Keresés

Részletes keresés

BZoltan Creative Commons License 2021.12.23 0 0 93543

Te láttad a Karcsi szőlőjét az elmúlt két évben? :(

Előzmény: bigup (93539)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.23 0 0 93542

Gyenge, harmadvonalbeli pince. Nem hiszem, hogy jó vétel lenne bármelyik boruk.  Úgy tudom, hogy a Herczeg Ági adott nekik mostanában tanácsot, ennek lehet pozitív hatása.

Előzmény: amimaki (93534)
bandika Creative Commons License 2021.12.23 0 0 93541

(Tartalomhoz a forma...)

Hepci Creative Commons License 2021.12.22 0 0 93540

Nádas Borműhely "Amphora" Pinot Noir 2019

Ellentétben a pince sima ("Ösztön") pinóival, amfórában készült, minimálkénes és nagyon hosszan volt héjon áztatva. A szokásos gyümölcsösség mellett van benne nem kevés torokköszörülős tannin és magasabb az alkoholja, a színe viszont nem lett mélyebb. Pár hónap fektetés után már némi szötyi rakódott ki belőle.

Az eredmény fényében nem érzem izgalmas kísérletnek: élvezeti értékben szerintem gyengébb, árban meg jóval magasabb, mint az alap pinot noir.

5- pont, 6000 Ft (pincénél)

bigup Creative Commons License 2021.12.22 0 0 93539

Bevallom, nekem előítéletem van velük szemben, mely elveken alapul, és nem a borokról szól. :) Utoljára a 15-ös évjáratot kóstoltam tőlük, ami kábé az első náluk. Azokkal nem volt gond, de ennyi. Viszont ha köztük és Kolonics között kéne választani, akkor csakis az utóbbi. Rádaásul az olaszrizling nála nagyon jó - de a furmint is. 

Előzmény: amimaki (93538)
amimaki Creative Commons License 2021.12.22 0 0 93538

Ezt vegyem értékelésnek? :)

Előzmény: bigup (93536)
amimaki Creative Commons License 2021.12.22 0 0 93537

Megvegyem 3 rugóért a hársat/furmintot 2017-ből, vagy inkább a Kolonics olasza tavalyról, kicsit többért? :)

Előzmény: BZoltan (93535)
bigup Creative Commons License 2021.12.22 0 0 93536

jaj:(

Előzmény: amimaki (93534)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.22 0 0 93535

Mit szeretnél tudni?

Előzmény: amimaki (93534)
amimaki Creative Commons License 2021.12.22 0 0 93534

Kancellár pince (Somló) borait kóstolta vki?

kifli Creative Commons License 2021.12.22 0 0 93533

RIP:(

Előzmény: BZoltan (93532)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.22 0 0 93532

Most olvasom, hogy elhunyt Thummerer Vilmos. 

 

RIP

loading Creative Commons License 2021.12.22 0 0 93531

A Sauska-nak két sorozata van/volt azonos névvel. Az egyik teljesen jó, a másik visszalépés. A különbség az üveg nyakának hossza volt, de most már nem tudom megmondani, hogy melyik volt a jó.

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (93529)
van_Persil Creative Commons License 2021.12.22 -16 0 93530

Ha már csomagküldö szolgálat:

https://www.youtube.com/watch?v=RcAXf3mUlXI

olvasva Hepci és BZoli random hsz-ait, asszem lenne rá igény a topicban... ;)

Előzmény: altimus (93522)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2021.12.22 -2 0 93529

Közeledik az év vége, jonni fognak a buborékos tesztek.

 

 https://index.hu/kultur/degusztator/2021/12/22/pearl-z-pezsgo-siker/

 

A kreinbachernak pont ezt a pezsgojet nem kostoltam, de a prestige-t és a roset igen, mindkettő finom.

A pearlt majd megkostolom, hanem ami a sauskat illeti az konkrétan fosadek palackba zárva!

Ezek szerint valakinek ilyen degeneralt ízlése van vagy szépen korpasodik a haja!

Vagy velem van a baj!

De ha mégis az első akkor félő, hogy sokan fogják megkóstolni, csalódnak és még mélyebbre ássa magát a szakma!

Én senkinek sem ajánlom, nekem a soha többet kategória!

 

 

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=149110827&t=9004540

BZoltan Creative Commons License 2021.12.22 0 0 93528

Nincs olyan, hogy konzervatív ember az nem vesz rész orgiákon. Simán részt vehet egy konzervatív ember akármilyen orgián, ha neki éppen ez a zsánere. Nincsen olyan, hogy a konzervatívok így dugnak a a progresszívok pedig úgy.

 

 

"Ami a te fejedben mozog..."

 

Hogy az én fejemben mi mozog azt  te szemmel láthatólag nem tudod. Ha valamilyen furcsa fordulatból kifolyólag mégis érdekelne, akkor kérdezz bátran.

Előzmény: Hepci (93526)
naivkezdo Creative Commons License 2021.12.22 0 0 93527

Konzervatív az, aki mértékkel és értően fogyaszt pálinkát.

Nem lehet megúszni. 

Előzmény: Hepci (93526)
Hepci Creative Commons License 2021.12.22 0 0 93526

Nem írtam ilyeneket, hogy "normális" szexualitás (ez melyik érvelési hiba?).

Előszedheted a fideszes "gondolkodók" által annyira kedvelt Scruton egykori szexuális szokásait is, biztos ki lehet guglizni valahonnan...

Ami a te fejedben mozog, az a "vagány dugógép" vs. "tornából felmentett, szemüveges fiú, aki nem mer ránézni a farkára, ha felállt"-dilemma, ami nem témája a jelen diskurzusnak, bár kétségtelenül érdekes lehet (nem itt és most, mert indulok teniszeni).

Előzmény: BZoltan (93525)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.22 0 0 93525

Persze, hogy lehet konzervatív valaki attól függetlenül, hogy csoportos szexorgiákon szereti múlatni a szabadidejét. Van akinek a monogám hetero párkapcsolatban misszionárius pózban hetente egyszer letolt szex jön be, másoknak pedig szopóállarcban, és rókafarkas butt-pluggal csoportos homoszex a zsánere. Ez pusztán gusztus és érdeklődési kör függvénye nem pedig politikai és világnézeti kérdés.

 

Jöjj rá, kedves Hepci, hogy nincsen olyan, hogy "normális" szexualitás ami a konzervatív emberekre jellemzőbb. Vannak monogám emberek és vannak olyanok akik jobban érzik magukat ha többet kalandoznak. Vannak full heteroszexuális emberek és vannak akik szívesen játszanak mindkét kapura... meg vannak persze fundamentalista melegek akik csak a saját nemükhöz vonzódnak. Nem normalitás és abnormalitás osztályozás szerint megy ez.

 

Majdnem annyi köze van az ilyen szexuális szokásoknak a konzervativizmushoz/progresszivizmushoz mintha azt mondandád, hogy aki mondjuk narancsbort iszik az nem lehet konzervatív, mert a konzervatívok azok márpedig vörösbort szoktak inni.

 

Előzmény: Hepci (93524)
Hepci Creative Commons License 2021.12.22 0 0 93524

Zoli, nagyon elszárnyaltál az eredeti témától...

Annyi volt a vita (alap)tárgya, hogy lehet-e a (komolyan vehetően) konzervatívnak lenni és egyúttal csoportos orgiákon részt venni, valamint (napi szinten) takonyrészegnek lenni.

Én erre azt mondom, hogy nem, te pedig azt mondod, hogy igen.

Tök felesleges a témába bekeverni, hogy valaki amúgy otthon gumifiút dug hátulról, vagy pedig egy fotómodell ugrik bele a periszkópjába a csillárról.

Előzmény: BZoltan (93513)
altimus Creative Commons License 2021.12.22 0 0 93523

Nezzetek meg az Erkel szinhazbeli Diotoro felvetelet ingyen, dec 24-26 kozott online:

 

https://welovebudapest.com/cikk/2021/12/21/latnivalok-es-kultura-az-operahaz-is-megajandekoz-bennunket-karacsonyra-december-24-en-online-es-ingyenesen-nezhetjuk-meg-a-diotorot?fbclid=IwAR2nBdc3eQNk8bnF5HNBJKeh7STXR0iNk9pf0Sm1UPa2u-lFTp9I0kyiNJo

 

egy nagykepernyos, jo tv-n szerintem meg akar elvezheto is lesz. (csak a cikk cimetol ne kapnek agyfaszt, miutan a mi penzunkbol ujitottak fel az Erkelt jopar milliardert, meg most az Operat nehany tizmilliardert.)

altimus Creative Commons License 2021.12.22 0 0 93522

Szinte hallom ahogy feltelefonal a recepcios, hogy Kovacs ur, meghoztak a ket tubus aranyer kenocsot, de ugy latom a felesege labgomba kenocset megint elfelejtettek.

Előzmény: van_Persil (93520)
altimus Creative Commons License 2021.12.22 0 1 93521

En rendszeresen rendelek 3 ismertebb cegtol bort hazhoz szallitassal es csak az egyik (az itt nem tul kedvelt bortarsasag) hasznal uj, megfelelo meretu, sajat feliratos korrekt kartondobozt a kiszallitashoz. A masik ketto hasznalt karton dobozba pakol, de tulajdonkeppen azzal sincs bajom, sot meg akar preferalnam is azt, hiszen nem keletkezik uj hulladek. Szoktam meg egy masik ismert italos cegtol is rendelni italokat, ok is ujrahasznositanak. De olyan meg nem volt, hogy kezbe hoztak volna par palackot, csomagolas nelkul :).

Előzmény: BZoltan (93519)
van_Persil Creative Commons License 2021.12.22 -16 0 93520

Az érintésmentes átadás nem jelenti, hogy a futár egyenként összetapernyákolhatja a megrendelt áru minden egyes darabját...

Előzmény: altimus (93507)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.22 0 0 93519

Azért is meglepő, mert ha a Chef Marketnek ez az üzletág (mármint, hogy Gipsz Jakab rendel X terméket Z címre) nem annyira jelentős akkor kár ilyen rendszerszintű hibával tolni. Ha pedig jelentős akkor igazán megérné becsomagolni a rendelt árút. 

Én úgy tudom/sejtem, hogy a CM fő biznisze az éttermek ellátása. Én arról a vonalról hallottam másodkézből (simán lehet hülyeség), hogy húsosládában viszik ki a csirkemellek és brokkoli mellé berakva a rendelt borokat. Hogy ez az éttermeknek mennyire fér bele azt nem tudom. 

 

Az fix, hogy egy vastag kartonos 12-es boros doboz simán tud 3 euróba kerülni. De egy olcsóbb hatos kartondoboz is párszáz forintos tétel. A kérdés, hogy akkor ez trehányság, olcsósítás vagy valaki tényleg úgy gondolja, hogy ez így frankó.

 

 

Előzmény: altimus (93518)
altimus Creative Commons License 2021.12.22 0 0 93518

ahogy irtam, lakasra kiszallitani igy nem helyenvalo, de egy munkahelyi recepciora az valoban durva bunkosag. olyannyira, hogy a ceget azonnal torolnem a listamrol. sokan rendelnek magancsomagot ceges cimre, recepciora, ertheto okok miatt. ezt a cegek toleralni is szoktak, a recepcios atveszi a csomagot, beteszi a diszkret dobozt a pult ala, hazafele meg felveszi onnan a cimzett. de hogy a rendelest kibassza valaki egyenkent a pultra? az tenyleg nagyon kinos.

Előzmény: BZoltan (93517)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.22 0 0 93517

Szerintem semmilyen esetben, semmilyen termék esetében, semmilyen ügyfélhez nem helyénvaló kiszállítani csomagolás nélkül semmilyen árut. Nem is értem, hogy hogyan juthat ilyen valakinek az eszébe. Nekem ez sci-fi kategória. Még egy tetves teszkó is korrektül becsomagolva szállítja ki a rendeléseket.

Előzmény: altimus (93514)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.22 0 0 93516

"ha a misszionarius poz az egyes, akkor az analis kozosules milyen messze van onnan? "

 

Kézenfekvő válasz lenne, hogy pár centire... :D

 

 

A viccen túl. Azt lenne jó Hepcinek belátnia, hogy szó sincsen arról, hogy a konzervatív értékrendű emberek jellemzően misszionárius pózban közösülnének ameddig a progresszívak azok bizony sokkal gyakrabban tolják a csokisba kozákosan.

 

 

Előzmény: altimus (93515)
altimus Creative Commons License 2021.12.22 0 0 93515

> Vannak viselkedési minták amelyek eloszlása jellemzően és rendszerint egy Gauss-görbére illeszkedik.

 

A matematikanak ez a resze a mertekelmelethez csatlakozik. Fel kell tudni venni az origot, es aztan azt is meg kell mondani, hol az egyes. Az adatokhoz meg hozza kell tudni rendelni egy merteket (egy szamot). Az origo jelen esetben meg csak-csak megvan, de ha a misszionarius poz az egyes, akkor az analis kozosules milyen messze van onnan? Vagy epp a kecskevel valo nemi elet?

 

Előzmény: BZoltan (93513)
altimus Creative Commons License 2021.12.22 0 1 93514

Egy maganlakasra es egy ceges recepciora azert nem ugyanaz a szabaly vonatkozik. Azt meg csak-csak el tudnam kepzelni, hogy otthon becsonget hozzam a szallito es a kezembe ad par palack bort, de azt is nehezen. De, hogy picsan rugnam a ceget ha a munkahelyem recepcios pultjara leszallitananak nekem fel tucat palack kovidinkat es azt ott felsorakoztatnak a pulton, az hetszentseg. (Ahogy lentebb irtam meg jo, hogy nem egy karacsonyi ajandek 20 centis mufasz es egy butt plug volt a rendeles, mert az is jol mutatott volna a pulton.)

 

 

Előzmény: BZoltan (93512)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!