Keresés

Részletes keresés

laja30 Creative Commons License 2005.04.09 0 0 170

Sziasztok, én most Budapesten lakom, de Nyházán nőttem fel. Most töltöttem fel egy sóstói képet a galériámba. A színeket korrigáltam, mert sajnos a tó vize nem ilyen kék.  

 

http://www.pbase.com/laja30/inbox

 

A galéria alján van.

 

Egyébként négy, egyre komolyabb fix obis digitális után most a Canon EOS 350D-t használom. A motorversenyes képek a galériámban persze azzal készültek.

 

Bobby75 Creative Commons License 2005.04.09 0 0 169
Tehát mindenki volt külön....:) Vituális Fórumtali.:)
Előzmény: toth-abri (168)
toth-abri Creative Commons License 2005.04.09 0 0 168

Most jönnek az én vadasparkos fotóim:

 

toth-abri Creative Commons License 2005.04.09 0 0 167

Semmi elnézést! Szomszédok vagyunk elvégre! 340 ezer volt. Eredetileg a 70-200 VR-t akartam megvenni, de az nem jött össze sehogy, és már nem akartam újabb hónapokat várni.

Előzmény: mtb (163)
mtb Creative Commons License 2005.04.08 0 0 166
Korrekt!
Előzmény: DIE_ROBOTER (164)
300eoss Creative Commons License 2005.04.08 0 0 165
Nem tudtok a környéken (főként a megyénkre gondolok)valakinek valahol egy diavetítőt, amit el akar nekem adni olcsón, pedig jó állapotú a cucc? Több kritériumot nem írok, elég ha ennyinek megfelel :-) Jelige: kicsi vagyok, de nagyban szeretem (nézni)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.04.08 0 0 164
Ha már a telekonvertereknél tartunk, ezt produkálja az 1,4x TC + 50-200 (200-nál) az E-1-en. (azaz 566mm egyenértékű gyújtótávolság):

http://www.freeweb.hu/dieroboter/moon.jpg

A "crop" kicsinyítés és nagyítás nélkül van feltéve természetesen.
mtb Creative Commons License 2005.04.08 0 0 163

Grat az objektívedhez! Igen ritka és kevés ideig gyártott darab, fogalmam sincs, hogy miért kellett abbahagyni a gyártását. Azt azért megsúghatnád (mint Nikonos a Nikonosnak) hogy mennyibe is került. Nekem a sima tolózoom, van, de ha jól emlékszem, ezt már beszéltük valamikor. A lassú AF-en kívül elégedett vagyok vele. Nagyon jó rajza van. Ma kipróbáltam egy olcsóbb Kenko 2x-ezővel, és még úgy is elfogadhatóbbnak tűnt, mint egy 70-300 a 300-as állásában...

Elnézést, hogy hajdúságiként betolakodtam a nyírségiekhez....:)))

Előzmény: toth-abri (161)
Bobby75 Creative Commons License 2005.04.08 0 0 162
Ogányó!

Te mikor jártál a parkban? Csak mert láttam aznap, amikor mi voltunk egy srácot egy akkora objektíves géppel, hogy alig fért be a kapun..:)) Na, jó.. Akorra nem volt... Mi 3-án voltunk!
Előzmény: Ogányó (155)
toth-abri Creative Commons License 2005.04.07 0 0 161

Hát, szerintem ezzel az objektívvel nem fogok jelentősen jobb képeket csinálni, mert az csak rajtam múlik. Csupán a 2.8-as blende jó, mert sokat fotózok gyenge fényviszonyok között, meg az SWM, azaz a csendes motor, a gyors fókusszal.

 

Egyébként  nagy szerencsém volt, mert jó áron, és kitűnő állapotban jutottam hozzá. Még a kemény heger alakú tokja is megvolt!

Előzmény: Ogányó (159)
toth-abri Creative Commons License 2005.04.07 0 0 160

AF-S 80-200mm f/2.8

Előzmény: DIE_ROBOTER (158)
Ogányó Creative Commons License 2005.04.07 0 0 159

Szia !

 

Hát igen! De azért ahhoz, hogy megtartsd már kar is kell. :-)

Meg írtó sok lecsó, hogy megvedd. :-D

Gratulálok az új objektívedhez.

Igazán impozáns látvány.

Én személy szerint kíváncsian várom a vele készült képeket.

Nehogy aztán alámenj a minőségnek amit tőled megszoktam.

Én ugyanis meg kellett, hogy tanuljak fotózni a 70-200 2.8 Sigmával, meg most a 70-200 4L Canonnal is.

A fene se tudja, de mind a kettő más odafigyelést igényelt.

Pedig csak egy objektív, aztán mégis...

 

 

 

Ogányó

Előzmény: toth-abri (157)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.04.07 0 0 158
Ez egy 80-200/2,8 ?
Előzmény: toth-abri (157)
toth-abri Creative Commons License 2005.04.07 0 0 157

Köszi a képeket Ogányó! Még én is tartozok egy-kettővel, csak most elég húzós napjaim vannak.

 

Természetesen a klubtalálkozót továbbra se felejtsük el! Biztos lesz egy jó alkalom, bár lehet, hogy az állatkert lassan kiesik, mivel mindenki egyedül ment oda.

 

Ezekből a képekből majd felrakunk a honlapunkra, amivel legközelebb nyár eleje körül tudnék foglalkozni. Még egy szakdolgozatot meg kell írnom. :-) hehe...

 

Közben be tudtam szerezni egy 2.8-es fix fényerejú teleobjektívet. Eredetileg képstabilizátorost akartam, de az nem jött össze. Szerintetek nagy baj?

 

Erről van szó (persze a váz nem az enyém! :-))

 

Előzmény: Ogányó (156)
Ogányó Creative Commons License 2005.04.06 0 0 156

Ogányó Creative Commons License 2005.04.06 0 0 155

Sziasztok !

 

Én is voltam az állatkertben és pár fotóval kedveskednék nektek.

Remélem tetszeni fognak.

 

 

Ogányó

toth-abri Creative Commons License 2005.04.06 0 0 154
"nem szeretem agyonmanipulálni a képeimet": egyetértek!
Előzmény: DIE_ROBOTER (152)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.04.06 0 0 153
Ja igen, itt segített a kedvező fény. Pont olyan szögből és olyan erővel sütött a nap, hogy kiemelte a színeket és kontrasztossá tette a témát. Amúgy az E-1 sem arról híres, hogy populáris színeket ad, nagyon naturális az alapbeállítás. Szerintem ez így jó, vagy utómunkában, vagy a kamera beállításaival mindenki igazítsa oda, ahová akarja, de ha már az alapbeállítás amolyan "vivid" lenne, akkor már nehéz visszafordítani, ha nem arra van szükség...
Előzmény: Bobby75 (151)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.04.06 0 0 152
Itt kamerán adtam +1 szaturaciót. -2..+2 között lehet állítani. Utómunkában a kontrasztot növeltem egy kicsit, de nem szeretem agyonmanipulálni a képeimet, próbálom a szemmel is látható látványt elérni a monitoron, csak a képrögzítés során keletkező kontraszt és színveszteséget szoktam pótolni (vagy még azt sem).
Előzmény: Bobby75 (151)
Bobby75 Creative Commons License 2005.04.06 0 0 151
Szépek a szineid! Ez alapból ilyen, vagy photoshop-al szerkeszted? Az e-10 egy kissé fakó szerintem...:(
Előzmény: DIE_ROBOTER (150)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.04.06 0 0 150
http://www.freeweb.hu/dieroboter/kiteker.jpg

Nem jelent meg a link, na mindegy....
Előzmény: DIE_ROBOTER (149)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.04.06 0 0 149
Mivel a topic tökéletesen döglött, elszórakoztatlak benneteket képeslapokkal. :)
toth-abri Creative Commons License 2005.04.04 0 0 148
Szuper! Hát nem egy az unalmas sok természetfotó közül. Nagyon tetszik!
Előzmény: DIE_ROBOTER (147)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.04.04 0 0 147
Ez is múlt heti termés (Debrecen), majd kuksoljátok meg ha van időtök:

http://www.myfourthirds.com/document.php?id=9687
Bobby75 Creative Commons License 2005.04.04 0 0 146
Tetszik a Canon nem arról van szó, de azért szerintem tényleg van különbség a kettő között..Főleg a 300D műanyag váza az ami kicsit idegen, bár eleddig én is müa. gépeket használtam.. A Fuji, Nikon vázra épül, de kicsit alakítgattak még rajta..... Olyan igazán robosztus, meg tekintélyes kinézete van, bár ez a legkevesebb. Tudásban meg valóban jobb szerintem a Canon 300D-nél. Bár mondjuk felesleges sok szót fecsérelni rá, mert nem nagyon van most pénzem a vázra, meg obik, vaku.. Szóval OFF! :) De azért szerintem ez tényleg jó ár érte....
Előzmény: DIE_ROBOTER (145)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.04.04 0 0 145
Azért ha ugyanabban az árban megkapja az S2-t, akkor érdemes elgondolkodni.
Sebességben a 300D jobb, de a többi tényezőben más kategória. Erős masszív váz, a működési elvnek köszönhetően nagyobb tényleges felbontás, rendkívül alacsony zaj, jobb kereső, nagyon gyors AF és sorolhatnánk...
Előzmény: toth-abri (144)
toth-abri Creative Commons License 2005.04.04 0 0 144
Szerintem várj egy kicsit. Én a helyedben inkább akkor már Canon 300D-t vennék!
Bobby75 Creative Commons License 2005.04.03 0 0 143
Hmmmm....... Lehet lecserélem a gépemet....??? Fuji FinePix S2 Pro-149 ropi. Plusz a kiegészítők.... 2 hónap alatt most járok a 3 gépemnél..:) Az asszony nem tudom mit szólna, ha megint cserélnék...:))
madgie Creative Commons License 2005.04.03 0 0 142
Az Extreme Digivel nekem sem volt semmi bajom! Ígért határidőn belül szállították a gépemet, sőt a futár március 15.-én épp Kisvárda felé járt, és szólt (!) telefonon, hogy beadhatja-e!!! Persze ez már nem az edigital érdeme...
Bobby75 Creative Commons License 2005.04.03 0 0 141
Mehet a dolog, de ha jól tudom, ők "csak" 100 megát adnak....:( Bár az is elég lehet, ha nem pakoljuk tele nagy képekkel....)
Előzmény: toth-abri (136)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!