Keresés

Részletes keresés

Nullával Osztás Creative Commons License 2023.02.25 -5 4 10071

Hol szoktál kettejükkel találkozgatni, dumálgatni?

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (10070)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.02.25 -3 0 10070

'Én annyira nem...'

 

Az biztos hogy olyan nagyon nem volt sikeres nálatok,de mint embert én jobban kedvelem mint Bregart.

Előzmény: fulees (10056)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.02.25 -3 0 10069

'Ja és még tegyük hozzá hogy magyar viszonylatban a Siófok kerete igen jó, ehhez képest a jövő évi kupaszereplésük veszélyben van a harmatos NB1 produkciójuk végett...'

 

Ezért is írtam azt Tonio kollégának,hogy várjuk meg a szezon végét,és akkor mondjunk véleményt a teljesítményéről.

Előzmény: Igazság80 (10051)
Nullával Osztás Creative Commons License 2023.02.25 -5 1 10068

De, vannak olyan norveg klubok, amelyekben túlnyomórészt amatőrök játszanak, és mivel ez ott a standard, némelyikük eljut a nemzetközi kupákig is.

Lehet hogy meglep, de a Debrecent oktató Sola se tud annyi profi játékost felmutatni, mint a DVSC csapata.

Lehet, hogy MOennek lettek volna ajánlatai, de családi okokból hazaigazolt.

 

Azaz szokásodhoz híven te beszélsz hülyeségeket, de legalább jó hangosan. Szívesen.

Előzmény: Igazság80 (10065)
Vándor777 Creative Commons License 2023.02.25 -1 0 10067

Pusztán arra céloztam, hogy a nevelésen túl, még szerencsés adottságai is vannak.

Előzmény: mislenyi (10063)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.02.25 0 2 10066

Családi okok miatt kellett hazamennie.

Előzmény: Igazság80 (10065)
Igazság80 Creative Commons License 2023.02.25 -3 2 10065

A norvég kupainduló csapatok egyáltalán nem amatőr klubok, válogatott játékosok fordulnak elő bennük, azaz aki ilyet állít az hülyeségeket beszél.  Vagy vajon Moen is csak társadalmi munkában edzősködik ott?...

A Siófoki kalandja után biztos hogy máshol is lett volna rá kereslet, úgyhogy gondolom azért szépen megfizetik ezen a helyen...

Előzmény: Nullával Osztás (10064)
Nullával Osztás Creative Commons License 2023.02.25 -3 2 10064

Igen, ez egy lényegében amatőr csapat. Mire gondoltál, hogy velük is EHF-et nyer esetleg Moen?

 

Összehasonlítod Gizikét a gőzekével, majd megállapítod, hogy az egyik nem ugyanolyan, mint a másik.

Előzmény: Igazság80 (10062)
mislenyi Creative Commons License 2023.02.25 -1 2 10063

Nem mondtam, hogy nélkülözi, csak van a génjeiben. Van különbség, hogy normális, sporthoz és tanuláshoz értő szülők menedzselik, vagy egy Nonianyuka.

Előzmény: Vándor777 (10061)
Igazság80 Creative Commons License 2023.02.25 0 1 10062

Ez azért nagyban függ attól is hogy milyen a keret.  Lásd Moen most már nem is olyan szuper, még a legkönnyebb csoportban is gyakorlatilag lesimázták őket minden meccsen...

Előzmény: Tonio 2.0 (10059)
Vándor777 Creative Commons License 2023.02.25 0 1 10061

Szerencsére azért a tehetséget sem nélkülözi. Rosszul tette Vova, hogy kihagyta most a keretből.

Előzmény: mislenyi (10060)
mislenyi Creative Commons License 2023.02.25 0 2 10060

Nem egy csoadbogár Blani, csak jó nevelést kapott értelmes szülőktől. Apja testnevelő tanári végzettségével otthonos a sport világában. Tudja, hogy a sport nem tart örökké és a lányok tanulását helyezi mindenek elébe. Blani nővére is sportolt, de súlyos sérülése miatt be kellett fejeznie, így jó, hogy egyetemet végzett a sport mellett. Úgy látszik Blanit is e felé tereli.

Előzmény: flott (10037)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.02.25 0 3 10059

És hát az utóbbi évek magyar kupasikereit mind külföldi edzők hozták (és zömében külföldi játékosok).

Martin, Moen, Zovko, Bregar... Danyi a kivétel, de tőle most kegyeleti okokból tekintsünk el.

Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.02.25 0 2 10058

Magyar a Loki nem hozta, amit tud(nia kellett volna), a Siófok viszont továbbjutott...

Előzmény: fulees (10057)
fulees Creative Commons License 2023.02.25 -2 2 10057

A Siófoknak onnan, a továbbjutás kötelező volt! A Vácot kivéve (de, lehet még ők is) minden csapatunk továbbjutott volna abból a csoportból!

 

Ezt írtam, még az EL sorsolásakor: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=163255000&t=9251079

 

Sajnos, mi belerondítottunk az összképbe, mert idegenben nem azt játszottunk amit tudunk . Másképp teljes lett volna a jóslatom

Előzmény: Tonio 2.0 (10044)
fulees Creative Commons License 2023.02.25 0 0 10056

Én annyira nem...

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (10049)
Igazság80 Creative Commons License 2023.02.25 -2 1 10055

A két magyar csapat egyaránt 4 győzelem és 2 vereséggel végzett, ebben nincs különbség.  A különbség egyetlen mérkőzés másik két csapattól ami döntően befolyásolta a végső csoportállást.  A Siófok is járhatott volna így könnyen.  És a DVSC is megúszhatta volna éppen. 

 

Az meg nem jó érv hogy volt hiányzó meg a kettős terhelés.  Mert az mindenkinél megvan/megvolt az előtte lévő csapatokból is ugyanúgy, tehát semmivel sem rosszabb nekik.  Az NB1-ben nem igazán látszik hogy olyan nagy előzéshullámba kezdenének, eléggé elhúztak tőle már a kupainduló csapataink, de elképzelhető hogy valamilyen bravúrral az Alba még vissza lesz előzve.))

 

Méghogy a legjobb edző Bregar, na ne már....  Akarod hogy felsoroljam a már eléggé hosszú edzői karrierje eddigi eredményeit szezononként és tételesen?...   Igazi szégyenlista lesz az, de ahogyan kinéz itt a helyzet most még az is lehet hogy ezt az egyébként kilátásba helyezett lépést megteszem...

Előzmény: Tonio 2.0 (10054)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.02.25 -2 3 10054

Na jól van: az EL csoportban nem az a lényeg számodra, hogy ők továbbjutottak, míg mások nem, hanem hogy ki hány pontot gyűjtött, ki milyen nehéz csoportban volt stb.

A magyar bajnokságban viszont semmi mást nem nézel, csak a pillanatnyi állást, a körülményeket (hiányzók, kik voltak az eddigi ellenfelek, nekik kettős terhelés van és lesz is) ott már nem veszed figyelembe.

Ja és a mutatott játékot sem.

A stíluson lehet vitatkozni, de a faszi profi. Klivinyi, Kiss összekapta magát nála, Kajdon is fejlődik. Szerintem Uros Bregar az NB1 egyik legjobb edzője.

Előzmény: Igazság80 (10050)
Süni2 Creative Commons License 2023.02.25 0 3 10053

"A Siófoknak is volt egy kínos buktája idegenben."

 

Busszal utaztak ki Franciaországba. Nem gondolom, hogy okos ötlet volt, és szinte biztos vagyok, hogy volt szerepe a vereség mértékében.

Előzmény: Igazság80 (10050)
Nullával Osztás Creative Commons License 2023.02.25 -5 3 10052

Szarul jött ki a körbeverés? Így is lehet nevezni mikor magyar válogatottak szaladgálnak, mint a fejetlen csirkék, Szilágyi meg azt sem tudja milyen eseményen van...

Bregarnak nincsenek nemzetközi eredményei? — most képzeld el, hogy ezzel a hendikeppel is edzőnek néz ki a csapata élén, és ez máris rögtön több, mint amit a magyar edzői kar valaha is el fog érni...

Előzmény: Igazság80 (10050)
Igazság80 Creative Commons License 2023.02.25 -3 1 10051

Ja és még tegyük hozzá hogy magyar viszonylatban a Siófok kerete igen jó, ehhez képest a jövő évi kupaszereplésük veszélyben van a harmatos NB1 produkciójuk végett...

Előzmény: Igazság80 (10050)
Igazság80 Creative Commons License 2023.02.25 -4 4 10050

Bregar pályafutásában semmi kiemelkedő eredmény nincsen hosszú ideje.  A szlovén válogatottal is rendre alulteljesített pedig sok jó játékosuk volt, illetve van ott.  A szerb válogatottal is igen csak beégett, momentumuk sem volt.    Egyesek csak azért sztárolják a palit mert hogy külföldi és semmi másért, ha magyar lenne már rég hülyére lenne kritizálva.   Talán ez az Európa Liga továbbjutás a pályafutása top eredménye.)) 

 

Ebből a csoportból tovább lehetett jutni, a Dortmund nem az Ikast, és a Besancon sem egy Nantes, ehhez elég csak a francia táblázatra nézni és látszik.   Ja és még egy valami:  A Siófok sem volt jobb mint a DVSC, hiszen mindketten 4 győzelem és 2 vereséggel végeztek a csoportban.  A Siófoknak is volt egy kínos buktája idegenben.   A Siófok is ugyanúgy kiesett volna 4 győzelemmel ha épp a Besancon hazain akár csak 1 góllal üti a Dortmund csapatát.   És a Dvsc is továbbjut ha a Sola hazain is nyer a dánok ellen. 

 

A két magyar klub gyakorlatilag ugyanúgy szerepelt, csak az egyiknek szarul jött ki a körbeverés, míg a másiknak meg volt annyi szerencséje hogy ez nem történt meg....

Előzmény: Nullával Osztás (10048)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.02.25 -2 0 10049

Na Tiseljt például nagyon bírtam....

Előzmény: Tonio 2.0 (10042)
Nullával Osztás Creative Commons License 2023.02.25 -4 3 10048

A te világodban lehet hogy a Móvár csoportjába került a Siófok, a valódi világban a sorozat egyik esélyesével fog játszani ki-ki meccset. Vagánykodni meg jó lett volna, ha az új supergroupnak kikiáltott Debrecen vagánykodott volna, félamatőrökből álló északiakkal szemben nem sikerült a papírformát érvényesíteniük... Magyar válogatott játékosokból álló kerettel megalázó teljesítményekkel búcsúztak... Úgyhogy igen, Bregar jó edző, a legjobb jelenleg Mo.-n. Klivinyi, Pap (esetleg Kajdon) jelentős javulásában vastagon benne van... Fasság összehasonlítani jelenlegi helyezésüket olyan csapatokkal akiknek csak a magyar mennyeiben kell teljesíteniük. Talán várjuk ki a sorozat végét.

Előzmény: Igazság80 (10045)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.02.25 -2 0 10047

'Megjegyzem, még ő sem indult el, helyenként kicsit 'jó tanuló felel' érzésem volt betanultnak tűnő szövegekkel.'

 

Még valóban,de ki tudja hogy egy év múlva nem indul e el?

Nekem egy pillanatig sem volt ilyen érzésem a beszélgetés alatt

Előzmény: Tonio 2.0 (10039)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.02.25 -2 0 10046

'Lehet, hogy pöcs, de az NB1 egyik legjobb edzője.'

 

Erre inkább majd csak a szezon végén térjünk vissza.

Előzmény: Tonio 2.0 (10040)
Igazság80 Creative Commons License 2023.02.25 -4 4 10045

A Siófok csoportja volt a legbarátságosabb mind közül. Nem meglepetés a továbbjutása, hanem papírforma.

Innen az Óvár, DVSC is szinte biztos meglett volna.  Majd hamarosan megtudja a Siófok is hogy milyen volt az Óvár csoportja, majd itt lehet vagánykodni az Ikast ellen.))...

 

 

Előzmény: Tonio 2.0 (10044)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.02.25 -1 2 10044

1. Nem azt írtam, hogy a legjobb, hanem hogy "az egyik legjobb".

2. Nemzetköziben egyedül ők jutottak tovább a magyar csapatok közül az EL csoportból.

3. A bajnokságban volt 1-2 váratlan vereségük, de sok volt a hiányzójuk.

Előzmény: Igazság80 (10043)
Igazság80 Creative Commons License 2023.02.25 -4 2 10043

Ugye ez valami tréfa lesz...    Egy nemzetközi válogatott játékosokból álló kerettel jelenleg negatív mérleggel áll az NB1-ben ez a legjobb edző.  Már az Alba is előttük van éppen...

Előzmény: Tonio 2.0 (10040)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.02.25 0 3 10042

Itthon is vannak azért, akik beleállnak. Sajnos nem elegen.

 

Lásd ezt az interjút:

 

https://civishir.hu/kezilabda/2020/08/varsanyi-nora-szerint-orult-szezon-ele-nezunk

 

A Lokit 2016 és 2018 között irányító szlovén, Tone Tiselj?
Varsányi Nóra: Életem egyik legszebb időszaka, általa nemcsak a csapat, hanem én is nagy lendületet kaptam. A szemléletmódja az életem több területére máig hatással van. Vele tanultam meg, hogy a pihenőnapok nem henyélésre valók, akkor is fontos a rend, a mozgás. Hogy káros tíz óráig aludni, majd sült krumplizni és a nap további részét kizárólag sorozatok bámulásával folyatni. Helyette az egészséges egyensúlyt fenntartása a célravezető. Akkor jöttem rá például, hogy saját étrendet kell kialakítanom. Az orosz és fehérorosz csapattársaimmal sok időt töltöttem együtt, új sportokat próbáltunk ki, merítettem a szokásaiból. Tone Tiselj idején rengeteget agyaltam a kézilabdán: hol a leendő ellenfelekről néztem videókat, hol a legkülönbözőbb edzésmódszerekről, hogyan tudok magasabbra ugrani, jobban futni és a többi.

 

Egy tudatos nő, kétlem, hogy a külföldi edző érkezte előtti életvitelével lefelé lógott volna ki a magyar játékosok közül...

Előzmény: btamas70 (10041)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!