Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.03.30 0 0 441
Láttam, de miért kellene megfeledkeznem? Kétlem, hogy az illető erek alapján el lehetne dönteni, hogy dinóktól vagy madaraktól származnak e. Márcsak azért is mert hasonló életmódnál rengeteg analógia jelentkezik. A futómadarak külalakja, életmódja meg igencsak hasonlit a theropodákére, a táplálkozást kivéve, bár pl. a Dyatryma, Phorarchacos fajok húsevők voltak! A madarak erezete meg nem kölönösebben tér el a hüllőkétől, kivéve a bal aortaiv elsorvadását.
Előzmény: Brutalis Harmonia (440)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.03.28 0 0 440
http://index.hu/tech/tudomany/trex0322/

Most feletkezz el arrol, hogy a madarak dinoszauruszok-e vagy sem...
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.27 0 0 439
Nincs, de láthatod, hogy nem is érdekel majdnem senkit sem!
Előzmény: Fuzzy Raptor (438)
Fuzzy Raptor Creative Commons License 2005.03.27 0 0 438

Van itt az Indexen, vagy valahol máshol Ősállatos topic?

 

Vagy ez a madár dinoszaurusz topik van csak az őskorral kapcsolatban?

 

Valaki feldobhatna valami jó kis témát...!

Előzmény: Fuzzy Raptor (437)
Fuzzy Raptor Creative Commons License 2005.03.14 0 0 437

Odass má borostyán!

 

Ezt is a Term. Tud. honlapján találtam!

 

http://www.dragako.nhmus.hu/uploadFiles/17497/szerves_dgk.jpg

Előzmény: Ilycsin (434)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.11 0 0 436
Menj be a Természettudományi Múzeum honlapjár a (www.nhmus.hu) és a rovartár munkatársai közül irj valamelyiknek és küld el a képet. Lehetőleg olyannak aki legyekkel/szunyogokkal foglalkozik.
Előzmény: Ilycsin (434)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.11 0 0 435
No én -nem lévén entomológus - gubacslégynek(szunyognak) = Itoniidae v. Cecidomyiidae- nek nézem (mérete, gyenge erezettségű szárnyai és főleg gyönygsor szerű csápjai alapján). Nem kizárt, hogy más (hiszen a rovarfajok vannak vagy 8oo.ooo-ren). Feltételezésemet alátámasztja, hogy borostyánban van, mivel a fákon könnyen beleragadhatott a gyantába.
Előzmény: Ilycsin (433)
Ilycsin Creative Commons License 2005.03.10 0 0 434

Jah, igen, csak a lenyeget felejtettem hozzairni, szoval ez egy korulbelul 1mm-es szarnyfesztavolsagu aprosag, egy szuvenirnak arult lettorszagi borostyanszemben...

Előzmény: Ilycsin (433)
Ilycsin Creative Commons License 2005.03.10 0 0 433

Haliho. Kicsit off...

 Mond, nem tudsz egy szakertot, aki korulbelul meg tudja mondani mi ez, es mit tud rola a tudomany?

 Ovatosan kattincs ra, kicsit nagy...

 

Előzmény: Törölt nick (430)
Fuzzy Raptor Creative Commons License 2005.02.17 0 0 432

Bocs, hogy csak most írok...!

 

Azt írod, hogy csak engedéélyylel lehetr gyűjteni... ez eléggé komplikáltan hangzik... meg lehet, hogy nagy nagy utánajárások után sem találnék semmit...!

 

Ha pénzt adok érte, azaz megveszem, az nem ugyanaz, mint ha én találom! Abban nincs semmi érdekes! Venni akárki tud, na de TALÁLNI! Az ám a valami!

 

Egyszer egy természetcsatornán /Nat. Geo., vagy Discovery CSENEL/ láttam egy filmet egy fanatikus /gazdag/ amcsi pasiról, aki mamutot gyűjtöget... fura egy szokás! Van már szőre, meg darabjai, és a filmn azt mutatták be, amikor egy egészet találtak, és kiásták a jégből, és jégkocka formában elszállította egy katonai helikopter, aminek 40 /!/ méter volt a propellerje!!! Mi üzemanyag kellett ahhoz!!! És mi pénz! Szóval én nem tartok még itt...!

 

Üdvözlettel A Fuzzy!

Előzmény: Törölt nick (429)
AugustvonMackensen Creative Commons License 2005.01.27 0 0 431

 

Köszönöm!

 

megnéztem a honlapot, sok érdekes című linket találtam...

 

von mackensen

Előzmény: Törölt nick (427)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.27 0 0 430
Ui. Ami a tollakat illeti, persze a disztollakat nem lehet repülőtollaknak beállitani, de a végtagokon lévőknél már eleve feltételezték és sejtették.
Előzmény: Fuzzy Raptor (428)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.27 0 0 429
Rosszúl érted! A hagyományos kinai népi gyógyászat alapanyagát képezték valaha. Gyüjteni meg csak engedélyel lehet, bár vásárolni már igen, erre specializálódott (ásványok, fossziliák, kagyló és csigahéjak, stb) üzletekben. Vásárlással egybekötött kiállitások is vannak. Pl. a nevezett kiállitóteremhez tartozó üzletben is! Csak a pénztárcádtól függ, hogy mit tudsz megvenni. Az USA-ban már szép dinó csontvázat is pár ezer-tizezer dolcsiért. Ha neked megéri? -:))) A mamutokat nem ajánlom, mert a jégből kiszedve gyorsan büdösödnek.
Előzmény: Fuzzy Raptor (428)
Fuzzy Raptor Creative Commons License 2005.01.26 0 0 428

Aha, értem, bár volt ott olyan rész, ahol éppen azt magyarázták, hogy a tollak nem csak a repülés miatt vannak, hanem dísznek is, pl udvarláshoz.

 

Jól értem, hogy a Kínában járt európai kutatók megették a fosszíliákat?!?!?!

 

És tényleg, Magyarországon hol lehetne valami jót találni? Valami szép kagylót, csigát, ilyesmiket gondolok! Tudtok valami tuti jó helyet?

 

Vagy csontot, dinót, archeopterixet... :) jól mutatna a szobám falán... :)

 

Esetleg egy brontoszaurusz vagy mamut kitömve a kertben... :)

 

Sziasztok! F.R.!

Előzmény: Törölt nick (425)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.26 0 0 427
Szia! mivel én nyomtatott anyagból dolgozom inkább, ez nem könnyű. De ajanlanám a társaságunk (SAPE - Soc. of Avian Paleontology and Evolution) honlapját: www. 2.nrm.se/ve/birds/sape/links cimet. Ha nem sikerül találnod, akkor jelezd majd. Találunk valamilyen megoldást. Üdv. primavis
Előzmény: AugustvonMackensen (426)
AugustvonMackensen Creative Commons License 2005.01.26 0 0 426

 

Üdv Primavis!

 

"repülés kialakulásának a levezetése meg minden biomechanikai és aerodinamikai törvényszerüségnek ellent mond"

 

Tudnál ajánlani vmi neten elérhető anyagot erről!?

 

von mackensen

Előzmény: Törölt nick (425)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.26 0 0 425
Hát igy irásban nehéz, visszadni, de tényleg mulatságos, amikor még a csökött mellső végtagok esetében is mindenképpen repülésről áradoznak. Csak mert tollak is vannak. A repülés kialakulásának a levezetése meg minden biomechanikai és aerodinamikai törvényszerüségnek ellent mond. A múlt század elején a Kinában járt paleontológusok zsákmányuk jórészét patikákból szerezték be. Ők vasárolták fel a talált fossziliákat különböző gyógykészitményekhez. Főzynek meg majd javaslom a névcserét!-:))))
Előzmény: Fuzzy Raptor (424)
Fuzzy Raptor Creative Commons License 2005.01.25 0 0 424

Na most aztán már igazán teljesen felcsigáztál, hogy mik voltak azok a furcsaságok, amik még ráadásul viccesek is!!! ???

 

Hogy érted, hogy megőrölték és megették? Követ esznek? :) Vagy valami gyógyszeralapport készítettek ebből a kőböl?

 

"Az Élet és Tudományban Főzy István irt cikket az egyik decemberi számban,"

 

Ez a Főzy elírta a nevét, nem Fuzzy? :)

 

"GE meg a munkatársam és az idézett cikkben összefoglalta mindazt amit addig lehetett tudni a tollas dinókról. "

 

Jó ez a cikk, nekem tetszett, és örültem, hogy rátaláltam! :)

 

Na és teljesen véletlenül egy újabb Fuzzys kép!

 

Sziaszok!

 

 

Előzmény: Törölt nick (423)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.24 0 0 423
Az Élet és Tudományban Főzy István irt cikket az egyik decemberi számban, GE meg a munkatársam és az idézett cikkben összefoglalta mindazt amit addig lehetett tudni a tollas dinókról. Persze azóta már jópár új is előkerült (elképzelhető, hogy mi mindent őrölhettek be és ehettek meg a kinaiak az évszázadok során gyógyszerként!). A TTM kiállitásán együtt voltunk a megnyitón és jót szórakoztunk a már általam emlitett furcsaságokon.
Előzmény: Fuzzy Raptor (420)
Fuzzy Raptor Creative Commons License 2005.01.23 0 0 422
Nagyon csúnya lett ez így! Ebben a fórumban nincs lehetőség a beírást módosítani, nem tudjátok?
Előzmény: Fuzzy Raptor (421)
Fuzzy Raptor Creative Commons License 2005.01.23 0 0 421
Tehát a bal oldali listából a 4. cikk!
Előzmény: Fuzzy Raptor (420)
Fuzzy Raptor Creative Commons License 2005.01.23 0 0 420
GÁL ERIKA

A kínai ősmadarakról  

 

ide kell kattintani, mert valami más jön be, ez a cikk az oldalsó sávban /bal/ szerepel, és ezt a nevet kell keresni!

 

Így már be kell jönnie! :)

Előzmény: Fuzzy Raptor (419)
Fuzzy Raptor Creative Commons License 2005.01.23 0 0 419
Előzmény: Fuzzy Raptor (418)
Fuzzy Raptor Creative Commons License 2005.01.23 0 0 418

Szia!

 

Én nem ismerem ezt a dínós témát olyan mélyen, csak lelkes szemlélődő vagyok, de ha jól rémlik a "Találkozásom a Fuzzy Raptorral", akkor az úgy volt, hogy ... :)  szóval az volt, hogy nem tudják, hogy milyen faj, valószínűleg valaminek a fiatalja, mindenesetre a tárló szövege az volt, hogy Fuzzy Raptor, és a magyar fordításban pedig, hogy Pelyhes raptor, vagy pelhes rabló? Már halványul a kép Fuzzyról...:)!

 

Valamelyik Élet És Tudományban volt egy cikk a tollas dínós kiállításról, sok képpel :) de sajnos nincs meg nekem, csak láttam azt az újságot, így nem tudok ennél pontosabb infót sajnos!

Előzmény: cerebrum (417)
cerebrum Creative Commons License 2005.01.23 0 0 417
Üdv Fuzzy!

Amúgy "fuzzy raptor"-nak tudtommal nem egy fajt neveznek, hanem úgy általában a tollas dromaeosaurusokat...
Fuzzy Raptor Creative Commons License 2005.01.23 0 0 416

Szia te is cerebrum!

 

Én támasztottam fel a Topikot! :)

 

/Éljen, éljen, éljen! :) /

 

Mégpedig a Tollas Dínók című kiállítás kapcsán, de azóta nem szóltam hozzá, mert ennyire azért nem értem a témát, /ilyen tudományosan/. de örülök, hogy alakul ismét a Topik!

 

És itt a kép, remélem, nekem sikerül!

 

Sziasztok!

 

Fuzzy!

 

 

Előzmény: cerebrum (415)
cerebrum Creative Commons License 2005.01.23 0 0 415
Hogy ne legyek ennyire OFF, íme az elmúlt évben felfedezett új dinoszauruszfajok listája:

ATROCIRAPTOR marshalli --> egy újabb "raptor" Kanadából, a felső-kréta időszakból

BISSEKTIPELTA archibaldi --> egy üzbegisztáni ankylosaurus az alsó-kréta korból

BONITASAURA salgadoi --> közepes méretű sauropoda Argentínából, a felső-kréta időszakból

DILONG paradoxus --> fiatal, tollas tyrannosaurus Kínából, viszonylag hosszú mellső végtagokkal, háromujjú kézzel, méghozzá az alsó-kréta időszakból!

GRACILIRAPTOR lujiatunensis --> alsó-kréta kori "raptor" Kínából

HUAXIAGNATHUS orientalis --> a Compsognathussal rokon, kistestű húsevő Kínából, az alsó-kréta időszakból

KERBEROSAURUS manakini --> hadrosaurus a felső-krétából, Oroszországból

MEI long --> eme kis troodon nevének jelentése "mélyen alvó sárkány", amúgy természetesen Kínából, az alsó-kréta időszakból

PRENOCERATOPS pieganensis --> felső-kréta kori ceratops az USA-ból

RUGOPS primus --> nagytestű dögevő Nigériából, a felső-kréta korból

SINUSONASUS magnodens --> troodon az alsó-kréta korból, Kínából

SPINOSTROPHEUS gautieri --> alsó-kréta kori Abelisaurus-rokon Nigériából

SUUWASSEA emilieae --> viszonylag kistestű Diplodocus-rokon az USA-ból, a felső-jura időszakból

TALENKAUEN santacrucensis --> iguanodon Argentínából, a felső-kréta korból

TAZOUDASAURUS naimi --> ez a Marokkóban talált sauropoda a jelenleg ismert egyik legidősebb sauropoda (alsó-jura)

UNAYSAURUS tolentinoi --> kistestű prosauropoda a felső-triászból, Brazíliából

(forrás: dinodata.net)


Azt meg valaki árulja már el, hogyan kell képet beszúrni... :-))
cerebrum Creative Commons License 2005.01.23 0 0 414
Vagy így:

[img]http://members.chello.hu/ingen/Sinornithosaurus%2006.jpg[/img]
cerebrum Creative Commons License 2005.01.23 0 0 413
No, talán így már jó lesz...

[image]http://members.chello.hu/ingen/Sinornithosaurus%2006.jpg[/image]
cerebrum Creative Commons License 2005.01.22 0 0 412
Nem sikerül. Nem baj, akit érdekel, másolja be a linket...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!