Keresés

Részletes keresés

Axióma Creative Commons License 2008.10.09 0 0 2037
:-( Na ezert nem akarok soha biztositast (ahol nem kotelezo), mert fizethetem az ilyen szemleletuek extra "kockazatat" is.
Előzmény: Törölt nick (2036)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.09 0 0 2036

nem 3000.

 

De mint azt Monika is megírta, mindenféle üvegező léc csere nélkül is elegendő lenne megcéloznod az egyszerű 4-16-4 lágyfémbevonatos üveget!

ha van üvegkárra biztosításod, akkor apránként, ahogy véletlenül kitörik! :)

Házas Creative Commons License 2008.10.09 0 0 2035
közben nejem megmérte, a tok kb. 6, az ablak 7 centi vastag, ha ez tényleg a 3000-es profil, abba talán befér. Az üvegezőléc beszerzése miatt aggódom én is - ha nem jelentős az árkülönbség és technikailag megoldható, akkor szívesebben cserélném 0.6-osra, hosszú távon csak megéri...

(bár Freedomocska lehet, hogy tud lécet, ha jól látom, ő panorámában utazik ;) )
Előzmény: babaly.monika (2034)
babaly.monika Creative Commons License 2008.10.09 0 0 2034

Ha nem 24mm-es üveget választassz akkor értelemszerűen az üvegezőléceket is ki kell cserélned.

Ha háromrétegű valódi értéken 0,6W/m2K üveget szeretnél annak a helyigénye 38mm. Nem hiszem, hogy az ebbe a profilba beleférne.

Ha mindenképpen cserélni szeretnél, az 1,0W/m2K üveget ajánlanám, az 24mm-es (4-16-4LoWE), ha lehet TPS távtartóval, de megfelelő az alumínium távtartó is.

Előzmény: Házas (2032)
Házas Creative Commons License 2008.10.09 0 0 2033
Ez egyébként lehet, hogy 3000-es ám, majd lemérem otthon...
Előzmény: Házas (2032)
Házas Creative Commons License 2008.10.09 0 0 2032
Valóban annak tűnik igy rágoogle-ozva, köszönöm szépen!

Szerintetek érdemes benne 3 rétegűre cserélni az üveget (jelenleg 2.8-as van benne) (bírja-e a vasalat, tudok-e másik lécet szerezni?), vagy ha mindenképp modernizálni akarok, akkor elégedjek meg az 1.1/1.0 kategóriával?

A 100x100-as körüli a méretük az ablakoknak.
Előzmény: Törölt nick (2029)
babaly.monika Creative Commons License 2008.10.09 0 0 2031

A műszaki tartalom megfelelőnek tűnik. Az üveg közti álosztókat az üvegek távtartójához rögzítik, ezáltal a távtartó folytonossága megszakad + nyitáskor, (minnél nagyobb a felület annál jobban) zörög, mozog. A sok mozgás következtében elmozdulhat, aztán jöhet az üvegcsere, ezért nem vállalnak rá garanciát. Ha ragasztott álosztó duplex-el (üveg közti áltávtartó) akkor eleve nem tudják szépen megcsinálni az osztó csatlakozását a szárnyprofilhoz, pláne ha az íves; később pedig elcsúszhatnak, aztán jöhet a csere, ez meg ezért nem garanciális.

Én sem ajánlom.

 

Előzmény: E(x)clipseboy_ (1991)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.09 0 0 2030

ja és roto vasalattal.....

 

 

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2008.10.09 0 0 2029

Szia!

 

Ha jól látom, panorama 2000 profil, 3 kamrás

 

De ezzel sok cég dolgozott: panorama, fenstherm, egy időben a profi stb...

 

 

 

 

Előzmény: Házas (2028)
Házas Creative Commons License 2008.10.08 0 0 2028
Ablakos szakik, nem tudja valaki, ez milyen márkájú és típusú profil? Ha valaki még azt is tudja, melyik cég csinálta az ablakot, dupla örök hála!

ablak1ablak2

(a kosz rajta saját gyűjtés...)
fede94 Creative Commons License 2008.10.08 0 0 2027
köszönöm a válaszokat (schüco-premier-salamander ügyben). a salamnder(hofst.) mellett (nem kapott szavazatot)) az esztétika szól: 0,2 mm-es illesztéssel van hegesztve...és ezáltal nagyon hasonlít a fára.
Axióma Creative Commons License 2008.10.08 0 0 2026
Jogos, nem figyeltem, a 2x5 az nem ket oldal szor 5, igy mar vilagos. De az egyoldalon 5 centit is minimum megkerdeznem, hogy belefer-e az athidaloba... 150-eshez nem tudom, mennyi a minimum es mi a kovetkezo meret, ugyhogy nem totoznek tovabb, hogy varhatoan jo vagy nem.
Előzmény: ncc1701 (2017)
monyesz Creative Commons License 2008.10.08 0 0 2025
Hát ez így már elég gáz...
Előzmény: cucmorgó26 (2022)
monyesz Creative Commons License 2008.10.08 0 0 2024
Jah, nem is neked szólt egy része - félre ne értsd.
Előzmény: Freedomocska (2019)
cucmorgó26 Creative Commons License 2008.10.08 0 0 2023
Nincs nemesvakolat, csak alapvakolat. De azt gondolom te is tudod, hogy ha az alapvakolat megreped, akkor valószínűleg a nemes vakolat is meg fog! Azt meg ki kockáztatja meg?
Előzmény: ncc1701 (2021)
cucmorgó26 Creative Commons License 2008.10.08 0 0 2022
Ja és mondjam azt ,hogy a bejárati ajtónkat 3szor!!!hozták ki rosszul.
Először az üveg nem olyan lett, amit rendeltünk bele. Ennek a kicserélése kb. 4 hét volt. Utána kiderült, hogy nem jobbost, hoztak,hanem balost. Ez megint volt vagy 4 hét. Utoljára pedig felülvilágító nélkül érkezett. Amikor is megpróbáltak rábeszélni, hogy fogadjam el így, majd küldenek külön felülvilágítót. A hőszigetelés meg smafu mi?
Mindazokról nem is beszélve, hogy egyfolytában én hívtam őket. De komolyan. Ők durván 10 alkalomból mondjuk 2szer értesítettek vmiről. Csak amit rájuk telefonáltam el az kb. a párommal együtt olyan 10- 15 ezer forint. Jó nem egy hatalmas összeg, de én fizetek az ablakokért, nehogy már még én rohangálja mindennap után.
Na ezek után, lehet, hogy bírtunk ráállni a vésésre.
ncc1701 Creative Commons License 2008.10.08 0 0 2021
Ja, ha ilyen hülye sorrendben mennek a dolgok, h az ablak még nincs bennt, de a nemes vakolat már fennt van? Akkor ott más érdekességek is lehetnek, ami jobban zavarna...
Előzmény: cucmorgó26 (2020)
cucmorgó26 Creative Commons License 2008.10.08 0 0 2020
40.000 ezerért vállaljam be, hogy megvési a vakolatot, mert hogy az már fent volt, és után lehetséges, hogy egyfolytában meg fog repedni. Meg nemesvakolat is, ami kb. 600 forint a házra. Szerinted reális?? Nem vállaltam be. Az meg, hogy legyártották újra, az nem kedvesség, hanem kötelesség. Én a pénzt is elfogadtam volna, ha visszaadják, és max. megcsináltatom mással. Az apukám is szolgáltató. Nála 1 mm miatt visszaküldték az anyagot. És vagy kijavítja egy héten belül, vagy visszafizeti a pénzt. Én ebben a világban nőttem fel. Ha elrontok vmit, akkor javítom. Pláne azzal szemben, aki rugalmas és normális ügyfél. Szerintem!
Egyébként kijöttek az ő embereik, és még ők is azt mondták, hogy nem vésnék a falat, mert annyit kellene, hogy az már igazi kókány munka lenne. Sohasem lenne olyan mint eredetileg!

Előzmény: kisrobert (2010)
Freedomocska Creative Commons License 2008.10.08 0 0 2019
Csak a beépítés oldaláról szóltam hozzá!
Előzmény: monyesz (2018)
monyesz Creative Commons License 2008.10.08 0 0 2018

Gyakorlatilag igazad van, 2 cm miatt kár újra legyártatni az ablakot. Az áthidalónál 2cm de még 2x5cm sem játszik szerepet (megvan hogy két oldalt mekkora felfekvésnek kell lenni minimum, a többinek nincs jelentősége).

Amellett, hogy a vevő vétlen a dologban:

- illik sűrű elnézéseket kérni

- fizetni minden olyan költséget, ami a beépítés+helyreállítás kapcsán felvetődik

- ha ez mégsem felel meg a vevőnek, akkor újra gyártatni az ablakot (persze igyekezni rábeszélni, hogy 2centi miatt tényleg nem sok értelme van) :(

 

Azt nem igazán értem, hogy a vevőnek mi dolga lenne az ablak leszállításakor, méretet ellenőrizni ? Nemá... A vevőnek egy dolga van, fizetni. A vevő azért méret fel az ablakos céggel, hogy ne mérethibás ablakkal kelljen szenvedni a beépítéskor. Ne tételezzük fel, hogy a vevő ért (kellene értenie) a dologhoz, mert ennyi erővel a fűtési rendszerét is méretezhetné (azt ha xar, akkor verhetné a fejét a falba).

Az ablak tárolása sem az ő dolga, ha előgyártásba került az ablak (mondjuk ezt azért a gyár szokta egyeztetni a kereskedővel, mert neki(k) kell tárolni), akkor addig a telephelyén kéne maradni, mert ott van-lehet-kell legyen tárolási lehetőség.

Előzmény: Freedomocska (2013)
ncc1701 Creative Commons License 2008.10.08 0 0 2017
Nem akarok szöszizni, mert nagyon felnézek Rád, h nő létedre mennyire értesz az ilyesmihez, de... :)
De senki nem írt 2x 5 centit. Ami mondjuk nem lenne problémás sem, mert pl 90-es ablakhoz 125-ös áthidaló megy, tehát maradna benne anyag két oldalt. Amit én ítam az az, h egyik oldalt, és lennt kivésni, és kalap. Két oldalt nem érdemes vésni, mert 1cm-ert téglából nem lehet, mert törik, és dupla munka.
Előzmény: Axióma (2015)
Axióma Creative Commons License 2008.10.08 0 0 2016
Ja es ami meg feltunt: a megrendelt ido helyett hoztak 4 honappal hamarabb, nem pedig a vevo rendelt tul korai idopontra! Sztem nem mindegy.
Előzmény: kisrobert (2010)
Axióma Creative Commons License 2008.10.08 0 0 2015
Na varj, en csak arra tettem megjegyzest, hogy a kereskedot veded akkor is, mikor hibazott. Es utana meg a valtozatossag kedveert egy csomot csuszott + hulyitette a vevot, na ezen poccentem be jobban, mert ezt en is masfel honapig szivtam. Mellesleg a hiba vesessel javittatasat te irtad, nem a szoban forgo kivitelezo ajanlotta!
Ha statikus aszondja, hogy nem gond (aminel ugye nem mind1, hogy 2 centi kivesheto-e es hogyan, a 2x5 centi mint alant szerepelt mar biztosan problemas), en is a vesest valasztottam volna. De a 40e "karterites" aztan oldja meg, ha sikerul ha nem, az azert fura egy velhetoen milla koruli megbizasnal.
Kar, hogy soha nem tudjuk meg, mi tortent az ablakokkal. En bekuldenem egy ismerosomet a kereskedohoz, es kernek Thyssen kerettel ablakot, kivancsi lennek, akkor eppen lenne-e neki, es milyen areng.-nyel akarna ramsozni a picithibas ablakot. Azert durva, mikor allitjak neked hogy nincs idejuk 2 heten belul beszerelni de azert le van gyartva, es bejon kozben egy masik vevo aki 8 nappal kesobbre kap idopontot (velem megtortent).
Amugy meg az az erzesem, hogy magadra vetted, pedig nem is inged.
Előzmény: kisrobert (2012)
ncc1701 Creative Commons License 2008.10.07 0 0 2014
Miva? Lennt, meg jobb oldalt kivésed, és kalap. Ha meg elkezdesz vergődni, h nagyobb, akkor 2 hónapig sehol semmi.
Előzmény: Axióma (2008)
Freedomocska Creative Commons License 2008.10.07 0 0 2013
Hányszor vertem ,véstem,fúrtam,faragtam már a sok méretezés hiba miatt ----sokszor még egy" elnézést" szót sem kaptunk a nagy cégektől.De a 2 cm miatt mégegyszer legyártatni ?Sima pazarlás----.
Előzmény: kisrobert (2010)
kisrobert Creative Commons License 2008.10.07 0 0 2012
Hát ez borzasztó! Valaki, aki ezzel is foglalkozik ide írogat...
És ha végignézed, hogy miket, szemlátomást nem saját reklámot.

Mert talán még biztassuk fel, hogy pereljen... ... 8 évig 20000 Forintért - ha nyer.

Nem, kérem szépen ilyenre nem biztatunk senkit. Őt nem becsapták, csak tévedtek, amit minél előbb igyekeztek kijavítani.
Ha azt írta volna, hogy leléptek az előleggel, ötkamrás helyett háromkamrást, fele ablak törötten érkezett, és a kereskedő nem foglalkozott vele, akkor becsapták volna. Akkor jöhet a per, a rokonság fahusánggal, stb.

A legyártott ablakok pedig méretüktől függően addig ülnek a kereskedő raktárában, amíg valakinek messze áron alul el nem tudja passzolni egy részét. Még ha szabvány méret közeliek, akkor sem egyszerű - főleg úgy, hogy ebből a profilból már nem is tud több ablakot rendelni. Még ezt is bevállalta a kereskedő, pedig a vevőnek csak egy kis átalakítás lett volna (a kereskedő költségén). Sőt, ha megnézi, megméri amikor megérkezett, akkor valószínűleg még kevesebb problémája lett volna.
Előzmény: Axióma (2011)
Axióma Creative Commons License 2008.10.07 0 0 2011
Na azt hiszem kiderult, hogy milyen minosegben vagy te erintett:( Viszont akkor toled kerdezem: szerinted mi lett az eredetileg legyartott ablakokkal?
Előzmény: kisrobert (2010)
kisrobert Creative Commons License 2008.10.07 0 0 2010
Hát azt azért nem mondhatod, hogy nem próbált mindent megtenni a kereskedőd, ha már elrontotta.
A felajánlott 40000Ft is eléggé arányos lett volna, mivel körbe kellett volna vésned a falon 2cm-t (+esetleg némi egyéb kellemetlenségek). Sőt valószínűleg még emeltek volna valamelyest az összegen, ha elviszed a kőműves árajánlatát, hogy pl 58000 Forintért vésett fúrt faragott volna. De a dolog lényege, hogy lett volna 2 cm-rel nagyobb ablakod, ami a későbbiekben semmiféle funkcionális vagy esztétikai problémát nem jelentett volna.
Ezzel szemben te inkább azt választottad, hogy magadat és különösen a kereskedőt jól megszívatva új ablakot kérsz (4 hónap után).

Második alkalommal pedig a második alkalomhoz tartozó munkalap szerint (amelyet te is elfogadtál) készültek az ablakok.
Én ez alapján úgy érzem, hogy -bár hibázott a kereskedő- de az egy hónap csúszásban te is benne voltál, mivel még annyira sem nézted át az árut, amennyire lehetőséged lett volna. Ezért szerintem a kártérítés sem jogos.

Ui: azért nem minden kereskedő cserélte volna ki az összes ablakodat négy hónap után (oszt nyolc évi pereskedés után talán neked ítélnek).
Előzmény: cucmorgó26 (2006)
Axióma Creative Commons License 2008.10.07 0 0 2009
Ize, nem a nevleges, hanem a standard meretu, nalunk 120x150 volt a jellemzo.
Előzmény: Axióma (2008)
Axióma Creative Commons License 2008.10.07 0 0 2008
Athidalo felfekvese meg kit erdekel? En se hiszem hogy beraktam volna, bar a nevleges meretu ablakokat mikor atejtettek (nalunk ki se hoztak semmit csak igergettek stb.) mi 2 napon belul vettuk meg Praktikerben (na jo, 3 eve volt, akkor nem volt rosszabb legalabbis adatlistaban a kesz ablak, mint amit a fel ev csuszas - gazosoknal eppen belefertunk oszre - adott volna).
Előzmény: ncc1701 (2007)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!