Keresés

Részletes keresés

Mcgaiver Creative Commons License 2008.11.23 0 0 1675

üdv

 van olcsóbb megoldás is, TIXOTON  80-ft/kg  1km3 vízbe   gyakorlatom szerint 4 kg,

 sóderben 6kg, és úgy áll a sóder mint  (Katiban a gyerek)

Előzmény: Törölt nick (1671)
Mcgaiver Creative Commons License 2008.11.23 0 0 1674

üdv

 mivel hogy sajna beköszöntött a tél nagyon ráérek, hamarosan.

Előzmény: H3x (1670)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.23 0 0 1673
Nemtudja valaki, hogy az 5/4-es 2mm falu sima olcsó hegesztett nem húzott vascsőnek mennyi a szakitószilárdsága? holnap 100m felett leszek és le ver a víz, ha arra gondolok, hogy beszakadhat.
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.23 0 0 1672
Köszönöm a mailokat görgős fúró ügyben mindenkit megkeresek hétköznap telefonon, Igazából nekem gyártó ill forgalmazó kellene közvetlenül, Pl: magyar importör,forgalmazó, gyártó, vagy külföldi cég közvetlen lehetőleg angol nyelvterületen
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.23 0 0 1671

 

 

sziasztok

 bentonit helyett javaslom az ANTISOL nevü anyagot, Mezőfalván beszerezhető hozzávaló irodalommal, kb 1000Ft/Kg és 30Kg egy zsák ez a legkisebb mennyiség amit venni lehet. vagy 1m3 vizben 20 Kg CMC tapétaragasztó kb. viszkozitás 2%-os oldatban 30.000 mPa.s kb

 

Ha kizárjátok a sódert iszapoltok és lejebb eresztitek a kizáró csövet akkor a következő réteg, ha vízadó és meg ál az adaléktól akkor az ott beszűrőzhető. macerás az ilyen az 1x biztos

H3x Creative Commons License 2008.11.23 0 0 1670
Elküldenéd az iszapoló rajzát? Nagy szükségem lenne rá!
Köszi!
Előzmény: Mcgaiver (1657)
H3x Creative Commons License 2008.11.23 0 0 1669
Gondolom a vákuumszivattyúzás max 8-9m-ig működik. Vagy tovább is?
Öblítő közegnek szoktak használni levegőt is. Azzal sem megy?
Pedig mintha a dual rotary módszer használható lenne kavics esetén is, ha jól emlékszem. Persze az egy kicsit bonyolultabb szerkezet.

Ráadásul ha védőcsövet tesznek be, akkor azután már csak kisebb mérettel mehetnek tovább. Nem? Ez elég gáz, ha több kavicsrétegen kell keresztülfúrni.

Nem túl haladós, de kavics esetén is működik a cable tool percussion módszer. Sajnos a magar nevét nem tudom. Mondjuk itt folyamatosan megy le a béléscső. Csak azt nem tudom, hogy akkor honna tudják, hogy hol fognak szűrőzni? Vagy ez is inkább egy védőcső, amit a fúrás végeztével visszahúznak?
Előzmény: gromicsek (1668)
gromicsek Creative Commons License 2008.11.23 0 0 1668
Lehet védöcsöben öblítéses fúrást végezni. A kaviccsal a gond, hogy folyik! A görgös fúró nem örli föl és a bentonit sem emeli meg. Vákumszivattyúzzák ill kuttyogtatják védöcsöben, amit folyamatosan tekernek lefelé addig, amíg a kívánt mélységet el nem érik ill a kavicsot ki nem zárják.
Előzmény: H3x (1667)
H3x Creative Commons License 2008.11.22 0 0 1667
Védőcső mellett nem lehet öblítéses módszerrel fúrni? Esetleg a kavics okoz gondot? A fej nem őrli, darabolja fel? Vagy sűrű bentonit?
Előzmény: gromicsek (1665)
gromicsek Creative Commons License 2008.11.22 0 0 1666
Sziasztok!
Eladnékegy 180-as csigafúrót ami gyári és bob -catra való, ill egy Wacker zagyszivattyút amit a gépkölcsönzösök a benzines Honda rovására ajánlanak, mivel nem levegösödik, ill szárazon is fut.35-75ezer forint
gromicsek Creative Commons License 2008.11.22 0 0 1665
Szia!
Csak védöcsövel kuttyogtatva, majd lehet vizesen folytatni!
Üdv:Csaba
Előzmény: H3x (1652)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.22 0 0 1664
Monoron 20-70m között találsz vizet
Előzmény: attilee (1502)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.22 0 0 1663

görgős fúrót vennék,  görgősfúrót vennék,  görgősfúrót vennék.

kacsor.b@freemail.hu

Törölt nick Creative Commons License 2008.11.22 0 0 1662
Ja elfelejtettem. hogy melegítsd össze őket a tokos résznél de elötte kend be Vinilfix ragasztóval és egy vizes rongydarabbal hűtsd le és kész is a toldás
Előzmény: Wolfi Zk (1659)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.22 0 0 1661
20m-re sárga 125mm KG csövet tegyél lehet kapni mezőfalván mélykút csöveket ( Budafilter) és hozzá központosítót
Előzmény: Wolfi Zk (1659)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.22 0 0 1660

Sziasztok.

Szeretnék görgős fúrót vásárolni, van valakinek? ill tud-e valaki magyar oldalakat ahol akad ilyesmi?

Wolfi Zk Creative Commons License 2008.11.21 0 0 1659
Kösz a tájékoztatást mire nekiállok a kútfúrásnak elméletben már sok mindennel képbe leszek,de valoszinü hogy a gyakorlat nem ilyen egyszerü. Van most is pár kérdésem ha tudnál segíteni. Milyen módszerrel lehet központosan letenni a béléscsövet hogy a szürökavics körkörösen melléférjen? A 110-es szennyvízelvezetö PVC csö megfelelö-e béléscsönek? Mivel kell vagy lehet a peremes  PVC csöveket összefogetni hogy 20 méter mélységig letevéskor ne csússzon szét ?
Előzmény: freex (1658)
freex Creative Commons License 2008.11.20 0 0 1658
Nem tudom a poroltó háza milyen vastag. Bár gondolom elég izmos, ha a nyomást kibírja. Méretileg egyébként teljesen jól eltaláltad, kb. ekkora cuccal dolgoztak a kútfúrók.
A ledugózás kérdését a kútfúrók elég különbözően kezelik. Van aki mindenképp ledugózza, van aki semmi pénzért. Nekem stabil agyagon áll a csövem, sőt nem is ment le teljesen a helyére, ezért, felül rátettem 1 mázsa súlyt és mozgattam. Talán 10-20 centit tudtam lenyomni, aztán olyan masszivan megállt, hogy az életben nem fog megsüllyedni.
Ha mindenképp le akarod dugózni, lehet pl. azt csinálni, hogy leengedsz az aljáig egy passzoló befőttesüveget, meg rá egy serpenyő cementet. A cement leszáll az aljára és megköt. De rossz esetben akár a furatokba vagy szűrőbe is beleszállhat és ha abba köt bele, akkor gáz van. Szóval ezzel csak óvatosan.
A béléscsövet mindig a furat aljáig teszik le, függeszteni nem nagyon célszerű. Sajnos ha idegen helyen fúrsz és a vízadó teljesen ismeretlen, akkor az gáz, mert előre nem lehet tudni sem a vízadó mélységét sem vastagságát. A lényeg, hogy a perforáció mindig a vízadó réteggel szemben legyen pontosan, se alatta se felette ne legyen. Rossz helyen elhelyezett perforáció a gyenge vízhozamot vagy a kút hordalékkal való feltelését eredményezheti. Profi kútfúrok mindig úgy dolgoznak, hogy papír ceruza, és írják a mélységeket, rétegeket, illetve a vízadók elejének és végének pontos helyét. Ebből egyrészt lesz ismeretük, ha legközelebb a környéken kell fúrni, másrészt pontosan tudják, hol kell réselni és szűrőzni.
Egyébként nem kérdezel butaságokat, meg különben is azért van ez a fórum, hogy egymáson segítsünk.
Előzmény: Wolfi Zk (1650)
Mcgaiver Creative Commons License 2008.11.20 0 0 1657
tell számod
Előzmény: H3x (1656)
H3x Creative Commons License 2008.11.20 0 0 1656
Adatlap?!
Előzmény: Mcgaiver (1654)
H3x Creative Commons License 2008.11.20 0 0 1655
Egy miskolci épületgépész boltban láttam egy házi vízművet, Leo fémházas, fém járókerekes szivattyúval 20e körül. Érdemes szerintetek ezt megvenni, vagy inkább Al-Ko HW601 valamivel 20e alatt, Einhell??, esetleg Elpumps? Bár ez utóbbi már drágább ketegória.
Mcgaiver Creative Commons License 2008.11.20 0 0 1654
Üdv add meg a tiedet is
Előzmény: H3x (1652)
Mcgaiver Creative Commons License 2008.11.20 0 0 1653

Üdv.

A tecknika ördöge játszik velem? mert még mindig nemjött meg az email-om ra

Kisérletezhetem megint:))))

habár lehet hogy jobban járnék ha megkeresnélek Lilafüreden, az én problémám is megoldódna,( meg hátha segitségre szorúlsz te is .)))) )   " poén"-nak szántam.

 

 

 

 

                   JÓ szórakozást     

Előzmény: Törölt nick (1651)
H3x Creative Commons License 2008.11.20 0 0 1652
Hello McGaiver!

Ha még most sem kaptad meg lalobatyo telefonszámát, akkor írj az e-mail címemre és elküldöm neked. Csak azért nem küldöm a tiédre, mert már én is próbáltam 2 levelet küldeni neked, de nem volt válasz. Persze lehet, hogy csak el vagy havazva még mindig, de az is lehet, hogy van valami a címeddel.

A hőszivattyús kút fúrásával kapcsolatban lehetne pár kérdésem?
Nálunk is olyan a talaj, hogy 12m után száraz sóderes, majd 16,5m után vizes sóderes kb. 19m-ig. Utána szürke agyag. A továbbiakról fogalmam sincs. Hogyan lehet ezt a sóderes réteget átfúrni - védőcső nélkül lehet egyáltalán? -? Volt akkora kavics, mint a fél alkarom...
Eddig 2 kútfúró bukott meg a sóderben száraz technikával, mindkettőnek nagy volt a szája előtte. Beszéltem egy másikkal - öblítéses -, az is biztos volt a sikerben, de ezek után nem tudok hinni neki sem.
A történethez tartozik még az is, hogy a szomszédnak 20m-rel odébb 1,5m finom homokon kívül - ez a vízadó - csak agyag és föld volt 18m-ig.
Szóval hogyan lehetne erre a területre kb. 80m mély kutat fúrni?

Üdv,

H3x
Előzmény: Mcgaiver (1648)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.19 0 0 1651

Elment megint.

Nem értem mert nem kaptam hiba üzit a reggelire még de remélem ez oda is ér.

Legközelebb vasárnap leszek gépközelben mert csapatot építek 8 kolleginával Lillafüreden :) ha sűrgős max megkeresel ott vagy írsz H3x nek és talán megkapod ha elolvasta ezt az üzit.

Előzmény: Mcgaiver (1647)
Wolfi Zk Creative Commons License 2008.11.19 0 0 1650

Köszönöm nagyon sokat tudtál segíteni hasznos információkhoz jutottam. már én is dolgozom a dobfúróm elkészitésén acélporoltó házát használnám fel nem tudom szerinted az anyaga megfelelö erre a célra?

Az elözö válaszodban irod hogy a végleges béléscsö belsejéböl iszapolóval tudom kiszedni a cuccot és igy csuszik mindig lefelé a csö. Ez oké is ,de ha elérte a megfelelö mélységet hogyan tudom ledugózni a csö végét? Ha a vízszintem 12 méteren van a vizoszolp magassága meg 1 méter milyen mélyen kell letennem a béléscsövet és milyen magassan kell perforálni ?Nem tudom de lehet hogy butaságokat kérdezek de egy kezdötöl aki még nem csinált ilyet talán nem nagy gáz !

Előzmény: freex (1649)
freex Creative Commons License 2008.11.19 0 0 1649
A csigafúró teljesen jól használható, ha a talaj nem nagyon köves, kavicsos. Agyagban nehezebben lehet fúrni, viszont tutira nem potyog vissza. Ami hátránya, hogy nagyon sűrűn fel kell húzni és üríteni. Ennek az az oka, hogy hiába viszonylag nagy átmérőjű a fúró, a csigaspirál tengelye is elég vastag, vagyis a csigapaláston kevés furadék fér el. Magyarul beszélve a csiga magassága mondjuk 1m, de 30cm-t fúrva megtelik. Ez azt is jelenti, hogy bár csak 30cm-t mentél lefelé, de 1m magas "dugattyú" tömítettsége ellenében kell kitépni a furatból (vákuum!). Egész addig használható a csigafúró, amíg sarat vagy vizet nem érsz el, utána iszapolót vagy dobfúrót kell használni, mert minden lefolyik róla.
A dobfúróm leegyszerűsítve egy olyan cső, ami alul be van fenekelve, majd a fenéken 2 kis rés vágva és az élként lefelé kihajtva és kiélezve. Van akinek ugyanígy cső alul befenekelve, de középen kifúrva és egy golyó a lyukon szelepnek, vagy egy gumilap belülről. A legjobb technika, amit láttam is működni, az ugyanígy egy cső, alul a gumilapos szelep, benne pedig egy lazán illeszkedő lemezdugattyú fémszárral. Ez úgy működik, hogy leengedik a furatba, majd a dugattyút a száránál fogva kötélen felfelé rángatják. Felhúzáskor a sódert, homokon beszívja alul, a szelep pedig nem engedi visszafolyni. A sóder, homok leülepedik alul, a víz pedig felül a laza illesztés miatt felül tud távozni. Addig rángatják, amíg egész kicsit csúszik vissza a dugattyú, ez azt jelenti, megtelt az iszapoló. Ekkor felhúzzák, a dugattyút kiakasszák és ürítik. Persze az egész a furatokkal ellátott végleges pvc csőben történik, ahogy fogy a sóder, homok, közben megy le a pvc cső. Valahol nyáron raktam is fel egy skiccet róla vagy itt vagy a másik kutas fórumon.
Remélem érthető voltam és tudtam segíteni.
Előzmény: Wolfi Zk (1644)
Mcgaiver Creative Commons License 2008.11.19 0 0 1648

 

üdv

 

 Szerintem megtudom csinálni,keress meg email-on

Előzmény: Törölt nick (1642)
Mcgaiver Creative Commons License 2008.11.19 0 0 1647

 

üdv

 

Még nem kaptam meg, kérhetném hogy próbáld meg ujra.

Előzmény: Törölt nick (1645)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.19 0 0 1646

Nehezen :)

Pl kuttyogatva és persze nyomni lefelé az acél csövet közben. Majd ha leért akkor bele a béléscső és az acél visszahúz.

Nem lesz olcsó !

Előzmény: Törölt nick (1642)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!