Keresés

Részletes keresés

borka23 Creative Commons License 2006.04.24 0 0 2769
Na de kinek lenne erre energiája, ha épp gyereket vár, vagy néhány hónapja szült? Mert elvileg lehetne akár az európai bírósághoz is fordulni. Nem kritika, csak realisztikus vagyok.
Előzmény: FémFatál (2768)
FémFatál Creative Commons License 2006.04.24 0 0 2768

Na, például.

Hosszúnak és macerásnak ígérkezik, de talán megérné belevágni. Minél előbb, annál hamarabb lesz eredmény.

De voltak más esetek is éppen ebben a topikban emlegetve, már sajnos nem tudom, ki hozta fel, hogy az anyát beidézték hogy a bába ellen tanúskodjon vagy mi... Ezen is lehetne ilyen szempontból fogást keresni.

Csak ötletelek vaktában...

Előzmény: Fuly (2765)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.24 0 0 2767
de ezt GÁ nem csinálta végig?? mi a helyzet most az ő engedélyével?
Előzmény: Fuly (2765)
Fuly Creative Commons License 2006.04.24 0 0 2766
A csavar az, hogy elvileg már protokoll is van (én még sajnos nem láttan, GÁ szerint az OSZNI csinált egyet) - csak senkinek nincs engedélye arra, hogy a protokoll szerint dolgozzon.
Előzmény: Törölt nick (2761)
Fuly Creative Commons License 2006.04.24 0 0 2765
Azon sajnos nem lehet pereskedni - a csesztetők ugyanis vannak annyira rutinosak, hogy a jogszabályok szőrszálhasogató betartásán túl legfeljebb szemtelenek, embertelenek. Ezért sajnos nem lehet perelni.
ÁB-hez vagy ombudsmanhoz lehetne fordulni bizonyos végrehajtási jogszabályok hiánya miatt. Pl rendezetlen az egész anyakönyvezési eljárásmenet, igen nehéz elvégeztetni bizonyos vizsgálatokat rh összeférhetetlenség gyanú esetén, stb.

Perelni azon lehetne, hogy egy megfelelő végzettségű ember működési engedélyt kér az ÁNTSZ-től "tervezett intézeten kívüli szüléshez nyújtott szaksegítség" ellátásra. Az persze elutasítja majd - és itt jön egy igen hosszas jogi procedúra, aminek a végén szerencsés esetben bíróságilag lehet kikényszeríteni a jogi szabályozást és az engedélyt. Min 2 év, inkább 3-4. Jogalap lehetne az 1997. évi eü törvény.
Előzmény: FémFatál (2762)
illdii Creative Commons License 2006.04.24 0 0 2764

Pontosan ezt gondolom én is, ez az egész bababarátosdi tökéletesen komolytalan. Valamiért (...) megkapta az a 9 intézmény, de érdemes beleolvasni a SzT-s szüléstörténetekbe, hogy mik mennek az ún. bababarát szülészetek újszülöttosztályán:( Eközben "nem-bababarát" osztályokon sokkal emberségesebb körülményeket lehet kifogni ha valakinek szerencséje van, szóval ez a minősítés Mo-on szvsz értéktelen.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (2763)
FémFatál Creative Commons License 2006.04.24 0 0 2762

Miért nem? Itt mindenki beleszól a más dolgába :-)

 

Próbapert akárki indíthatna, akinek otthon született a gyereke és a hatóság elkezdett vele baszakodni.

Előzmény: Fuly (2760)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.24 0 0 2761

a sziszifuszi jogi munka alatt a kollégiumi protokollt érted, vagy mit?

 

(azért is kérdezem, mert a mi ügyünkben júli 1-ével hatályba lép a megengedő törvény, de ugyebár ott is a kollégium lehet a kerékkötő)

Előzmény: Fuly (2758)
Fuly Creative Commons License 2006.04.24 0 0 2760
Nem az én kompetenciám - más dolgába pedig nem szólok bele.
Előzmény: FémFatál (2759)
FémFatál Creative Commons License 2006.04.24 0 0 2759

Egy-két próbaper kéne ide.

(Kéne, persze könnyű mondani, tudom én)

Előzmény: Fuly (2758)
Fuly Creative Commons License 2006.04.24 0 0 2758

btw: alkotmánybíróságot megjárta az ügy?

 

Nem, mert nem volt mivel.

Ombudsmannál járt (még régen, kb. 96-ban adtam be), de az elintézte azzal, hogy az új (1997-es) eü tv. megengedőleg rendezi a kérdést. Tulajdonképpen igaza volt - csak a gyakorlat, ugye...

 

Most egy sziszifuszi jogi munkát kéne végigcsinálni kb. 2-3 év alatt, de erről még nem hallottam, hogy menne.

Előzmény: Törölt nick (2755)
Fuly Creative Commons License 2006.04.24 0 0 2757
A bekeretezés nem, de a többi igen!
Előzmény: FémFatál (2752)
Papajelölt Creative Commons License 2006.04.24 0 0 2756

Kedves Malena! Ennél pontosabban nem is találhattad volna fején azt a bizonyos szöget!

Előzmény: Törölt nick (2755)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.24 0 0 2755

elgondolkodtam ezen az egész vitán...

 

és arra jutottam, hogy ha belegondoltok, az egész teljességgel abszurd! az otthonszülőknek (ok, ez most itt a természetes szülés topik, de én most az otthonszülésről beszélek) szóval az otthonszülőknek tkp. egyáltalán nem is kellene érvelniük, nevelniük, felvilágosítaniuk, eltűrni, hogy alázatot követelnek meg rajtuk, stb., stb.

 

hiszen már bocsásson meg a világ, de hát ők nem kötelezővé akarják tenni az otthonszülést, hanem csupán választhatóvá!!!! pusztán azt kérik, hogy ne lehessen diszkriminálni azt, aki ezt választja. ne alázzák meg az otthonszülő nőt, ah kürházba kerül, ne akadályozzák a szaksegítség nyújtását!! ami ugyebár a biztonság elemi feltétele!

 

egészen abszurdnak tartom, hogy támadják őket azért, hogy valamit felnőtt emberként, felvilágosítás után a saját felelősségükre vállalnak! és még magyarázatot, népfelvilágosítást, alázatot is követelnek tőlük...

 

ha a dolgot képesek vagyunk teljesen csak önmagában nézni, akkor beláthatjuk, hogy ez egészen egyszerűen abszurd.

 

ami nem alkotmányellenes, magyarul nem tiltja törvény, azt szabadon, minden diszkrimináció mentesen kellene tudnia választania a nőknek. ez olyan világos, mint a nap.

 

minden egyéb már csak szósz. az, hogy megteszik a tájékozatlanoknak, hogy 150-edszer is elmagyarázzák, hogy fáradhatatlanul végzik a felvilágosítást (a dolgot fontolgató családok felkészítő képzésén túl), az érvelést, mindazt az önkéntes munkát, ami egy ilyen kisebbségi ügyet a társadalommal megismertet és elfogadtat, ezt csak elismerés illeti. persze, ha ezzel még az ügyet is segítik, és egyre többen szülnek háborítatlanul, akár otthon, vagy kórházban, amelyeket rákényszerítenek a bababarát eljárásra, annál jobb. de az már csak hab a tortán. ha ehhez épp nincs kedvük, akkor sincs senkinek joga elvitatni tőlük a választás jogát.

 

btw: alkotmánybíróságot megjárta az ügy? bocs a tájékozatlanságért, de ennyire nem ismerem a dolgot.

Eleon Nóra Creative Commons License 2006.04.24 0 0 2754
Sztem 2007-re a végsö cél, de lehet, hogy te értelmezed jól.

A szoptatáskor meg lehet, hogy a babát zavarja a többi másik ember.Nem gondoltl rá? Az enyém lányom pl. kicsit nagyobbacska korban úgy szopott, hogy közben nézelödött, ha érdekes dolgok voltak körülötte, pl. a játszótéren. Mert én mindenhol szoptattam ám, szégyenérzés nélkül, és sehol sem szóltak be. Jobban is tették.
Előzmény: holist (2750)
FémFatál Creative Commons License 2006.04.24 0 0 2753

Ismerem ezeket, és ilyenekből kéne még.

Ezek is jó példák arra, hogy beszari újságírók és vonakodó szponzorok nélkül is lehet publicitást csinálni, ha éppen azt akar az ember.

 

Meg arra is jó példák, már többé-kevésbé, hogy ebben a szellemben kellene bárcsak erről a témáról megnyilatkozni, nem úgy, mint jelen topikban... ami itt folyik, az marha gyorsan elveszi az érdeklődők kedvét az egész témától... (lemondó sóhaj, kávéautomata felé való elügetés).

Előzmény: holist (2741)
FémFatál Creative Commons License 2006.04.24 0 0 2752
Most ez komoly?
Előzmény: Fuly (2740)
Ammandina Creative Commons License 2006.04.24 0 0 2751
Azért az nagyon jó lenne, ha minden közintézményben lenne egy hely ahol tisztába lehet tenni e gyereket, mert széken, földön, félig guggolva mosni a kakis feneket 100 várakozó, türelmetlen ember között nem túl jó. Még akkor sem, ha végtelenül természetes dolog az, hogy a gyerek bekakil.
Előzmény: holist (2750)
holist Creative Commons License 2006.04.24 0 0 2750
Nagyon szép hír, ugyanakkor, már ne haragudj, hogy megint kekeckedem, de hát itt nekem ez a szerepem: miféle "végső cél" az, hogy 2007-re legyen 25 bababarát kórház? Nem az a végső cél, hogy minden kórház bababarát legyen?

Ráadásul szerintem a szoptatás kapcsán nem az lenne az üdvözítő, ha minden közintézményben lenne egy elkülönítő, ahol az anyák ezt az enyhén undorító dolgot el tudják intézni anélkül, hogy szem előtt lennének, hanem annak az elismertetése, hogy a szoptatás teljesen természetes dolog, bárhol lehet csinálni, és ha valaki nem bírja vagy szereti nézni, az az ő személyes szoc. problémája, amit neki kell megoldania, anélkül, hogy a szoptató anyát megzavarná.

holist
Előzmény: Eleon Nóra (2749)
Eleon Nóra Creative Commons License 2006.04.24 0 0 2749
A Szoptatást Támogató Nemzeti Bizottság idén is megrendezte a Szoptatás Védelme és Támogatása Konferenciát. A testület fő feladata az egészségügyi szakemberek és civil szervezetek munkájának összehangolása annak érdekében, hogy a jövőben jelentősen javuljon a hat hónapos korig kizárólag anyatejjel táplált csecsemők aránya Magyarországon. A Bizottság a konferencián a WHO és az UNICEF által kidolgozott Bababarát Kórház újraindítását kezdeményezte, ezen belül a Bababarát Kórházak számának bővítését. Jelenleg 8 intézmény –pécsi nincsen köztük- viseli ezt a címet Magyarországon, de a végső cél, hogy ezek száma 2007 végére elérje a 25-öt. A Bababarát Területek kialakításának elősegítésére a Bizottság egyébként most egy olyan pályázatot írt ki, amelynek célja olyan elkülönített, szoptatásra alkalmas helyiség kialakítása közintézményekben, művelődési házakban, könyvtárakban, ahol az édesanya nyugodt körülmények között megszoptathatja, tisztába teheti gyermekét. A nyertes pályázók százezer forintot kapnak.

http://www.pecs.hu/index.php?oldal=pecshirek&cikkid=12071

Azért alakul, talán lesznek jó hírek egy éven belül.
Előzmény: Eleon Nóra (2748)
Eleon Nóra Creative Commons License 2006.04.24 0 0 2748
Pedig bár a feltételek kemények, adnak haladékot a teljesítésére.

Nekem akkor szerencsém van, mert a miénk az elsök közt volt bababarát. Meg az orvosom is.

Előzmény: tasha (2747)
tasha Creative Commons License 2006.04.24 0 0 2747
"Hála égnek egyre több a bababarát kórház."

sajna nem :( ha jól tudom, évek óta nem tudta senki elnyerni a címet, összesen 9 db ilyen kórház van, ez az össz. 10%-a. Kontraszként Skandinávia: 90% fölött.


Előzmény: Eleon Nóra (2746)
Eleon Nóra Creative Commons License 2006.04.24 0 0 2746
Mindig van ilyen szülész, és lesz is. Elfogadom, hogy sok nö szívesen szülne otthon. Biztosan ehhez is lesz joga, de még sok tabut kell addig ledönteni, és a feltételeket megteremteni, hogy vész esetén mindenki idöben kórházba érhessen. Az elsö lépés, hogy a kórházakban is lehessen háborítatlanul szülni. Ehhez is sok munka és idö kell. És hidd el, már ma is van néhány elkötelezett orvos, mint pl. az enyém, és már elég rég óta ezt csinálja. És egyre több lesz. Persze még jó ideig harcolni kell a többivel, aki a normál szülést is egy kórházi eseménynek tartja, beöntéssel, tágítással, nyomással, folytoni vizsgálattal, a gyeke összes váladékának leszívásával, az anyától való elkülönítéssel stb. Hála égnek egyre több a bababarát kórház.

Ja, és a butítás következtében számos kismama nagyon fél a szüléstöl, és inkább császárt kérne ha lehetne, meg mindenféle epidurális érzéstelenítést. Szvsz elég nagy felvilágosító kampány kell, hisz az életed legszebb pillanatát nem adják ingyen, igenis fájdalommal, és szenvedéssel jár.
Előzmény: holist (2742)
Eleon Nóra Creative Commons License 2006.04.24 0 0 2745
Azért, mert órák óta vitatkoztam, és számonkértem, hogy miért nem érvel.
:))
Előzmény: Törölt nick (2744)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.23 0 0 2744

bocs, de te most miről beszélsz?? nem neked írtam, nem is rólad. olyan kínos már ez a sokadik ingmagatokravétel...

 

próbálj már léci egy kicsit magasabb szinten elvonatkoztatni.

Előzmény: Eleon Nóra (2739)
Fuly Creative Commons License 2006.04.23 0 0 2743

OFF(?)

Mégpedig azért, mert azt a bábát, aki az én feleségemnek két alkalommal megadta, és több száz más nőnek nap mint nap megadja azt a segítséget, amivel önmagaként, felelős, szuverén emberként tud szülni, és nem munkadarabként, aki nehéz fázisba ért és valahogy ki kell belőle szabadítani egy új munkadarabot, nos, ezt a bábát valakik be akarják csukatni börtönbe, hazug, aljas és mélységesen visszataszító módon.

Mivel tudod, hogy ki vagyok, leírhatom: lehetne erősebb a jogi bástya. Akár sokkal erősebb is.

 

Egyébként én is az "őrséghez" számítom magam, még ha parkolópályán is vagyok.

ON.

Előzmény: holist (2731)
holist Creative Commons License 2006.04.23 0 0 2742
Amikor pedig egy szép napon azt találod, hogy a Szülészeti Szakkollégium áldásos ténykedésének hatására már nem találsz ilyen szülészt? Akkor mit?

Amikor úgy érzed, hogy te ugyan megtalálod a módját, hogy az legyen, amit szeretnél, de rengeteg nálad kevésbé képzett, kevésbé informált, kevésbé fejlett érdekérvényesítési képességgel bíró nő nem kapja meg ezt a lehetőséget, holott talán szükségük lenne rá nekik is, akkor mit? Semmit? Oldják meg ők, ő bajuk?

holist
Előzmény: Eleon Nóra (2737)
holist Creative Commons License 2006.04.23 0 0 2741
"itt az Internet, ezt kéne használni. De úgy, hogy az asszonyok megszeressenek, és elfogadják, hogy ez az ő ügyük."

Erre a célra van több weboldal.

Ajánlom figyelmedbe a
szules.hu-t és a születés hete portált.

Ismered ezeket? Megnézed? Mit szólsz hozzájuk?

Üdv,
holist
Előzmény: FémFatál (2736)
Fuly Creative Commons License 2006.04.23 0 0 2740
Hölgyem,

ön a végzetem!!! :)))

Ezt az írást kinyomtatom és bekeretezem!
Hol vagyon itten lila köd meg miegymás: Aki még ezt se érti, az közelébe ne menjen szülő nőnek!
Aki meg érti, az fogadja meg! :)))

Ps: én ezt próbáltam leírni itten évek óta - igaz, férfimódra. :))
Előzmény: FémFatál (2725)
Eleon Nóra Creative Commons License 2006.04.23 0 0 2739
Kedves Malena. Biztosan nem vetted észre, hogy csak a stílust és minösítéseket kritizáltam. Nem a témát, amiröl alapjában véve szó van. Neked is vissza kéne olvasnod idönként.

Nem gyalázkodtam,nem gyilkosoztam, nem nyalok senkit körbe.

Úgy érzem, te most az indulataidat levezetni jöttél ide.

persze lehet általánosítani, és nagy tömegeket minösíteni, mint most is tetted a hszeddel, de mire mész vele mondd???, Elöre nem, az biztos.
Előzmény: Törölt nick (2738)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!