nyoma sem, ellenben pl. a mosószer adagolónál be volt kenve valami zsírral amit az első vízráeresztéskor lemosott.
Ami igazán megingatta bennem hitet a LG vel kapcsolatban az "zazaaa" esete az LG-vel. Ha visszaolvasod, ott is előjött ez a 800-pörgök csak probléma. Ha nem olvastam volna vissza a fórumot megvenném az LG F1256QD-t 103eFt-ért, így viszont jártamban-keltemben találtam hideg-meleg vizes Electroluxot 80-ért. Valószínűleg ez lesz, ha le nem beszél róla valaki.
"ez egy szállítássérült gép volt"--evvel kellett volna kezdeni! :))) Téged átba....tak egy használt géppel, mindennapos eset, de ezért nem az LG a hibás! Csak erre akartam rávilágítani! Az, hogy Lala mit ajánl, egy más dolog. :)))
Ez az LG egy kicsit bonyolúltabb sztori. Alapvetően ez egy szállítássérült gép volt. (a piaci ár 70%-ért) és valóban volt rajta pár karc. Amikor elhoztam a boltból mondtam, hogy próbáljuk ki, nehogy valami alapvető hibája legyen. Erre azt mondták, hogy ki volt próbálva és, hogy mindegyik gépen végeznek egy próbamosást. Nos elvittem, mivel a neten vettem webáruházon keresztül volt ugye 8 napom, hogy szó nélkül elálljak az üzlettől.
Hazavittem, konnektorba be. Semmi. Szó szerint sekép se hang. Műszaki ember lévén fogtam egy csavarhúzót és szétszedtem. A baja az volt, hogy a vezérlőpanelen a bekapcsoló mikrokapcsolót nem érte el a tasztatúrán lévő nyomógomgb. Na kézzel megnyomtam, akkor ment. Ezután hajtottam végre a teszteket. Vízzel, víz nélkül, stb. A végeredmény az lett, hogy 800 1/min fölé nem ment a fordulat. Ha határoltam pl 400-ra akkor csak 400-ig pörgött, tehát a mérője jó.
Ekkor összeraktam bevágtam a kocsiba visszavittem és visszakértem a pénzt. Persze csak annyit mondtam, hogy be sem kapcsol.... (ami igaz is)
Mivel az LG-vel már kezdetektől kétségeid voltak, lehet, jobb lesz így. REméljük bejön!:)
És most az LG-t emiatt kicserélik? Ha jól emlékszem, csak az volt a probléma, hogy a centrifuga az "önellenőrzése" szerint nem pörgött fel max-ra, vagy más is volt?
Anno a VIII. ker. Szigony utcai Mofém üzletben szívatott a pökhendi eladó (nő), nem értette, hogy miért voltam bepöccenve amiatt, hogy a náluk vásárolt mosógépcsapból kispórolták a tömítést, így az a belső részeiben állandóan szivárgott (tehát nem a be-illetve kifolyónyílásokról van szó, amit körbeteflonoztam)..
Nem tudom merre laksz országszerte, én Békásmegyeren szoktam szerelvényt venni, a piactéren van egy kis bolt. Ha Zalaegerszegen vagy Miskolcon laksz, onnan nem érdemes feljönni két csődarabért! :)))
Amúgy pontosan azokban a hsz-okban amikbe (már megint, miért nem vagyok meglepve?:))) most belekötött, csak arra akartam az érdeklődőt rávezetni, hogy 30-ért sokat kérnek azért a gépért, ha kicsit szétnéz, jobbat kap. Hát ez se tetszett:s Na mindegy...
Honap anyák napja, el ne felejtsétek, én ezt készítettem anyukámnak, könyvjelző. Ontopic, mert amikor elkészült bevágtam a mosógépbe.:))
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. A konyhába szeretném a mosógépet (elöltöltős LG) elhelyezni, ám ebben a helyiségben egy fali csap van csak. A melegvíz a villanybojlerból, a hideg pedig simán a vízvezetékből jön. Hogyan tudnék erre a csapra mosógépet kötni?
A kép csak illusztráció, az enyém sajnos sokkal régebbi.
Figyi, Ő egy ízig-vérig háziasszony, aki szereti a mosógépeket (is). Ez meg egy "mosógép" elnevezésű fórum. Ide jöhetnek kérdések, hozzászólások, laikus és mosógépszerelői tanácsok. Jó, egy kicsit régóta tolja ezt a topikot, s ráragadt sok szerelési ismeret, még az is lehet, hogy hiányosan, de Tőle telhető módon segíteni próbál az ide látogató kérdezőknek. Amennyiben a kérdező kizárólag az itteni EGY válasz alapján vásárol, akkor ez legyen az ő baja.
Persze, nem helyes Tőle, hogy pl. a jet mellett folyamatosan pozitív módon voksol, meg más esetekben is eltántoríthatatlan a véleménye, de ezt a tulajdonságát talán az itt megfordulók egy-kettő felmérik.
Gyorsan beleolvasgatva a fórumba, mert sajnos mostanában nincs időm végigolvasni, látom megint LG probléma van. Nálam is ez volt, hogy se üresen, se ruhával nem ment 800 fölé a centrifuga, de elvileg ha ilyen "tesztüzemben" indítod a gépet, akkor annál viszont felpörgeti maxra a centrifugát, nah mindegy, én ezt nem értettem akkor sem. Az LG szerint a mosógép tökéletesen müködött, tette a dolgát, amit papíron kell neki, a szerelő nem tudott mit kezdeni a problémával, az elektronika csere sem segített a hibán, sőt, mint kiderült több szerelő is tapasztalta ezt a "hibát a gépeknél.
Az electrolux teszi a dolgát, meg vagyok vele elégedve, most éppen teszteltem igazán koszos olajos, mocskos ruhákkal, az eco 60 fokkal szépen tisztára mosott. Van neki hangja, nem DD, de egyelőre jó.
Megmondani lehetetlen, hogy melyik gép a jobb, vedd azt, ami jobban tetszik, nézd meg őket élőben.
Remélem, valamit tudtam segíteni, ha kérdésed van nyugodtan írj, ha nem válaszolnék elnézést, akkor publikus az email címem, írj oda, amint tudok válaszolok.
A fordulatszámot a a hőmérésklet és a centrif. fordulat megválasztó gombjának együttes megynomásával lehet ellenőrizni. Megnézné valaki, hogy tényleg elforog-e a saját gépe a maximális fordulatig?
Centrifuga közben, ha megnyomod, kiírja, hogy milyen fordulaton teker éppen? És ez biztos, hogy jól működik?
Csak az jutott eszembe, hogy az inverteres (így biztosan a DD-s) gépeken nem hallod ám olyan "gyorsnak" a centrifugát, mivel csendes, nincs olyan érzésed, hogy hűdeteker:D, mint egy hagyományos gép esetében, nem lehet, hogy ez csap be esetleg?
Persze, ezt tudom. Sima centrifugaprogramon sem ment 800 felé, holott a visszajelzőn 1200 volt. Aztán próbáltam sima pamuton egy gyors mosást. Ott sem ment csak 800-ig. Redukálni engedte a fordulatot 400-ra, de ennyi. Ami még érdekes, hogy az idő visszaszámláló, ha váltottam akkor 400-ra 6 percet, 800-ra 8 percet, 1200-ra 12 percet írt és addig is ment, tehát modósított a programon, csak nem pörgette fel 1200-re, csak több ideig tekerte.
Következő kérdéssel fordulnék hozzátok: Rájött-e már valaki arra, hogy egy 1200-as DD Lg miért centriz csak 800-on?
A történet a következő: Vettem egy szállítássérült F1256QD gépet a múlt hét pénteken. Mivel a boltban nem tudtam kipróbálni hazavittem és meglepve tapasztaltam, hogy sehogy sem akar a centrifugázásnál 800 fölé menni a fordulatszám. Erre visszavittem és visszakértem a pénzt. Most olvastam vissza a fórumban és látom, hogy más is találkozott már ilyen hibával. Van erre valami értelmes magyarázat??? Eddig azt hittem egyedi hiba.
A fordulatszámot a a hőmérésklet és a centrif. fordulat megválasztó gombjának együttes megynomásával lehet ellenőrizni. Megnézné valaki, hogy tényleg elforog-e a saját gépe a maximális fordulatig?
Másik kérdés Zazaaa-hoz:
Az EWH 127310W bevált? Most 80-ért adják a kicsomagolt példányokat az MM-ben gyári garival. Lehet inkább ezt venném, LG helyett.
Ez a gép legalább 15 éves szerintem. Nekem van egy ugyanebből a sorozatből származó mosógépem (AWG 372), amit 10e-ért odaadnék, de nincs rá érdeklődő....mondjuk az általad említett az elvileg mosó-szárító, ez némileg emelhet az értékén.
Whirlpool AWG 336 típusú mosógépet használok itt az albérletben. Két kérdésem volna:
1. Ez a mosógép mikor melegíti a vizet? Vagy a melegvíz csapra is rá van kötve? Mert bármelyik programot használom, a vízbefolyatás után egyből elkezdi keverni a ruhát. VAgy menet közben melegíti fel? (Az otthoni mosógépünk (Candy) befolyatás után melegíti.).
2. Ezt a mosógépet meg szeretném venni. Jó állapotban van, nem rozsdás, én hibát nem látok rajta. Csak annyi, hogy ha a 3-as programmal mosok, akkor a tárcsa egy idő után nem megy tovább. Ilyenkor ekapcsolom és tovább tekerem.
Na mégis megnéztem, de nem látok ott sem olyan kardinális problémát, amiért egy egész márkában csalódni kellett volna. (Kilistázta az össz. 38 db hsz-od az adott márkáról)
Na mindegy, azért még mindig inkább bosch, mint indesit.:D
Lala, te már annyit bosszantottál engem, most ne csináld! Olvasd vissza a hozzászólásaimat, megtalálod benne. Én miattad nem akarok pereskedni egy multival sem.
Az első öblítés nagymennyiségű mosómaradékot visz ki, ezért a 2. öblítésnél hatékonyabb az ecetsav hatása mert kevesebb a mosószermaradék (Kevesebb ecetsav köll ;-), viszont a közömbösített mosószermaradékot is ki kell öblíteni, azonkívül jó ha nem marad sok ecetsav a ruhában, merthogy az is mérgező, töményen.
Ez így mind igaz biztosan, de azért az sem fog elhalálozni, aki az utolsó öblítéshez tesz 30-40 ml 10%-os ecetet, ugye?
Ennél biztosan több, na de persze nincsenek laboreredmények.;)
És el lehet érni igen, vagy intenzívebb dobmozgással, sulykoló hatással (ami hosszútávon nem igazán jó a ruháknak), vagy emelt vízszinttel, nyújtott mosási idővel, több öblítéssel (ami meg a pénztárcánknak nem annyira jó).:D
Nem véletlenül van az ott, és nem marketing célokra parasztvakításként.
A későbbi, Energolux gépekbe, érzékenyebb vízszintszabályzót építetek, ha egy ilyet beleraksz az „sima” Energomatba (750 –es típus) hasonló eredményre számíthatsz. Volt az Energomat 560 (751 –es típus) ha abba raksz egy ilyen vízszintszabályzót, amiben a AKO PRK 20-23a érintkező nem volt bekötve ezért intenzívebben mozgott a dob. Na ha egy ilyen gépet „E” v. „E 1/2” állásba kapcsolsz, akkor fele fűtőteljesítmény miatt, hosszabb a mosási szakasz az már elég intenzíven mos. A gond az öblítés mert nem centriz az öblítéseknél.
Az első öblítés nagymennyiségű mosómaradékot visz ki, ezért a 2. öblítésnél hatékonyabb az ecetsav hatása mert kevesebb a mosószermaradék (Kevesebb ecetsav köll ;-), viszont a közömbösített mosószermaradékot is ki kell öblíteni, azonkívül jó ha nem marad sok ecetsav a ruhában, merthogy az is mérgező, töményen.
Én úgy vettem észre, hogy nem csak az áram- és vízfogyasztás számít. A mai gépek elég rafinált módon lötyögtetik a ruhát, valószínűleg ez sokat emel a mosóhatáson.
Persze lehet, hogy az új gépeknél tapasztalt szuper mosási teljesítmény valójában a vastag sugárban belevizelésnek és a gyémánt/méhsejt dobnak köszönhető :DDDD (amit szintén nem tud az Energomat...)
Azt mondjátok meg nekem. Van egy modern mosógép, ami kevesebb vizet használ, alacsonyabb víz- és villanyszámlát eredményez.
Van az energomat, amin "féltöltet" program is van, ez is kevesebb vizet használ. Miben különbözik ez attól, amit a modern mosógép alapból csinál? Vagyis ha teletöltöm az energomatot, és mégis a feles programot indítom el rajta. Bármi is különbözni fog?
"bármelyikben lehet, bele lehet futni egy-egy rossz darabba,"---nem erre gondoltam.
Hanem? Nem egy (több) meghibásodott készülék kapcsán írtad, hanem úgy összességében nem tetszett valami? Funkcionalitásban, felhasznált anyag minőségében, vagy miben csalódtál?
Az az igazság, hogy bármelyikben lehet, bele lehet futni egy-egy rossz darabba, előfordul.:(
De azért az előmosás, az egy olyan alap dolog lenne, nem értem, hogy hagyták le róla. A réges-régi ezer éves gépeken is van, a legmodernebbeken is van, nyilván nem véletlenül, hiszen egy akárhogyan megnyújtott mosási idő, vagy bármilyen "varázslás" sem lendít a mosási eredményen akkorát, hogy ellensúlyozná azt, ha a mosás alatt végig a hótsaras trutyiban:s tekereg a ruha.
80 ezer körüli kategóriában az alábbi 3 gép közül melyiket vegyem meg vajon? Nem lesz agyonhajszolva, de a legfontosabb szempont a mosás hatékonysága mellett természetesen az, hogy ne kelljen szervizelni jó pár évig. (vagy ez ma már szerencse kérdése lenne?):
Én nem láttam a weben fellelhető infők között az inverter motort, de ha te mondod biztosan így van (tényleg vacak a weboldaluk). Ezzel együtt az 55/70db nem túl halk működésre utal.
Az ugyancsak inverteres és 2 év garanciás keskeny LG-k 80-90e-be kerülnek. 100e-ért 6kg-os, 1200-es centrifugás Time manageres keskeny Electrolux is van már.
Na jó, ezen nem vitatkozom, mindenben igazad van, úgyis tudod.:DD
Az ecetet meg beöntöm az öblítő rekeszbe, nem szaladgálok külön, meg figyelgetem a gépet, hogy mikor van a 2. öblítés, az öblítő helyén és idejében adagolva is "dolgozik" szépen. Finom puhák a ruhák és mióta ecet megy öblítő helyett, olyan szépen felélénkültek a színek, hogy még a gyerekek is észrevették, az meg már valami.:)))))
Érdekelt a dolog, ezért utána néztem... szóval ez a gép 85-90e máshol (igaz a fehér, nem az ezüst színű). 100e-ért már 1200-es centrifugával is van. Talán még a woolmark platinum care logo emítésre méltó.
A cég webes megjelenése vicces, gyakorlatlag elég sokat kell turkálni, hogy információt találjon az ember. Magyarul csak az extragarancia.hu-n van érdemleges adat... :))))
Annak idején az ilyen apróságokért nem vettem Ariston kazánt, pedig az olcsó volt, sokat tudott papíron és gyönyörű, hatalmas informatív kijelzője is volt (és milyen jól mutatott volna pedig a pincében sötétben :D). Aztán felhívtam két márkaboltot/szervízt, és lövésük nem volt arról, hogy mit is tud a cucc... azt mondták túl új, még csak akkor kapták rá a kiképzést. Megköszöntem szépen és elváltak útjaink :)
Huhh, azt hiszem most belerúgtál a darázsfészekbe... :)
Szerintem iszonyat drága. Két nem szokásos tulajdonsága van: a 41,5cm mélysége (van, akinek esetleg jól jöhet), illetve a csicsás kijelzője (ezt meg bármelyik inkontinencia-problémás AEG is nyújtja ;)). Ezen felül csak a belépőszintet tudja (5kg, 1000 centri).
Mi kerül ezen a mosógépen 1000 forintba akciósan??? Ennél sokkal jobb keskeny gépek vannak (Electrolux, LG) 100e alatt....
Azt hittem, azt az utolsót nem számítjátok....mert az úgy annyira kevés.:O Szerintem az én gépemen ilyen nincs, bár bevallom őszintén, ennyire nem figyeltem, mármint, hogy számoltam volna az öblítéseket valaha is, de mindig többször hallom, hogy ereszti a vizet, amikor öblít, csak össz. 2 az feltűnt volna.:O
Majd megfigyelem a jövőben ezt.
Teszteken azt mutatják ki, hogy van olyan gép, amelyiknél elég. ;)
És azt is kimutatják ezeken a teszteken, hogy mennyi mosószer marad a szálak között?:D
Igen, annyit azért foroghat, kb. ott megy....és igaz, hogy számít, hogy ott van. Én pl. ezért használom jóval sűrűbben a műszál programot a kímélőnél, mert a műszálban van centrifuga az öblítések között, a kímélőn meg nincs, ott csak leereszti a vizet és már önti rá a köv. adagot, és hát így van egy olyan érzésem, hogy nem tudja olyan jól kiöblíteni, mivel nem facsarja ki belőle az öblítések között...
NÉzd meg, amit előzőleg írtam légyszi.
Persze, sajna vannak allergiások. De nekik meg lehet állítani mindent: több öblítés és/vagy magasabb vízszint.
Meg ott van a mosószappan!! :p :))) Legújabb felfedezettem, imádom!
Meglehet, de messze nem 400 fordulaton. Nálam ahol 2 öblítés van, ott 1200 körül megy a közbeni cf. A legtöbb embernek megfelel. Persze, sajna vannak allergiások. De nekik meg lehet állítani mindent: több öblítés és/vagy magasabb vízszint.
Amúgy konkrétan a 2 öblítés mit jelent szerintetek?
Mert nekem az is öblítés, amikor az utolsó öblítővízbe beereszti az öblítőt (vagy ecetet, vagy semmit, ilyen szempontból tök mindegy, hogy van-e valami a fakkban, vagy nincs).
Így nekem a 2 öblítés azt jelenti, hogy főmosás végez, 1 öblítés, és már jön az utolsó, amikor az öblítős rekeszt is üríti.
És hát ez így nagyon kevés, nulla....
Ezt az utolsó "fázist" is beleszámoljátok ebbe a bizonyos 2 öblítésbe? MOndjuk nem értem, miért ne lenne ugyanolyan öblítés, mint többi, tehát miért számítana plusznak, de azért kíváncsi vagyok, hogy ez számít, vagy nem, az adott témával kapcsolatban...mármint mi az istenre elég 2 öblítés...:D
Az öblítések között csak rövid és nem teljes fordulatszámú centrifugálás van, ha van egyáltalán, mert nem minden programon centrifugál a gép az öblítések között.
nagyobb sebességnél több mosószeres vizet centriz ki, tehát kevesebb marad a ruhában, így az első öblítővíz 15 literjébe jóval kevesebb mosólúg keveredik. A második öblítésre ugyan ez igaz. Tehát alapból elég két öblítés. Sőt, lehet, ha vegyi elemzésnek vetnéd alá a ruhákban maradt vizet a végén, még kevesebb is lenne a mosólúgmaradék, mint az Energomatnál. Elég egyszerű.
Talán ebben a Topgear részben van szó arról, hogy a brit autóipar is a kommunisták miatt termelt sz@r autókat a '70-es években. Így a válasz lehet igen is. De nyilván nm erre gondoltam, hanem az energo mód hiányára.
Mennyivel forgott az Energomat centrije? 400-zal? Ezek meg 3-4x gyorsabban. "Kicsit" több vizet présel ki. Az Energomat pont ezek (meg persze a pazarló kor- és kommunista szellem) miatt minden volt, csak energo nem. Ahogy a többi akkori KGST-gép sem. A nyugatiak sem voltak sokkal jobbak.
Sok értelmét én sem látom az ART-nak, engem leginkább ennek a szivattyúnak a morgó hangja zavar.
Amikor vetted, még ezt írtad, nem tudtad azóta megszokni? Mert hogy tényleg ezzel együtt is nagyon csendes...
Az ART rendszer hatásosságáról nem tudok nyilatkozni, mikor vásároltam, nem tudtam, hogy van benne ilyen. Az ART szivattyú hangját meg kell szokni, bár nem zavaró, mert így is nagyon csendes a gép.
És még azt is írtad, hogy sokkal puhábbak a ruhák....hát valamitől csak puhábbak...na ugye?:)
Az is lehet amúgy, hogy nem jól tudja, ő mondta többször, hogy rácsukják az ajtót aztán amikor csipog, hogy kész, akkor mennek teregetni és annyi....csukott ajtónál nem hallja, a használatikban meg szoktak "érdekes" dolgokat írni...nem tudom elhinni ezt a 2 öblítést. :O
Remélem minél később lesz az a pár év.:) De azt hiszem akkor is hasonlóra fogok "vadászni", tudod, ha egy dolog egyszer bejön, akkor ha van rá lehetőség, megint hasonlót keres az ember.
Nem azt "nyilatkozzuk" (mert szerencsére nem vagyok egyedül, mármint elégedett:), hogy egyedül miatta lesznek tiszták, hanem, hogy biztosan rásegít.
Engem egyébként nem is főleg a tisztaság fog meg benne (persze az is), hanem az, hogy az öblítés sokkal alaposabb, mint egyébként.
Igaz, hogy laboreredményeim nincsenek:D, az viszont első mosás után "ordított", hogy mennyivel puhábbak a ruhák, mint ez előző (egyébként nem rossz) gépben voltak. Pedig akkor még a mosószert is ugyanúgy adagoltam ("zacskó szerint"), mint az előző gépben, később jöttem rá, hogy jóval kevesebb is bőven elég.
Az meg ugye nem vita tárgya, hogy a ruhák a szálak közt maradt mosószermaradvány miatt (is) kemények...hát ebben a gépben a kezdetektől puhák.
Egyébként nem "marketing alapon vettek rá a vásárlásra", mivel egyáltalán nem is tudtam róla, hogy ilyen van a gépben...mármint a jet.
Gondolataimat nem kifejezetten erre a technológiára vonatkoztatva értettem, ezért is próbáltam még egy-két "okosság ötletet" leírni, hiszen van bőven. Ha nekem is lenne ilyen a gépemben, valószínűleg nem szakítanám ki egy kombináltfogóval. :-) De talán(?) azt sem nyilatkoznám róla, hogy miatta oly' tiszták a kimosott ruhák.
Amikor vettem a 74850a-t, sehol nem is találkoztam az ART, vagy Jet system, vagy nevezzük akárhogy ezt a rendszert, ennek megemlítésével. Sőt, a mai napig nem írják sehol, hogy van benne ilyen.
Azt sem tudtam, hogy létezik ilyen "pisilő", az esőztető mosás az más, de a leírásokban sem írták, hogy esőztető is van benne.
Sok értelmét én sem látom az ART-nak, engem leginkább ennek a szivattyúnak a morgó hangja zavar.
Az, hogy benne van, gondolom a mérnöki jószándék eredménye. Ugyanis marketing részről sehol nem említik, kivéve a gyári katalógusban.
Fogsz te venni pár év múlva olyan mosógépet, amiben nincs jet, s mégis számodra tökéletesen fog mosni. Lehet, hogy 1-2% tisztítóhatással bír a technológia, de azért azt erős túlzásnak tartom, hogy jettel totál tiszta, jet nélkül meg csak nagyjából tiszta mosási eredmény születik.
Mindig valami kis apró balgasággal veszik rá az embereket, hogy vegyenek (akár idő előtt) új használati tárgyakat, most a jet egyik a sok közül. Nem is nagyobb, nem is kisebb vakítás, mint mások. Ilyen-olyan méhsejtes dob, meg egy rakat program, sőt saját hozzáadható lefutások, stb. Maga a mosási elv jó, azaz van a fránya dob, benne a lapátok, esik, potyog, gördül, gyűrődik a ruha, oszt előbb-utóbb tiszta lesz.
Olvasom itt a jet létjogosultságáról szóló eszmecserét, teljesen igazad van, ezt a dolgot pont marketing fogásnak találták ki. De amint látod, teljes sikert ért el, a háziasszonyok ölre mennek érte. Kell ettől több? Nyugodtan alszik, övég a legmodernabb készülék a világon, biztosan nagggyon tiszt a ruha, stb.
Ebben egyébként lehet valami, mármint a nagyobb dobban. Mert nem megy mindig teljes töltettel, ill. (legalábbis nálunk) többet mennek azok a programok, amire nem a 7 kg-ot ajánlott rakni, és úgy is rakom.
Csak tanulságul másoknak, megoldódott a mosógép vízeresztési problémája.
Egyszerűen csak annyi történt, hogy túlpakoltuk. Azóta legalább 3-4x úgy mostunk, hogy lazán volt tele, közte pedig egyszer agyonpakolva, és az eredmény pontosan a várt volt: csak akkor eresztett vizet nem kívánt helyen, amikor túl sok ruha volt benne.
1: Általános hibának számít ennél a típusnál, ha a mosószeradagoló mellett vízszivárgás tapasztalható, amitől persze rozsdásodik az első burkolat? Javítható?
2: A lúgszivattyú forgórészének tengelye mintha koncentrikus lenne, magyarul a szivattyú motorját szétszedve, mintha a fél tengely hiányozna. Ezáltal a mágneses hatás révén időnként megszorul (félfordulat).
3: A fenti hiba okozhatja-e azt a hibajelenséget ami a következő: "gondolkodva indul el a program. Esetleg végigmegy, de van (most éppen megállt) hogy megáll menet közben. Nem megy tovább. Volt hogy a leállás után centrifugázni engedett, de most már azt sem.
Szétszedtem, gumicsöveket kitisztítottam, nem találtam benn a szokásos ülepedésen kívül semmit. Hogyan tovább?
Más: A mososzertartó tartály tetején lévő piros színű vízterelő kar (amire a bowdwn megy rá) letört egy rossz mozdulattól. Ilyet lehet kapni?
Megköszönnék minden használható és épkézláb javaslatot!
„Végtére is tök-teljesen-mindegy.. Az a gép nem mos olyan tisztán mint ez a gép, és mi józan paraszti ésszek ugy döntöttünk hogy belső keringetés végett lett egy a trutymós ruha tisztább mint az.”
- Szerintem a „belső keringetés” nem olyan hatásfokú mint sokan gondolnák. Erről csak úgy lehetne korrekt módon meggyőződni ha lenne egy olyan gép amin ki lehetne kapcsolni. És abban az esetben lehetne biztosat állítani.
Ipari mosodatechnikában nem használják, ill. nem tudok róla, hogy használnának ilyen megoldást a gépekben. Gondolj bele, ha tényleg jól működne és ezzel meg lehetne takarítani vízfelvételenként 5%, amikor egy nagygépen egy vízfelvétel akár 0,3m3 is lehet…
Szerintem a dob geometriája, a vízszintérzékelő érzékenysége, a program lefutása sokkal többet számít…
Végtére is vitázni járunk ide... Nekem bevállt, és ezért ajánlom másoknak... Ugyan úgy ahogy te is.. Hülyeséget nem irogatunk mert tapasztalatot osztunk meg, amit olyan emberek olvasnak, amilyen én is voltam, akik szeretnének valamilyen alapokon nekik jó döntést hozni...
A kisebb dobba, kevesebb ruha, és a sulykoló hatás arányosan megmarad...
Igen ez egy kis város, és mindenki ugyan azon a vízhálózaton van, amit egy Artézi kútból töltenek, és ásványvíz minőségű ivóvíz van.
Végtére is tök-teljesen-mindegy.. Az a gép nem mos olyan tisztán mint ez a gép, és mi józan paraszti ésszek ugy döntöttünk hogy belső keringetés végett lett egy a trutymós ruha tisztább mint az. (és igen Petya meg apám ugyan azon a gépen /is/ dolgoznak, ugyan abban a gyárban, és ugyan az a trágya kenőanyag kerül bele ugyan abba a széria munkaruhába, és ugyan azon a programon mossuk a rohákat) Economy+előmosás
Az ő gépük AEG L 47330
A mienk AEG 74850 A
:oDDD
De akkor mosogatógépet sem jó venni mert abban is benne a keringető szivattyú, és abban is csőfűtőtest van (ha jól tudom, de ebben nem vagyok jártas...)
„Az általad említett márkák is mára már csak nevek, befektetői csoportok használják, és gyártatnak gépeket ilyen néven. Találkoztam pl. Lengyelországban készült Siemens géppel is.”
és ebben gőz is van, de a németet csak ugatom, úgy látom, inkább csak frissítésre és gyűrődésmentesítésre való, ugye? Nem olyan, mint az LG gőz-mosása. Aki tud németül, megnézné?
Nem félrebeszélés, ez a lényege annak, amit mondasz, laboron kívül senki nem tudna olyan összehasonlításokat végezni, amire alapozod mindig azt, hogy csak neked lehet igazad.
De konkrétan volt már ilyen hsz-od is , de hogy én nem keresgetem vissza, az is biztos:)))
Amúgy vannak napok elég gyakran, amikor eszembe jutnak azok a képek, amiket amerikai nagycsaládok házairól látni, a konyhában van két sütő, a mosókonyhában két mosógép....hát sokszor tényleg úgy összeszalad, hogy jó lenne, ha egyszerre két gép mosna, a kinti szárítón is megszáradna ilyen jó időben minden még az esti pára előtt. Ma is kimaradt két adag, és még egy csomó téli dzsekit is át kell mosnom mielőtt végleg elrakom őket, és már mondják a rossz időt holnaputánra, holnap meg sem leszek annyi mosással.
Az a minimális mosóhatás növekedést amit a Jet biztosít ellensúlyozni lehet néhány + fordulattal és 1-2 perc plusz mosásidővel szerintem. Csak hát tisztába kéne lenni a mosási elvekkel. Az ablaknál vagy mosódob lukacsai bejövő vízsugár nagyon látványos de hatása erősen megkérdőjelezhető…
Az összes hozzászólásodban szinte olyan dolgokkal jössz elő, hogy agyrém tényleg, az életben ilyen összehasonlításokat nem fog neked csinálni senki, max. egy labor. De kötözködni tök jól lehet vele, ebben nagyon igazad van, mert ha ilyen nincs, akkor mit jártatjuk mi itt a szánkat, hogy bármi értelme lenne a jetnek, netán még jó is lehet, megkontrázod egyből valamivel, ehhez nagyon értesz. Az aeg-nél is hülye mindenki, azért találták ki, hogy elromoljon és csak parasztvakítás....az összes érved ismerjük:))))
Nincs, pedig de jól jönne, megnézném a lottószámokat és vennék egy csomóféle mosógépet, hogy b31-nek tudjak tesztelni:P
Szimplán annyi volt, hogy nem tudtam, miféle motor ez a keeway, gondoltam megnézem a hozzászólásaid között, úgy láttam meg azt a fórumot és benne, hogy milyet vettél....ennyi:)
Hagyd, ízületi gyulladást fogsz kapni, úgyis beleköt mindenbe, meg laboratóriumi teszteket akar, ne ess abba a hibába, mint én tettem, hogy próbáltam válaszolgatni neki, tök felesleges, úgyis a maga igazát fújja, ez nem ér semmit és kész.:))))
HÁt ha már ennyi szerelő feleslegesnek tartja, akkor az már biztosan úgy van....jól megbeszélték elméletben, de az életben nem mostak még ilyennel. :s De legyen, igazad van, csak zárjuk már le végre.:D
Nekünk energomat 560 volt csak más volt a két gomb rajta mint amiket látok vaterán teszveszen meg itt ott fotókon Utána Fagor FE-417, most emg az AEG. Mindkét előző gépünk dolgozik még...
Nem vagyok mosógépszerelő, és mivel már lassan közel tiz éve nincs meg nekünk a gép, igy nem emlékszem hogy mennyi ideig forgatta a ruhákat...
Rénézésre a két gép egyforma... csak az ő gépében nincs akkora dob mint nekünk, de nem is 7 kilós gép. bordák, lyukak is hasonlóak, de azért tolómérőzni nem fogok.. meg nem ugyan az a befogadóképessége, meg izé és ecet meg uborka..
A mi gépünk kimossa az öntödei trutymót, az ővék meg... :o( Szóval az is jobban mos mint a Zerowatt, de ...
Akár hogy próbállták rendezni a konyhát vagy a fürdőt nem sikerült bepaszírozni az előltöltős gépet még keskenybe sem, mert nem tudták volna nyitni az ajtaját :o(
Igy maradt a helytakarékos megoldás.. még ha nem is olyan jó...
Lalához hasonlóan én is betudtam az ART rendszernek a mosási hatákonyságot amivel ezek a gépek dolgoznak... Nem bizonyhatni akarok, de majd teszek fel képet ha hazajön az öntödei szennyes... előtte is, meg utána is...
„De ha azt nézem, hogy a baráti körömben is lett időközben egy felültöltős AEG, amiben nincs vízforgató rendszer, és a mosási hatékonysága alatta marad az én gépemnek, pedig a dobot ugyan úgy mozgatja (hallomásra) mint a mienk, és a dob is ránézésre ugyan olyan... Akkor..”
Ahhoz, hogy biztos legyél a dologban, meg kéne mérned mindkét gép dobját és üstjét, és azt is pontosan milyen dobmozgást végeznek. Majd mindkét gépet átmosni egyforma mosószerrel alaposan. Ezután egy erősen szennyezett ruhát kettévágni és pontosan ugyan olyan ruhákkal mindkét gépben kimosni és akkor lehetne összehasonlítani a mosási eredményt…
Volt régebben az Energomat 65 mosógép, 1987 körül kijött az Energomat 560 aminek PR. kapcsolóján nem volt bekötve a 23 23a érintkező ezért valamivel többet forgott a dob, amit csak akkor lehetett érzékelni ha leült az ember és stopperrel megmérte… és ezért valamivel tisztábban mosott…
Na ezt azért nem állítanám, mert biztos van szebb és jobb, hatékonyabb gép is a piacon, mindenesetre a téni szárítózásnál én örülnék az 1600 fordulatos centrinek, sőt még a nem is tudom melyik gyártó álltal forgalmazott gép 1800-fordulatának is... A szárítóban ugyis elsimul minden...
De hát azokat a gépeket már nem a "Paraszt" pénztárcájához készítették.. :o)))
Óóóó... Igen lehet feszegetni a szerkezeti küömbségeket, és végtére is ebből jönnek ki a jó viták, amik a fórum alapjait szolgáltatják.
A dom lyukazása ugyan ilyen, és az is sokáig forgatta a ruhát, csak nem lassított le menet közben. Mivel nem tudtam más módszert alkalmazni rajta, ezért "rásegítés" gyanánt megemeltem benne a vízszintet, és akkor a mosási hatékonysága is megnőtt.
De ha azt nézem, hogy a baráti körömben is lett időközben egy felültöltős AEG, amiben nincs vízforgató rendszer, és a mosási hatékonysága alatta marad az én gépemnek, pedig a dobot ugyan úgy mozgatja (hallomásra) mint a mienk, és a dob is ránézésre ugyan olyan... Akkor..
Amin egy nagyot röhögtem hogy a haverék is majd egy hónapot vártak a gépre.. :oD Az asszony már cirkuszolt a mosógépért a boltban...
Magyarán szerintem hatékony dolog, még annak ellenében is, hogy + meghibásodási lehetőség.. De szerintem egy rezgésnek kitett elektronika (ami nélkül szinte már nem is gyártanak mosógépeket) mint egy szivattyú, én nem hiszek abban hogy a keringetőszivattyú fog elsőre kimenni a gépben.. De nyilván ha megpurran akkor majd leadom a drótot... Egyenlőre bevállt a gép, még igen erős, szinte 3 műszakos mosoda szintű használat mellett is.
Elégedett vagyok vele...
Annak idején Lala vetette fel a dolgot, és többen is használták már addigra ennek a gyártónak a külömböző modelljeit, és senki nem panaszkodott rá, így én is elfogadtam a dolgot, meg hát az őszintét megvallva nagyon megtetszett a masina. És örülünk hogy van...
Még a szárítót szeretném majd lecserélni AEG-re mert a két külömböző gépet nem tudom hatékonyan összeépíteni :o(
„És igen az ART rendszer valóban egy + meghibásodási lehetőség, viszont sokkal hatékonyabb a gép.. A régi gépünk ha félig töltöttem vízzel sem mosott olyan szépen mint ez... úgy hogy nem látom a vizet benne csak felülről csorogni.. Akkor miről beszélünk..”
- A régi gépednek a dob (Természetesen a lukazása is.) és az üstmérete, pontosan megegyezett a mostani gépeddel, és a dobmozgás pont olyan volt? És a vízszintszabályzó érzékenysége teljesen megegyezett, a vízszintről nem is beszélve? Minél kevesebb a víz a dobban, pontosabban az üstben annál erősebb a sulykoló hatás…
Én megfogadtam lala tanácsát, és vetteünk Tavaly februárban egy L 74850 A gépet..
bevállt.. Nyilván örökké nem fog menni... előbb utóbb ez is megadja magát..
De most megy.. eddig is ment szépen, mikor hetente háromszor ment akkor is tökéletesen tette a dolgát, és amikor reggeltől estig két napon keresztül, és még éjszakára is betoltam egy adagot, azt is becsülettel megcsinálta...
És igen az ART rendszer vaóban egy + meghibásodási lehetőség, viszont sokkal hatékonyabb a gép.. A régi gépünk ha félig töltöttem vízzel sem mosott olyan szépen mint ez... úgy hogy nem látom a vizet benne csak felülről csorogni.. Akkor miről beszélünk..
Ha belefér az elképzeléseidbe akkony nyugodtan vedd meg... De csodát egyik géptől se várj.. Max a Miele-től Ha meg tudod vizetni... :oDDD
Mint régebben kifejtetem nem csak szerintem! Több mint 10 kollegával (mosógépszerelők) beszélgettünk erről anno, és mindenki feleslegesnek tartotta, az egyik kifejezetten örült neki mint + meghibásodás és „biztos munka”…
Amúgy titkolják, igen, amikor én vettem a gépet, nem tudtam róla és itt sem mondta senki, mert még nem volt itt ilyen gép....hát meglepődtem rendesen, amikor beindítottam, hogy mi a frászt csinál?:O :D
Egyébként meg még mindig a mosószappan a király, a kiscsajom totál összegyantázta ma du. a kedvenc farmernadrágját, hatalmas foltokban éktelenkedett mind a két combján. Na mondom erre keresztet vethetünk, mert rákerestem guglival, hogy lehet a gyantafoltot kiszedni, mindenhol terpentint és benzint írnak, hát persze, hogy nincs itthon egyik sem. Így csak simán bevágtam "rendes" mosószer nélkül csak mosószappannal és mosószódával a gépbe, és úgy jött ki, mint új korában, nyoma sincs sehol a gyantának.:O :)
Két mosógép között kellene döntenem, de sajnos nem tudok, ezért a kérek segítséget:
1. AEG 74850A
2. AEG 75470 FL
Ha jól tudom az 74850 egy korábbi verzió, kicsit több energia fogyasztással, más dobbal stb... árban 30e Ft a különbség. heti 5 mosás lenne amire használnám. Az érdekelne, hogy megéri -e többet fizetni az újabb verzióért vagy igazábol elhanyagolható a különbség.
Helo írok ide egy történetet :) vettem éve egy használt Elin márkáju előltöltős mosőgépet 2 hónapja elromlott nem kapcsolt be a motor csak viz besziv melegít és kiszivattyúz gondoltam biztos nem éri meg megcsináltatni vegyünk másik használtat :) vettünk egy régebbi fajta felültöltős Whirlpool-t (AWG 652) kb ötször mostunk vele mert: egyik ismerősőmnek elromlott pár hónapja az Indesit felültöltőse és elhoztam tőle szétszedni leadni a vasba amit lehet belőle de gondoltam kipróbálom mi lehet a baja és kiderült hogy semmi baja el is újságoltam annak akitől kaptam azt mondta hogy pedig nála össze-vissza villogott há úgy látszik engem jobben szeret ez a mosógép igaz kicsit rozsdásodik már az ajtaja de működik még nincs vége tegnap gondoltam átnézem mégegyszer az Elin-t oldalra fektettem és a motornál "vizsgálódtam" megakadt a szeme mikor megláttam hogy ki van lazulva a motorról a csatlakozó és ezért nem működött gondoltam magamba ilyen beszarást hogy ennyi volt a hiba kész röhej és mégis igaz az volt a baja így most 3 db jó mosógépem van :)))))))
elmúlt 12 évben Zanussi, Indesit és Whirlpool mosógépünk volt. A kaput az tette be, hogy az utóbbi, egy év után úgy ugrált, mint annak idején az Energomat.
Referencia program az a program a gépen, amire vetítve megadják a "fogyasztási adatokat". NIncs köze a folyékony mosószerhez, inkább az előmosásos programokhoz szokták ezt írni, de ahhoz is lehet használni, csak kicsit macerásabb, mintha port használnál.
Foly./gél mosószert bármelyik programhoz használhatsz, max. a hőfok szabhat határt, nem mindegyikkel ajánlott mosni 95 fokon, csak 60-ig van rajtuk a hőfok feltüntetve.
Volt egy Amwayes nyanya, aki ezzel nyomult, hogy ő mindig elássa az üres mosóporos dobozt a kertben. Pedig még csak nem is amway okán kerültem kapcsolatba vele, de nem bírta tűrtőztetni magát...
Mosógépet kellne vennem a következő paraméterekkel:
Centrifugafordulat minimun 1200 1/min
Töltet 7kg
Időzíthető
A++ energiafelhasználás
Súlyautomatika (annyi vizet adagoljon amennyi ruha van benne)
Kiegyensulyozó automatika (centrifugálás elött oszlassa el a ruhát) (vagy ezt mindegyik tudja?)
Zaj annyira nem fontos, mert mosókonyhában lesz a pincében
Max 100eFt
Két gép került képbe a paraméterek alapján:
Electrolux 127310W és LG F1456QD.
Az electrolux melett a melegvizes bekötés szól az LG melett meg a DD motor. Olvasom, hogy voltak már gondok a DD motorral. Meg tudnád mondani, hogy a 10 éves motorgarancia mire vonatkozik és hogy a problémás gépegben mi ment pontosan tönkre? (műszakilag nagyjából tudom, hogy hogy működik a DD motor, valamint láttam már belülről mosógépet, így jöhet műszaki szöveg :) )
És mi a bánat az az öko-szelep? Mert a miénk használatijában is benne van, hogy kell a 2 liter víz, de hogy a szelep mit tud...?
Szakik, elöltöltősnél mennyi mozgás megengedett az ajtónak függőleges irányban? A miénknek épp 1-2 centire kinyitva van némi mozgása fel-le, minél jobban kinyitjuk, ez a mozgás annál jobban csökken. Azért kérdem, mert a gumi alsó részére jobban ráül az ajtó, rátapad, így nyitáskor a gumi szélét magával húzza, kifelé fordítja, és ha száraz, akkor még nyikorog is. Ha kicsit felfelé emelem az ajtót nyitáskor, akkor ez a hatás megszűnik. Youtube-on láttam egy videót hasonló masináról, ott ugyanezzel a hanggal nyílik az ajtó, szóval ott is jobban ráül az alsó gumira. A kérdés, lehet-e ezen állítani, vagy a zsanér cseréjével orvosolható?
Meghoztam a mosogépet, de elég gyér hozzá a használati utasítás. Azt írja, hogy: futtasson le egy kezdeti mosási ciklust 90 fokon, ruhanemü nélkül mosószerrel... ezt értem, de mi az a kezdeti mosási ciklus mire állítsam a programkapcsolót?
Azért, mert valakinek állandóan kényszere van az írásra, még nem jelenti azt, hogy sokat számít a véleménye, vagy hogy annyira ért a dolgokhoz. :) Szerintem.
Tényleg rohadt unalmas, hogy bármikor benézek bizonyos topikokba, folyton ugyanannak a pár embernek az írását lehet látni...
Vannak itt nálam sokkal okosabbak, igazi szakértők, sőt polihisztorok, majd kimerítő választ adnak neked! Ha esetleg mégsem, gyere át a sanyooo topicba!
....ökoelv, ami viszont mosószer-megtakarítást tesz lehetővé. Az üst alsó, kieresztő részénél egy visszacsapó szelepet helyezetek el (öko visszacsapószelep), mely az első vízfelvételt követő rövid ürítés hatására a kimenő vizet kiegyenlítő tartály visszaható víznyomására lezár, és a mosószer bemosása ezután történik. Ezáltal a mosólúg csak az üstben lévő vízben oldódik fel, a kiegészítő csőrendszerben és szerelvényekben csak víz található. Így a kisebb térben kevesebb mosószer is kellő töménységű mosólúgot eredményez.
Nézz inkább egy Zanussit.. Ha lehet ablakosat, annak nem rohad le a teteje, és nem nyílhat ki a dobajtó centrifuga közben. Esetleg egy keskeny electrolux gép...? :o)
De ha mindenképp felültöltős, akkor se legyen Candy, Ariston, Indesit, Hoower, stb.
A fagorról nem tudok roszat mondani mert a mienk több mint nyolc évet húzott, és ma is szépen megy napi 2-4 ciklussal (7 emberre mos szakadatlanul)
Tessék, remélem látszik. A centrifuga fordulat a max., csökkenteni mindenhol lehet. HŐfoknál pár programnál a zárójelben a tényleges hőfokot írtam.
Fényképen a programválasztó, táblázatban bal oldallal kezdtem fentről lefelé, vonal alatt a pamut programmal a jobb oldal kezdődik. Ha nem látszik a fényképen, el tudom küldeni mailben, ha kéred. A 74850-nél is azt hiszem ugyanezek a programok vannak.
A 43260-ban neked írtam választ a féltöltet kérdésre:)
VAn benne, és ez nem annyi, hogy teljes vagy fél töltet, mint a régebbi gépeknél volt, azoknál két vízszint volt a gomb állásának megfelelően és annyi. Itt a töltet vízfelvevő képességéhez mérten adja a vizet, míg el nem éri az adott programhoz tartozó beállított vízszintet....ha kevesebb ruha van bent értelemszerűen kevesebbet, ha több, akkor többet. Gondolom nem csak az aeg-nél, más gyártóknál is ugyanígy működik a dolog, hiszen a mai gépek legtöbbjén már nincs féltöltet gomb.
40-60 mix programot biztos, hogy nem lehet rövidítetni, ez azért mix, mert mint ők mondják, vegyesen lehet berakni rá olyan göncöt, aminek elég a 40 fok, és olyat is, aminek a 60 fok kellene már, a végeredmény olyan lesz, mint ha 60 fokon mostad volna őket, a piszkosabbak is makulátlanul tisztán jönnek ki.
De ezt úgy éri el, hogy 40 fokon mos, viszont ez egy nagyon hosszú program, a főmosás ideje van megnyújtva, ezért lesz a mocskos is szép tiszta végül. Ez hosszabb, mint a pamut program, és mivel ez a lényege, rövidíteni nem lehet.
Ezen is van 20 perces gyors mosás, na ez az a program, amit talán ha 1-2x használtam a 3,5 év alatt, mert MOSNI ezen szerintem nem lehet, mármint hordott, olyan ruhát meg pláne nem, amin esetleg folt is van.
Ez inkább arra jó szerintem, ha veszel új ruhát és azt kicsit átlötyögtetni kevés mosószerrel, másra nem. Ennyi idő alatt vizet ereszt, öblít, centrifugál, mosásra semmi ideje nem marad szinte. De én inkább az új ruhákat is bevágom a szennyesbe és majd ki lesz mosva a többivel, amikor összegyűlik egy normál adag.
Van rajta 1 órás program 60 fokos, erre 5 kg ruhát rakhatsz és természetesen a hőmérsékletet le lehet csökkenteni 10 fokonként, ahogy szinte minden programnál.
MŰszál 1 óra 20 perc, kímélő 1 óra 5 perc, pamut 2 óra és a többit kiírom majd neked még ma este.
kipróbálta már az összes hazai forgalomban létező szerek nagy részét.
:DDD Na azért ez túlzás, mosóport Arielt, Persilt és Denkmit-et használtam, gélt szintén ezeket és Tomit, ill. Biopont, Dreft-et.
Öblítő Lenor, Silan, Denkmit, Coccolino.
Ennyi amiket használtam/használok.
Aztán megyek egy ideje zöldbe:))), sokáig próbálkoztam a mosódióval, az nem jött be, már egy jó ideje használom a mosószódát és a szódabikarbónát, ecetet öblítő helyett, és most az új felfedezett:D a mosószappan, na az a király:)))))
Akkor Tunderlala tudsz nekem mosási időket mondani? A feleségem legnagyobb problémája a mostani géppel, hogy a legrövidebb program is kb. egy órás. A Panán van 15 perces rapid program, de az meg rövidnek tűnik, csak egy öblítés van benne, és extra öblítés sem engedélyezett ebben a programban. A következő legrövidebb normál program megint csak egy órás.
A leggyakoribb, amit tudok fejből is, a pamut 2 óra, ezt 1:30-ra ill. 45 percre lehet rövidíteni.
A műszál 1 óra 20 perc, a rövidítésben nem vagyok biztos, talán 1 óra és utána 45 perc. Minden programot (azaz a legtöbbet, szóval ahol ez engedélyezett, mert azért nem minden programnál lehet) két lépésben tudod rövidíteni.
A kímélő 1 óra 5 perc, rövidítés talán 45 és 30 perc, de ezek csak kb., pontosan nem emlékszem, de ha nagyon lényeges, akkor végignyomkodom, ha kéred.:))
Ha érdekel a többi program is, kiírom majd neked szívesen, mert fejből nem tudom.
Öko-szeleppel annyit kellett "foglalkozni", hogy beüzemeléskor előbb 2 liter vizet be kellett önteni a főmosás adagoló rekeszen keresztül és utána indít. Illetve, ha bármikor leereszted a vizet a gépből csontra, akkor ugyanez, mielőtt mosást indítasz.
Ez az "automatikus láb" ez a bal hátsó láb (ha szembe állsz a géppel), magától "szintez"....ha tenyérrel rányomsz, akkor érezni, hogy arra "billen" a gép.
Ebben a témakörben a legtapasztaltabb Tündérlala, neki már 3,5 éve van ilyen programokkal rendelkező gépe. Az övé csak abban különbözik, hogy 1600 a centrije.
Ő konkrét válaszokat, sőt tanácsokat is tud adni. A mosószer adagolásban is otthon van, kipróbálta már az összes hazai forgalomban létező szerek nagy részét.
Egy biztos, nagyon kevés mosópor kell a mosáshoz. Az indesithez képest, kevesebb, mint a fele és akkor is tiszta lesz a ruha, főleg lágyabb, puhább.
ja és azért kár, hogy az egy szem bosch-on kívül más jobb gép nem volt ebben a tesztben, mert azért valljuk be őszintén, a sok candy-t meg indesitet nem nagy művészet lekörözni:)))
Amúgy itt meg a szerelők az elöltöltősökre teszik le a voksot, mármint strapabíróság szempontjából is.
A teszthez meg csak annyit, hogy nyilván megsuhintották szerencsétlen mosógépeket a zacsi szerint vagy 150-200 ml mosóporral, pedig az aeg-nek pl. 50-70 ml is bőven elég ahhoz, hogy tökéletesen tisztára mosson.
Sőt a túl sok mosószer adagolása nem csak az öblítés miatt "vitte félre a tesztet" esetleg, hanem azért is, mert a túl sok mosószer rontja a mosási hatékonyságot, minden gépnél.
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek, örülök, hogy ilyen profin nyomjátok itt a fórumban, mert egyébként szinte lehetetlen teszteket találni a háztartásigép-szegmensben. Azt hiszem akkor megvan a biztos befutó a kisebb AEG személyében. További kellemes napot mindenkinek!
Azt hiszem a wikis link nélkül is emlékeztem volna a centrifgális erő fogalmára, de köszönöm...:)
Egyébként igazad van, a centrizés közbeni vízveszteséget valóban benéztem. Mentségemre legyen mondva, hogy mosás tekintetében a családban nem én vagyok a gyakorlati szakember. Mindezektől függetlenül a ruháknak van saját tömege is tehát szerintem továbbra sem mindegy, hogy mennyit forognak a gépben.
Azt hiszem kissé túlragoztuk ezt a kérdést, forgassa mindenki a ruháit olyan sebességgel, ahogy jólesik neki. Az esetleges károsodások úgyis csak sok-sok mosási ciklus után jönnek elő, addigra meg úgyis kimegy a divatból az a ruha ;)
Holnap lesz a mosógáp vásárlás ami már régota huzodik. ELECTROLUX felültöltöst néztem ki. Valakinek tapasztalat ezzel a mosogéppel Hangos?? ugrál centrifugánál? Kinézett tipus: EWT 105210, EWB 105405>EWTS-10420> Valakinek tapasztalat ezekkel a modellekkel?
Ha a pamutot sem lehet, akkor mit? ;) Azt persze, hogy lehet. A felfutás pedig pont azért lényeges, hogy a fokozatos fordulatszám emelkedéssel a vizet is fokozatosan préseli ki, így a ruhára ható erők alig változnak, így minimálisan terhelik a ruhákat.
A centrinél szvsz. nem számít, hogy alacsonyabb vagy magasabb. De majd egyszer kipróbálom, van-e különbség 1200 és 1400 között. Utóbbi egyébként nálunk a záró centrifuga max. utolsó 2 perce. A kímélő mosás az más.
""Hátránya" összehasonlítva a 74850-el, hogy 6 kg-os, nem inverteres, ezáltal hangosabb">Hangosabb centrifugánál, mosásnál nem számít. :) 6kg meg a legtöbb embernek elég.
"Hátránya" összehasonlítva a 74850-el, hogy 6 kg-os, nem inverteres, ezáltal hangosabb, és alacsonyabb a centrifuga fordulat rajta.
DE...vészesen nem hangos (barátnőmnek is ilyen van, abszolút kultúrált hangja van még centrifugánál is) és az 1200 sem rossz azért, úgyhogy nem rossz vétel egyáltalán és ezek azért megbízható gépek.
Nézegettem a topic-ot, és a jelek szerint az AEG mosógépeket jónak találjátok, főleg a 74850-es típust. Nekem azonban utóbbi kicsit már túllépi árban a büdzsét, 100.000,- ft körül lehet szerintetek valami normálisat venni? Az AEG 62640-et nézegettem, ezzel van valakinek tapasztalata? Nagy hátrány, hogy előbbi játékossal szemben csak 1200-as fordulatot tud?
Talán reagálj az előző beszólogatásokra is, amit műveltetek:D Én biztos, hogy soha nem kezdem, nem öröm számomra, ha bárkinek is belemászok a lelkébe, nem az én műfajom. Tudod, a gyerekeknek is mindig azt mondom, úgy viselkedjenek másokkal, ahogy szeretnék, hogy velük is viselkedjenek. És soha ne szekáljanak senkit oktalanul, mert nekik is rosszul esik, akkor a másiknak ugyanúgy. Ennyi.
Persze, hogy van benne valami.:) Egy felső, póló attól hogy pamut, természetes módon nem bírja úgy a strapát, mint egy ágynemű, törülköző, stb. Én mosni sem pamut programon szoktam őket, oda csak a strapabíró cuccok mennek.
Ha véletlenül összeszalad mégis egy óriás 7 kg körüli töltet felsőruházatból, berakom ugyan a pamutra, mert az a progi, ahová max. töltetet lehet rakni, de a centrifugát leveszem 1200-ra és kímélő dobmozgást "kérek rá", van ilyen opciógomb...de így is ritkán használom, ezek inkább műszál programra mennek, vagy kímélőre.
Nézd, elkezdhetünk "szőrszálhasogatni" :), pld. a rongyszőnyeg nem ruha, de nyilván sok értelme nem volna. A felfutásnak nyilván nagy szerepe van, ezzel együtt a teljes fordulaton ható erők nem változnak. Emlékeim szerint a pamut (ami azért egyx eléggé gyakori ruha alapanyag) esetében sem lehet full gázon centrifugálni.
Mivel minden gyártó alkalmazza, ezért gondoltam, hogy van benne valami.
VAn benne, és ez nem annyi, hogy teljes vagy fél töltet, mint a régebbi gépeknél volt, azoknál két vízszint volt a gomb állásának megfelelően és annyi. Itt a töltet vízfelvevő képességéhez mérten adja a vizet, míg el nem éri az adott programhoz tartozó beállított vízszintet....ha kevesebb ruha van bent értelemszerűen kevesebbet, ha több, akkor többet. Gondolom nem csak az aeg-nél, más gyártóknál is ugyanígy működik a dolog, hiszen a mai gépek legtöbbjén már nincs féltöltet gomb.
Az enyém felültöltős, ugyanaz, mint Teáé, megmutatnám, de lent van anyósomnál most.
Szép a tiéd is, mosószeradagoló is?:) Finom illatos is a gépem, semmi nyoma penészedésnek, remélem ha esetleg használatba fogja, nem bacca el anyósom. Tartalékba vitte, mert halódik az indesitje.
Pár hónapos tapasztalat 74850a-ról, egy indesit wt 100-as után:
- van benne töltet érzékelő,
- lényegesen kevesebb vízzel mos ( vízóra adata alapján )
- a ruhák puhábbak
- kevesebb mosószerrel is beéri
- nagyon csendes
- kényelmesen, igény szerint beállítható a panelon minden szükséges fázis
Az ART rendszer hatásosságáról nem tudok nyilatkozni, mikor vásároltam, nem tudtam, hogy van benne ilyen. Az ART szivattyú hangját meg kell szokni, bár nem zavaró, mert így is nagyon csendes a gép.
Lala válaszolt. Általános állítást tettél, arra válaszoltam. Speckó esetekben (selyem, miegymás) nyilván másként van (nálunk 1400 a max, de selyemre csak 400-at enged). Ezzel együtt is sokat számít a centrifuga fordulatszám-felfutása is.
Gyémántdob: én azt mondtam amikor megláttam, hogy mekkora marketingshit. Aztán csak ilyet vettünk (NEM a dob miatt :))) ).
Ha a Miele nem kezdte volna el ugyanezt "méhsejtdob" néven csinálni, akkor valószínűleg most is csak röhögnék rajta, de így már nem merek...fogalmam sincs, hogy ér-e valamit.
Felültöltős mosógép vásárlás előtt állunk. Boltokat most jártam be ami megfogott az a Fagor 3 és 5 év garival. A 3 év garisok közül két olcsó van: Tecsó 65000-ért 1FET109W illetve Media FEC805T 58490-ért. Mivel csakis részletre tudjuk lehet a Mediában kicsit drágábban nagyobb centrist de alapesetben ez a kettő lenne a kiszemelt. Véleményt várnánk, köszönöm. A FEC FET jelzésből lehet valamire következtetni?
Nem ertunk egyet, de egyreszt unalmas is lenne a vilag, ha mindenki egyforman gondolkodni; masreszt meg nem lesz belole megegyezes ugyhogy en befejeztem a temat.
Végül is hátha bejön, csak ne candy legyen....kicsit engem a megnyakkant lg eltérített ettől az árkategóriától, mert azzal is úgy volt barátnőm, hogy nem kell sok extra, csak megbízható legyen és nagyon nem jött be sajnos.
Most van egy reménytkeltő darab:) ebben az árkategóriában, barátnőm lassan egy éve vette a 6 kilós zanussiját, hajtja rendesen, mint én és még nem volt gond vele. Az előző LG-je ilyen idős korára már túl volt egy panelcserén meg egy törött fűtőszálon.:O
Nekünk is van még vagy 2 db belőle, ennek ellenére, ha az aeg elszállna, inkább vennék valami 50 ezreset amint lehet, mint hogy azzal mossak....én nagyon utáltam már újkorában is:D
Ha csodákat nem is, de vagyunk itt páran, akik a 70-80-90 ezres LG, Samsung, Bosch, Zanussi (ez az Electrolux csoport Skodája, ugyanott, ahol az AEG az Audi) gépektől hibamentes működést és normális élettartamot várunk. De a 70-80e kategóriában van Electrolux is, talán az se olyan vacak.
:)) nem, ebben lehet valami azért, mert még anno mikor a mosódióval próbálkoztam, és olvasgattam utána, valahol írták, hogy nagyon hasonló anyag a szappanhoz...
"...szaponin oldódik ki, gondolom nagyon hasonló a szappanhoz, a neve alapján."
én nem értek a szappanos dolgokhoz (még akár igazad is lehet), de valaki nem is olyan régen a bálna-balneológia szavakat kötötte össze hasonló indokok alapján :)
De nekem már egy hónap alatt, mióta nem energomattal mosok, érzékelhetően csökkent a víz és az áramfogyasztásom. Évek óta notóriusan felírom kb hetente az óraállásokat , és napi átlagot számítok. A vizet persze nem, mert kissé mélyen van az óra, de most olvastak, úgyhogy van mihez hasonlítanom...
Fogalmam sincs, elöltöltős gépem van, nem látom. De akkor a mosódiónak is rá kell rakódnia ugyanúgy, abból is szaponin oldódik ki, gondolom nagyon hasonló a szappanhoz, a neve alapján.
Ezen rágódtam egy kicsit egyébként én is, és kérdeztem volna itt is, de senki nem tudta megmondani, a szerelők sem mondtak rá semmit, mert ilyen gyakorlati kérdésre már miért is mondanának?:))
Úgyhoyg én arra jutottam, hogy mivel egyébként is gyakran mosok 60-70 fokon, két hetente meg 95 fok is megy a konyharuhákkal, havonta üres dobos 95 fokos tisztító program mosószerrel, negyed évente pedig mosógéptisztítót is kap, így nagy baja csak nem lesz remélem.
Ha lesz, legalább valaki teszteli, én leszek az, legalább majd tudjuk.
De ha neked mondjuk felültöltős géped van, te hamarabb láthatod, hogy mi történik odabent, nem segítenél a tesztelésben? Mosóhatásra szuperjó, az biztos, ráadásul 100,- Ft-ért vettem darabját:D
Amúgy mosószappan a király, a retkes kutyasétáltatós dzsekimet olyan tisztára mosta csak magában minden egyéb nélkül, hogy az ariel sem mosta ki így. :p :p :)
Ha annyira nincs, akkor vegyen egy régi használt energomatot, amit állítólag még halottaiból is meg lehet javítani és gyűjtsön inkább egy normális gépre, mint aztán szívjon a 70 ezres mindig rossz géppel, meg egye az ideg, hogy nem tud mosni. Gari lejárta után meg megint vehet egy másikat, mert olyan drága javítani...hát szerintem egyáltalán nem olcsóbb.
És kézzel mosogatni lehet, ellenben mosni már nem annyira egyszerű egy 4-5 tagú családra.
De én egyáltalán nem azt szűrtem le a hsz-aiból, hogy annyira ne lenne, ahogy te akarod felvázolni.
Ha az enyém most elromlana, mennék a patakra mosni. De nem fog, mert anno nem sajnáltuk rá, most ez a szerencsénk.
Nem azt mondtam, hogy a draga nem jo, hanem hogy az olcso se feltetlen rossz, az adott darabra nezve, kerdes persze ki mit fog ki.
Nem, nem eri meg a 140e-et a 74850 egy olyan csaladban, ahol mondjuk vagy azt veszik es kezi mosogatas, vagy 2 db 70e-es gepet (marmint moso es mosogato). Te mit javasolnal ebben a helyzetben? Mosogep mondjuk 3 honapon belul kell, a mosogatogep nyilvan opcionalis, es a 3 havi varhato megtakaritas max. 5-10e Ft-tal novelne a budzset, mert mar most se koltenek feleslegesre, nincs min sporolni.
Nem tudom, neked mennyire jok az eletkorulmenyeid, de belekepzelni nem tudod magad a tobbsegbe, nagyon ugy tunik.
Mostanában már nem nagyon vesz energomatot senki, aki olcsóban gondolkozik, az sem. Az 50--80 ezres kategóriától meg aztán tényleg nem nagyon lehet csodákat várni, ezért írtam, ha többet nem akar/tud rászánni, akkor jobban jár, ha ezt reális áron még meg tudja javítani/javíttatni, akkor inkább ezt. Egyszer meg majd ha rászánja, akkor addig gyűjt kicsit hozzá és vesz egy olyat, amitől azért többet lehet várni...
A szomszédba sem szívesen viszi mindenki mosatni a szennyest, azért erre nem lehet számítani egy gépvásárlásnál, hogy ja, majd ha rossz lesz, mosatok máshol.:D
Ha nem SOS-ben kell egy másik gépet venni (most ha hirtelen kéne, mi is csak gagyit tudnánk venni, ez van:s), akkor érdemes inkább gyűjteni rá, mert hosszú távon biztos, hogy jobban jár.
Amikor a konyhába vettük a cuccokat már több, mint 11 éve, akkor az a 300 ezer körüli összeg nagyon drága volt, de így utólag minden fillért megért, mert semmit nem kellett költeni rájuk azóta és kifogástalanul működik azóta is minden, sosem romlott el egyik sem.
Egyreszt nekem egy energomat thermallal (olcso es nem garancialis de varhatoan gyors javitas) miatt a gagyiba beleesek, de a gagyi altalad felsorolt hatranyaiba nem.
Masreszt a valoszinusegek se mindegy... Ha mar van ket szomszed, aki szamithat egymasra a bajban, ket gagyi geppel mar minimum hozzak az egy draga sajat gepen varhato rendelkezesre allasat, ha nem jobbat (azert a gagyi meghibasodasa se hiszem, hogy 1-2%-nal tobb a gariido alatt, kettore az mar harom 9-es felett van, 0.9996, amit a nem gagyi egyedul se biztos, hogy hoz, hiaba igyekeznek). Persze, nem ugyanaz a komfort, azonos aron nem lenne kerdes, de jellemzoen a beruhazasi penzosszegben szakadek van koztuk. Akinek van erre aldozhato penze ami mashol nem faj, vegye a dragat, de azt mernem allitani, hogy bizonyos jovedelem alatt KAROS a dragabbat venni, barmennyivel megbizhatobb is "objektiven", a tobbi kovetkezmenyt is figyelembe veve.
Hát most akkor beszéljétek rá megint valami occsó gagyi lomra, amivel ugyanott lesz, ahol a part szakad, mint most, hogy majd mindig rossz lesz. De legalább örülhet a hosszabb garanciának, meg a valagát is kitörölheti vele....vagy a sok koszos ruhával, amit nem tud kimosni majd ugyanúgy.:( Akkor már inkább javítsa meg a mostanit, mint hogy a pénzt kiszórja az ablakon.
szerinted mi a megoldás a hasonló DD-s problémák kezelésére? Mondjuk 3 évente csapágy és szimmering csere, függetlenül attól, hogy van-e hibajelenség, vagy nincs?
És a 10 éves motorra vonatkozó garanciát lehetett érvényesíteni, vagy nem?
Amúgy meg egy ilyenben az 1400 az = az enyémen az 1600-as centrifuga (a visszamaró víz %-os érték alapján), ami szerintem már a felesleges fényűzés kategória, mert az enyémen az 1400 is bőven elég a törülközőkhöz plusz szárítógéphez is.:)
Úgyis hangosabb is, akkor meg minek, inkább egy 74850.
jajj, lala... hát persze, hogy nem a dob elejére-hátuljára tapasztja a centrifugális erő a ruhákat. :)
De ha mélyebb a dob akkor nagyobb felületű a palástja, így a gépben levő ruha a nagyobb felülelten vékonyabban fog eloszlani, tehát a belül levő ruhákra minimálisan nagyobb erő hat és a belőlük távozó víznek is rövidebb utat kell megtennie (kevesebb rétegen kell átszivárognia) a dob elhagyásához.
Én is egy ilyennel szívtam, 2 évig bírtam, lecseréltem mert a hajam téptem tőle, mindig rossz volt, nem tudtam mosni, a szennyes meg hegyekben állt....olyan is volt, hogy több mint egy hónapig nem volt gépem, addig tököltek az alkatrész beszerzéssel, agyrém volt.:(((
Az új nyekkenés nélkül megy már 3,5 éve és bár sokan ezt viccesnek tartják, mármint hogy ez ilyen fontos lehet, de egy családban igenis fontos, hogy ne azon kelljen idegeskedni, hogy már megint rossz a gép.
Úgyhogy én a kicsit drágább, de megbízhatóbb kategória mellett voksolok, mert vehetsz olcsót akár hosszú garanciával is, de semmivel nem vagy vele előbbre, ha megint szívsz vele ugyanúgy, mert mindig rossz lesz.
Mosógépünk nem igazán centrifugázta ki a dolgokat rendesen. Szerelő kihív, szivattyúcsere, 19ezer. Megint nem jó, vizes marad a ruha, és 1000 rpm-re fel sem pörög. A számláló meg kész röhej, 10-15 percig képes mutatni hogy 6 perc van hátra a mosásból. Valami nem oké. Whirlpool, elöltöltős. Dobjam ki a kukába, vegyek valami méregdrágát, vagy dobjam ki a kukába, vegyek valami olcsóbb vackot, mert nincs értelme a drágábbnak? Vagy javitható a mostani?
Megőrülök ettől a szartól. Hajdu Energomat évtizedekig bírta. Jah, a 19 ezres szivattyúcseréből, mint utóbb kiderült, 2500 forintos az alkatrész.
egfeljbb a nagyobb felüleltével (azaz nem olyan "vastagon" tapad fel a belső felüleltre a ruha) tudja segíteni.
Ez pedig mondjuk megdől ott, hogy a centrifugális erő nem az elejére-hátuljára "tapasztja" a ruhákat, hanem körben....ilyen szempontból a mélység nem játszik.
Ezen is tök felesleges vitatkozni, teljesen igazad van, ahogy nem véletlenül van jópár programnál jóval alacsonyabb fordulatban maximalizálva a centr. sebesség, mint amennyit egyébként a gép tudna. HIába is akarnád nagyobbra venni a fordulatot, nem lehet. Nem véletlenül. Ez biztosan így van a mieléknél is.
""Miért felesleges szerinted a jobb centrifuga (azon kívül, hogy a ruháknak nem tesz talán túl jót)?">Miért tenne nem túl jót?"
Ez nem az én agymenésem, a mai gépek jórésze nem engedi meg a magas centrifugát bizonyos anyagoknál. Ne rongyszőnyeggel tesztelj, moss ki pár selyemcuccot 1400-es centrifugálással párszor, aztán számolj be az eredményről.
De nekem csak "elméleti tudásom" van, majd az okosok megcáfolnak ha nem lenne igazam.
Szerintem mélyebb a dob azért nagyobb az űrtartalma, így a centrifuga hatékonyságát legfeljbb a nagyobb felüleltével (azaz nem olyan "vastagon" tapad fel a belső felüleltre a ruha) tudja segíteni. A kérdés, hogy ennyi elég-e. vagy más furfang is kell a 44%-os eredményhez.
A Petőfi Rádió közlekedési hírei: - Az M7-esen autózók figyelmét szeretnénk felhívni, hogy egy őrült a forgalommal szemben száguld Budapest felé. Mire az egyik autós, aki hallgatja a felhívást: - Hogy-hogy egy? Mind!
Akkor várom a Te meghatározásodat, mitől függ az öblítés?
És szerintem az öblítés:
Vegyi hatás, a mosószermaradékot a textil szálaiból ill. szálaiban talán ecetsavval lehet a leghatékonyabban eltávolítani ill. közömbösíteni.
Hő hatás: Itt kicsit kettős a dolog, ha a mosószermaradék meleg hatására jobban „tágul” mint a textilszál lehet rosszabb az öblítő hatás.
Mechanikai hatás, vízszint ami a mechanikai hatást is befolyásolja, és itt megint kettős a dolog, és részben attól függ, hogy a gép centrifugáz é az öblítések alatt. Ha centriz, és mondjuk 4 öblítést használunk akkor az első két öblítés vízszintjét célszerű alacsonyabbra venni, a sulykoló hatás miatt, és a 2. öblítésnél ecetsavat alkalmazni. Az utolsó két öblítésnél pedig a magasabb vízszint segíti a maradék és részben közömbösített vegyszer kioldódását.
Azért ez vicc, hogy mindenhez "reprezentatív kutatás", meg "független laboreredmény" kell, meg életreszóló garancia, de minimum 20 évre. Ha ilyet nem tudsz prezentálni, te is minek szólalsz meg, csak belekötni másokba, ez is nagyon divatos, arctalanul persze könnyű. Mert gondolom az életben nem engeded meg magadnak ugyanezt, ahogy sokan mások sem. Itt meg könnyű szájalni, pláne, ha ettől nő az egótok, ami azért valljuk be elég súlyos....na jóccaka!
"Miért felesleges szerinted a jobb centrifuga (azon kívül, hogy a ruháknak nem tesz talán túl jót)?">Miért tenne nem túl jót?
Tavaly nyáron egy nap alatt kimostuk az összes rongyszőnyeget. Meleg is volt. 1400 centrifugával nap végére minden megszáradt. Azaz hogy a a következő mosások végéig mindig megszáradt az előző mosás. 6 vagy 7 teli töltetes menet volt. :)
Az allergia dolgot máshol is megoldják pisilés nélkül. Tényleg, erről jut eszembe. Nem lehet, hogy az valójában tényleg PISILŐ? Népi (és a régi nem népi) gyógyászatban ezzel fertőtlenítettek. Lehet, hogy egy plusz dugi tartály van a sárgának valahol az AEG-kben? :D
Na tényleg be lehetne fejezni most már, az élő fába kötsz bele te is, de elnézést kérek, ha csak megközelítőleg annyit kell mosnotok, mint nekünk. de akkor már te sem vagy az átlag...
Elnézést, de nem tudtam, hogy az ismeretségi köröd, mint mintázat kellően reprezentálja hazánk populációját, illetve az ismerőseid mosási szokásrendszere a lakosság teljességének ilyen sajátosságát. Ui. kizárólag ez esetben állapíthatsz meg "másokra" vonatkozó következtetéseket:)
Ha lala légikisasszony lenne, és naponta 3x-4x röpködne, már rég teleírta volna a Repülőgép topicot a Jet-hajtómű fejlesztés összes vélt vagy valós adatával :)
Úgyhogy aki követ vet rá, az gondoljon bele, hogy az ő agya mitől zsongana, ha főállásban a mosógép-szárítógép-fregoli szentháromság között ringlispilezne szünnap nélkül...
Te egyfolytában csak magán a mosóhatáson lovagolsz....mintha az öblítés az már nem is lenne lényeges. HÁt tudod, van, ahol ez nagyon fontos....kisbabák, kisgyerekek, érzékeny bőrűek, ekcémások, allergiások.
Na még egy gondolat, a Jet –el kapcsolatban. Az ipari gépeken, be lehet programozni (lépésenként) a vízszintet (cm -ben), a dob fordulatát (ford/perc), és hogy mennyit forogjon egyik ill. a másik irányba (jobbforgás 30s, állás 10s, forgás 30s). Mint már említtetem a mosóhatást a vegyi, a hő, és a mechanikai hatás együttesen adja. Az ipari gépeknél meg lehetett figyelni ezek milyen mértékben változtatták meg a mosás végeredményét. Ezért gondolom, ha volna egy gép, amiben tetszőlegesen ki ill. be lehetne kapcsolni a Jet szivattyút, és pontosan tudnánk mérni a mechanikai hatást (Ugye a másik két paramétert, a Jet léte vagy nemléte nem befolyásolja.) akkor a kikapcsolt Jet szivattyút néhány plusz fordulattal ill. a mosási idő minimális (Néhány 10s) hosszabbításával, ellensúlyozni lehetne. Tehát (Nem csak szerintem.) egy teljesen felesleges + hibalehetőség.
Egy kérdés akkorra, ha majd gépet kell cserélnünk. Olyanok a viszonyok, hogy sima elöltöltős nem fér be. Vagy felültöltős jöhet szóba, vagy vékony elöltöltős.
Melyiket érdemes választani, avagy konkrét típus, esetleg márka nélkül nem lehet mit mondani?
Jó. Válaszolok. HÁt azért erre is van összehasonlítási alapom. Olyan családok, akiket szintén nem esz meg a kosz, ahogy minket sem. És vannak szintén négyen, vagy öten. Mi öten vagyunk, hogy képben legyél.
Náluk sem megy annyit közel sem, mint nálunk, mivel nálunk ez az alapállás még meg van fejelve két bent lakó skót juhász kutyával ( párnájukat, takarójukat is hetente mosom, bentit és kintit egyaránt), plusz allergiával, négyen vagyunk allergiások, a kislányom poratkára súlyosan. És ez bizony gyakori mosással jár. MInd az ötünknek huzatok hetente, paplanok párnák havonta min. egyszer. Összes függöny havonta, plüssállatok hetente, soroljam még? A többiről nem is beszélek, ötünk ruházata, stb.
Azért hadd menjen már jóval többet, mint akár egy átlag 4 tagú családban, ezen nem kéne vitatkozni szerintem.
Miért felesleges szerinted a jobb centrifuga (azon kívül, hogy a ruháknak nem tesz talán túl jót)?
Na nem is engedi a max. sebességet csak a pamut programon, ahová csak törülközőt, konyharuhát, meg ágyneműt rak be az ember. MOndjuk pont a törülközőnél a legfontosabb a minél nagyobb centrifuga, hiszen pamut frottír és jó vastag ráadásul, ami sok vizet vesz fel. Szóval nem véletlenül. MÁs ruhát persze, hogy tönkretenne rövid időn belül, azok nem bírnák (pólók, ingek, vékonyabb holmik, stb....kötött...jajjjj:)))))))))))))
Én is elméláztam rajta, hol fér el benne a még nagyobb dob, mit hagynak ki belőle netán, mert amit kinézett, annak valóban nagyobb, ha megnézed a márkabolt oldalon az adatoknál.
Úgy értem, hogy felesleges, hogy nem szükséges...na így pontos. Egyszerűen azért, mert egy szárítógép mellé is bőven elég az 1400-as 74850 hatékonysága. Az egyezik azzal, ha én az enyémen leveszem a centrifugát 1600-ról 1400-ra, szóval látom, meg a 3,5 év alatt tapasztaltam. Én akkor csak azért vettem meg, mert ezt nekem senki nem mondta, én voltam az "első fecske" és pont a szárítógép miatt gondoltam, hogy veszem az erősebbet, legyen az 1600-as, pedig az 1400 is tökéletesen megfelelő lett volna és még pénzt is spóroltam volna vele, akkor is 20 ezerrel olcsóbb volt az 1400-as.
A szerelő csak szétszedni tudja a gépeket (illetve néha össze is rakja). Emlékeim szerint neked is csak annyi közöd van a témához, hogy ipari mosógépeket programoztál. AZT soha sem írtad, hogy mostál is velük.....
Nem lehet sokkal nagyobb a dobjának az átmérője, mivel a gép standard 60 centi széles. Nem lehet, hogy inkább valami trükkös centrifugálási módszere van? Mittudomén, oda is, meg vissza is centriz,...stb.
Az LG-k esetében csodálkoztam rá, hogy 1000*el is B hatékonyságot tudnak, szerintem ott is valami ilyesmi lehet a háttérben.
Miért felesleges szerinted a jobb centrifuga (azon kívül, hogy a ruháknak nem tesz talán túl jót)?
NÁlam sokszor egész nap megy a gép, pláne ha ágyneműt is húzok, plusz összejön hozzá több adag is még. Hétvégén most egyik nap ment 3x, másik nap 4x, pedig 2 nap kivételével ment minden nap a héten, volt, hogy kétszer is. HÁt sokan vagyunk, na:))))
Tényleg. Nagyobb a dobja. Az enyém csavarja így ki 1600-on, megnéztem a könyvében, annál 44 % a visszamaradó víztart.
Ami egyébként tök felesleges, ezt szoktam mostanában mindenkinek mondani, aki ezért akar többet fizetni egy gépért. Tapasztalat. És én is szárítógépet használok téli szezonban a törülközőkhöz mindig.
Aha értem....ha neki, akkor az szentírás, ha nekem, akkor szigorú laborteszt szükségeltetik...:s
Legyen, ahogy akarjátok, nekem aztán tök mindegy, lényeg, hogy én tudom mennyivel szebben mos és jobban öblít, na meg a mi ruháink...meg azoké, akik használják. Úgyse fizetnek a reklámért, minek győzködjek bárkit is.
b31 meg hadd higyje, hogy igaza van, annyira mindegy nekem, csak legyen már vége:D
Hát eközül a kettő (három:)) közül mindenképpen az aeg, a bosch nem inverteres és csak 1200-as a centrifugája...különösen a szárítógép miatt nem mindegy.
Sajnos mosógépet kell vennem és külön hozzá egy szárítógépet.
Két márka (és termék) között kelle döntenem:
1. AEG Lavamat 75470 FL
2. BOSCH WAQ 2446KBY
Tartósság/élettartam és megbízhatóság szempontjából melyik a jobb választás?
Csak megjegyzésként, hogy a neten található talán legnagyobb Bosch kereskedő alap/beugró kérdésekre nem tud válaszolni, míg az AEG-nél a legapróbb kérdésekre is csuklóból válaszolnak.
Más:
A szárító a mosógépen lenne s persze azt is most kell megvennem. Hogy lehet ezeket egymásra tenni? Persze azonos márkát vennék
Konkrétan arra gondoltam, hogy te kiabálsz mindig a laborteszt után és fennhangon állítod, hogy milyen szar a jet, de ezt Neked persze anélkül is el kell hinni, ugye?
na én ezzel kapcs. többet nem írok, baromira unalmas már:s
Lehetne más módon is, csak nagy a bukta, veszel öt gépet, és egy nagyon koszos ruhát öt felé vágsz, és kimosod az adott darabot, méred az energia, és víz felhasználást. Majd a végén pH mérővel meghatározod melyik öblít jobban. Mondjuk 5 gépből egyet megtartasz a maradék négyet, meg megpróbálod eladni, olyan 60% áron ;-)
Nincs is ezzel semmi baj, csak az ART-os gépek a szokásos "szinte zero" víznél is kevesebbel mosnak, ezért is írtam azt, hogy a kettő dolog nagyjából kiegyenlítheti egymást.
Persze mivel én nem mostam még AEG géppel (és remélem nem is fogok a közeljövőben), így pusztán hitvitát folytatunk...úgysem jutunk közös nevezőre addig, amig nem lesz méhsejtes-gyémántos-jetes mosógép a piacon ;)
Én csak egy tudatlan hímnemű vagyok, de szerintem a mosás eredménye a mosógépen kívül függ a mosószertől, a ruhák szennyezettségétől, a mosási programtól (hőmérséklet, időtartam,...stb.), a víztől, stb.
Szóval a barátnőid ruhái akkor mérvadóak, ha:
- mindegyik mosott már mind AEG, mind "hagyományos" mosógéppel a saját szokásainak megfelelően,
- "tunderlala mosási metodológia" alapján mindegyikőtök ugyanúgy használja a gépét .
Lehet, de ez csak kötekedés kategória abszolút. Nem kell ehhez labor vagy más, mert el lehet képzelni, hogy tényleg szinte zéró vízzel (mert valljuk be, a mai gépek így mosnak, az ablakon nem látszik víz a legtöbb programnál) hogy mos és öblít egy gép, egy ilyen rásegítést nem véletlenül találtak ki.
Úgyhogy ez nem "hit" kérdése, hinni egyébként sem a mosókonyhában kell.
Nekem eddig az jött le, hogy a puha ruhákat a mosószódának/szappannak/szódabikarbónának/ecetnek köszönheted.... de ezek szerint félreértettem. Vagy a Whirlpoolnál is így mostál már?
Na jó, nem piszkállak tovább. :)
Biztosan nagyon szuper dolog az ART, de annyira hiszel benne, hogy az embernek akaratlanul is ugratni támad kedve ezzel téged...
Akkor megállpíthatjuk, hogy a Whirlpoolnál jobb az AEG.
A mi tapasztalatunk is egy Whirlpoolon alapszik: az új Samsung mindenféle előkezelés (folttisztító, sikálás,...stb) nélkül sokkal szebben mos nála .
Mivel nem jetes, ezért ezt az eredményt csak a gyémántdob okozhatja, hiszen minden egyéb szempontból egy hagyományos mosógép... :))))) Ezt diktálja a logika (mielőtt megkérdezi valaki: VAN akváriumom :) )
A "tisztább" a klasszisokkal jobb öblítésre is értendő természetesen.....össze nem lehet hasonlítani a ruhák puhaságát. MÁrpedig abban gondolom nincs vita, hogy nem csak a vízkeménység, hanem a szálak között maradt mosószermaradvány is okozza a ruhák "karcosságát". Ennél a gépnél minden vajpuha.
Tényleg nagyon értékelem a segítséget, de az ember már csak ilyen, hűséges a bevált dolgokhoz, s amik hűtlenek voltak hozzá, abban nem igazán bízik...na most nem a 10 évekről beszélek úgy am Block...
Köszi az infót, azzal amit belinkeltél csak az a problémám, hogy LG. Nincs túl sok jó tapasztalatom a márkával, ezért inkább a Zanussi-nál vagy a Bosch-nál maradnék.....
Én itt találtam meg az enyémet. Rákerestem, de LG 1068, 1056-ra nem volt találat. Valami gőzölős csodát kíváncsiságból megnyitottam, abban volt robbantott ábra a dobról/üstről, de nem taglalta, hogy hogyan kell eljutni odáig ;)
"Ha már vizuálisan nem elégséges a tiszta és még tisztább."
Nem azért, hogy bosszantsalak, de ez a vizuális tesztet hogyan kell érteni? Régen volt már erről szó, nem emlékszem a történetre.
Ha valaki egymás után kipróbált LEGALÁBB két új gépet ugyanabban az árkategóriában (pld. vett egy nem spiccelős Siemenset de nem mosott szépen, ezért kicseréltette egy AEG-re), akkor ez (az adott két márkára vonatkoztatott) részeredménynek tökéletes, de az nem ér, hogy a félig halott régi mosógépnél az új jetes sokkal tisztábbra mos.
A jet rendszernél egyébként a gyártó elsősorban a takarékossági eredményeket reklámozza, nem nagyon hangsúlyozza a mindennél jobb tisztítóhatást:
ART – Egyszerűen a legjobb mosórendszer
Az átlagos mosógépeknél a víznek el kell lepnie a ruhákat. Az ART ehelyett vizet spriccel a ruhákra mosás és
öblítés közben. Ezért sokkal kevesebb felesleges vízre van szükség a dobban mosás és öblítés közben is, minden programnál.
Az ART előnyei a következők:
* hatékonyabb, „zuhany” működési mód, mellyel kevesebb vízre van szükség a mosáshoz és az öblítéshez – így energiát is megtakarít,
* a vízfogyasztás jobban igazodik a ruhatöltethez – sokkal gazdaságosabb kis adagoknál mind az energia, mind a víz szempontjából,
* gyorsabb a ruhák benedvesítése – csökken annak a kockázata, hogy a mosószer foltot hagy a ruhán
Nálam ebből az jön ki, hogy kevesebb vízzel és energiával éri el ugyanazt a - valószínűleg remek - mosási eredményt.Ez természetesen tök jó, de nem jelenti azt, hogy egy "normál" gép ne tudná ugyanezt elérni kb 5-10%-al több vízzel.
Köszi. Tehát esőztető mosásnak hívják mindkettőt. Mármint elég pár lyuk a bordára, és akkor az esőztető mosás is kipipálható feature a termékleírásban. Egyébként megnéztem, és a 10 éves Gorenje gépünk is tudja ezt.
b31 ráérzett a kérdésem lényegére, mármint, hogy jó-e annyira a szivattyú, mint amennyi meghibásodási lehetőséget jelent.
Azt hogyan lehet megjósolni, hogy a dob mennyire viseli meg a ruhát. A feleségem állítja, hogy a korábbi Siemens gépünk kíméletesebb volt, mint a mostani Gorenje.
Nem kell bántani a kis hajdukat,azokon nőtem fel:)))Szerintem még most is müködnének,ha nem vágtuk volna őket ki a sok minőségi cucc miatt:)))))))De tényleg vannak új energomat mosógépek,ezekről hallott valaki.A metroban árulják őket.Én azt hidtem NDK-s csoda volt:))))
Ez jó volt:))))))))))))))))Úgy értettem,hogy normálos aki nem jön ki és szakszerüen nem magyarázza el,hogy miért kell a 55 rugós mosógép javításra ki plankolni 40 ezret.Akikkel eddig beszéltem mind madárnak nézett.Olyanok voltak mint Gyurcsók mágus csak ezek a telefonon keresztül szerelnek eddig ezek a hibák amit felsoroltak:csapágy,felfüggesztés,teleszkóp,dob,idegentárgy,ékszíj.de a legjobb az Indesit "márkaszerviz"a 3 hetes időpontjával:)Most úgy néz ki találtam szervizt aki holnap ki tud jönni,szerintük vagy idegentárgy van a dobnál,vagy eltört a csapágy.Egy 2 éves Indesit mosógépnél amit kb 8 hónapja kezdtünk használni.Vicces a Fagorunk 6 évig bírta míg elhunyt és őt állatmodon használtuk.Ezek után mit vegyek?Energomatot?Vagy maradok a jó öreg hajdu tárcsásnál!:)))))
Korábban volt s arról, hogy sok mai mosógép (pld Electrolux, ha jól emlékszem) dobcsapágya csak roncsolásos bontással cserélhető, mivel a műanyag üst hegesztett.
Jelentem kedvenc gyémántdobos ;) mosógépem szervizkönyve szerint a mai Samsungok üstje csavarral szerelt, tehát bontható.
Jórészt egyetértek, mert tényleg plusz hibalehetőség, ráadásul ha úgy van, ahogy írod, hogy a fűtés is elszáll, ha hibádzik a pisilés, az nagy gáz.
De attól még nem feltétlenül csak a dob lyukain keresztül tud bemenni a víz az esőztetésnél. Lehet az ajtó fölött egy bement zuhanyfejjel. És már fel is van oldva ez a probléma. :) Szvsz. A mi gépünkben is először az ablakra tol vizet kb. 15-20 másodpercig, utána a többit. Tehát két beömlő van.