Keresés

Részletes keresés

szivar bá Creative Commons License 2005.12.20 0 0 781
megkérdezhetem, hogy hány éves vagy, hogy ilyen bátran állítod, hogy a kommcsikat csak balról lehetett támadni??
Én még csak harminca éveimban járok, de nagyszüleim, szüleim és a rokonságom nagy része ékes bizonyítékai állításod ellentétének.
Sok-sok módja volt akkor is az ellenállásnak. Olyanok amiért még nem internálták őket.
De ez a téma valóban nem kerületi ügy
Előzmény: vizinikk (777)
Demszkyváros Creative Commons License 2005.12.20 0 0 780
A kerületi honlapon sem képesek ebben a témában* válaszolni. A "Hivatal" dolgozik rajta, tudod ... (Kabaré, ami ott is zajlik, csak még sincs nevethetnékem.)

* más témában sem
Előzmény: Amorf23 (778)
Amorf23 Creative Commons License 2005.12.20 0 0 779

Ez egy kerületi topik, az agymenésekre ott van számtalan más topik.

Előzmény: vizinikk (777)
Amorf23 Creative Commons License 2005.12.20 0 0 778

Komolyan mondtam, hogy térjünk vissza a kerületi dolgokra.

 

A másik, ami mostanában nagyon zavaró, hogy rengeteg a hajléktalan itt is, meg kerületközpontban is.

Barátnőmet már többször inzultálták, én sem tudok minden egyes alkalommal kocsival elmenni érte. Nem lehetne, hogy a rendőrség+BKV együttműködjön ebben a kérdésben? Tudom, nem kerületi hatáskör, de azért mégis.

Előzmény: Amorf23 (776)
vizinikk Creative Commons License 2005.12.20 0 0 777

SZDSZ és tagjai sose voltak valódi (ellenséges) ellenzék, hanem inkább csak balról támadták Kádárékat

biztos igazad van.... engem csak az érdekelt, te jobbról támadtad-e Kádárékat.

gondolom, nem csak most vagy ennyire kritikus a Kádár rendszerrel szemben, hanem akkor is, amikor tétje is volt az ellenzékiségnek.

 

egyébként pedig barátod a kozarek.

 

Előzmény: Demszkyváros (773)
Amorf23 Creative Commons License 2005.12.20 0 0 776
Nincs válasz Sashegy ügyben?
Előzmény: messelg (772)
Demszkyváros Creative Commons License 2005.12.20 0 0 775
A kerületről van szó a topikban és vezetőiről, magát humorosnak gondoló vizinikk barátom.
Előzmény: vizinikk (774)
vizinikk Creative Commons License 2005.12.20 0 0 774

csak halkan, súgva kérdezem: te hogyan lázadtál a Kádár-rendszer ellen?

:-))))

Előzmény: Demszkyváros (773)
Demszkyváros Creative Commons License 2005.12.20 0 0 773
Kedves Képviselő úr!

Tehát, akkor legyünk tényszerűek, érzelmentesek: megszegték az ígéretüket már az első pillanatban. Hazudtak.
Csak hogy kiszolgáltathassák még jobban a Világbanknak az országot.

Persze az egészhez kellett a mérhetetlen, gátlástalan hatalomvágy, amely azóta nem csökkent, csak nőtt az SZDSZ (pl. 5%-al 5-6-kitudjahány miniszter és egyéb pozíció). A hatalomért még a - látszatra - ősellenség MSZP-t is reahabilitálták és visszahozták, legitimálták őket. De már ezért csinálták Antallék ellen is a puccsot, csak akkor még nem sikerült a demokratikus rendszert megdönteni.

Az, hogy miért történt mindez persze, ma már köztudott: az SZDSZ és tagjai sose voltak valódi (ellenséges) ellenzék, hanem inkább csak balról támadták Kádárékat (lásd pl. Demszky), tehát valójában az SZDSZ szellemisége Sztalintól, Maótól, Rákositól, Kun Bélától eredeztehető. Ezt az internacionalista (vörös) fasizmust cserélte mára az SZDSZ egy raffináltabb, de békésebb módszereket alkalmazó (pl. médiainkvizíció veseleverés helyett), de puszítóbb erejű, sokkal több embernek ártó kozmopolita-globalista (kék) fasizmusra, kiszolgálandó a globalizált neoliberális világfalu valódi háttérurait.

Az eredmények pedig egyértelműek: a harcosan antikommunista SZDSZ valódi arcát megmutatva majd 30%-ról egy marginálizálódott, szélsőséges elemek média- és maradványpártjává (hol vannak már az alapítók?, hol vannak már az igazi nagy nevek?) válva leküzdötte magát 5%-ra. És az egész ország (nem csak a nemzet!) elemi és alapvető érdeke, hogy végre kizárja a parlamentből az efféle szélsőséges pártot, mint az SZDSZ-t. Ez még attól is fontosabb, sokkal, de sokkal fontosabb, mint hogy ki nyer jövőre az országos választásokon - a neoliberális MSZP bomlása csak az ultraneoliberális SZDSZ eltűnése után indulhat meg, ezzel beindítva a társadalom egészének egészségesebbé válását.

Ön értelmes embernek tűnik képviselő úr, s még idejében távozhat. Értelmes emberekre - megtévedésüket követő átmeneti időre szóló politikai bűnbánat után - mindenütt szükség lehet ...

Bizalommal,
mint fent
Előzmény: messelg (770)
messelg Creative Commons License 2005.12.20 0 0 772

Tisztelt Amorf23!

767! Én győztem!

Üdv.: Messel Gáspár

Amorf23 Creative Commons License 2005.12.20 0 0 771
766?
Előzmény: messelg (770)
messelg Creative Commons License 2005.12.20 0 0 770

Tisztelt Demszkyváros!

Valóban, valahogy így volt '94-ben. Az SZDSZ azért lépett be a koalícióba, mert az ország rossz gazdasági helyzete miatt szükség volt a világbanki és egyéb banki         támogatásokra. Az SZDSZ-nek jó kapcsolatai voltak a pénzvilággal, míg az MSZP politikailag nem volt kellően befogadott akkor még.

Így emlékszem.

Áldott, szent karácsonyt és Boldog Új Évet Kívánok!

Üdvözlettel: Messel Gáspár

Demszkyváros Creative Commons License 2005.12.19 0 0 769
Drága képviselő úr, nekem és még sokunknak is rémlik, hogy arról volt szó, ha az MSZP-nek 50%+1 szavazata lesz 94-ben, akkor nem borulnak velük össze. Aztán mégis összeburultak, ezzel becsapták és átverték, mi több, arculcsapták szavazóikat.
Ne reménykedjen, hogy ezt valaha is megbocsátjuk ...
Előzmény: messelg (706)
Bicska Macheath Creative Commons License 2005.12.19 0 0 768
Ne is gondoljon rá többet, Képviselő Úr.

Önnek, és szeretteinek áldott, békés karácsonyt és boldog új évet!

Tisztelő híve: BM

Előzmény: messelg (767)
messelg Creative Commons License 2005.12.19 0 0 767

Igen tisztelt B.M.!

 

Én is szeretném befejezni ezt a rosszízű témát, úgysem tudjuk meggyőzni egymást. Csak egy utolsó reagálás, hogy az 1993-as csuhásozó fideszesek azonosak a mostani keresztény fideszesekkel.

 

Áldott, szent karácsonyt és BÚÉK!

 

Tisztelettel: Messel Gáspár

Amorf23 Creative Commons License 2005.12.19 0 0 766

Javaslom, hogy térjünk vissza a helyi ügyekhez. Mindenkinek jobb.

 

Képviselő úr, van bármi mondandója a sashegyi állapotokról? Ki a rendészeti, környezetvédelmi felelős a hivatalon belül?

Előzmény: messelg (756)
Bicska Macheath Creative Commons License 2005.12.19 0 0 765
>A most nagyon-nagy keresztény FIDESZ 1993-ban nem szavazta meg az egyházi ingatlanok visszaadását, az SZDSZ megszavazta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, akkor ki változott!

 

Igen tisztelt Képviselő Úr,

 

persze, hogy nem szabazták meg, hiszen 1993-ban a fideszben -- mint bizonyára Ön is emklékszik még rá -- a csuhásozás volt napirenden.

 

Őszinte híve: BM

Előzmény: messelg (706)
szivar bá Creative Commons License 2005.12.19 0 0 764

Ezt még hányszor teccik leírni:?

"A most nagyon-nagy keresztény FIDESZ 1993-ban nem szavazta meg az egyházi ingatlanok visszaadását, az SZDSZ megszavazta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, akkor ki változott!"

Értjük no, nem kell ennyiszer a szánkba rágni, értjük

csak egy a baj ezzel sok képviselőt lehetne hiteltelenné tenni néhány évvel korábbi kijelentése miatt, nem? Mind a két oldalon.

DE! Közhely számba menő mondás, hogy egy liberális gondolkodású fiatal nem nevetséges, nevetséges azonban egy liberális gondolkodású felnőtt.

Előzmény: messelg (706)
szivar bá Creative Commons License 2005.12.19 0 0 763

tudodbelőlük csak ennyi telik

mocskolódva becézgetni

Előzmény: Demszkyváros (699)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2005.12.19 0 0 762
Gazsi, elvesztettem azt a papírt, csak arra emlékszem, hogy mától lehet leadni a csomagokat az irodában, nem tudod hánytól hányig lesznek benn? (Tudod, hajléktalanok stb)
szivar bá Creative Commons License 2005.12.19 0 0 761

nem is kell ennél több önigazolás

hála Istennek nekem nem kell ennyi bizonyítványt kiállítani :)))

Előzmény: messelg (682)
murmeli Creative Commons License 2005.12.18 0 0 760

:-))))
pszt, a Rajnàs èn vagyok :-))
mm.
Előzmény: thpt (757)
murmeli Creative Commons License 2005.12.18 0 0 759

Jàjjàj ne izéj.

Eddig csak dübörögtünk mosmà' szàrnyalni is fogunk mint a keselyũk !!

Ejropa seggiccs (la stampa) oszt kifoggyuk mi azt birni ?? :-)))
Merhogy az az elit egyre jobban szürkül.

Úram ízè ööö Leninem mi lèszen velünk. :-))
Sugajjatok mà szegèny panel_prolinak valamit :-))
Előzmény: Demszkyváros (758)
Demszkyváros Creative Commons License 2005.12.18 0 0 758
Kedves képviselő úr, ez aranyos, de egy SZDSZ-esnek ezért nem kell elnézést kérnie. Felesleges. Meg értelmetlen.
Ilyen az egész párt szellemisége s egy elnézéskéréstől még nem változik meg semmi. Legfeljebb az álszentség foka emelkedik. Ennyi kis apróság, mint ez a prolizás, már nem oszt nem szoroz, annyi minden szörnyűséges bűnt követtek el már az ország s a nép ellen a liberálisok.

Minket panelprolikat amúgy egy teljes SZDSZ-különítmény se tud már se megsérteni, se meglepni. Tudjuk, hogy kb. miféle dolgokra számíthatunk a kékek szürke elitjétől.
Nincsenek illúzióink, mi bunkó panelprolik már helyén és súlyán kezeljük az efféle szélsőséges, kirekesztő nézeteket vallókat, mint a három szárnyaló dögkeselyű pártja.
Előzmény: messelg (756)
thpt Creative Commons License 2005.12.18 0 0 757

Nem Rajnát akartál mondani? ("Itt a Rajna mellett, ja, Ukrajna...")

 

Előzmény: Demszkyváros (755)
messelg Creative Commons License 2005.12.18 0 0 756

Tisztelt Fórumozók!

Aki engem ismer, tudja, hogy alapos ok nélkül nem szoktam megbántani senkit. De ha néha előfordul, hogy megbántok valakit, alig várom az alkalmat, hogy elnézését kérjem. Az ominózus kiszólásomon már napok óta témáztok, teljesen jogosan. Nem kellett volna ilyet írnom, de az indokát jeleztem.

Később elnézését kértem azoknak, akiket megbántottam volna. Úgy gondoltam, hogy ezzel az témát lezárhattam.

Nem megfutamodás, mégegyszer bocs!!!

 

Üdv.: Messel Gáspár

Demszkyváros Creative Commons License 2005.12.18 0 0 755
A Lajtától keletre nem szokás forrást megjelölni. Ez egy ma is élő kommunista vívmány. ;)
Előzmény: thpt (754)
thpt Creative Commons License 2005.12.18 0 0 754

Néhány kép:

(Magyarázat a 3-as képhez: a bicikliút végére ügyesen úgy helyezték el a lefolyó rácsát, hogy a biciklista pofára essen ) 

 

Bocsi, de a kép NEM csak ezért készült, hanem, azért is, mert a szegélykő éles széllel rendelkezik, +magassága sem teszi lehetővé a könnyű és biztonságos feljutást. Továbbá ha az ember - akár kerékpárral, akár kerekesszékkel - közlekedik ezen a szakaszon több problémával találkozik, mint amennyit maga a biciglijárda (nem elírás!) megoldott!

 

A képek tulajdonosa

 

p.s. Én személy szerint nem haragszom, ha használják az általam készüített képeket, de forrás megjelölése nem ártott volna...

 

thpt

Előzmény: J.P.Montoya (678)
murmeli Creative Commons License 2005.12.18 0 0 753

Ja meg lemaradt àdvent (nekem !).

hoty a kép össze ne zavaroggyèk.
Előzmény: Törölt nick (750)
murmeli Creative Commons License 2005.12.18 0 0 752
Mè szomjúhozunk.
A következö íngyè runde àpr.-ban lészön.

Tessen figyelni mer lèszen ahol Törley-t söröt vagy az àrvàk könyeit fogjàk inni.
Nekem mà megvan!! "Törley Gàla".
A "bunkóbja" itt a panelba mà most visong mikor nyitjúk ki p bà.
A ténsúramnak irtam -1 - nagyot nem bukok max sert iszom :-)))))

sz'al a buli àpr.29 -én
mm a panelka.
Előzmény: Törölt nick (750)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!